Atletika Stará Boleslav

Ženy

Novinky:

12.06.2018 Zpravodaj č.2/2018

Máme za sebou druhé kolo 1. ligy  družstev žen a nedopadlo pro nás nejlépe. V tomto kole jsme postrádaly mnoho děvčat a tak jsme ziskem 89 bodů skončily až sedmé. K závodům nás nastoupilo pouze deset a to se na bodovém zisku výrazně projevilo. Chyběly Kíťa Korelová a Lenka Čechová, které reprezentovaly na mezistátním utkání, kde byly mimochodem velice úspěšné a vybojovaly první a čtvrté místo. Dále chyběly Tereza Holcová (na svatbě sestry), nemocná Veronika Nedvědová, s bolestí achilovky bojující Eliška Linhartová a na sportovním kurzu se školou byla Veronika Procházková. Chyběly i všechny žákyňky.  Celkem jsme získaly o 39 bodů méně než v kole prvním, ale když sečtu všechny body, které vybojovala  v prvním kole chybějící děvčata tak jsem na čísle -56 bodů.

Družstvu výrazně pomohly uzdravená Nikola Macháčková a Valentína Wenigová.

Tabulka druhého kola:

                                                          PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                         198        8            

2. A. C. Sparta Praha                       166,5     7           

3. TJ VS Tábor, z.s.                          137        6          

4. TJ Slavoj BANES Pacov               116         5            

5. TJ Lokomotiva Beroun z.s.           110         4          

6. T. J. Sokol České Budějovice        105,5     3          

7. Atletika Stará Boleslav                89        2            

8. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín              81        1           

Pořadí družstev po dvou kolech:

                                                          PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                         428        16

2. A. C. Sparta Praha                       317,5     14         

3. TJ VS Tábor, z.s.                          254        10         

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.          234          9         

5. Atletika Stará Boleslav, z.s.       217          8         

6. TJ Slavoj BANES Pacov              196,5       6

7. T. J. Sokol České Budějovice       195          6         

8. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín             168          3

Nejvíce bodující závodnicí se opět stala Radka Kurková, která s převahou vyhrála hod kladivem a byla třetí ve vrhu koulí a hodu diskem. S 27 body byla Radka nejúspěšnější bodovanou závodnicí celého druhého kola ligy v součtu mužů i žen. Nikola Macháčková, hned svým prvním hodem v oštěpu, dokázala hodit velmi daleko a přiblížila se jen na pár centimetrů k svému osobáku. Škoda, že další hody, které by i tak stačily na vítězství, se v přemíře snahy o zdolání mety 50 m, již tak nevydařily. Bodovala i ve vrhu koulí. Na Báře Veselé se projevila únava z již třetího závodů v týdnu. Po pondělním výborném běhu na 400 m na Odložilově memoriálu, středečním závodům družstev juniorů se v sobotu opět postavila na start 400 m překážek. Bojovala až do cíle a doběhla v pěkném čase na druhém místě. Lucka Nedvědová opět kombinovala 100 m překážek a výšku. Je velká škoda, že tyto dvě disciplíny se časově překrývají. Ve výšce Lucka obsadila čtvrté místo a opět atakovala laťku ve výšce 170 cm, ale i tentokrát výška odolala, i když první pokus na této výšce byl velice nadějný. Eliška Čechová běžela velmi pěkně 400 m a byla pátá. Bod vybojovala v hodu oštěpem. I o ní platí, že to byl třetí závod v týdnu. Jana Čapková obsadila v hodu kladivem krásné třetí místo. Valentína Wenigová se v hodu oštěpem výrazně zlepšila, dokázala přehodit 38 m hranici a obsadila šesté místo. Radce Hambergerové se oproti prvnímu kolu, tolik nedařilo, dokázala bodovat jen v hodu diskem. Kačka Tvrdá, i přes bolest zadního stehenního svalu postoupila na 100 m do finále B a bodovala. Běžela i pěkně 200 m. Pavlína Slezáková se srdnatě pustila do boje v běhu na 5000 m. Trochu nechápu, proč pořadatelé nasadili oba dlouhé běhy do poledních hodin. Pavlína podlehla vedru a závod nedokončila. Děvčata Eliška Čechová, Bárča Veselá, Lucka Nedvědová a Kačka Tvrdá  v tomto netradičním složení běžely štafetu 4x100 m a dokázaly vybojovat třetí místo.

Bodování závodnic po druhém kole.

V součtu obou kol jsme páté. Nemyslím si, že naše vystoupení v závodech bylo špatné. Vždyť z osmnácti disciplín jsme jich obsadily dvanáct a v devíti jsme bodovaly.  Děvčata 2x zvítězila, jednou byla druhá, čtyřikrát třetí, jednou čtvrtá, pátá, šestá, sedmá a devátá a ještě dvakrát desátá. Z celkových dvaceti startů jsme jen sedmkrát odešly bez bodů. Chybí mám závodnice na dlouhé běhy a skoky.

Do třetího kola musíme nastoupit v co největším počtu a pokusit se vrátit na přední místa v soutěži. Věřím, že na závody s námi pojedou i žákyně, pro které by tato soutěž byla velkou zkušeností a pomohly by hlavně ve štafetách.

Jindra Pluhařová

více...

25.05.2018 Zpravodaj č. 1/2018

Gratuluji družstvu k úspěšnému startu  do 1. ligy družstev žen. I přesto, že nás nastoupilo ke kolu pouze 17 a z toho 13 bodovalo, je třetí místo a zisk 128 bodů,  velkým úspěchem. První kolo nás překvapilo velkým počtem startujících a i vysokou výkonností. Nepamatuji se, že by čas 25.85 nebodoval na 200 m. Gratuluji Báře Veselé k splnění limitu na MS 20 a Kítě Korelové k vylepšení limitu na ME 17.

 

                                                    PB         HB         

1. ASK Slavia Praha                    230        8            

2. A. C. Sparta Praha                  151        7            

3. Atletika Stará Boleslav, z.s.  128        6            

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.     124        5            

5. TJ VS Tábor, z.s.                     117        4            

6. T. J. Sokol České Budějovice    88,5     3           

7. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín          87        2            

8. TJ Slavoj BANES Pacov            80,5     1            

 

Nejlépe bodující závodnicí družstva se opět stala Radka Kurková, která zvítězila v hodu kladivem, byla třetí v hodu diskem a šestá ve vrhu koulí. Druhou nejlépe bodující závodnicí se stala hostující Radka Hambergerová, která vyhrála hod diskem, byla sedmá ve vrhu koulí a osmá v hodu oštěpem. Třetí nejlépe bodující závodnicí se stala Tereza Holcová, které se hlavně kladivo nepodařilo podle jejích představ. Obsadila v něm sice druhé místo, ale jen jedním platným, zajišťovacím, pokusem na dvě otočky. Tereza byla ještě šestá v hodu diskem a v kouli obsadila jedenácté místo. Výborně si vedla Bára Veselá, jak jsem již napsala, při svém vítězství na 400 m překážek zaběhla vynikající čas a tím limit na MS 20. I  když zaběhla na 200 m výborný čas, stačilo to jen na jedenácté místo. Lenka Čechová na 800 m, Kíťa Korelová na 400 m překážek  a Eliška Čechová na 400 m shodně obsadily druhá místa. Lenka, Kíťa a Bára společně se Silvií Koudelkovou pak bezkonkurenčně ovládly štafetu na 4x400 m.  Musím pochválit ještě žákyni Silvii Koudelkovou, která nejprve dobře  běžela 100 m a zaostala jen málo za svým osobním rekordem. Poté ochotně zaskočila za zraněnou Elišku Čechovou ve štafetě. Byla to její první čtvrtka v životě a zaběhla jí výborně. Lucie Nedvědová byla pátá ve výšce, škoda, že mezi pokusy musela odběhnout 100 m pžekážek. Veronika Nedvědová obsadila také páté místo na 100 m překážek. V dálce se jí tolik nedařilo. Kačka Tvrdá si na 100 m zaběhla výborný čas a zaostala jen setinu za osobním rekordem. I na 200 m běžela velmi dobře, ale na postup to tentokrát ve velké konkurenci nestačilo. Škoda, že štafeta na 4x100 m ve složení Ruttová, V.Nedvědová, L.Nedvědová a Tvrdá nedoběhla. Děvčata jí měla velice dobře rozeběhnutou. Eliška Linhartová přes zdravotní problémy běžela 100 m překážek, ve vrhu koulí obsadila osmé místo a v trojskoku byla desátá. Jana Čapková byla v kladivu sedmá a Veronika Procházková osmá.  Družstvo ještě doplnily Tereza Landová a Caroline Grygarová, které se s velkými závody teprve seznamují.

Jsem velice ráda, že se do družstva zařadily i žákyně. Jejich výkony a přístup k závodům jsou velkým příslibem. Bodování závodnic po prvním kole zde.

Velkým překvapení, pro mne, bylo vystoupení nováčka v naší skupině, družstva Sparty Praha. Porazilo nás o 23 bodů. Nejvíce bodů získaly ve vrzích 76, my 66. Naše družstvo bylo lepší v bězích 55 našich bodů oproti jejich 35,5, i když třeba na 1500 m, které jsme neobsadily, získala Sparta 13 bodů. Nejvíc bodů na nás Sparta získala ve skocích . Oni obsadily všechny skoky a získaly 39,5 bodů. My jsme bodovaly jen ve výšce 6 body a trojskoku 1 bodem.

Opět se ukazuje, že skoky a dlouhé tratě jsou dlouhodobým problémem našeho družstva. V tomto kole nám chyběla děvčata, která vždy získávala pro družstvo velký počet bodů. Hana Sládková, Lucka Zázvorková – Mojdlová, Nikola Macháčková a  Valentína Wenigová. Pevně věřím, že se k družstvu co nejdříve připojí.

V dalším kole, které se bude konat v Praze na Slavii 9. června budeme muset hodně zabojovat, abychom udržely přední místa v soutěži. Bohužel nám budou chybět výborné závodnice Kíťa Korelová a Lenka Čechová a možná i Eliška Čechová, které budou na Mezistátním utkání dorostenek. Chybět bude i Tereza Holcová, která bude na svatbě sestry.

Jindřiška Pluhařová

více...

25.07.2017 Zpravodaj č. 5/2017

Třetí kolo soutěže skončilo pro naše družstvo vynikající výsledkem. Nikdo asi nečekal, že bychom mohly porazit jak silné družstvo Slavie Praha, tak letos, po loňském propadu, opět výborné ženy ze Spartaku Praha 4. Vítězství v kole je úžasný výsledek a patří za něj dík všem děvčatům, které do kola nastoupily.

 Ke kolu nás nastoupilo pouze 16, což jsem považovala, hned v úvodu, za velký handicap. Ale již první disciplíny mne vyvedly z omylu, protože děvčata úžasně bojovala a hned v úvodu  obsadily první a druhá místa v běhu na 100 m překážek, kladivu a oštěpu. V průběhu soutěže pak přidaly stejná umístění na 400 m překážek a kouli. Ve výšce jsme obsadily první, třetí a šesté místo, v trojskoku druhé a sedmé. Přední umístění vybojovala děvčata ještě ve štafetě na 4x400 m – druhé místo a třetí  v disku a  na 400 m. Tato přední umístění a tím i výrazné bodové zisky společně s body závodnic na dalších místech nás posunuly až ke konečnému prvnímu místu v 3. kole a zisku 208,50 bodu.

Tabulku nechávám tak, jak ji poslal řídící pracovník soutěže. Je z ní patrné kolik závodnic a kolik startů měly ostatní družstva. Třeba družstvo Berouna mělo o 6 atletek a 10 startů víc než my.

 

Tabulka třetího kola:

                                                         PB         HB       závodnic     startů

1. Atletika Stará Boleslav, z.s.        208,5     7            16          32+2 štafety

2. ASK Slavia Praha                          189        6            16          31+3 štafet

3. Spartak Praha 4                            187,5     5             21          36+4 štafety

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.           137,5     4            22           43+3 štafety

5. TJ VS Tábor, z.s.                          112,5      3            15           26+1 štafeta

6. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín             111         2            12            22+3 štafety

7. T. J. Sokol České Budějovice         60        1             16            24+3 štafety

  

Pořadí po třech kolech:

                                                         PB         HB        

1. ASK Slavia Praha                        609,5     19

2. Spartak Praha 4                           619,5     18         

3. Atletika Stará Boleslav, z.s.       593        16

4. TJ Lokomotiva Beroun, z.s.         407,5     13

5. TJ VS Tábor, z.s.                         317          9                            

6. T. J. Sokol České Budějovice      233,5       5         

7. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín            232          4

Nejlépe bodující závodnicí družstva se stala Radka Kurková, která zvítězila v kladivu, kouli a přidala třetí místo v disku a tím získala 30 bodů a stala se i nejlépe bodující účastnicí celého ligového kola mezi ženami i muži. Její výkon v hodu kladivem 50,89 m je vynikající i v republikovém měřítku. Radka měla velkou motivaci přehodit 50 m hranici, manžel slíbil nové botičky. Druhý nejvyšší bodový zisk si připsala Lucka Nedvědová, která zvítězila v novém osobním rekordu ve skoku vysokém, poprvé přes 170 cm a byla i druhá na 100 m překážek.  Vítězství na 100 m překážek, šesté místo ve výšce a sedmé ve štafetě na 4x100 m přineslo Veronice Nedvědové 17 bodů a tím třetí místo v bodování. Stejný bodový zisk si připsala i Hanka Sládková, která byla druhá v trojskoku a třetí ve výšce. Hanka se nesrovnala s točivým větrem v dálce a tentokrát nebodovala. Hance musím moc poděkovat, že odložila o den odjezd na zahraniční dovolenou a družstvu výrazně pomohla. Eliška Čechová obsadila po velkém boji na 400 m třetí místo. V běhu na 200 m se přesvědčila, že i přes nasazení do posledního běhu se dá výrazně bodovat. V běhu zvítězila a časem se zařadila na krásné  páté místo. Jako finišmanka  dovedla štafetu 4x400 m do cíle na druhém místě. Nikola Macháčková se stává výkonnostní stálicí mezi oštěpařkami. Opět zvítězila a přidala šesté místo ve vrhu koulí. Eliška Linhartová se srdnatě pustila do boje s tyčkou. Skočila si osobitým stylem osobní rekord a byla devátá. Další body si připsala za sedmé místo v trojskoku. Nejlépe si vedla ve vrhu koulí, kde se neustále zlepšuje a vysoce boduje, tentokrát na druhém místě. Tereza Holcová se i jako dorostenka mezi ženami neztrácí. I s těžším náčiním dokázala vybojovat v osobním rekordu druhé místo v hodu kladivem. Byla ještě šestá v hodu diskem a desátá ve vrhu koulí. Kristýna Korelová, z plné přípravy na MS 17letých v Nairobi, zvítězila v běhu na 400 m překážek a byla členkou štafety na 4x400 m , která obsadila druhé místo. Lucie Mojdlová se bez speciální přípravy dostala v hodu oštěpem opět za hranici 40 m a obsadila druhé místo. Bodovala i v hodu kladivem, kde byla osmá. Je vidět, že příprava reprezentantky v nohejbalu a hasičských sportech jí svědčí. I Lucka pro družstvo dělá maximum, do Kladna přijela přímo z 24hodinové služby. Barbora Veselá na 400 m překážek obsadila po boji s Kristýnou Korelovou druhé místo. I ona pomohla štafetě na 4x400 m k druhému místu. I ona se v poslední době dostává opět do výborné formy. Kačka Tvrdá závodila bezprostředně po příjezdu z Olympiády mládeže, kde si zaběhla vynikající osobní rekord na 300m. Vedla si úžasně v běhu na 100 m, kde postoupila do A finále, kde obsadila parádní čtvrté místo. Byla členkou štafety na 4x100 m, která obsadila sedmé místo. Karolína Barešová se zlepšila v hodu oštěpem kde byla sedmá, pomohla štafetě 4x400 m k druhému místu. Karolína se vrací na atletický ovál po zranění a operaci kotníku a je velká bojovnice a pro družstvo udělá maximum. Veronika Procházková se stále zlepšuje a i ona si v hodu kladivem hodila osobní rekord a obsadila pěkné  páté místo. Caroline Grygarová se probojovala ve skoku vysokém k dělenému sedmému místu a pomohla štafetě 4x100 m k bodům. I ona se začíná mezi dospělými prosazovat. Viktorie Malíčková se učí závodit mezi ženami. Běžela 100 m a skákala dálku i ona byla členkou bodující štafety na 4x100 m. 

Bodování závodnic po třetím kole zde.

Ve třetím kole jsme postrádaly pro zranění nebo nemoc Lenku Čechovou, Janu Čapkovou, Valentímu Wenigovou, Danielu Lenerovou, Zuzku Šidlichovskou a Markéta Štolová startovala na mezinárodním mítinku. Věřím, že na poslední čtvrté kolo nastoupíme opět v co nejsilnější sestavě a pokusíme se zaútočit na celkové druhé místo v soutěži. Znamenalo by to porazit družstvo Spartaku Praha 4 o dvě místa, ale jak ukázalo 3. kolo, nic není nemožné. Jen připomínám, že první dvě družstva postupují do baráže o Extraligu, což je pro všechny velká výzva!

Poslední čtvrté kolo se uskuteční v neděli 27. srpna v Praze na Slavii.

Věřím, že se sejdeme v plném nasazení a pokusíme se obhájit přední umístění v tabulce.

Pořadatel již vydal propozice, zasílám je jako přílohu tohoto mailu.

Jindra Pluhařová

více...

05.06.2017 Zpravodaj č. 4/2017

K druhému kolu, které jsme uspořádali na domácím stadionu jsme nastoupily v plném počtu 24 závodnic. Podařilo se nám získat úžasných 227,5. Přes 200 bodů jsme naposledy vybojovaly v roce 2007, kdy se družstvo po třech letech vrátilo z Extraligy do 1. ligy a suverénně vyhrávalo severní skupinu. V samotném závodě se nám podařilo obsadit druhé místo  o 0,5 bodu před děvčaty ze Spartaku  Praha 4. Bohužel vinou špatného postavení Markéty Štolové při štafetě 4x100 m nám byla tato štafeta diskvalifikována ze 4. místa a tím jsme se posunuly za družstvo Spartaku na třetí místo o těch 7 bodů. Markéta stála na čáře, a to se nesmí, musí být v náběhovém území, ne před. Trenér Spartaku Praha 4 měl tuto skutečnost vyfotografovanou a tak se proti tomu nedalo protestovat, i když nám tento přestupek neposkytl žádnou výhodu. Škoda, ale všichni jsme omylní a příště se to určitě opakovat nebude. Body počítám i s diskvalifikovanou štafetou, protože si to všechna děvčata zaslouží.

Skoro ve všech disciplínách, které jsme obsadily jsme vybojovaly přední místa a to bylo základem úžasného bodového zisku. Získaly jsme 5x první místo, 3x druhé a 6x třetí. Jen tak mimochodem, družstvo Berouna, které nás v 1. kole porazilo o 8 bodů, jsme v sobotu porazily o 115 bodů!

Nejlépe bodující závodnicí se opět stala Markéta Štolová, která vyhrála jak 100 m překážek, tak 200 m. Druhá v našem bodování skončila Radka Kurková-Hejretová, která po mateřské pauze, dokázala být v hodu kladivem o pár cm druhá, v disku se dělila o třetí místo a ve vrhu koulí byla čtvrtá.  Hana Sládková-Kavínová se také dostala přes 20 bodů. Byla třetí v trojskoku a pátá v dálce a výšce. Hance patří velký dík za to, že obětavě na poslední chvíli  zaskočila v štafetě 4x400 m a pomohla štafetě k zisku prvního místa. Výkony Hanky jsou pozoruhodné vzhledem k minimum tréninků. Dařilo se i ostatním děvčatům. Kristýna Korelová zvítězila v běhu na 400 m překážek, pomohla dlouhé štafetě k vítězství a podovala s B štafefou na 4x100 m. V hodu oštěpem zvítězila v novém osobním rekordu Nikola Macháčková. Druhá místa pak obsadily Lucie Mojdlová v hodu oštěpem a přidala ještě deváté místo v hodu kladivem. Druhá byla i Barbora Veselá v běhu na 400 m překážek. I ona byla členkou vítězné štafety na 4x400m a bodující B štafety na 4x100 m. Lenka Čechová obsadila v běhu na 400 m třetí místo. Nebyla moc spokojená s časem, ale vzhledem k jejím problémům s nohou to byl hrdinský výkon. Třetí místa ještě obsadily Valentína Wenigová v hodu oštěpem, kdy se poprvé v letošní sezoně dostala přes 40 m a Tereza Holcová v hodu kladivem, kde si vytvořila osobní rekord. Tereza byla ještě osmá v hodu diskem a devátá ve vrhu koulí. Eliška Linhartová bojuje s bolavou achilovkou a tak se soustředila na technické disciplíny. Ve vrhu koulí si po letech vytvořila osobní rekord a obsadila třetí místo, v trojskoku byla šestá. Lucie Nedvědová byla dvakrát čtvrtá, na 100 m překážek a ve výšce. Byla členkou štatety na 4x100 m. Veronika Nedvědová vybojovala na 100 m překážek šesté místo. Ve skoku dalekém nebodovala, přesto že si skokem poprvé přes 5 m vytvořila krásný osobák. I ona byla členkou štafety na 4x100 m. Eliška Čechová byla šestá na 400 m překážek a sedmá v hodu oštěpem. Podílela se na vítězství štafety na 4x400 m. Kačka Tvrdá se tentokrát rozhodla pro dálku a krásným výkonem přes 5 m obsadila čtvrté místo. I ona byla členkou štafety na 4x100 m. Úžasné vystoupení předvedla děvčata v závodě kladivářek. K druhému místu Radky Kurkové, třetímu Terezy Holcové patří ještě čtvrté místo Daniely Lenerové, páté Jany Čapkové a šesté Veroniky Procházkové. Aby výčet z kladiva byl  kompletní, tak sem patří ještě 9 místo Lucky Mojdlové. Kladivářky získaly celkem 37 bodů! Můj velký obdiv patři Zuzce Šidlichovské, která se v tom největším vedru srdnatě postavila k běhu na 5000 m a obsadila pěkné sedmé místo. Karolína Barešová bodovala ve vrhu koulí a běžela B štafetu 4x100 m. S touto štafetou bodovaly i nová mladá děvčata v družstvu Viktorie Malíčková a Caroline Grygarová. Carolina  obsadila ještě desáté místo ve skoku vysokém. 

Bodování žen po druhém kole zde.

Pořadí družstev v 2. kole    

 1. Slavie Praha                        232,50
 2. Spartak Praha 4                  228,00
 3. ASB                                     221,50
 4. Beroun                                 102,00
 5. Tábor                                     83,50
 6. Sokol České Budějovice        77,50
 7. Sokol Plzeň                           59,00.

Děkuji všem závodnicím za úžasné  výkony a umístění. Věřím, že ve 3. kole, které se uskuteční 1. července 2017 na Kladně se sejdeme opět v plném počtu a potvrdíme naše postavení v tabulce.

Propozice včas zašlu, prosím ty závodnice, které neuvidím, aby mně daly vědět zda se závodů zúčastní a v jakých disciplínách.

 

Jindra Pluhařová

více...

15.05.2017 Zpravodaj č. 3/2017

Gratuluji družstvu k úspěšnému zvládnutí vstupu do letošní soutěže. Můj současný zdravotní stav mi nedovolil se závodů zúčastnit a tak jsem vám držela palce jen na dálku.

K prvnímu kolu nastoupilo jen 15 děvčat a tím víc vyniká 163 bodový zisk. Vždyť loni jsme v prvním a druhém kole v podstatně větším počtu  závodnic získaly 158 a 157 bodů. A to nám letos chybí Markéta Červenková a Hana Sládková, které v každém kole vybojovaly pro družstvo přes 50 bodů. Jen malinko mrzí čtvrté místo pouhých 8 bodů za Berounem. Umím si představit, že družstvo Berouna jásá, že nás poprvé v soutěži porazilo. My ale víme, že v druhém kole již nastoupí Radka Kurková, Lucka Mojdlová, Nikola Macháčková a možná i Hanka Sládková a bodové manko smažeme.

Nejlépe bodující závodnicí družstva s 22 body se stala hostující Markéta Štolová, která vyhrála 100 m překážek, byla druhá na 200 m a pomohla štafetě ke krásnému třetímu místu. Eliška Linhartová, která se na dráhu vrátila po roční pauze zaviněné nemocí  byla třetí v trojskoku a kouli. Bodovala i na 100 m překážek a  získala celkem 19 bodů. Třetí nejlépe bodující závodnicí je dorostenka Tereza Holcová. Byla druhá v kladivu, čtvrtá v kouli a devátá v disku. Dařilo se i ostatním děvčatům. Eliška Čechová byla dvakrát čtvrtá. Na 400 m zaběhla vynikající čas a v oštěpu se také neztratila. Škoda, že se začala bát tyčky. Byla členkou vítězné štafety na 4x400 m. Lenka Čechová byla třetí na 800 m, bodovala na 200 m a i ona přispěla k vítězství dlouhé štafety. Kristýna Korelová zaběhla vynikajících 400 m překážek, obsadila druhé místo, a z Budějovic si veze limit na EYOF. I ona byla členkou vítězné štafety 4x400 m. Lucka a Veronika Nedvědovy si poprvé zkusily vysoké překážky a hned výborné bodovaly na pátém a šestém místě. Skok vysoký byl poznamenaný deštěm, ale i tam děvčata bodovala. Obě byly členkami štafety na 4x100 m, která byla třetí. Bára Veselá obsadila čtvrté místo na 400 m překážek a byla členkou vítězné štafety na 4x400 m. Škoda jejího pádu v nepřízní počasí na 100 m překážek. Valentina Wenigová obsadila pěkné druhé místo v oštěpu, až se srovná s technikou tak to určitě bude o jiných metrech. Jana Čapková bojovala s velkou bolestí achilovek, přesto do Budějovic přijela a obsadila krásné třetí místo. Kačka Tvrdá, jako žákyně, zaběhla výborný čas v rozběhu a to i přes její doslova vpád do cíle. Nebýt toho nešťastného pádu jistě by postoupila do finále A. Všechny odřeniny nesla statečně a zvítězila ve finále B kde svůj čas ještě vylepšila. I ona se zasloužila o krásné třetí místo štafety na 4x100 m. Veronika Procházková výborně házela v rozhazování, na úrovní 3. místa v soutěži, ale pak zapracovala hlava a nervozita. Nakonec obsadila deváté místo. Kája Barešová se vrací po operaci nohy. Obsadila deváté místo v kouli a v oštěpu nebodovala.

Bodový zisk jednotlivých závodnic v prvním kole zde.

Ve všech disciplínách, které jsme obsadily, jsme získávaly přední umístění a to se odrazilo na výborném bodovém zisku. Věřím, že na druhé kolo, které bude v domácím prostředí se sejdeme ve větším počtu, ukážeme naší sílu  a zaútočíme na přední pozice.   

Děkuji Tereze Veselé za výborné zastoupení při vedení družstva.

Výsledek prvního kola: 

 1. Spartak Praha 4                   202,00
 2. Slavie Praha                        188,00
 3. Beroun                                 171,00
 4. ASB                                    163,00
 5. Tábor                                   120,00
 6. Sokol České Budějovice       97,00
 7. Sokol Plzeň                           62,00

Příští kolo se uskuteční 3. června 2017 v Houštce. Propozice včas pošlu.

Jindra Pluhařová

            

více...