Krajské přebory žactva

Žáci testovali formu na krajských přeborech v hale na  Strahově! Mladší žáci přivezli pět medailí!

Že se soustavný a cílený trénink vyplatí se přesvědčili starší  a mladší žáci v hale na Strahově dne 8.1 a 22.1.22. Zároveň se ukázalo, že konkurence také nespí a je velká. 8.1 jsme odjeli na Strahov na Mistroství kraje starších žáků se čtyřmi závodníky ze skupiny. Vojta Blecha, Marek Fuka, Josefína Hejnicová a Ala Raichlová. Všichni běželi 300m. Byla to velká zkušenost a zároveň si vyzkoušeli jak se běhá v hale. I když trenéři a rodiče neměli přístup do haly (koronavir) a nemohli jsme pomoc radou, povzbuzením, tak i přes tato opatření to zvládli výborně. I když umístění nebylo tam, kde by si přáli, ale časy ukazují, že jdeme správným směrem.  Chce to čas, a všichni mají   vlastnosti na to, aby patřili k těm nejlepším. 22.1 jsme byli s mladšími žáky opět na Strahově, kde proběhlo mistroství Středočeského  kraje. Zase silně omezené vzhledem ke koronaviru. Tentokrát měli akreditaci trenéři, rodiče zůstali zase před branou! Vyslali jsme osm závodníků a musím říci, že všichni patřili ke špičce ve svých disciplínách a staroboleslavský dres byl vidět. Zde se zase přesvědčili, že být pracovitý v tréninku se vyplácí! Adam Tersch se jako první postavil do rozběhu na 60m ze kterého bylo finále, kde si zaběhl osobák 8,49 a skvělé třetí místo. To ovšem nebylo vše. Za hodinu zaklekl do bloků na 60mpř. a časem 10,13 jasně vyhrál a slavil celkové vítězství. Zároveň se stal lídrem celorepublikových tabulek na 60mpř. v hale. Blahopřejeme!, a až se Adam dá dohromady po nemoci, kterou právě prodělává, tak věříme, že naváže v létě na tyto skvělé výkony. V kouli mladších žákyň jsme měli hned tři želízka v ohni. Linda Simandlová, Kateřina Křížová a Anetka Ujváriová, to byla trojice, která zároveň se na tuto disciplínu připravuje na trénincích u Pavla Sládka, který se na ně přišel podívat a pomohl radou. Výsledek vynikající! Linda Simandlová čtvrtá jen o pár cm za třetím respektive druhým místem. Kačka Křížová, která byla poznamenaná prodělanou nemocí mířila určitě výše, ale nakonec z toho bylo ve finále osmé místo. Anetka Ujváriová výkonem 7,02 byla dvanáctá v nabité konkurenci holek, která se v hale sešla a v disciplíně, která není až tak její doménou. Vynikající výsledek!! Na 800m chlapců jsme postavili to nejlepší co máme Adama Axona  a Lukáše Kotyzu. Adam zazářil a čas 2:21,65 byl výsledkem Adamova  strojového tempa. Před závodem jsme si dali za cíl zaběhnout pod 2:22 a to Adam přesně splnil. Také se  stal lídrem letošních celorepublikových halových tabulek mladšího žactva! Za Adamem se odehrával boj o další stupně vítězů. Tam skvěle takticky běžel Lukáš Kotyza. Stupňovaným tempem sbíral jednoho soupeře za druhým a výsledkem bylo krásné třetí místo. Blahopřeji!, a kluci jen potvrzují, že  Houštka měla vždy skvělé běžce na 800 – 1500m. Rovněž v závodě dívek máme výborně připravené běžkyně Veroniku Drmotovou a Helču Horkou. Obě dvě pochopily, že k úspěchu vede trénink. Obě dvě chodí i na speciální přípravu k Tereze Veselé, která má letité zkušenosti s přípravou běžců a dovedla k úspěchům řadu běžců až do reprezentace ČR! Holky si zvykly na tvrdost tréninků a já se jenom těším na jaro a první závody venku. V hale jsme ovšem přišli o Helču, která před závodem omarodila kovidem, a tak na Strahov odjela jenom Verča. Věděla, že má natrénováno a nemusí se ničeho bát. Cíl jsme si dali čas 2:45, který by měl stačit na stupně vítězů. Verča začala výborně prvních 400m, ve třetím kole přišla ztráta koncentrace a Verča zpomalila cca o 5vt., posledních 200m finišovala, ale to již nestačilo. Běžela v osobáku 2:51 a skvělé 5 místo. Těch 5 vt. nás stála bedna. Ale pro Verču  to byla  vynikající zkušenost. Na léto mají s Helčou cíl na 800m 2:35 –  2:40, kde tyto časy jsou při jejich tréninkovém nasazení reálné a budou mířit v kraji a celorepublikově hodně vysoko. Zvláště, když mistroství kraje pořádáme doma v Houštce. Poslední disciplína, kterou jsme obsadili byla výška dívek. Tam jsme nasadili stálici naší mladé výšky Elišku Müllerovou. Eliška jenom potvrdila svoje závodní kvality a ve velké konkurenci  zabojovala a bylo z toho krásné třetí místo výkonem 139cm. Musíme říci, že první dvě holky vedou celorepublikové tabulky, Eliška 8 místo.  Eliška se stále pere s rozběhem, ale tréninkem se to zlepší a v létě půjde výkon nahoru. Rovněž se projeví spolupráce s Petrem Ogounem kam dochází na tréninky výšky. Věřím, že své slovo v létě řekne i na překážkách na které se připravujeme! Škoda, že nám kovid nepustil na start další mladé závodníky.