Atletika Stará Boleslav

Tři žákovské tituly v neděli! Dva zásluhou Marka Černého!!!

Autor: vh, foto: olympia kutná hora, rv,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

V neděli 12.1.2020 pokračovaly v Praze na Strahově krajské, chcete-li středočeské přebory jednotlivců soutěžemi staršího žactva. Sestupná tendence v počtu získaných cenných kovů sice pokračovala, ale na startu chyběla celá řada našich opor. Například Martin Buchta absolvoval o víkendu po přestupu do starší kategorie svůj první halový sedmiboj na Přeboru Libereckého kraje ve vícebojích a jeho výkon by mu měl zajistit účast na halovém republikovém šampionátu. Celkem starší žáci vybojovali v neustále rostoucí středočeské konkurenci čtyři medaile, z toho tři byly zlaté! Výborně si vedl Marek Černý, který si ve všech třech sprinterských disciplínách vylepšil výrazně osobáky a šedesátku s překážkami a třístovku ovládl! Třetí titul přidal jeden z našich nadějných tyčkařů Adam Chyba. A potěšitelné je, že se neztratili ani naši loňští skvělí mladší žáci, což dokázal (nejen) Vojta Sadil stříbrem nad překážkami!

19 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

11.-12.1.2020 – Přebor Libereckého kraje ve vícebojích – Jablonec nad Nisou

Na středočeských žákovských přeborech chyběl vážný adept minimálně dvou medailí Martin Buchta. Odchovanec čelákovické atletiky totiž startoval na Přeboru Libereckého kraje ve vícebojích se snahou vybojovat takový bodový zisk, který by ho opravňoval ke startu na halovém republikovém šampionátu ve vícebojích. A to se snad Martinovi povedlo.

V sobotu zahájili žáci svou dvoudenní pouť sedmibojem na hladké šedesátce. Martin běžel až v posledním čtvrtém rozběhu, kde skončil s časem 7,85 na druhém místě. V součtu všech časů mu pak patřila osmá příčka. Pak přišla na řadu dálka a Martin mohl ze sektoru odcházet spokojen s novým absolutním osobákem 548 centimetrů, což byl čtvrtý nejdelší pokus dne. V kouli Martin zažil slabší chvilku, když při premiéře se čtyřkilovým náčiním dosáhl nejlepšího pokusu 8,45 metru, což byl až šestnáctý nejlepší. Na závěr prvního dne ale mohl být Martin spokojený s výškou, když se výkonem 157 centimetrů přiblížil na centimetr svému osobáku.

Druhý den odstartovala šedesátka s překážkami a Martin ovládl druhý z rozběhů v pěkném čase 9,26, což byl pátý nejrychlejší počin. Na tyčku se Martin určitě těšil a není divu. Jako jediný překonal výrazně třímetrovou hranici a s výkonem 330 centimetrů tuto disciplínu jednoznačně ovládnul. Martin už v loňském roce dokázal, že dokáže běhat solidně i střední tratě a nejinak tomu bylo na závěr nedělního programu na kilometru, byť na nejlepší závodníky přeci jen hodně ztratil. Výsledný čas 3:34,39 není špatný a Martin se určitě bude ještě zlepšovat. Celkově v sedmi disciplínách posbíral součet 3403 bodů a mezi necelou třicítkou obsadil pěkné osmé místo, když na místo šesté mu chybělo pouhých deset bodů. Tento bodový zisk v loňském roce bohatě stačil na účast na HMČR ve vícebojích, tak snad tomu bude i letos! Držíme palce, aby to Martinovi vyšlo!

12.1.2020 – Středočeské přebory starších žáků a žákyň – Praha-Strahov

Na středočeských žákovských přeborech ale nechyběl pouze Martin Buchta. Medailové ambice by určitě měli i absentující Vráťa Machota, Šimon Slavík, Aurora Tlamichová, Kája Černá a Magdalena Adámková. Se ziskem tří zlatých a jedné stříbrné jsme v hodnocení všech jedenadvaceti oddílů obsadili pěkné čtvrté místo. Když k tomu připočteme další pěkná umístění v elitní desítce…..

Ani výrazné osobáky k medaili holkám nepomohly. Nejlépe skončila čtvrtá Eliška Tvrdá na překážkách

Na hladké šedesátce se v obrovské konkurenci osmi desítek závodnic představila čtveřice našich děvčat, ale žádná z nich se nedokázala probojovat do jednoho z finálových běhů. Nadmíru spokojená však mohla být Eliška Tvrdá, která si výrazně vylepšila osobák na 8,57 a postup do finále B jí ze čtrnácté příčky unikl jen o chlup.  Ani ostatní holky nemusely být úplně zklamané. Linda Klabzubová zaběhla sedmnáctý nejrychlejší čas 8,61, Elen Plíšková skončila šestadvacátá (8,79) a dvaatřicátá příčka v součtu všech časů patřila Báře Vomastkové (8,90).

69 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV2

Na 150 metrů jsme měli rovněž čtveré zastoupení. I tady se sešla velká konkurence sedmdesáti závodnic a dvojice našich holek se v třináctém rozběhu vytáhla do druhé desítky. Linda Klabzubová s časem 21,03 skončila čtrnáctá a Eliška Tvrdá, která vpadla do cíle hned za ní v čase 21,16, obsadila šestnáctou příčku. Na dvojnásobné trati startovala rovněž čtveřice atletek ASB, ale jen tři byly v cíli klasifikovány, protože Ema Blažková byla diskvalifikována za vyšlápnutí z dráhy. Nejlepší čas tak zaběhla třináctá Kristýna Kindová (48,65), která jen o jednu setinu vteřiny porazila čtrnáctou Valerii Brejchovou (48,66). Sedmnáctá příčka pak patřila Ele Vostré (50,25).

133 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

Na půlce a patnáctistovce žádná naše holka nestartovala. Ale v běhu 60 metrů překážek, se hned čtveřice ze sedmi startujících překážkářek probojovala do první desítky. Eliška Tvrdá se pomaloučku začíná přibližovat výkonům své starší sestry a při své premiéře mezi staršími žákyněmi jí jen o dvě setiny vteřiny unikla bronzová medaile. S časem 10,20 tak brala čtvrtou příčku.  Sedmá skončila Bára Vomastková s časem 10,31), osmé místo vybojovala Ema Blažková (10,45) a deváté místo vybojovala Ela Vostrá (10,56). První desítka navíc jen těsně unikla jedenácté Adéle Zahrádkové (10,78).

85 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

Ani ve štafetě na 4x200 metrů, ani ve výšce a tyčce se naše barvy opět neobjevily. Zato v dálce bojovala Ema Blažková, když pátým pokusem dokázala doletět do vzdálenosti 477 centimetrů. Nakonec jí na medaili scházelo pouhých 9 centimetrů a v nesmírně vyrovnané soutěži skončila šestá. Valerie Brejchová skoro okopírovala loňský výsledek, když s výkonem 418 centimetrů skončila čtyřiadvacátá.

81961894 2181970198765284 2306154248313765888 n

koulařském sektoru se činila poprvé s tříkilovou koulí Ela Vostrá, která ji dokázala poslat do slušné vzdálenosti 9,36 metru, což v neděli stačilo na pěkné páté místo.

P 20200112 122506 2

Dvě zlata Marka Černého, první titul pro Adama Chybu a stříbro pro Vojtu Sadila

Na hladké šedesátce se v početném startovním poli starších žáků čítající šedesátku závodníků dokázal ze sedmičky našich sprinterů pouze Marek Černý. Ten nejprve v rozběhu finišoval v čase 7,79 a jako pátý postoupil do finále A. Tam dokázal svůj čas navlas zopakovat a dokonce si polepšit o jednu příčku na čtvrté místo.

Více než šedesátka závodníků se postavila na start i na distanci 150 metrů. Petr Špitálský zaběhl při premiéře na této trati výborný čas 19,45, kterým by se dokázal v loňském roce prosadit do první desítky. O nárůstu konkurence svědčí, že skončil až čtrnáctý. Výborně a výrazně pod dvacet vteřin zaběhl i osmnáctý skončil Vojta Sadil (19,69).

106 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

Na třístovce jsme kvitovali, že na svoje loňské třetí místo navázal nejlepším možným způsobem Marek Černý, který cílem proběhl poprvé v čase pod čtyřicet vteřin. Marek si tak po šedesátce s překážkami pověsil na krk už druhou zlatou medaili! Do první desítky se probojoval devátý Zdeněk Přibyl (45,49) a jedenáctou příčku obsadil Bedřich Čížek (46,98). Potlesk tribun si zasloužil i velký bojovník a celkově dvanáctý Štěpán Resl (58,50).

Na startu půlky se na startu objevili dva borci v dresu ASB, oba členové loňských mladších žáků. O něco lépe se dařilo v součtu všech časů jedenáctému Ondrovi Sadilovi (2:33,55). Patnáctý se svým časem 2:44,71 skončil Michal Baloun. Na startu patnáctistovky stál pouze Šimon Šmíd a měl těžký úkol navázat na loňský titul Pavla Vindušky. Šimon při své premiéře mezi staršími žáky vydřel pěkné páté místo, když cílem proběhl v absolutním osobním rekordu 5:15,55.

12 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

V závodě na 60 metrů překážek se soupeřům ze středních Čech postavila trojice našich borců a velká škoda neúčasti Martina Buchty, mohli jsme obsadit kompletní stupně vítězů. Skvěle totiž zaběhl Marek Černý, který si vylepšil osobák na 9,24 a připsal si na své konto první titul. Skvěle, ale nezaběhl jen Marek. Výborně totiž běžel i vítěz druhého rozběhu Vojta Sadil, který s časem 9,40 kryl Markovi záda z celkového druhého místa! Do první desítky se vešel i Bedřich Čížek, který proběhl cílem v devátém nejrychlejším čase 10,93. Štafetu na 4x200 metrů jsme tentokrát neobsadili.

101 PREBOR KRAJE PRAHA STRAHOV

Ve výšce se představila dvojice z ASB a Adam Chyba  v ní bojoval o svou druhou nedělní medaili. Dokázal si na potřetí poradit s výškou 165 centimetrů a třetím pokusem si vyrovnal osobák na 170 centimetrech. Na potřetí překonal stejnou výšku i nakonec třetí v pořadí, který měl však na předchozích výškách čistý zápis. Petr Špitálský dokázal překonat laťku na výšce 160 centimetrů a skončil pátý. V tyčce se prezentovali pouze dva závodníci a Adam Chyba tak doslova neměl konkurenci. Do soutěže nastoupil, až když jeho soupeř skončil na výšce 280 centimetrů, kterou na podruhé zvládl překonat a bylo jasné, že si připíše svůj první přebornický titul! Ten orazítkoval hned prvním úspěšným pokusem na 300 centimetrech.  V dálce se činil pouze Vojta Sadil, který dokázal dvakrát skočit 509 centimetrů a v silné konkurenci obsadil pěkné šesté místo. I v kouli jsme měli jediného zástupce a Štěpán Resl se zde pral srdnatě se všemi soupeři a s výkonem 5,52 metru skončil čtyřiadvacátý.

Kompletní fotogalerie z nedělních závodů zde od kolegů z Kutné Hory a šéftrenéra SpS ASB Radka Vopršálka zde.

Kompletní výsledky z KP žactva naleznete zde.