Druhé kolo KP družstev přípravky a Eliáš Motl zvítězil na krajském kole OVOV!!!

V pátek 31. května proběhlo na Městském stadionu v Čelákovicích druhé kolo Krajského přeboru družstev přípravek. Do Čelákovic se vydaly tentokrát obě naše družstva, byť v dost okleštěných sestávách. I tak naše družstva rozhodně nezklamala, když obsadila třetí a čtvrté místo. Skvělá zpráva přišla už v pátek v průběhu dne z Čáslavi, kde Eliáš Motl na krajském kole Odznaku zdatnosti nenašel přemožitele.
Pátek 31.5.2019 – 2. kolo KP družstev přípravky – Čelákovice
Na druhé kolo Krajského přeboru družstev přípravky v Čelákovicích se tentokrát vydala obě naše družstva. O konečné podobě obou družstev nakonec rozhodla řada absencí, když jsme byli vůbec rádi, aby obě družstva měla minimální požadovaný počet osmi členů, čehož jsme docílili přesunem dvou členů béčka do áčka. Třetí a čtvrté místo lze považovat i proto za pěkný počin. Toto kolo jednoznačně ukázalo, že je třeba brát rozdělení na A a B družstvo s nadhledem, a že při skládání desítky pro finálové boje v září není třeba trenérům vůbec závidět jejich těžkou roli při výběru.
Druhé kolo se skládalo z běhu na padesát metrů překážek, hodu raketkou, skokem do dálky z pásma a závěrečné štafety na 8×100 metrů. Ve druhém kole nás v Čelákovicích reprezentovala družstva v následujícím složení:
Áčko
Kundrátová Marie, Šimůnková Julie, Langerová Mariana, Smetanová Běla, Budina Filip, Tersch Adam, Blažek Max, Holas Jan
Béčko
Motl Jonáš, Motl Alex, Motl Filip, Brejcha Patrik, Špinka Adam, Kotyza Lukáš, Vacek Petr, Axon Adam
V prvních třech disciplínách se vždy sčítalo osm nejlepších výsledků. Ve štafetě 8×100 metrů naše první družstvo doběhlo třetí v prvním rozběhu v čase (2:01,37) a potvrdilo tím třetí místo v pořadí druhého kola. O které muselo až do konce bojovat s naším béčkem, které před závěrečnou štafetou bylo jen o 10 bodů zpět. Béčko běželo perfektně a jednoznačně ovládlo druhý rozběh. Chvíli jsme byli i na pochybách, jestli neporazilo i áčko, ale nakonec z toho byl čtvrtý nejrychlejší čas 2:03,52.
Z individuálních výsledků lze vypíchnout velmi rychlou padesátku s překážkami v podání Julie Šimůnkové, Marušky Kundrátové, Filipa Budiny a Filipa Motla, kteří se shodným čase 8 vteřin rovných obsadili dělenou šestou příčku. V dálce si vylepšil osobák Filip Budina, který si navíc připsal bronzovou příčku za výkon 423 centimetrů. Rovné čtyři metry skočila devatenáctá Běla Smetanová. V hodu raketkou jsme přeci jen očekávali výrazné zlepšení oproti minulému kolu v hodu plným míčem, a to se opravdu stalo. Nejlépe si vedl druhý Petr Vacek (42,73 metru) a do první desítky pronikl i osmý Alex Motl (35,50 metru).
Kompletní výsledky druhého kola zde.
Pátek 31.5.2019 – Krajské kolo Odznaku všestrannosti – Čáslav
Na stadionu v Čelákovicích už sledoval klání přípravek vítěz krajského kola Odznaku všestrannosti Eliáš Motl. Loňský republikový vítěz ročníku 2007 ani v Čáslavi nenašel přemožitele, ba právě naopak zvítězil s obrovským náskokem 700 bodů a v Čáslavi vlastně s celkovým bodovým součtem nestačil pouze na vítěze ročníku 2004!
Eliáš se jako vždy mohl spolehnout na atletické disciplíny, které všechny ovládl, byť na závěrečné tisícovce se o vítězství v čase 3:26 dělil. Šedesátku zvládl v čase 8,52, v míčku měřil jeho vítězný hod 65,50 metru a v dálce dolétl na neskutečných 585 centimetrů, i když to bylo z místa odrazu. Eliášovi držíme palce na celorepublikovém finále, které se koná 4.-6. září 2019 v Brně!