Michael Štefl pomohl třetím místem k vítězství středočeského žákovského výběru!!!

Uplynulý víkend přinesl celou řadu zajímavých a dalších výborných výsledků našich atletů. V hale Otakara Jandery v pražských Holešovicích se setkali nejlepší atleti z řad starších žáků. Na mezikrajovém utkání staršího žactva reprezentoval středočeský výběr i Michael Štefl a jeho celkové vítězství podpořil třetím místem v koulařském sektoru! V nafukovací hale v Praze na Strahově se konal už 44. ročník Vánoční haly žactva. V nabité konkurenci se dokázal prosadit na třístovce Martin Buchta, který dokázal vymazat z oddílových tabulek mladších žáků dvacet let starý rekord! A aby toho nebylo málo, tak v tyčkařském sektoru se mu podařilo totéž a navíc dokázal vyrovnat i oddílové maximum o kategorii výše. Na stupně vítězů v sobotu na Strahově ještě vystoupaly Natálie Kailerová a Zuzka Kubíčková. Do Českého Brodu zase na veřejné halové závody vyrazila necelá dvacítka mladých atletů a Franta Doleček!
Sobota 14.12.2019 – Mezikrajové utkání družstev staršího žactva – Praha-Stromovka
Výběr toho nejlepšího v kategorii staršího žactva nabídlo Mezikrajové utkání družstev, což mimo jiné potvrdily i dva národní rekordy žáků v tyčce a na šedesátce s překážkami. Do středočeského výběru se tentokrát svými výkony nominoval pouze Michael Štefl jako nejlepší krajový koulař. Michal zahájil soutěž nezdařeným pokusem, ale ve druhé sérii poslal čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 13,18 metru a to znamenalo průběžnou šestou příčku. Třetí pokus byl z Michalovy strany hodně nezdařený, byť se měřil (10,73 metru). Michal navíc klesnul až za týmového kolegu Vojtu Šaška z Říčan, který se zlepšil na 13,25 metru. To nejlepší si ale Michal nechal na závěr. Poprvé v životě Michal překonal čtrnáctimetrovou hranici a svůj osobák z minulého víkendu si vylepšil skoro o půl metru. Navíc se s výkonem 14,20 metru posunul na konečnou třetí příčku a výrazně tak přispěl k celkovému vítězství středočeského výběru. Abychom byli úplní, tak výběr ze středních Čech celkově posbíral 176 bodů. Atleti z druhého výběru Prahy vybojovali celkem 167 bodů a třetí skončil výběr Plzeňského kraje se ziskem 152 bodů.
Sobota 14.12.2019 – 44. ročník Vánoční haly žactva – Praha-Strahov
Na pražský Strahov se na tradiční atletický mítink Vánoční hala žactva vydala stejně jako loni šestice našich atletů a atletek. A polovina z nich se v nabité konkurenci dokázala prosadit na stupně!
Skvěle si vedl na strahovské hůrce ještě stále mladší žák Martin Buchta! Martin nejprve vylepšil své absolutní maximum v tyčce na 311 centimetrů, čímž nejen stanovil nový oddílový rekord v kategorii mladších žáků, ale dokázal vyrovnat i oddílové maximum Vojty Hájka v kategorii starších žáků. Odměnou mu navíc byla třetí příčka! Navíc se Martin nerozpakoval ani jako nejmladší účastník na třístovce. Tam v osmém rozběhu zaútočil na dvacelt let starý oddílový rekord Lukáše Kopeckého (43,5) a útok to byl více než úspěšný. Martin proběhl cílem v čase 42,16 a mezi více než třicítkou starších soupeřů obsadil výborné deváté místo.
Dvě z našich děvčat vystoupala na Vánoční hale na stříbrný stupínek. Zatímco Zuzka Kubíčková měla soupeřek na osmistovce více než dost, Natálii Kailerové k tomu stačilo prakticky překonat pouze základní výšku. Zuzka si v prvním ze dvou rozběhů na půlce dokázala poradit s výjimkou jediné závodnice se všemi soupeřkami a navíc si vylepšila osobák o více než dvě vteřiny na 2:29,03. A protože druhý rozběh byl o poznání pomalejší, mohla si s úsměvem dojít na stupně vítězů pro stříbrnou medaili. Natálie v tyčce útočila na svůj osobák, což se jí nakonec nepodařilo, ale s výkonem 210 centimetrů a druhým místem mohla být spokojená.
Zbývající tři naši závodníci plánovali na Strahově dvojí start, což však v reálu platilo pouze pro dva z nich. V loňském roce se Aneta Ruttová v dálce doslova protrápila k devětatřicátému místu za 351 centimetrů. Letos to bylo úplně jiné kafe, když nejdále dolétla do vzdálenosti 491 centimetrů a jen horší druhý pokus jí přisoudil nepopulární brambory na čtvrtém místě. V dálce měla startovat i Eliška Šichová, ale ta se nakonec neprezentovala a na start se postavila až na třístovce. Tam ve třetím rozběhu finišovala jako druhá v čase 46,05 a skončila přesně v polovině startovního pole na patnácté příčce. Aneta zase ovládla osmý rozběh s časem 46,16 a s ohledem na pouhých 11 setin vteřiny není divu, že obsadila šestnáctou příčku. Posledním do party byl Petr Špitálský, který si nejprve vyzkoušel svou rychlost na hladké šedesátce. A nedopadl špatně, když si vylepšil svůj osobák na 8,01 a celkově skončil třiadvacátý. Více jsme od něj očekávali na půlce, kde si opravdu vedl o dost lépe. I na této trati si ve druhém rozběhu zaběhl osobák, když si jej vylepšil o více než devět vteřin na 2:20,32. V součtu obou běhů obsadil jedenáctou příčku.
Sobota 14.12.2019 – Veřejné halové závody – Český Brod
Do Českého Brodu vyrazila dvacítka (nejen) mladých atletů z tréninkových skupinek Nikoly Brejchové a Libora Veselého. V bězích to tentokrát nebyla až zas taková sláva, ale řada osobáků padala v technických disciplínách. A opět dáme přednost našemu nejzkušenějšímu atletu, který si pravidelně v českobrodské kryté běžecké dráze dává sprinterský dvojboj. V sobotu tentokrát zvládl Franta Doleček padesátku za 11,55 a o deset metrů delší distanci za 13,38.
Na hladké šedesátce byla obrovská konkurence zejména mezi mladším žactvem, kde startovalo jak mezi žáky tak mezi žákyněmi okolo čtyřiceti závodníků. Mezi mladšími žákyněmi se do první desítky podívaly sedmá Nikol Špinková (8,91) a osmá Eliška Tvrdá (8,93). V nabité konkurenci se neztratila ani členka naší přípravky dvanáctá Maruška Kundrátová (9,13). Mezi staršími žákyněmi se na stupně vítězů prosadila druhá Bára Vomastková (8,84) a těsně pod nimi zůstala čtvrtá Valerie Brejchová (9,07). Mezi staršími žáky dominoval Marek Černý (7,90). Jako jeden z mála si v sobotu vylepšil osobák druhý mezi mladšími žáky Zdeněk Přibyl (8,27). A pak je ještě třeba chválit za nová maxima členy naší přípravky Adam Axona (9,23), Adama Špinky (9,43) i benjamínka Lukáše Daška (10,28).
Na šedesátce s překážkami naše starší žákyně zopakovaly (ono to tedy časově bylo naopak) umístění z hladké šedesátky. Druhá Bára Vomastková je v sobotu zvládla za 10,66 a čtvrtá proběhla cílem Valerie Brejchová v čase 11,17. a jde jí to čím dál lépe, když tentokrát zaběhla čas 10,2. Mezi mladšími žákyněmi kralovala naše trojice ve složení Nikol Špinková (10,45), Ela Vostrá (10,66) a Eliška Tvrdá (10,68). Velmi solidně na příští „ostrý“ rok potrénovaly pátá Mariana Langerová (11,99) a šestá Maruška Kundrátová (12,03). Mezi staršími žáky neměl konkurenci a to doslova Marek Černý (9,84). Mezi mladšími žáky zase závod opanoval Vojta Sadil (9,84) před druhým Bedřichem Čížkem (10,51) a také čtvrtým Ondrou Sadilem (10,76).
V dálce úspěšně zaútočila na svůj osobák Valerie Brejchová, která si i díky výkonu 430 centimetrů připsala třetí místo mezi staršími žákyněmi. Absolutní osobák si v Českém Brodě skočila Eliška Tvrdá a mezi mladšími žákyněmi s výkonem 422 centimetrů obsadila šesté místo. Pro třetí vítězství si v dálkařském sektoru doskočil Marek Černý (460 centimetrů. A vítěze jsme měli i mezi mladšími, když Vojta Sadil jako jediný přelétl hranici pěti metrů, konkrétně o dva centimetry. Třetí místo v novém osobáku 450 centimetrů obsadil Ondra Sadil a svá maxima si vylepšili i pátý Zdeněk Přibyl (434 centimetrů) a šestý Šimon Šmíd (431 centimetrů).
Ve výškařském sektoru se nejvíce mezi mladšími žáky dařilo Šimonovi Slavíkovi, který si po měsíci vylepšil svůj osobák o jeden centimetr na 147 centimetrů a v sobotu jasně zvítězil. Bedřich Čížek dokázal přeskočit 132 centimetrů a skončil třetí. Mezi mladšími žákyněmi bojovala pouze Mariana Langerová, která překonala laťku na 122 centimetrech.