Atletika Stará Boleslav

05.06.2017 Zpravodaj č. 4/2017

K druhému kolu, které jsme uspořádali na domácím stadionu jsme nastoupily v plném počtu 24 závodnic. Podařilo se nám získat úžasných 227,5. Přes 200 bodů jsme naposledy vybojovaly v roce 2007, kdy se družstvo po třech letech vrátilo z Extraligy do 1. ligy a suverénně vyhrávalo severní skupinu. V samotném závodě se nám podařilo obsadit druhé místo  o 0,5 bodu před děvčaty ze Spartaku  Praha 4. Bohužel vinou špatného postavení Markéty Štolové při štafetě 4x100 m nám byla tato štafeta diskvalifikována ze 4. místa a tím jsme se posunuly za družstvo Spartaku na třetí místo o těch 7 bodů. Markéta stála na čáře, a to se nesmí, musí být v náběhovém území, ne před. Trenér Spartaku Praha 4 měl tuto skutečnost vyfotografovanou a tak se proti tomu nedalo protestovat, i když nám tento přestupek neposkytl žádnou výhodu. Škoda, ale všichni jsme omylní a příště se to určitě opakovat nebude. Body počítám i s diskvalifikovanou štafetou, protože si to všechna děvčata zaslouží.

Skoro ve všech disciplínách, které jsme obsadily jsme vybojovaly přední místa a to bylo základem úžasného bodového zisku. Získaly jsme 5x první místo, 3x druhé a 6x třetí. Jen tak mimochodem, družstvo Berouna, které nás v 1. kole porazilo o 8 bodů, jsme v sobotu porazily o 115 bodů!

Nejlépe bodující závodnicí se opět stala Markéta Štolová, která vyhrála jak 100 m překážek, tak 200 m. Druhá v našem bodování skončila Radka Kurková-Hejretová, která po mateřské pauze, dokázala být v hodu kladivem o pár cm druhá, v disku se dělila o třetí místo a ve vrhu koulí byla čtvrtá.  Hana Sládková-Kavínová se také dostala přes 20 bodů. Byla třetí v trojskoku a pátá v dálce a výšce. Hance patří velký dík za to, že obětavě na poslední chvíli  zaskočila v štafetě 4x400 m a pomohla štafetě k zisku prvního místa. Výkony Hanky jsou pozoruhodné vzhledem k minimum tréninků. Dařilo se i ostatním děvčatům. Kristýna Korelová zvítězila v běhu na 400 m překážek, pomohla dlouhé štafetě k vítězství a podovala s B štafefou na 4x100 m. V hodu oštěpem zvítězila v novém osobním rekordu Nikola Macháčková. Druhá místa pak obsadily Lucie Mojdlová v hodu oštěpem a přidala ještě deváté místo v hodu kladivem. Druhá byla i Barbora Veselá v běhu na 400 m překážek. I ona byla členkou vítězné štafety na 4x400m a bodující B štafety na 4x100 m. Lenka Čechová obsadila v běhu na 400 m třetí místo. Nebyla moc spokojená s časem, ale vzhledem k jejím problémům s nohou to byl hrdinský výkon. Třetí místa ještě obsadily Valentína Wenigová v hodu oštěpem, kdy se poprvé v letošní sezoně dostala přes 40 m a Tereza Holcová v hodu kladivem, kde si vytvořila osobní rekord. Tereza byla ještě osmá v hodu diskem a devátá ve vrhu koulí. Eliška Linhartová bojuje s bolavou achilovkou a tak se soustředila na technické disciplíny. Ve vrhu koulí si po letech vytvořila osobní rekord a obsadila třetí místo, v trojskoku byla šestá. Lucie Nedvědová byla dvakrát čtvrtá, na 100 m překážek a ve výšce. Byla členkou štatety na 4x100 m. Veronika Nedvědová vybojovala na 100 m překážek šesté místo. Ve skoku dalekém nebodovala, přesto že si skokem poprvé přes 5 m vytvořila krásný osobák. I ona byla členkou štafety na 4x100 m. Eliška Čechová byla šestá na 400 m překážek a sedmá v hodu oštěpem. Podílela se na vítězství štafety na 4x400 m. Kačka Tvrdá se tentokrát rozhodla pro dálku a krásným výkonem přes 5 m obsadila čtvrté místo. I ona byla členkou štafety na 4x100 m. Úžasné vystoupení předvedla děvčata v závodě kladivářek. K druhému místu Radky Kurkové, třetímu Terezy Holcové patří ještě čtvrté místo Daniely Lenerové, páté Jany Čapkové a šesté Veroniky Procházkové. Aby výčet z kladiva byl  kompletní, tak sem patří ještě 9 místo Lucky Mojdlové. Kladivářky získaly celkem 37 bodů! Můj velký obdiv patři Zuzce Šidlichovské, která se v tom největším vedru srdnatě postavila k běhu na 5000 m a obsadila pěkné sedmé místo. Karolína Barešová bodovala ve vrhu koulí a běžela B štafetu 4x100 m. S touto štafetou bodovaly i nová mladá děvčata v družstvu Viktorie Malíčková a Caroline Grygarová. Carolina  obsadila ještě desáté místo ve skoku vysokém. 

Bodování žen po druhém kole zde.

Pořadí družstev v 2. kole    

  1. Slavie Praha                        232,50
  2. Spartak Praha 4                  228,00
  3. ASB                                     221,50
  4. Beroun                                 102,00
  5. Tábor                                     83,50
  6. Sokol České Budějovice        77,50
  7. Sokol Plzeň                           59,00.

Děkuji všem závodnicím za úžasné  výkony a umístění. Věřím, že ve 3. kole, které se uskuteční 1. července 2017 na Kladně se sejdeme opět v plném počtu a potvrdíme naše postavení v tabulce.

Propozice včas zašlu, prosím ty závodnice, které neuvidím, aby mně daly vědět zda se závodů zúčastní a v jakých disciplínách.

 

Jindra Pluhařová