Krajské přebory dospělých a mládeže se smutným koncem

V sobotu 13.1.2018 se v Praze na Strahově konaly Krajské přebory mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale. Jednotlivé výkony všech zúčastněných závodníků absolutně zastínila tragická událost v koulařském sektoru, po které byly přebory předčasně ukončeny. Ještě před tím bylo v akci osmnáct našich atletů, kteří celkem vybojovali 12 cenných kovů. Pro titul si v sólo závodě na 800 metrů mezi juniory doběhl Tomáš Martínek a po necelém týdnu ubral ze svého oddílového rekordu dalších sedm setinek vteřiny! Na stejné trati si to rozdaly o vítězství mezi ženami Bára Veselá s Kristýnou Korelovou, přičemž v cíli byla těsně první Bára. I přes nesmyslné nasazení do druhého z běhů a do krajní dráhy pak mezi dorostenkami na šedesátce s překážkami jednoznačně dominovala Kačka Tvrdá! První start v sezóně na hladké šedesátce absolvoval i Honza Tesař.
Další zlepšení Tomáše Martínka na půlce a na stejné distanci krásný souboj Báry Veselé a Kristýny Korelové
Na hladké šedesátce si první letošní start připsal Honza Tesař. V rozběhu zaběhl pěkných 7,27 a s přehledem postoupil do finále. Tam prakticky stejný čas zopakoval a s výkonem 7,29 finišoval jako druhý. Ve stejné disciplíně se představili hlavně závodníci z dorostenecké kategorie, bohužel ani jeden z nich se do finálového závodu z rozběhů neprobojoval. Výsledkově si nejlépe vedl Jakub Klasna, který zaběhl desátý nejlepší čas 7,66. Mezi dorostenkami pak s časem 9,01 Terezie Staňková. Nikola Melicharová byla jen o 2 setiny pomalejší (9,03).
Čtvrtka byla obsazená ještě skromněji, ale mezi dorostenkami se úspěšně poprala o medaile Eliška Čechová. Eliška na úvod sezóny zaběhla velmi kvalitní závod s čáslavskými konkurentkami a nakonec s časem 59,43 finišoval jen těsně třetí. Mezi dorostenci Vojta Kinda s časem 69,57 uzavíral první desítku.
Tři tituly máme z dvojnásobné distance. Už na úterním Olympcupu vylepšil Tomáš Martínek juniorský oddílový rekord a znovu se mu to podařilo hned v sobotu. V sólo závodě zaběhl čas 1:57,83 a o sedm setin vteřiny vylepšil svůj úterní výkon!!! V závodě žen si to o vítězství mezi sebou rozdaly Bára Veselá a Kristýna Korelová. V posledním kole nakonec měla více sil Bára, která finišovala jako první ve velmi kvalitním čase 2:15,74. Kíťa proběhla cílem druhá (ale jako první dorostenka) v čase 2:16,26 a s větším odstupem pak teprve následovala trojice berounských pronásledovatelek.
V mílařských závodech mezi juniory startovala trojice našich atletů, ale do cíle doběhli jen dva, protože Tomáš Martínek v závodě figuroval jen jako pacemaker. Na druhém místě cílem proběhl Vašek Jisl v novém halovém osobáku 4:18,32. A stejně si vedl i třetí Diviš Vekrbauer (4:59,68). Na start trojky se pro změnu postavila nerozlučná dvojice našich dorostenců. Pro další stříbro v barvách ASB doběhl David Martínek v čase 10:03,13. A pro bronz pak Lukáš Podolák, kterému časomíra ukázala čas 10:17,82.
Nad překážkami jsme měli jediné zastoupení a to mezi dorostenkami. Ale nebylo to ledajaké vystoupení, bylo to mistrovské vystoupení. Kačka Tvrdá se totiž výborně popasovala jak se zařazením až do druhého z běhů, tak se zařazením do krajní dráhy. Plůtky přelétla v čase 9,03 a může se v klidu připravovat na svou účast na únorovém „Gigantu“.
Skvělý osobák Vojty Korela v dálce zastínila tragická událost
Ve výškařském sektoru se představila trojice našich mladých atletů. Mezi dorostenci to byl Prokop Málek, který po drobném zaváhání na 155 centimetrech na poprvé přeskočit laťku položenou pět centimetrů výše a díky tomuto pokusu ve vyrovnané soutěži vybojoval třetí příčku. Mezi dorostenkami jsme měli dvojí zastoupení, přičemž Nikola Melicharová dokázala překonat výšku 140 centimetrů a obsadila osmou příčku. Caroline Grygarové se naopak vůbec nedařilo, protože nezapsala jediný platný pokus.
V dálce jsme čekali s napětím na výkon Petra Ogouna, který po celou soutěž bojoval s rozběhem a zapsal pouze dva platné pokusy. Ten delší v hodnože 624 centimetrů mu mezi muži přinesl čtvrtou příčku. Poslední pokus se skvěle vydařil Vojtovi Korelovi, který doletěl na hodnotu nového osobáku 628 centimetrů a na poslední chvíli tak vybojoval mezi juniory třetí příčku!!! Mezi dorostenkami Nikola Melicharová dolétla nejdále na 441 centimetrů a obsadila sedmou příčku.
V koulařském sektoru mezi dorostenkami zaznamenala umístění v první desítce Anna Šimůnková, která díky svému nejdelšímu měřenému pokusu 7,32 metru obsadila devátou příčku. Po ženách se ke své soutěži připravili zástupci mužských kategorií. Vojta Korel dosáhl v průběhu soutěže s šestikilovým náčiním nejdelšího pokusu 14,72 metru. Pak však v průběhu šesté série pokusů došlo k tragické události, kdy na místě zemřel po zásahu koulí jeden z rozhodčích. Celé přebory byly pochopitelně předčasně ukončeny a dosavadní výkony všech zúčastněných atletů překryl smutek.
Pár fotografií z přeborů od Dany Tvrdé zde.
Kompletní výsledky z KP dospělých a mládeže naleznete zde.