Atletika Stará Boleslav

16.06.2016 Zpravodaj č. 4/2016

Ve třetím kole soutěže jsme obsadily se ziskem 188,5 bodů třetí místo. V kole bezkonkurenčně vyhrála opět Slavie Praha. Druhé byla děvčata ze Spartaku Praha 4, která nás porazila o 9 bodů.  Bodový zisk 188,5 ve třetím kole je od roku 2012, kdy jsme se vrátily do 1. ligy po třech letech strávených v extralize, nejvyšším ziskem. Ve čtvrtém kole budeme muset zabrat, abychom uhájily krásné druhé místo. Máme sice před družstvem Spartaku Praha 4 náskok jednoho hlavního bodu a čtyřiceti pomocných bodů, ale v prázdninovém kole 20. srpna musíme nastoupit v plné síle, abychom uhájily druhé místo.

 

Tabulka třetího kola:                                                   

                                                         PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                          217       8            

2. Spartak Praha 4                            197,5     7            

3. Atletika Stará Boleslav               188,5     6                  

4. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín             115        5         

5. TJ VS Tábor                                  113        4              

6. TJ Lokomotiva Beroun                    85        3            

7. AK Most                                          44        2            

8. SKP Union Cheb - klub atletiky       36        1            

  

Pořadí družstev po třech kolech:

1. ASK Slavia Praha                     705         24  

2. Atletika Stará Boleslav           504         20

3. Spartak Praha 4                        462,5      19

4. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín         341         13

5. TJ VS Tábor                             347,5       12

6. TJ Lokomotiva Beroun              320          11

7. AK Most                                    212           6

 8. SKP Union Cheb - klub atletiky 105          3

                                                      

Od začátku soutěže padal jeden osobní rekord za druhým. Kristýna Korelová vyhrála krásným výkonem a oddílovým rekordem 800 m. Výborně běžela i Lenka ČechováNikola Macháčková  vyhrála hod oštěpem také v osobním rekordu, Hana Sládková  poprvé skočila 170 cm obsadila druhé místo. Přidala ještě třetí místo na krátkých překážkách a čtvrté na dlouhých. Ziskem 25 bodů se stala druhou nejlépe bodující závodnicí. Markéta Červenková se v hodu kladivem přiblížila na pár centimetrů 50 m hranici a v osobním rekordu vyhrála. Další vítězství přidala ve vrhu koulí a v hodu diskem byla druhá. Těmito umístěními získala 31 bodů a opět je nejlépe bodující členkou družstva. Štafeta na 4x400 m  ve složení Barešová, Korelová, Veselá, Čechová L. zaběhla výborný výkon a při své generálce na Mistrovství republiky dorostu zvítězila ve velmi pěkném čase.

Radka Kurková-Hejretová se vrátila po mateřské pauze k atletice a její zisk 22 bodů za druhé místo v kladivu, třetí v kouli  a šesté v disku je pro družstvo velkým přínosem. Krátká štafeta na 4x100 m se konečně prosadila na bodovaná místa a pěkným časem obsadila čtvrté místo. Anastasya Sabadosh vybojovala v trojskoku druhé místo a v dálce byla devátá. V dálce se Kačka Tvrdá přiblížila  pětimetrové hranici a probojovala se do finále, kde obsadila osmé místo. Škoda, že konečně nepadla pětimetrová hranice. Ve výšce Lucka Nedvědová opět přeskočila 160 cm a obsadila šesté místo. Eliška Čechová dala před oštěpem přednost tyčce a ve své premiéře v této disciplině si i ona vytvořila osobní rekord a obsadila páté místo. V kladivu získala děvčata 33 bodů, což je bezkonkurenčně nejvyšší bodový zisk z jedné disciplíny. Vyhrála Markéta Červenková, druhá byla Radka Kurková, pátá Jana Čapková a do finále se dostaly i dorostenky Tereza Holcová sedmá a Veronika Procházková osmá. Ve vrzích ještě bodovaly čtvrtým místem v hodu oštěpem Lucie Mojdlová a Míša Urbanová pátým místem ve vrhu koulí. V dlouhých bězích tentokrát bodovala pouze Klára Hubrová osmým místem na 1500 m. Jmenuji jen některé, ale k úspěchu družstva přispěly všechna děvčata.

Ztrátou pro družstvo bylo zranění Barbory Veselé, která po krátkých překážkách pro bolest nohy již nenastoupila na další disciplínu. Družstvu chyběla i oštěpařka Valentina Wenigová, která byla nominována na mezistátní utkání dorostu, kde obsadila v novém oddílovém rekordu dorostenek krásné třetí místo.

Z tabulky bodování v disciplínách jasně vyplývá, že naší největší předností jsou všechny vrhy. Dále pak oboje překážky, výška, štafeta 4x400 m a 800m. Ale naproti tomu v bězích do 400 m nebodujeme vůbec, nebo jen minimálně. Sprinty jsou momentálně naší největší slabinou.

Bodování závodnic po třetím kole zde.          

Přeji všem krásné léto, které prosím alespoň z části využijte k přípravě na další část sezóny. Těším se na shledání s vámi 20. srpna na 4. kole 1. ligy.

Jindra Pluhařová