Atletika Stará Boleslav

Muži

Novinky:

24.08.2014 4. kolo 1. ligy 2014

Posledním kolem v sobotu 23.srpna 2014, skončila soutěž 1. ligy mužů.

I přes výrazné oslabení, kdy chyběli dva slovenští hosté Jursa a Bodnár a zranění Malysa, Gocala a Linhart, jejichž neúčastí družstvo přišlo minimálně o čtyřicet bodů, bojovali všichni ostatní velmi statečně a podařilo se porazit nejen Spartu Praha, která má jistý sestup, ale tentokrát i Škodu Plzeň.

Nejúspěšnějším naším závodníkem se stal finalista z mistrovství Evropy Jan Tesař, který obětavě nastoupil i na 800 metrů, kde závěrečným finišem zvítězil ve výborném čase 1:52,39.

Vítězství si s přehledem zopakoval i v běhu na 400 metrů a na 400 metrů překážek a skvělým závěrem zajistil štafetě 4x400 metrů ve složení Hatka, Beneš, Veselý J. a Tesař, výborné třetí místo. Jan Tesař získal v tomto kole celkem 35 bodů a bylo jen škoda, že štafeta na 4x100 metrů, ve které rovněž běžel, vlivem špatné předávky na třetím úseku, nedoběhla, aby byl bodový zisk Jana Tesaře  ještě větší.

Po zranění nastoupil k dálce Petr Ogoun a s výkonem 679 cm bezkonkurenčně zvítězil, stejně tak i v kladivu nenašel přemožitele Adam Holeček a s výkonem 53,54 metru přinesl družstvu dalších cenných jedenáct bodů. V kladivu si vedl dobře i Jakub Čížek, který vybojoval cenné třetí místo výkonem 51,84 metru. Stejné umístění na třetím místě si zajistil časem 49,62 i dorostenec Jakub Veselý, který v běhu na 400 metrů skvěle běžel a  mnoho mu  nechybělo k tomu, aby skončil v silné konkurenci na druhém místě za Janem Tesařem.

Dařilo se koulařům a diskařům především zásluhou Pavla Honala, který z obou disciplin přinesl celkem jedenáct bodů,  ale bodoval i Milan Syrovátka v kouli a Jaroslav Fic a Jakub Čížek v disku. Podobně se dařilo i Luboši Nováčkovi, který skončil v oštěpu pátý a z dalších závodníků přinesl body i Jakub Zadák z horizontálních skoků a Lukáš Beneš z běhu na 1500 metrů.

Přehled bodování za rok 2014.

V tomto kole zvítězil opět Olymp Praha  před AC Domažlice, AK Bílina, Spartakem Třebíč a Spartakem Praha 4. 

Poměrně klidnou atmosféru závodů zkazila zpráva o nahlášení bomby na stadiónu při závěrečných štafetách na 4x400 metrů a více jak stovka policistů prohledávala areál a pokud nikdo včas neodešel, musel hodinu počkat na ploše stadiónu až bude vše prohledáno. Tím závěrečné výsledky nebyly k dispozici ihned po skončení závodů, neboť i závodní kancelář nemohla pracovat.

Celkově naše družstvo skončilo na sedmém místě a  rozhodující pro nás bude výsledek mistrovství ČR družstev, které určí obsazení extraligy v roce 2015 a v případě, že se zachrání jeden z předposledních týmů extraligy, sestupuje z naší skupiny pouze Sparta Praha. V opačném případě jsme sestupem ohroženi i my.

Celkově zvítězil Olymp Praha, který do extraligy postupuje přímo. Ligové tabulky roku 2014.

Ladislav Pytloun

více...

25.06.2014 Zpravodaj č. 4/2014

Na prvních dvou kolech si družstvo mužů dokázalo vybojovat krásné umístění v polovině tabulky. Z tohoto pohledu by se mohlo zdát 3. kolo na domácím stadionu jako nevydařené, když nám podpora příbuzných a přátel, kteří se na nás přišli podívat, nepomohla k lepšímu než osmému místu, pouhých 7 bodů za A. C. Sparta Praha. Náš tým byl však citelně oslaben. Kromě zraněného Petra Ogouna, chyběl také Jan Tesař reprezentující Českou republiku na Mistrovství Evropy družstev v Německu a také zraněný Pavel Gocala. Bez těchto opor, které za první 2 kola získaly téměř 90 bodů, bylo velmi těžké bojovat o lepší umístění. Muži se však prali o každý bod a nakonec jich získali krásných 91.

Nezbývá než si přát, abychom se na posledním kole 23. srpna v Praze na Slávii sešli v plném počtu a potvrdili umístění z prvních kol, protože Stará Boleslav do 1. ligy patří!!!

Tomáš Hatka

Bez tří klíčových závodníků, Jana Tesaře, který reprezentoval ČR na mistrovství Evropy družstev v německém Brunšviku v běhu na 400m (časem 47,46) a zraněných Petra Ogouna a Pavla Gocaly, se nepodařilo ve třetím kole 1. ligy mužů na stadiónu v Houštce ve Staré Boleslavi vybojovat lepší umístění, než na posledním - osmém místě.

Celkově jsme však i po třech kolech na místě pátém a vše se rozhodne v posledním -čtvrtém kole 23. srpna v Praze na stadiónu Slávie. Předpokládám, že již v plné sestavě zabojujeme.

Přeji všem dobře strávené prázdniny i dovolené a pevně věřím, že se připravíš právě na toto poslední kolo, abychom napravili neúspěch ze třetího kola.

Ladislav Pytloun

Ligová tabulka po třetím kole.

Přehled bodování závodníků po třetím kole.

více...

03.06.2014 Zpravodaj č. 3/2014

2. kolo družstva mužů - 1.6.2014, Třebíč

V netradičním závodním termínu – v neděli - 1.6.v Třebíči dosáhlo naše družstvo mužů vynikajícího úspěchu, když se umístilo na čtvrtém místě, tedy o stupínek lépe, než v kole prvním v Táboře.

Tentokrát v tomto kole zvítězila domácí Třebíč před Olympem Praha a Škodou Plzeň. Naši závodníci pak porazili Spartak Prahu 4, Spartu Praha i Bílinu a Domažlice a po dvou kolech jsou na pátém místě, jen o jeden hlavní bod za Spartakem Praha 4.

Ligová tabulka po druhém kole.

O výsledek se opět nejvíce zasloužil Jan Tesař, který tentokrát vynechal běh na 100 metrů, ale s přehledem opět zvítězil v běhu na 400 m a 400 m překážek. Vítězství ve výšce slavil i Miroslav Bodnár, který zdolal  206 cm a jen lehce shazoval 209 cm.

Druhá místa obsadili: stále výborný Pavel Honal v kouli výkonem 14,75m  a Michal Jursa v trojskoku  výkonem 13,78m. Pavel Honal se stal druhým nejúspěšnějším závodníkem družstva za Janem Tesařem, když přispěl ještě čtvrtým místem v disku.

Samozřejmě, že nelze opomenout ani ostatní závodníky, jejichž výkony přispěly k bodovému zisku: Jakub Čížek, třetí v kladivu za 51,89 m, devátý v disku, chodec Jiří Malysa, v předsunutém chodeckém závodu  na 10 km rovněž třetí, výborné čtvrté místo dorostence Jakuba Veselého v běhu na 400 m opět pod hranici 50s a rovněž čtvrté místo Michala Víta v kouli za 14,50 m. Překvapením kola byl Jakub Zadák, který zabodoval na pátém místě v dálce a na sedmém v trojskoku, vedlo se i Davidovi Linhartovi v obou překážkových bězích, stějně jako Pavel Gocala v obou sprintech, bodovali i Jaroslav Fic v disku, František Schoval v běhu na 5000 m, Luboš Nováček v oštěpu, Lukáš Beneš na 1500 m a Milan Syrovátka v kouli. Štafeta na 4x100 m tentokrát bez zraněného Petra Ogouna doběhla na šestém místě a na 4x400 m skončila pátá..

Bodování jednotlivců po druhém kole.

Třetí kolo se uskuteční na domácím stadiónu v Houštce 21.června.   

Ladislav Pytloun 

 

více...

19.05.2014 Zpravodaj č. 2/2014

1. liga, skupina A

1. kolo, 17.5.2014 Tábor

Pořadí prvního kola:

1. PSK Olymp Praha             158,5 (pomocných bodů)  8 (hl. bodů)

2. AK Škoda Plzeň                150                                 7

3. Spartak Praha 4                147                                 6

4. Spartak Třebíč                  133                                 5

5. Slavoj Stará Boleslav     127                                 4

6. AC Domažlice                   124                                 3

7. AK Bílina                           108                                 2

8. A.C. Sparta Praha             69,5                               1

Družstvo mužů Slavoje Stará Boleslav skončilo v prvním kole 1.ligy na výborném pátém místě, i když v průběhu závodů bojovalo o místo čtvrté a teprve poslední disciplinou, kterou byl hod diskem, nás družstvo Třebíče odsunulo na místo páté, když třebíčtí v disku získali díky hostům z ciziny vysoký počet bodů. Toto kolo vyhrálo rovněž až v závěru družstvo Olympu Praha, když prakticky po celou soutěž byla v čele Škoda Plzeň. Na třetím místě pak skončil Spartak Praha 4.

Z našich závodníků byl nejúspěšnější Jan Tesař, který ve skvělých výkonech s převahou vyhrál 400 m (47,82 s) a  400 m překážek (53,49 s), a v novém osobním výkonu 11,01s vybojoval ve finále běhu na 100 metrů vynikající třetí místo a přispěl i k výborným výsledkům obou štafet.

Výborně si vedli i dva naši nejmladší závodníci, dorostenci Pavel Gocala a Jakub Veselý. Gocala v silné konkurenci sprinterů vybojoval v běhu na 200 metrů 5. místo časem 22,63s  a rovněž tak i Jakub Veselý na 400 metrů doběhl  na pátém místě ve vynikajícím čase 49,67s. Oba závodníci jsou prvním rokem dorostenci a jejich výkony v silné konkurenci ostřílených mužů mají vysokou úroveň.

Z běhů jsme pak bodovali pouze na 3000 m překážek, když František Schoval doběhl na osmém místě.

Radost nám udělali závodníci v dálce a trojskoku. V dálce dlouho vedl Petr Ogoun výkonem 7,08 cm, ovšem v závěru skončil druhý a devátým místem přispěl i Jakub Zadák. V trojskoku naopak třetí místo obsadil Michal Jursa skokem dlouhým 13,41 a Petr Ogoun skončil na výborném pátém místě s 13,25 m.

Comeback Michala Víta přinesl i kvalitní výkon ve vrhu kouli, když hodem dlouhým 14,39m skončil na pěkném třetím místě. V kouli bodoval i Milan Syrovátka na devátém místě.

Napjatě jsme očekávali, jak dopadne hod kladivem, ve kterém startoval Jakub Čížek. Tentokrát mu vše vyšlo a výkonem 51,77 m si o jeden centimetr překonal osobní výkon a zabojoval i v disku na pátém místě když si vytvořil  rovněž nový osobní výkon 43,22 m. Jaroslav Fic pak přidal v disku ještě deváté místo.

K výborném výsledku rovněž přispěl i Luboš Nováček, který zabojoval v oštěpu na pátém místě výkonem 58,67 m a také Jiří Malysa, který v chůzi  v Olomouci došel na druhém místě.

Podmínky v Táboře byly pro atletiku opravdu velmi špatné. Po celou dobu závodu byly  přeháňky a zima a v závěru utkání se silně rozpršelo. Ani pořadatelé nezvládli utkání a časový pořad se měl skluz téměř dvě hodiny. Hod diskem se odehrával za silného deště.

Proto díky všem závodníkům, kteří nastoupili k utkání a vybojovali tak skvělý výsledek.

Bodování závodníků po prvním kole.

Druhé kolo se uskuteční v neděli 1. června v Třebíči.

Do Třebíče odjíždíme v 6,00 hod z Houštky a v 6,10 hod. z Brandýsa od Koruny.

Ladislav Pytloun

více...

08.04.2014 Zpravodaj č. 2014/1

Stejně, jako v loňském roce, závodíme v 1. lize, ve skupině A, která proti loňské sezóně doznala několik změn našich soupeřů. Jinak systém soutěže zůstává stejný a dokonce zůstává i rozvrh pořadatelství jednotlivých kol.

Sokol Kolín postoupil do extraligy a na jeho místo sestoupil Spartak Praha 4, do první ligy se vrátil zpět  AK Bílina a AK Škoda Plzeň. Proto našimi soupeři v ročníku 2014 jsou: Spartak Praha 4, PSK Olymp Praha, AC Domažlice, AC Sparta Praha, Spartak Třebíč, AK Škoda Plzeň a AK Bílina.

Vítězný tým se zúčastní Mistrovství republiky družstev a poslední dva týmy padají do II. ligy. Je tedy na nás, abychom zabojovali hned v prvních kolech co nejlépe, abychom nebyli mezi dvěma posledními my.

Družstva Olympu, Třebíče, Sparty i Domažlic známe z loňska, dokonce kromě Třebíče jsme ostatní dokázali v posledním kole porazit a tak věřím, že i v letošní sezóně budeme bojovat ze všech sil, abychom získali co nejlepší uámístění.

Závodíme:

1. kolo   sobota   17. květen       Tábor                      3 000 m překážek

2. kolo   neděle    1. června       Třebíč                      5 000 m

3. kolo   sobota    21. červen      Stará Boleslav         10 000 m

4. kolo   sobota    23. srpen        Praha – Eden            3 000 m

Pozor opět v Třebíči v neděli.

Chodecké závody – vždy 20 km chůze:

pro 1. kolo      29. březen      Olomouc

      2. kolo       10. květen      Praha – Jižní Město

      3. kolo         1. červen      Praha – Brandýs

      4. kolo       17. srpen        Přerov

Několik technických záležitostí:

Čísla:          letos máme  sadu čísel 91 – 120.  Čísla rozdám na prvním kole.

Dresy:         pokud nemáš oddílový dres, obrať se na stadiónu v Houštce na Mgr. Květu Hájkovou, která Ti dres vydá.

Startovné: stejně, jako v loňském roce je za každý získaný bod 80,- Kč. Bodné za získané body se vyplácí při následujícím kole. Také 50,- Kč na malé občerstvení platí i pro tento rok.

Buď tak laskav a ve svém diáři si velkým písmem napiš termíny jednotlivých kol a dobře se připrav, abychom i v letošní sezóně dobře obstáli.

Pozvánku na 1. kolo do Tábora společně s časovým pořadem pošlu včas před utkáním.

Zdraví Ladislav Pytloun

            vedoucí družstva

            602 349 453

            ingpytloun@volny.cz

více...