HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR V ATLETICEDOROSTU A JUNIORŮ 2021

6. – 7. 3. 2021 se v Ostravské atletické hale konalo Mistrovství České Republiky dorostu a juniorů. Náš oddíl na mistrák vyslal své čtyři zástupce, kteří velice úspěšně reprezentovali náš klub. Jmenovitě: Klára Holcová, Silvie Koudelková, Adam Raška a Pavel Vinduška (další naděje Kuba Holec z důvodu zranění a později nemoci nestartoval).

• 1 bronz

Úvod šampionátu patřil sprinterům na 60m. Adam jel opět s ambicemi na medaili, z rozběhu postoupil jako druhý za čas 6,98 s a do finále postoupil celkově s 3.-4. časem. Ve finále, jak už to bývá zvykem, to je o setinkách. První Kubelík a druhý Jarolimek si své pozice hlídali, ale na 3.-5. místě si to borci rozdali ve třech setinách. Bohužel pro Adama to tentokrát necinklo a doběhl v novém oddíláku a vyrovnaném osobáku na 5. místě (6,97 s).

Silva startovala na nejkratším sprintu téměř po 2 letech. V rozběhu si vylepšila osobák o více než 2 desetiny a překvapivě postoupila poprvé v kariéře do republikového finále. Ve finále doběhla na 8. místě a opět si vylepšila osobák časem 8,12 s. Pro příští rok si určitě dělá zálusk na oddílový rekord Lucky Burdové (8,00 s).

Krátce po poledni nastoupily koulařky s naší Klárou Holcovou. Nad Klárou se vznášel otazník, jelikož měla v přípravě problémy se zády. Nakonec se ale stihla perfektně připravit a i s tréninkovým mankem brala stříbrnou medaili v novém osobním a oddílovém rekordu (12,48 m). Poslední závod sobotního dne s naší účastí bylo 400 m juniorek se Silvou. Tento závod se Silvě nepovedl, špatně si rozvrhla své síly a zůstala daleko za očekáváním. V prvním běhu doběhla třetí (61,49 s) a celkově skončila desátá. Do nedělního rána jsme se probouzeli s jednou medailí zásluhou Kláry a další jsme za východu slunce vyhlíželi. Jako první zahájil závodní den v 10:20 Pavel Vinduška na 1500 m dorostenců. Pavel byl velké medailové želízko, jelikož měl druhý nejlepší čas ze startovního pole. Hned po startu bylo jasné, že se rychle nepoběží. Kluci rozběhli taktický závod se sázkou na finiš. Favorit Gajdoš nakonec potvrdil roli lídra a zvítězil. Pavel v perfektně zvládnutém závodu doběhl na druhém místě a do puntíku naplnil předpoklady (4:13,59).

Krátce po Pavlovi přišly na řadu rozběhy dvoustovek s naší dvojitou účastí. Za pět minut jedenáct zaklekla do bloků startu prvního rozběhu na 200 m juniorek Silva. Na finále výkon Silvě nestačil, ale i tak mohla být maximálně spokojená. Časem 26,39 si téměř o vteřinu vylepšila osobní rekord, ale větší radost měla z nového oddílového rekordu (v držení vystřídala Kristýnu Korelovou)! Celkově obsadila 7. místo. Po Silvě přišla řada už jen na posledního našeho borce Adama Rašku. Adam nastoupil do prvního rozběhu na 200 m juniorů po boku s loňským mistrem mezi dospělými Eduardem Kubelíkem. Adama nečekal lehký úkol, ze tří rozběhů postupoval pouze vítěz každého běhu a dva časy. Bohužel Adam neměl možnost startovat na 200 m v letošní halové sezóně, a tak nevěděl, jak na tom je. V samotném rozběhu se do toho pustil jako buldok a prohnal dokonce i Kubelíka. V novém osobním a oddílovém rekordu 22,03 s postoupil do finále z druhého místa a dokonce s druhým nejlepším časem ze všech. Vzhledem k tomu, že postupoval na čas a ne přímo, tak ho ve finále čekala nevýhodná 3. dráha. Jako odreagování před finále mohl Adam brát účast ve skoku dalekém juniorů. Adam se do závodu dostal až jako náhradník a všechny svým výkonem mile překvapil, když v první sérii skočil 664 cm a o více jak 30 cm si vylepšil osobní rekord. Další pokusy Adam neabsolvoval a připravoval se na finále dvoustovky. V dálce nakonec skončil na 7. místě.

Jako poslední z celého šampionátu přišlo na řadu finále 200 metrů juniorů. Jak již bylo zmíněno, startoval Adam v nevýhodné třetí dráze. Adam vlétl do trati jako uragán a Drahotu seběhl již v první zatáčce. Ještě v druhé zatáčce byl Adam druhý, nicméně šestá dráha pomohla Ondráčkovi v seběhu do cílové rovinky a nakonec i k druhému místu. Kubelík byl jasný vítěz a Adam si jako prvním rokem junior doběhl pro bronzovou medaili v novém osobním a oddílovém rekordu 22,01 s.