JUNIORKY POSTOUPILY NA MISTROVSTVÍ ČECH, KTERÉ JE ČEKÁ UŽ V NEDĚLI V KOLÍNĚ!

Třetí kolo krajského přeboru družstev mládeže jsme pořádali v sobotu 31. srpna 2019 na našem stadionu v Houštce. V domácím prostředí se naše juniorky, které byly jediné ve hře o postup na Mistrovství Čech musely obejít bez Terezy Holcové, ale to nakonec vůbec nevadilo. Holky se totiž neohlížely na ostatní družstva a vítězstvím v posledním kole si pojistily druhou postupovou příčku! Finále je na programu už tuto neděli 15. září v Kolíně, tak držíme holkám palce! Družstvo juniorů doma nastoupilo ve třech a kupodivu neskončilo poslední, když si připsalo skalp juniorů Čáslavi. Družstvo dorostenců čítalo opět pět kluků a i když kluci makali a vybojovali nejvíc bodů v tomto roce na lepší než čtvrté místo to nestačilo. Tři vítězství ve všech třech startech si v Houštce připsali Klára Holcová a Adam Raška. Neporaženou zůstala ve dvou disciplínách Kíťa Korelová.
Adam Raška třikrát první
Ani doma se počet našich kluků v družstvu dorostu nerozšířil. Pětice dorostenců je oproti konkurenci žalostně málo, ale stejně jako v prvním a druhém kole kluci skončili se ctí na čtvrté příčce, když se tentokrát přiblížili i na dostřel ke třetímu družstvu v pořadí. Pořadí třetího kola bylo následující: 1. AC TEPO Kladno 190 bodů, 2. Sokol Kolín 114 bodů, 3. SKP Nymburk 103 bodů, 4. Atletika Stará Boleslav 79 bodů, 5. SKP Kutná Hora 0 bodů.
Na nejkratším sprintu jsme si neměli žádné zastoupení, ale na dvojnásobné trati startovali hned tři naši borci! Adam Raška zvítězil nejen v první rozběhu s časem 23,12, ale byl vůbec nejrychlejší ze všech. Moc pěkně zaběhl i Kuba Holec, který ovládl pro změnu druhý rozběh a celkově zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas 23,92. Osobák si zaběhl Tomáš Vrzák (25,72).
Tomáš Vrzák se představil úspěšně i na půlce, kde si zaběhl v tu dobu osobák 2:11,84 a obsadil pěkné druhé místo. David Martínek a Lukáš Podolák se doma představili na patnáctistovce. Jako první tentokrát finišoval s výrazným náskokem David v čase 4:28,03. Lukáš proběhl cílem čtvrtý v čase 4:36,72. Kuba Holec zaběhl výborně na stovce s překážkami, kde s časem 16,39 skončil na druhém místě. Na třístovce s plůtky startoval David Martínek, který s časem 46,25 obsadil pátou příčku.
Ve vrhačských disciplínách nás tentokrát zastupoval pouze David Martínek v kouli, který s výkonem 8,88 skončil jak jinak než osmý. A tak se raději věnujme těm skokanským dálkařským. V dálce si další vítězství připsal Adam Raška, který za úplného bezvětří ve třetí sérii dolétl do vzdálenosti 589 centimetrů. Naší pozornost si rozhodně zasloužil trojskok. Ten opět Adam Raška s výkonem 12,05 metru a z Houštky tak odcházel domů neporažen. Kuba Holec tentokrát dolétl na metu 11,28 metru, což mu vyneslo čtvrtou příčku. A body družstvu připisoval i šestý Tomáš Vrzák s výkonem 10,51 metru.
Pěkná premiéra Davida Dvořáka a návrat Jana Havla v dresu ASB
Na domácím stadionu sice chyběl Vašek Jisl, ale zase si vydařenou premiéru v dresu ASB odbyl David Dvořák a návrat na dráhu vyšel i Janu Havlovi. Když se k nim přidal i třetí do party Kryštof Novotný se solidními výkony, kluci dokázali porazit i jednoho ze svých soupeřů. Pořadí třetího kola bylo následující: 1. Sokol Kolín 148 bodů, 2. AC TEPO Kladno 119 bodů, 3. Lokomotiva Beroun 46 bodů, 4. Atletika Stará Boleslav 36 bodů a 5. AC Čáslav 34 bodů.
David Dvořák poslední srpnovou sobotu oblékl houštecký dres v soutěži družstev poprvé a hned potěšil postupem na hladké stovce s časem 11,68 do finále A. Tam se ještě dokázal zlepšit na 11,63 a obsadil výborné třetí místo! O příčku níže skončil na dvojnásobné trati, kterou zvládl v čase 24,02. A naprázdno nevyšel ani ve svém třetím startu v dálkařském sektoru, kde dolétl nejdále do vzdálenosti 565 centimetrů a obsadil pátou příčku. běžel pouze čtvrtku s překážkami a to velmi dobře, když si zaběhl čas 59,97 a cílem proběhl třetí. I Kryštof Novotný si na hladké stovce vybojoval časem 12,44 do finále B, do kterého ale nenastoupil. V tyčce tentokrát skočil 310 centimetrů a obsadil opět druhou příčku. Poprvé si Kryštof připsal měřený pokus i v trojskoku, kde dolétl na solidních 10,98 metru a obsadil pěkné třetí místo. I třetí do party Jan Havel dokázal z rozběhu na hladké stovce postoupit do finálových běhů časem 12,04. Ve finále si pak doklusal v čase 22,92 pro šestou příčku. V trojskoku si připsal jediný platný pokus 10,75 metru, což mu vyneslo čtvrtou příčku a svalové zranění.
Děvčata si vítězstvím zajistila účast na Mistrovství Čech!
Holky nastoupily doma přeci jen v silnější sestavě deseti závodnic, a i když výrazně chyběla Tereza Holcová, dokázaly třetí domácí kolo ovládnout a jednoznačně tak postoupily na Mistrovství Čech. Pořadí třetího kola bylo následující: 1. Atletika Stará Boleslav 99 bodů, 2. Lokomotiva Beroun 86 bodů, 3. AC TEPO Kladno 72 bodů a 4. AC Čáslav 65 bodů.
Na nejkratším sprintu jsme měli dvoje zastoupení a k našemu potěšení obě děvčata postoupila do finálového běhu. V prvním rozběhu doběhla Silva Koudelková s časem 13,52 a ze druhého běhu postoupila i druhá Eliška Čechová s časem 13,22. Ve finále Eliška finišovala jako čtvrtá v čase 13,26 a body pro družstvo vybojovala i pátá Silva (13,48). Na dvoustovce jsme měli rovněž dvojí zastoupení. V prvním rozběhu doběhla třetí Eliška Čechová v čase 26,53. A vítězka druhého rozběhu Lenka Čechová, skončila s časem 26,70 hned za ní na místě čtvrtém. krásný souboj s berounskou Kateřinou Dondovou a dokázala jí vrátit porážku z finále stovky. Navíc Bára cílem proběhla v čase 25,39, čímž vylepšila svůj vlastní oddílový rekord. Jako čtvrtá finišovala v prvním rozběhu Kíťa Korelová, která si dokázala vylepšit osobák na 26,16 a stejná příčka jí patřila i celkově. Hned za ní doběhla Eliška Čechová (26,63). Ve druhém rozběhu bojovala o vítězství nakonec druhá a celkově osmá Silva Koudelková (27,70).
Na čtvrtce tentokrát opět dominovala Kíťa Korelová, která si s přehledem doběhla pro vítězství v čase 59,39. Body pro družstvo vybojovala i pátá Sabina Strachová s časem 71,56. Už před tím si ale Kíťa doběhla pro další jasné vítězství na půlce, kde jí na vítězství stačil čas 2:18,02. Netradičně na patnáctistovce obětavě nastoupila Bára Veselá, která cílem proběhla druhá v čase 5:18,79. A na domácím stadionu opět doběhla pro velmi cenné body za čtvrté místo Sabina Strachová, která cílem proběhla v čase 6:16,98.
Bára Veselá si stovku s překážkami vyzkoušela už na čtvrtém ligovém kole a v Houštce svedla nádherný souboj o vítězství s kladenskou Čurdovou. Té nakonec o pouhou setinku podlehla, ale s druhým místem a časem 15,51 mohla být spokojena. Čtvrtka s překážkami patří k tomu nejlepšímu, co můžou (nejen) naše holky nabídnout a v sobotu tomu nebylo jinak, byť opět na startu chyběly Bára s Kíťou. Plnohodnotně je totiž nahradila jednak Eliška Čechová, která zvítězila v čase 66,84 a druhak druhá Silva Koudelková, která při své premiéře zaběhla čas 70,28.
Doma jsme složili i kvartet na štafetu na 4×100 metrů. Naše čtveřice ve složení Lenka Čechová, Eliška Čechová, Kíťa Korelová a Silva Koudelková vybojovala stříbrnou příčku s časem 51,19. Ve skokanských disciplínách startovala jediná naše závodnice a o to více nás těšilo, že se dařilo Caroline Grygarové ve výšce. I Caroline totiž doma nakonec dokázala s výkonem 159 centimetrů zvítězit.
Ve vrhačských disciplínách opět zářila dorostenka Klára Holcová, která si navíc s těžším náčiním pokaždé vylepšila osobák!! Se čtyřkilovým kladivem hodila solidních 35,79 metru a dokázala porazit těsně druhou Verču Procházkovou s výkonem 35,33 metru. Klára opět vypálila rybník všem juniorským koulařkám. V soutěži dokázala totiž zvítězit se skvělým výkonem 12,22 metru! A bod za šestou příčku a výkon 8,18 metru vybojovala i Valentina Wenigová. Hezky zabojovala i Tereza, která poslala kouli prakticky na úroveň svého osobáku do vzdálenosti 10,62 metru a obsadila druhou příčku. A stejné duo se činilo i v hodu diskem. Klára hodila nejdále ze všech (32,74 metru) a Valentina s výkonem 25,24 metru obsadila pátou příčku. Valentina pak ještě výrazně bodovala v oštěpu, který poslala do vzdálenosti 34,95 metru, což stačilo na stříbrný stupínek.