Atletika Stará Boleslav

25.05.2018 Zpravodaj č. 1/2018

Gratuluji družstvu k úspěšnému startu  do 1. ligy družstev žen. I přesto, že nás nastoupilo ke kolu pouze 17 a z toho 13 bodovalo, je třetí místo a zisk 128 bodů,  velkým úspěchem. První kolo nás překvapilo velkým počtem startujících a i vysokou výkonností. Nepamatuji se, že by čas 25.85 nebodoval na 200 m. Gratuluji Báře Veselé k splnění limitu na MS 20 a Kítě Korelové k vylepšení limitu na ME 17.

 

                                                    PB         HB         

1. ASK Slavia Praha                    230        8            

2. A. C. Sparta Praha                  151        7            

3. Atletika Stará Boleslav, z.s.  128        6            

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.     124        5            

5. TJ VS Tábor, z.s.                     117        4            

6. T. J. Sokol České Budějovice    88,5     3           

7. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín          87        2            

8. TJ Slavoj BANES Pacov            80,5     1            

 

Nejlépe bodující závodnicí družstva se opět stala Radka Kurková, která zvítězila v hodu kladivem, byla třetí v hodu diskem a šestá ve vrhu koulí. Druhou nejlépe bodující závodnicí se stala hostující Radka Hambergerová, která vyhrála hod diskem, byla sedmá ve vrhu koulí a osmá v hodu oštěpem. Třetí nejlépe bodující závodnicí se stala Tereza Holcová, které se hlavně kladivo nepodařilo podle jejích představ. Obsadila v něm sice druhé místo, ale jen jedním platným, zajišťovacím, pokusem na dvě otočky. Tereza byla ještě šestá v hodu diskem a v kouli obsadila jedenácté místo. Výborně si vedla Bára Veselá, jak jsem již napsala, při svém vítězství na 400 m překážek zaběhla vynikající čas a tím limit na MS 20. I  když zaběhla na 200 m výborný čas, stačilo to jen na jedenácté místo. Lenka Čechová na 800 m, Kíťa Korelová na 400 m překážek  a Eliška Čechová na 400 m shodně obsadily druhá místa. Lenka, Kíťa a Bára společně se Silvií Koudelkovou pak bezkonkurenčně ovládly štafetu na 4x400 m.  Musím pochválit ještě žákyni Silvii Koudelkovou, která nejprve dobře  běžela 100 m a zaostala jen málo za svým osobním rekordem. Poté ochotně zaskočila za zraněnou Elišku Čechovou ve štafetě. Byla to její první čtvrtka v životě a zaběhla jí výborně. Lucie Nedvědová byla pátá ve výšce, škoda, že mezi pokusy musela odběhnout 100 m pžekážek. Veronika Nedvědová obsadila také páté místo na 100 m překážek. V dálce se jí tolik nedařilo. Kačka Tvrdá si na 100 m zaběhla výborný čas a zaostala jen setinu za osobním rekordem. I na 200 m běžela velmi dobře, ale na postup to tentokrát ve velké konkurenci nestačilo. Škoda, že štafeta na 4x100 m ve složení Ruttová, V.Nedvědová, L.Nedvědová a Tvrdá nedoběhla. Děvčata jí měla velice dobře rozeběhnutou. Eliška Linhartová přes zdravotní problémy běžela 100 m překážek, ve vrhu koulí obsadila osmé místo a v trojskoku byla desátá. Jana Čapková byla v kladivu sedmá a Veronika Procházková osmá.  Družstvo ještě doplnily Tereza Landová a Caroline Grygarová, které se s velkými závody teprve seznamují.

Jsem velice ráda, že se do družstva zařadily i žákyně. Jejich výkony a přístup k závodům jsou velkým příslibem. Bodování závodnic po prvním kole zde.

Velkým překvapení, pro mne, bylo vystoupení nováčka v naší skupině, družstva Sparty Praha. Porazilo nás o 23 bodů. Nejvíce bodů získaly ve vrzích 76, my 66. Naše družstvo bylo lepší v bězích 55 našich bodů oproti jejich 35,5, i když třeba na 1500 m, které jsme neobsadily, získala Sparta 13 bodů. Nejvíc bodů na nás Sparta získala ve skocích . Oni obsadily všechny skoky a získaly 39,5 bodů. My jsme bodovaly jen ve výšce 6 body a trojskoku 1 bodem.

Opět se ukazuje, že skoky a dlouhé tratě jsou dlouhodobým problémem našeho družstva. V tomto kole nám chyběla děvčata, která vždy získávala pro družstvo velký počet bodů. Hana Sládková, Lucka Zázvorková – Mojdlová, Nikola Macháčková a  Valentína Wenigová. Pevně věřím, že se k družstvu co nejdříve připojí.

V dalším kole, které se bude konat v Praze na Slavii 9. června budeme muset hodně zabojovat, abychom udržely přední místa v soutěži. Bohužel nám budou chybět výborné závodnice Kíťa Korelová a Lenka Čechová a možná i Eliška Čechová, které budou na Mezistátním utkání dorostenek. Chybět bude i Tereza Holcová, která bude na svatbě sestry.

Jindřiška Pluhařová