Atletika Stará Boleslav

12.06.2018 Zpravodaj č.2/2018

Máme za sebou druhé kolo 1. ligy  družstev žen a nedopadlo pro nás nejlépe. V tomto kole jsme postrádaly mnoho děvčat a tak jsme ziskem 89 bodů skončily až sedmé. K závodům nás nastoupilo pouze deset a to se na bodovém zisku výrazně projevilo. Chyběly Kíťa Korelová a Lenka Čechová, které reprezentovaly na mezistátním utkání, kde byly mimochodem velice úspěšné a vybojovaly první a čtvrté místo. Dále chyběly Tereza Holcová (na svatbě sestry), nemocná Veronika Nedvědová, s bolestí achilovky bojující Eliška Linhartová a na sportovním kurzu se školou byla Veronika Procházková. Chyběly i všechny žákyňky.  Celkem jsme získaly o 39 bodů méně než v kole prvním, ale když sečtu všechny body, které vybojovala  v prvním kole chybějící děvčata tak jsem na čísle -56 bodů.

Družstvu výrazně pomohly uzdravená Nikola Macháčková a Valentína Wenigová.

Tabulka druhého kola:

                                                          PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                         198        8            

2. A. C. Sparta Praha                       166,5     7           

3. TJ VS Tábor, z.s.                          137        6          

4. TJ Slavoj BANES Pacov               116         5            

5. TJ Lokomotiva Beroun z.s.           110         4          

6. T. J. Sokol České Budějovice        105,5     3          

7. Atletika Stará Boleslav                89        2            

8. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín              81        1           

Pořadí družstev po dvou kolech:

                                                          PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                         428        16

2. A. C. Sparta Praha                       317,5     14         

3. TJ VS Tábor, z.s.                          254        10         

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.          234          9         

5. Atletika Stará Boleslav, z.s.       217          8         

6. TJ Slavoj BANES Pacov              196,5       6

7. T. J. Sokol České Budějovice       195          6         

8. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín             168          3

Nejvíce bodující závodnicí se opět stala Radka Kurková, která s převahou vyhrála hod kladivem a byla třetí ve vrhu koulí a hodu diskem. S 27 body byla Radka nejúspěšnější bodovanou závodnicí celého druhého kola ligy v součtu mužů i žen. Nikola Macháčková, hned svým prvním hodem v oštěpu, dokázala hodit velmi daleko a přiblížila se jen na pár centimetrů k svému osobáku. Škoda, že další hody, které by i tak stačily na vítězství, se v přemíře snahy o zdolání mety 50 m, již tak nevydařily. Bodovala i ve vrhu koulí. Na Báře Veselé se projevila únava z již třetího závodů v týdnu. Po pondělním výborném běhu na 400 m na Odložilově memoriálu, středečním závodům družstev juniorů se v sobotu opět postavila na start 400 m překážek. Bojovala až do cíle a doběhla v pěkném čase na druhém místě. Lucka Nedvědová opět kombinovala 100 m překážek a výšku. Je velká škoda, že tyto dvě disciplíny se časově překrývají. Ve výšce Lucka obsadila čtvrté místo a opět atakovala laťku ve výšce 170 cm, ale i tentokrát výška odolala, i když první pokus na této výšce byl velice nadějný. Eliška Čechová běžela velmi pěkně 400 m a byla pátá. Bod vybojovala v hodu oštěpem. I o ní platí, že to byl třetí závod v týdnu. Jana Čapková obsadila v hodu kladivem krásné třetí místo. Valentína Wenigová se v hodu oštěpem výrazně zlepšila, dokázala přehodit 38 m hranici a obsadila šesté místo. Radce Hambergerové se oproti prvnímu kolu, tolik nedařilo, dokázala bodovat jen v hodu diskem. Kačka Tvrdá, i přes bolest zadního stehenního svalu postoupila na 100 m do finále B a bodovala. Běžela i pěkně 200 m. Pavlína Slezáková se srdnatě pustila do boje v běhu na 5000 m. Trochu nechápu, proč pořadatelé nasadili oba dlouhé běhy do poledních hodin. Pavlína podlehla vedru a závod nedokončila. Děvčata Eliška Čechová, Bárča Veselá, Lucka Nedvědová a Kačka Tvrdá  v tomto netradičním složení běžely štafetu 4x100 m a dokázaly vybojovat třetí místo.

Bodování závodnic po druhém kole.

V součtu obou kol jsme páté. Nemyslím si, že naše vystoupení v závodech bylo špatné. Vždyť z osmnácti disciplín jsme jich obsadily dvanáct a v devíti jsme bodovaly.  Děvčata 2x zvítězila, jednou byla druhá, čtyřikrát třetí, jednou čtvrtá, pátá, šestá, sedmá a devátá a ještě dvakrát desátá. Z celkových dvaceti startů jsme jen sedmkrát odešly bez bodů. Chybí mám závodnice na dlouhé běhy a skoky.

Do třetího kola musíme nastoupit v co největším počtu a pokusit se vrátit na přední místa v soutěži. Věřím, že na závody s námi pojedou i žákyně, pro které by tato soutěž byla velkou zkušeností a pomohly by hlavně ve štafetách.

Jindra Pluhařová