Druhý ročník Zátopkovy desítky za námi!

V sobotu 11. srpna se v Mostě konal další závod ze seriálu NighRUN 2018 a na startu dětského závodu nechyběla členka naší přípravky Anežka Kubíčková. A nejenže nechyběla na startu, ona nechyběla ani na stupních vítězů! ATLETIKA STARÁ BOLESLAV však žila hlavně nedělním druhým ročníkem Zátopkovy desítky. Letos totiž výrazně ASB resp. Atletické centrum mládeže při ASB v čele se svým manažerem Jaroslavem Veselým pomohlo při organizaci závodu a i na start závodů jednotlivých kategorií se postavilo daleko více závodníků v houšteckém dresu! V hlavní mužské kategorii se ve velmi dobré konkurenci dokázali prosadit Tomáš Martínek, Vašek Jisl a Diviš Vekrbauer. Jen nedaleko za ní skončil David Martínek. Osmý ve své věkové kategorii finišoval Karel Podolák a na bronzový stupínek se mezi nejzkušenějšími atlety probojoval Pavel Dušek. A v závodě dětí na jeden kilometr kralovala domácí Mariana Langerová!
Sobota 11. srpna – NigtRUN Most
V sobotu se konal další ze závodů běžeckého seriálu NightRUN a po tratích lyžařského MS v libereckém Vesci si Anežka Kubíčková zaběhala i na mosteckém náměstí. Konkrétně její věková kategorie (7-8 let) oběhla 1. náměstí v Mostě dvakrát a to znamenalo, že Anežka závodila s ostatními šestnácti soupeřkami na trati dlouhé 640 metrů. Stejně jako ve Vesci nestačila na jedinou soupeřku a v čase 2:12,34 finišovala jako druhá!
Neděle 12. srpna – 2. ročník Zátopkovy desítky – Stará Boleslav
V neděli se na pětikilometrovém okruhu Zátopkových běžeckých tras v lesích na okraji Staré Boleslavi konal druhý ročník Zátopkovy desítky v běhu, jak sám název napovídá, na 10 kilometrů. Druhý ročník byl úplně jiný než ten první. První ročník se například konal v sobotu. První ročník byl ve znamení bahna, druhý ve znamení sucha. První ročník startovala v hlavním závodě jen dvojice závodníků ze Staré Boleslavi, ve druhém ročníku startovala už šestice a hlavně ASB pomohla výrazně s organizací závodů.
Pro ASB už totiž 2. ročník začal v průběhu jara, kdy se sešel ředitel závodu David Dvořák s Jaroslavem Veselým, manažerem Atletického centra mládeže při našem oddílu a dohodli se na spolupráci při organizaci závodů. A v neděli byla patnáctka našich členů vidět po celé trati i v zázemí závodu a přispěli k jeho bezvadnému průběhu, za což jim patří velký dík.
„Pětikilometrový“ okruh, na který vybíhali závodníci intervalově po dvaceti vteřinách, znají běžci ASB jako své boty. A ve výsledkové listině se skvěli zejména běžci z tréninkové skupinky Jardy Urbana. Nejlépe si tentokrát vedl Tomáš Martínek, který v našlapané konkurenci načínal druhou desítku, a který dva o něco málo prodloužené okruhy (tak aby splňovaly pětitisícimetrovou distanci) zvládl v čase 38:47. V kategorii mužů do 39 let si za tento čas vysloužil desáté místo. Jen o pár vteřin pomaleji zaběhl desítku Vašek Jisl, jehož čas 39:02 byl celkově třináctý nejlepší.
Velkou pochvalu si od svého trenéra v neděli zasloužil Diviš Vekrbauer, který finišoval na celkovém patnáctém místě a v kategorii do 39 let stačil jeho čas na čtrnáctou příčku. Nejméně nedělní závod chutnal Davidovi Martínkovi, který si zapsal celkově dvaadvacátý a ve své kategorii šestnáctý čas (41:23).
Pěkný závod zaběhl velmi nenápadný Karel Podolák, který obě dvě kola obkroužil za 43:22 a celkově skončil čtyřiatřicátý a ve věkové kategorii do 49 let bral výborné osmé místo. Ještě lépe dopadl Pavel Dušek v kategorii mužů do 59 let, který dokázal dokonce vystoupat na bronzový stupínek a s časem 43:44, obsadil celkovou osmatřicátou příčku.
Početné zastoupení jsme měli i v dětských kategoriích. V dětském závodě na 1000 metrů pro ročníky 2006 až 2010 kralovala Mariana Langerová, která proběhla cílem v čase 3:47. Jako sedmá proťala cílovou čáru Ela Vostrá (4:11) a šestnáctá finišovala Helena Horká (4:29).
Dvojí zastoupení jsme měli i v závodě na 500 metrů pro ročníky 2011 a mladší. V nabitém startovním poli doběhla šestnáctá Markéta Veselá (2:35) a dvadvacátá Anežka Vostrá (2:41).