Atletika Stará Boleslav

Covid 19 - ASB

Autor: .,

Dobrý den vážení sportovní přátelé a podporovatelé spolku ASB-Atletika Stará Boleslav,

jako předseda oddílu dostávám od našich členů připomínky k různé činnosti našeho „Spolku“.

V době coronaviru je ale situace taková, že nelze naplnit status činnosti v oblasti splnění tréninkových jednotek po skupinách. Coronavirová opatření nám nedávají možnost trénovat v plném rozsahu. A tak nejčastějším dotazem rodičů našich nejmladších členů je, jak budou placeny příspěvky na rok 2021. Příspěvky jsou odsouhlaseny výborem ASB a členskou základnou. Na rok 2021 jsou ve výši 4000,-Kč na člena oddílu. Výše příspěvků se odvíjí od nákladů na člena. Pro představu náklady  oddílu jsou cca 1 500 000,-Kč/rok (energie, správce stadionu, správce ubytovny, doprava na závody a další poplatky s tím spojené,  trenéři a to jen v nákladech na benzín a provoz, předseda oddílu a 10 členný výbor  pracuje zcela zdarma!) Např. dítě v přípravce má odtrénovat týdně dvě hodiny -stanoveno na rok 2021.  Při 50 týdnech/rok,  stojí hodina 4000/100=40Kč. Přitom tady nejde o nějaký kroužek, kde se platí podstatně více, ale systematická výchova k pohybu, morálce, soutěžení, fér play a jiným návykům pro celý život, investice, která se rodičům určitě vrátí. Čím více odtrénuje dítě hodin, tím je nákladová cena pro rodiče nižší (ml.žáci odtrénují již 5 hodin/týden.) Na členských příspěvcích vybere oddíl cca 800 000,-kč.Do vyrovnaného rozpočtu +700 000,-Kč musí výbor sehnat peníze jinde. 

Pravidelně žádáme o podpory, příspěvky a dotace od nadřízených orgánů i z prostředků Města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Současná situace je výjimečná. Souhlasíme s vámi, že vzhledem k vládním nařízením nelze s dětmi trénovat ve stejném rozsahu jako tomu bylo v minulosti. Razantní snížení členských příspěvků, by ale vedlo k faktické likvidaci spolku. Proto podpora v této kritické situaci je pro nás významná a jsme za to vděčni. Pokud by se situace nějak zlepšila a spolek byl na tom lépe než jsme očekávali, lze rovněž zlepšit i podmínky pro naše členy.

Za posledních 5 let jsme získali prostředky ze státních dotací na investice, abychom dětem vytvořili odpovídající podmínky pro sportování. Máme  novou posilovnu, běžecký tunel speciálně pro atletiku, novou osmidráhu na oválu. Naším cílem je vytvořit pro děti podmínky, které odpovídají 21. století. Nechceme, aby se děti pohybovaly v prašném a hygienicky nevyhovujícím prostředí. To asi nechtějí ani jejich rodiče.

Sportovní organizace jsou za současného stavu srovnatelné s postavením restaurací, hotelů a dalších uzavřených zařízení. Proto věříme, že rodiče situaci pochopí  a podpoří spolek, aby mohl plnohodnotně fungovat i po ukončení vládních nařízení.

Děkuji za pochopení a setkání v lepších časech!

Tomáš Linhart- Předseda oddílu ASB