MČR v silničním běhu

V neděli 28.9.2014 se stala Stará Boleslav centrem poutníků z celé republiky. Dvojice staroboleslavských atletů však na pouť duchovní ani světskou neměla ani pomyšlení. František Schoval a Michaela Matoušková se totiž postavili na start 118. ročníku Běchovic k mistrovskému závodu v silničním běhu na 10 km.
František Schoval se v této sezóně několikrát předvedl ve velmi dobré formě a ani Běchovice nebyly výjimkou. Fanda doběhl v mistrovském závodě na 28. místě, když desetikilometrovou trať včetně obávaného stoupání na Jarov zvládl v čase 35:37. Není bez zajímavosti, že v celkovém pořadí, do kterého se započítává i četná zahraniční konkurence, skončil na 52. místě.
Mezi juniorkami se o vylepšení loňského devátého místa pokusila Michaela Matoušková. V juniorkách se letos sešla lepší konkurence a tak se Míša musela po doběhu v čase 50:19 musela spokojit se třináctým místem.
Do cíle na pražském Jarově tentokrát doběhlo 2156 běžců. Mezi nimi můžeme registrovat i další zástupce Slavoje. Na celkovém 80. místě cílem proběhl Radovan Kerlík v čase 36:57 (4. v kategorii M49). Na 866. místě doběhl Martin Verfel v čase 47:51. A konečně na 1912. místě se cílem prohnal i František Doleček, který se s desetikilometrovou tratí popasoval za 1:01:16.