MĚSTSKÝ BĚH Brandýsem a Boleslaví 2023

V sobotu 20. 5. 2023 se tradičně uskutečnil Městský běh. Závodníci probíhali jak Brandýsem nad Labem, tak Starou Boleslaví. Atletika Stará Boleslav měla na startu všech kategorií bohaté zastoupení z řad atletů i trenérů, od nejmladších až po ty nejzkušenější.

Jak si vedli naši jednotliví zástupci, najdete v souhrnných výsledcích zde: Sportovní servis (sportt.cz)

Městský běh obsahoval 4 hlavní závody:

¼ maraton
Týmový běh na ¼ maraton
5 km (5,5 km)
Týmový běh na 5 km

Všechny kategorie startovaly hromadně v Panské zahradě. Běželo se přes mosty mezi Brandýsem a Boleslaví, kolem fotbalového hřiště, po inline okruh kolem atletického stadionu, alejí zpět na mosty. Závodníci, kteří běželi 10 km závod, se pod Restaurací Felicita otočili a okruh zopakovali. Závodníci běžící 5 km od Felicity finišovali do kopce zpět na start.

Jako první do cíle přiběhl Lukáš Podolák, který ovládl závod v čase 19:26 min.

Dalším staroboleslavským atletem v cíli byl Tomáš Vrzák s časem 22:29 min.

Jako reprezentant České republiky byl na startu Adam Podolák, který doběhl na 20. místě celkově a jako 2. ve své kategorii do 17 let (23:29 min).

Celkově na 7. místě a 1. mezi ženami doběhla Zuzana Kubíčková, jejíž čas měl hodnotu 21:24 min.

Na 5. místě mezi ženami skončila Klaudie Černá. Klaudie ovládla s časem 25:45 min kategorii do 17 let.

Těsně za Klaudií doběhla trenérka nejmladších atletů Atletiky Staré Boleslavi, Lucie Burdová, v čase 26:04 min. Lucka obsadila 2. místo v kategorii do 39 let.

Desátou ženou byla Veronika Drmotová. S časem 28:36 skončila stříbrná ve své kategorii.

¼ maraton

Bezkonkurenčně 1. mezi ženami doběhla Lucie Zázvorková. Zvládla ¼ maratonskou trať za pouhých 41:55 min!

Starších soupeřek se nezalekla ani dvojčata Raichlovi. Marie Raichlová obsadila 4. místo mezi ženami a 2. místo v kategorii do 17 let, výkonem 51:11 min. Alena Raichlová doběhla přímo za svou sestrou na 5. místo v ženské kategorii a 3. místo v kategorii do 17 let, v čases 53:00 min.

Tuto trať zvládla pod hodinu zaběhnout také Helena Horká (57:30 min), která doběhla na 11. místě celkově a na bramborové 4. pozici do 17 let.

Jako 2. doběhl do cíle tým složený ze staroboleslavských atletů ASB forever. Čas 1:03:19 h je součet časů tří nejrychlejších členů: Lukáše Podoláka, Zuzany Kubíčkové a Tomáše Vrzáka.

Složení týmu ASB forever:

TomášVrzák2002
AdamPodolák2007
KlaudieČerná2006
LukášPodolák2002
ZuzanaKubíčková2004

Nepopulárně bramborový skončil tým Atletika Stará Boleslav, který byl složen z 12. členů převážně z řad trenérů nastupujících atletů ASB. Součet časů Radka Havelky, Václava Dvořáka a Martina Hykela činil 1:13:43 h.