Atletika Stará Boleslav

09.09.2016 Zpravodaj č. 5/2016

Letošní soutěž družstev pro nás skončila velkým úspěchem, a to obsazením druhého místa. V loňském roce jsem měla před posledním kolem obavy o udržení pátého místa. Ve čtvrtém letošním kole v Bílině, jsme od začátku byly jasně druhé za bezkonkurenční Slavií Praha, což nám stačilo k udržení nejlepšího celkového umístění družstva po přeřazení do skupiny A. Ani silná družstva Spartaku Praha 4, Plzně, nebo Tábora nás letos neměly šanci porazit.

K poslednímu kolu nás nastoupilo 22 a všechna děvčata bodovala. Škoda zranění Báry Veselé na překážkách, které zapříčinilo, že již nenastoupila k dalším startům. Velký dík patří Markétě Červenkové, která i se zlomeným malíčkem na noze absolvovala všechny tři disciplíny. I Hanka Sládková se lehce zranila při krásném výkonu v dálce, absolvovala ještě výšku, ale k štafetám již nastoupit nemohla. Natálie Marková sice do Bíliny přijela, ale v rozcvičení se jí opět ozval bolavý kotník a k závodům vůbec nenastoupila. I přes všechny tyto výpadky jsme ve čtvrtém kole získaly 171 bodů, což je náš druhý nejvyšší zisk.

Tabulka čtvrtého kola:

                                                         PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                        218        8           

2. Atletika Stará Boleslav              171        7           

3. Spartak Praha 4                           138        6           

4. TJ VS Tábor                                 135,5     5           

5. TJ Lokomotiva Beroun                  131       4           

6. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín            125,5     3           

7. AK Most                                          54       2           

8. SKP Union Cheb - klub atletiky      10        1           

 

Konečné pořadí družstev:

1. ASK Slavia Praha                         923        32

2. Atletika Stará Boleslav               675        27

3. Spartak Praha 4                            600,5     25         

4. TJ VS Tábor                                  483        17

5. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín             466,5     16         

6. TJ Lokomotiva Beroun                  451        15

7. AK Most                                        266          8

8. SKP Union Cheb - klub atletiky     115          4

Ve sprintech jsme poprvé zásluhou Kačky Tvrdé a Nikol Bafoe bodovaly. Kačka se probojovala do B finále na 100 m a obsadila tam druhé místo. Nikol vyhrála jeden z běhů na 200 m a byla celkově desátá. Na 400 m při absenci Báry Veselé ostatní děvčata nebodovala. Na 100 m překážek obsadila Bára Veselá druhé místo a Hanka Sládková byla pátá. Ve štafetě na 4x100 m byly děvčata sedmé a desáté. Druhá štafeta byla složená z výškařek – V. Nedvědové, L. Nedvědové, B. Mikešové a oštěpařky V. Wenigové. Štafeta na 4x400 m se musela obejít bez Báry Veselé, ale i tak děvčata ve složení Karolína Barešová, Lenka Čechová, Eliška Čechová a Kristýna Korelová s přehledem jasně vyhrály. Druhá štafeta ve velmi improvizovaném složení Nikol Bafoe, Pavla Slezáková, Nikola Macháčková a Tereze Holcová obsadila krásné sedmé místo. Už ze složení štafety, ve kterém figurují dvě vrhačky je jasné, že to byla opravdu unikátní štafeta. Děvčata z obou B štafet nastoupila obětavě k běhů, protože bylo jasné, že při menším počtu štafet budou bodovat a pro družstvo získají potřebné body.

V běhu na 800 jsme  nám zásluhou  Lenky Čechové a Kristýny Korelové získaly 13 bodů, když Lenka obsadila krásné druhé místo a Kristýna, které odvážně odtáhla většinu závodu, byla pátá. V běhu ma 5000 m byla Dana Fickerová šestá.

Ve skocích se nám mimořádně daří. Ve výšce bodovaly všechny čtyři naše výškařky. Hana Sládková byla třetí, Lucka Nedvědová pátá a Veronika Nedvědová a Barbora Mikešová obsadily deváté a desáté místo. Do sektoru pro skoky daleký se po letech vrátila Hanka Sládková a krásným výkonem obsadila druhé místo. Mája Cerhová získala bod za desáté místo. Ve skoku o tyči se Eliška Čechová stále lepší. Tentokrát obsadila čtvrté místo.

Ve vrhačských disciplínách získávalo družstvo vždy nejvíce bodů. Nejinak tomu bylo i v posledním kole. Děvčata získala 24 bodů v kouli, 22 bodu v oštěpu a kladivu a 12 bodů v disku, což je 80 bodů a skoro polovina všech získaných bodů. V oštěpu obsadila Nikola Macháčková pěkným výkonem druhé místo. Valentína Wenigová byla čtvrtá a Lucka Mojdlová pátá. V kladivu do posledních pokusů vedla Markéta Červenková, ale nakonec obsadila druhé místo. Tereza Holcová si hodila osobák a obsadila čtvrté místo, Jana Čapková byla pátá. V disku obsadila Markéta Červenková opět druhé místo, i když házela kvůli zlomenému malíčku jen z místa. Podařilo se bodovat i Nikole Macháčkové devátým místem a Míše Urbanové desátým místem. Ve vrhu koulí vyhrála Markéta Červenková, která zvítězila v této disciplíně ve všech čtyřech kolech. Pěkné čtvrté místo získala Míša Urbanová a pátá byla Nikola Macháčková.

Bodování závodnic v letošní sezóně zde.

Děkuji všem závodnicím, které v průběhu soutěže za družstvo nastoupily a vybojovaly  nejlepší umístění v soutěži - druhé místo v konečném hodnocení 1. ligy žen skupiny A.

Jindra Pluhařová