Atletika Stará Boleslav

Tři nové oddílové rekordy Eliáše Motla při rozjezdu sezóny!!!

Autor: vh s přispěním mr, foto: Tereza Šprynarová a PVC,

Štítky: , , , , , ,

V sobotu 16.5.2020 jsme se konečně dočkali prvního startu atletů ve staroboleslavském dresu po uvolnění pandemických zákazů a restrikcí. Díky rekonstrukci našeho stadionu v Houštce nalezla velká část našich atletů dočasný náhradní domov v Čelákovicích a právě na zdejším stadionu si vyzkoušeli svou formu. Všichni byli natěšení a výsledkově to bylo doslova skvělé, když si drtivá většina našich mladých závodníků vylepšovala osobáky. Nejvíce zazářil Eliáš Motl, který dokázal nejen vylepšit své dva roky staré oddílové rekordy v oštěpu a míčku, ale i skoro dvě dekády trvající oddílový rekord Jirky Sládka v kouli!!! Svou základnu u čelákovických sousedů našli i tyčkaři, kam jsme zapůjčili staré doskočiště! A výborně vyšel úvod do venkovní sezóny Adamovi Zachovi, který si hned v prvním závodě vyrovnal své tyčkařské maximum! Průběžné republikové tabulky vede rovněž dorostenka Klára Holcová!

IMG 3515

Koulařský rekord Jirky Sládka díky Eliášovi Motlovi minulostí! Klára Holcová v čele republikových tabulek!

Dlouhých osmnáct let čekal na překonání rekord Jirky Sládka v kategorii mladších žáků, který měl až do soboty hodnotu 12,58 metru. Eliáš Motl ale opět přepisoval historii, když se na dráze dokázal zlepšit o 1,80 metru na 12,80 metru a k rekordnímu zápisu v míčku a oštěpu dokázal přidat i tříkilovou kouli! Navíc se tímto výkonem ujal vedení v republikových tabulkách.

IMG 3522

To samé se podařilo i Kláře Holcové, která stejně těžké náčiní poslala do vzdálenosti 13,95 a mezi dorostenkami je prozatím bezkonkurenční! Dařilo se i žákyni Ele Vostré, která si výrazně vylepšila osobák na 10,42 metru! Osobní maximum si posunula i Valerie Brejchová (7,97 metru).

IMG 3475

Starší žáci brali kouli zejména jako přípravu na víceboje a hodně se s čtyřkilovým náčiním prali. Ale všichni počínaje nejlepším z nich Martinem Buchtou (9,50 metru) přes Vojtu Sadila (8,60 metru) a Ondru Sadila (7,03 metru) až ke Štěpánovi Reslovi (6,28 metru) si vylepšili osobní rekordy!

IMG 3688

Oštěpu a míčku vládne Eliáš Motl!

V sobotu určitě nikdo nezáviděl rozhodčím v poli na oštěpu a míčku, když se připravoval ke svým pokusům Eliáš Motl. Eliáš v obou disciplínách exceloval a v obou disciplínách posunul své vlastní oddílové rekordy. Míček hodil nejdále do vzdálenosti 78,05 metru a posunul tak oddílové maximum skoro o jeden metr. V oštěpu se dokázal zlepšit dokonce o pět metrů, když pětisetgramové náčiní poslal do vzdálenosti 48,72 metru! V obou disciplínách po zásluze vede republikové tabulky a jeho soupeři budou mít co dělat, aby tam nebyl i na konci roku!

IMG 3674

V oštěpu si se stejně těžkým náčiním vylepšila svůj osobák i starší žákyně Valerie Brejchová. Valča se zlepšila o více než tři a půl metru na 34,92 metru a i ona je další prozatímní vládkyní republikových tabulek. Zlepšila se i Ela Vostrá na 26 metrů rovných.

IMG 3551

Mezi staršími žáky si při premiéře vedl velmi dobře Vojta Sadil, který dokázal přehodit čtyřicetimetrovou hranici a s výkonem 40,41 metru skončil v sobotu druhý a v republikových tabulkách zaujímá průběžně třetí příčku. Martin Buchta si hodil maximum 33,03 metru, stejně jako Ondra Sadil (26,41 metru).

IMG 3484

V hodu míčkem se činili člen naší přípravky Patrik Brejcha (43,89 metru) a také mladší žákyně Mariana Langerová (40,35 metru).

IMG 3967

Výborný Adam Zach vyrovnal na úvod sezóny své tyčkařské maximum!

K tyčce ponecháme slovo tomu nejpovolanějšímu, který byl jednak na stadionu v Čelákovicích přítomen, a který jasně viděl klady a slabiny svých svěřenců. V  sobotu proběhl závod ve skoku o tyči v Čelákovicích (za ideálního počasí na tyč).  Závodili jen členové skupiny PVC (úspěšně se etablující zkratka Pole Vault Crew) z ASB.  Téměř po měsíci se podařilo v Čelákovicích zprovoznit tyčkařský sektor a zázemí pro tyčkařskou tréninkovou skupinu, včetně gymnastické pyramidy. Za to nutno poděkovat trenérovi Milošovi Radovi, za jeho nápaditost, a že snad ještě nějaké vlastní podpůrné prvky na nácvik techniky i v Čelákovicích zrealizuje. 

 98434617 3282715121741407 1853686989937704960 n

V samotném závodě Adam Zach potvrdil formu a podařilo se mu na první skokanské akci vyrovnat svůj osobák 433 cm. Podařilo se mu konečně pochopit techniku skoku. Snad se mu povede i vyvrátit všem známé přísloví "starého psa, novým kouskům nenaučíš" a u Adama to bude naopak. Zasloužil by si to jak Adam, tak trenér. Pokud vydrží "zlobivý" kotník, lze očekávat další zlepšení. Další závod je ve středu v Kolíně.

M Buchta Celak nezdareny 363

Přihlášen do Kolína je i starší žák Martin Buchta, kterému závod v Čelákovicích naopak nevyšel. Forma je, ale " horká hlava" (asi i poledním sluncem) potřebovala více klidu na výběr vhodné tyče. Tak se stalo, že výška 363 cm zastavila Martinovi další snažení. Snad  si vzal poučení a v Kolíně své současné schopnosti a možnosti potvrdí. Za zmínku stojí ještě osobák Adama Podoláka 253 cm. Kuriozitou závodu je, že Adam Zach se stal lídrem v letošních tabulkách (Martin Buchta rovněž pozn. red). Hezky se na to dívá. Můžeme přijímat sázky na to, jak dlouho mu jeho prvenství vydrží.

Kompletní výsledky z Čelákovic naleznete zde.

Více fotek od Terezy Šprynarové zde.

IMG 3895