Honza Tesař na ME pouhou setinku od semifinále!

Hned v úvodním dnu mistrovství Evropy v atletice byly krátce po poledni na pořadu rozběhy hladké čtvrtky mužů. A tak se na stadionu Letzigrund v Curychu představil i Honza Tesař, závodník ze Staré Boleslavi, pardon z Brandýsa nad Labem resp. závodící za TJ Slavoj Stará Boleslav:-). Ve čtvrtém z rozběhů Honza sváděl srdnatý souboj o přímý postup do semifinále, nakonec mu však o pouhou setinku vteřiny postup unikl.
V Curychu se na hladké čtvrtce představila hned trojice českých reprezentantů. V prvním rozběhu ve třetí dráze startoval Daniel Němeček, který doběhl šestý v čase 46,47. Ve druhém rozběhu pak jeho tréninkový parťák z pražské Dukly Patrik Šorm doběhl sedmý v čase 46,35 a držel poslední čtvrté postupové místo na čas. Už po třetím rozběhu však bylo jasné, že ani Patrik Šorm se do semifinále nepodívá. Poslední nadějí pro české barvy tak zůstával Honza Tesař, který startoval ve čtvrtém rozběhu. Bohužel mu opět nepřál los a tak stejně jako při ME družstev v německém Braunschweigu startoval v nepříliš výhodné osmé dráze.
Honza se však s nevděčnou osmou dráhou vypořádal skvěle. Ve druhém oblouku se před něj sice dostal Turek Can běžící v sousední sedmé dráze a do cílové rovinky Honza nabíhal na průběžném sedmém místě. Opět ale prokázal svou velkou vůli a pověstný závěrečný finiš. Padesát metrů před cílem se přehnal kolem Turka a za sebou nechal i zkušeného švédského závodníka Johanna Wissmana. Do posledních metrů se pak pral o čtvrté, přímé postupové místo s Italem Matteo Galvanim, kterému se nakonec podařilo o jednu jedinou setinu vteřinu postupové místo před Honzou uhájit. Honza tak ve čtvrtém rozběhu doběhl na pátém místě v čase 46,65. Svůj sympatický výkon na dráze pak Honza završil při hodnotícím rozhovoru s Žanetou Peřinovou pro Českou televizi.
Záznam z dopoledního programu prvního dne mistrovství Evropy včetně vystoupení Honzy Tesaře zde.
Z českých čtvrtkařů měl tedy Honza sice nejhorší čas, ale paradoxně měl k postupu do semifinále nejblíže. Škoda, o pouhou setinku se mu tedy nepodařilo navázat na semifinálovou účast z Helsinek před dvěma roky. Češi skončili na konci třetí desítky – šestadvacátý Patrik Šorm, sedmadvacátý Daniel Němeček a třicátý Honza Tesař. Snad si kluci povedou lépe v sobotním rozběhu štafet na 4×400 metrů, kterou poběží společně s Michalem Desenským a budeme jim tak držet palce i při nedělním finále. Rozběhy jsou na pořadu v sobotu 16.8. od 16:48 minut, živě vysílá Česká televize na programu ČT Sport.