Atletika Stará Boleslav

15.05.2017 Zpravodaj č. 3/2017

Gratuluji družstvu k úspěšnému zvládnutí vstupu do letošní soutěže. Můj současný zdravotní stav mi nedovolil se závodů zúčastnit a tak jsem vám držela palce jen na dálku.

K prvnímu kolu nastoupilo jen 15 děvčat a tím víc vyniká 163 bodový zisk. Vždyť loni jsme v prvním a druhém kole v podstatně větším počtu  závodnic získaly 158 a 157 bodů. A to nám letos chybí Markéta Červenková a Hana Sládková, které v každém kole vybojovaly pro družstvo přes 50 bodů. Jen malinko mrzí čtvrté místo pouhých 8 bodů za Berounem. Umím si představit, že družstvo Berouna jásá, že nás poprvé v soutěži porazilo. My ale víme, že v druhém kole již nastoupí Radka Kurková, Lucka Mojdlová, Nikola Macháčková a možná i Hanka Sládková a bodové manko smažeme.

Nejlépe bodující závodnicí družstva s 22 body se stala hostující Markéta Štolová, která vyhrála 100 m překážek, byla druhá na 200 m a pomohla štafetě ke krásnému třetímu místu. Eliška Linhartová, která se na dráhu vrátila po roční pauze zaviněné nemocí  byla třetí v trojskoku a kouli. Bodovala i na 100 m překážek a  získala celkem 19 bodů. Třetí nejlépe bodující závodnicí je dorostenka Tereza Holcová. Byla druhá v kladivu, čtvrtá v kouli a devátá v disku. Dařilo se i ostatním děvčatům. Eliška Čechová byla dvakrát čtvrtá. Na 400 m zaběhla vynikající čas a v oštěpu se také neztratila. Škoda, že se začala bát tyčky. Byla členkou vítězné štafety na 4x400 m. Lenka Čechová byla třetí na 800 m, bodovala na 200 m a i ona přispěla k vítězství dlouhé štafety. Kristýna Korelová zaběhla vynikajících 400 m překážek, obsadila druhé místo, a z Budějovic si veze limit na EYOF. I ona byla členkou vítězné štafety 4x400 m. Lucka a Veronika Nedvědovy si poprvé zkusily vysoké překážky a hned výborné bodovaly na pátém a šestém místě. Skok vysoký byl poznamenaný deštěm, ale i tam děvčata bodovala. Obě byly členkami štafety na 4x100 m, která byla třetí. Bára Veselá obsadila čtvrté místo na 400 m překážek a byla členkou vítězné štafety na 4x400 m. Škoda jejího pádu v nepřízní počasí na 100 m překážek. Valentina Wenigová obsadila pěkné druhé místo v oštěpu, až se srovná s technikou tak to určitě bude o jiných metrech. Jana Čapková bojovala s velkou bolestí achilovek, přesto do Budějovic přijela a obsadila krásné třetí místo. Kačka Tvrdá, jako žákyně, zaběhla výborný čas v rozběhu a to i přes její doslova vpád do cíle. Nebýt toho nešťastného pádu jistě by postoupila do finále A. Všechny odřeniny nesla statečně a zvítězila ve finále B kde svůj čas ještě vylepšila. I ona se zasloužila o krásné třetí místo štafety na 4x100 m. Veronika Procházková výborně házela v rozhazování, na úrovní 3. místa v soutěži, ale pak zapracovala hlava a nervozita. Nakonec obsadila deváté místo. Kája Barešová se vrací po operaci nohy. Obsadila deváté místo v kouli a v oštěpu nebodovala.

Bodový zisk jednotlivých závodnic v prvním kole zde.

Ve všech disciplínách, které jsme obsadily, jsme získávaly přední umístění a to se odrazilo na výborném bodovém zisku. Věřím, že na druhé kolo, které bude v domácím prostředí se sejdeme ve větším počtu, ukážeme naší sílu  a zaútočíme na přední pozice.   

Děkuji Tereze Veselé za výborné zastoupení při vedení družstva.

Výsledek prvního kola: 

  1. Spartak Praha 4                   202,00
  2. Slavie Praha                        188,00
  3. Beroun                                 171,00
  4. ASB                                    163,00
  5. Tábor                                   120,00
  6. Sokol České Budějovice       97,00
  7. Sokol Plzeň                           62,00

Příští kolo se uskuteční 3. června 2017 v Houštce. Propozice včas pošlu.

Jindra Pluhařová