Atletika Stará Boleslav

Vítězství naší přípravky na Finále Krajských přeborů v Berouně

V neděli 24.9. 2023 se uskutečnilo tradiční Finále Krajských přeborů družstev přípravek v Berouně. Závodů se zúčastnilo 25 družstev, tedy 250 dětí z celého Středočeského kraje. Stadion v Berouně se tak rychle zaplnil sportujícími dětmi, které se začaly připravovat na jednotlivé disciplíny: 50m, dálka a hod raketkou. Nazávěr závodů se pak běžela štafeta 8x200m. Na Finále byli nominováni a náš oddíl reprezentovali: Eliška Jordánová, Jan Veselý, Jan Novák, Simona Alla, Antonín Mildorf, Anežka Koderová, Matyáš Nekolný, Kryštof Lecko, Luboš Kitner a Petr Kostelka. První naší disciplínou byl hod raketkou, kde předvedl skvělý výkon Jan Novák a poslal raketku do vzdálenosti 37,45m. Vzdálenost 30m překonala ještě Eliška Jordánová (34,19m) a Luboš Kitner (31,5m). Celkově jsme jako družstvo skončili v hodu raketkou na 6.místě. Druhou disciplínou byl

Zobrazit celý článek »

Po 6 letech znovu na Mistrovství Čech!

Houštecké juniorky ovládly středočeskou skupinu B a po 6 letech opět postoupily na Mistrovství Čech družstev, které hostily, stejně jako v roce 2017, Pardubice. Skvělé vedení ze strany trenérů bylo vidět nejen během závodů, ale i po nich. Juniorky byly zklamané, že za svůj famózní výkon ve skupině nedostaly medaile. Avšak díky kiosku U Zahrádků, který je nově otevřen na našem domácím stadionu, dostaly juniorky sladké zlaté medaile! Taktická spolupráce s Líbeznickým atletickým oddílem se ukázala jako velmi přínosná. Juniorky si v nabité konkurenci vedly skvěle. Oproti roku 2017 si polepšily a vybojovaly úžasné 5. místo! Nejvíce bodů z houšteckých děvčat nasbírala Adéla Žemličková. Adéla ovládla nejkratší sprint 100 m a doběhla těsně na 2. místě na dvojnásobné trati. Třetí

Zobrazit celý článek »

Zpravodaj družstva žen

Poslední kolo soutěže se nakonec konalo v Liberci a velmi zamotalo konečné pořadí družstev. Některá družstva přijela ke kolu s malým počtem závodnic. I nás nastoupilo pouze 16. V předešlých kolech  jsme měly maximální počet 24 atletek a i několik mimo soutěž. Nejvíce na to doplatilo družstvo Jablonce, které přijelo pouze v 8 závodnicích. 3. kolo vyhrály s převahou a ve čtvrtém byly až předposlední, tedy osmé. Tím nám velmi pomohlo k celkovému třetímu místu v soutěži. Loni jsme byly druhé a postoupily do baráže o Extraligu. Letos při jiném systému postupovalo pouze vítězné družstvo. I třetí místo v soutěži, ve které letos startovalo 9 družstev je velkým úspěchem. Opět nejvíce bodů pro družstvo získaly Tereza a Klára Holcovy. Tereza

Zobrazit celý článek »

Juniorky slaví postup na Mistrovství Čech!

27.8.2023 se ve Vlašimi uskutečnilo 3. kolo Krajského přeboru družstev juniorů a juniorek. Počasí nebylo sportu vůbec příznivé. Netvářilo se na to, že byl ještě stále srpen, ale spíše si hrálo na deštivý listopad. I ve ztížených podmínkách kvůli počasí a menšímu počtu závodnic se juniorky se závody popraly. Obsadily 3. místo za kladenskými a kolínskými juniorkami, což jim po ovládnutí prvních dvou kol s přehledem stačilo na postup. Spolupráce s atletikou z Líbeznice se ukázala jako velmi přínosná a barvy Houšťky se opět ukáží v bojí na Mistrovství Čech družstev. Nejlépe bodující závodnicí hájící barvy Staré Boleslavi se stala Klaudie Černá, jež obsadila 2.místo na trati 400 m, 3. místo na trati 200 m a 5. místo ve finále na 100 m.

Zobrazit celý článek »

MČR 2023 Tábor – dvě medaile pro Starou Boleslav

Mistrovství České republiky můžu a žen proběhlo minulý víkend 29. -30. 8. Národní šampionát hostilo jihočeské město Tábor. I přes nepříznivé deštivé počasí zaznamenal stadion v Táboře skvělé výkony, na nichž se podíleli také atleti ze Staré Boleslavi. SOBOTA 29.8. Hned začátek šampionátu byl pro náš oddíl důvodem k velké radosti. První disciplínou celého mistrovství bylo kladivo žen, ve kterém nastoupila Tereza Holcová. Tereza svým pátým pokusem, 63.66 m, přehodila všechny soupeřky, a dostala se tak do vedení. V dalších pokusech se nikomu nepodařilo takto dlouhý pokus překonat, a tak Terka získala svůj první titul mistryně České republiky! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu. V následující disciplíně, běhu na 400 m překážek žen, jsme měli také zastoupení. Barbora Veselá v prvním rozběhu skončila

Zobrazit celý článek »
Další Nadcházející událost
07 Říjen 2023
 • 00

  dny

 • 00

  hodiny

 • 00

  minuty

 • 00

  vteřiny

Partneři oddílu

Fotografie