Krajské přebory v hale – sobota

V sobotu 10.1.2015 vstoupila většina našich dospělých a mládežnických atletů naostro do letošní sezóny. V Praze na Strahově se na začátku roku konaly Krajské přebory mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale. Našim závodníkům se start do sezóny vcelku vydařil. Získali celkem deset krajských titulů a dokázali získat celkem 22 medailí, což znamená nárůst oproti 19 cenným kovům z loňského roku. Eliška Boháčová a Jakub Veselý přepisovali svými výkony oddílové tabulky.
Běžci se na Strahově činili
Na hladké šedesátce jsme sice ještě žádný titul nezískali, ale Honza Tesař si doběhl pro druhé místo v čase na 7,32. Při své premiéře mezi dorostenkami brala bronz Kája Barešová, když šedesátku zvládla za 8,35. Mezi sprinterky si odskočila i Pavla Cabrnochová a vedla si velmi dobře, když v čase 8,65 doběhla mezi juniorkami pátá. Do první desítky se ještě vešla dorostenka Marie Cerhová (sedmá za 8,85) a mezi juniory i Adam Brož, osmý v čase 7,73. Nikola Macháčková zvládla šedesátku pod 9 sekund za 8,96 a mezi juniorkami skončila dvanáctá.
Na 200 metrů po roce opět kralovala Jana Cocherová, která zvítězila ve výborném čase 26,35. Pro šestá místa si doběhli Marie Cerhová za 30,13 aAdam Brož, který proběhl cílem v čase 24,69. V nabitém startovním poli si mezi dorostenci doběhl Kryštof Kubista pro dvanácté místo (26,25).
Čtvrtka byla v sobotu naší nejúspěšnější běžeckou disciplínou, i když v mužském závodu nestartoval Honza Tesař. Jana Cocherová ovládla ve skvělém čase 59,74 závod žen. Výborný závod zaběhl i Jakub Veselý, který nenašel přemožitele mezi dorostenci a časem 51,16 stanovil nový oddílový rekord! Kája Barešová si doběhla ve výborném čase 62,74 pro titul mezi dorostenkami, následována Pavlínou Slezákovou, která cílem proběhla druhá v čase 65,34.
Čtyři medaile máme i z dvojnásobné distance. Na půlce se představil Honza Tesař, který bez vážnějších soupeřů v sólo závodě zaběhl slušný čas 1:59,92. Díky klasickému nezájmu o tuto disciplínu si pro druhé místo doběhl nestor boleslavských závodníků František Doleček, který ji v jednasedmdesátiletých zvládl za 3:52,35. Dvojnásobné zastoupení jsme měli i v závodě dorostenek. Eliška Boháčová si připomněla formu ze začátku loňského roku, když zvítězila ve skvělém čase 2:24,98 a stanovila tak nový oddílový rekord! Pavlína Slezáková si za výkon 2:34,98 vysloužila třetí příčku.
V mílařských závodech a ve štafetách jsme letos neměli zastoupení a při neúčasti loňských medailistů Elišky Škaloudové a Davida Linharta jsme vyšli naprázdno i nad překážkami. Nejblíže měl ke stupňům vítězů mezi dorostenci Radek Stránský, který doběhl čtvrtý na 60 m př. mezi dorostenci v čase 9,29. Ve stejném závodě skončil Vojta Korel osmý (9,86). Při premiéře mezi dorostenkami skončila nad plůtky Katka Kleinerová pátá v čase 11,09.
V technických disciplínách prakticky platilo, co start, to medaile
V dálce vstoupil do nového roku velmi slušně Petr Ogoun. Ve vyrovnané soutěži doskočil do vzdálenosti 6,83 metru a skončil na druhém místě. Děvčata sice na medaili nedosáhly, ale zato s výkony mohly být celkem spokojené. Nikola Macháčková mezi juniorkami skončila pátá za výkon 4,71 metru. Stejnou příčku obsadila Marie Cerhová mezi dorostenkami za skočenou vzdálenost 4,56 metru.
Ve výškařském sektoru se nejvíce blýskl Vojta Korel, když dokázal překonat laťku ve výšce 1,76 metru, což je jeho nový osobák, kterým ovládnul soutěž dorostenců. O stejnou výšku se neúspěšně pokoušel i Radek Stránský, který se skočenou výškou 1,73 metru skončil druhý. Mezi juniorkami se úspěšně prezentovala Pavla Cabrnochová, která zvládla v úvodu sezóny slušných 1,59 metru a rovněž nenašla přemožitelku. Kompletní medailovou sbírku ve výšce zajistila mezi dorostenkami Bára Kubistová, která skončila třetí s výkonem 1,50 metru.
Hned šest medailí dokázali získat naši atleti v koulařském sektoru. Z vyrovnané soutěže mužů vyšel vítězně Milan Syrovátka s výkonem 13,84 metru. Na třetím místě pak skončil Adam Holeček, když kouli dokázal poslat do vzdálenosti 13,74 metru. Mezi juniory zvítězil Pavel Zolman s výkonem 13,78 metru. Dvě medaile získali naši dorostenci. Druhý skončil v jejich soutěži Vojta Korel za výkon 12,99 metru. Třetí pak skončil Petr Toman, který poslal kouli do vzdálenosti 11,98 metru. A konečně poslední medaili přidala Nikola Macháčková, která skončila mezi juniorkami třetí za výkon 10,06 metru.
Kompletní výsledky z KP dospělých a mládeže naleznete zde.