Atletika Stará Boleslav

Starší žáci a žákyně budí letos respekt!!!

Autor: VH,

Další velký článek bude po právu patřit našim starším žákům a žákyním. Obě naše družstva si nejprve v pátek 26.6.2020 dojeli pro vítězství ve druhém kole krajského přeboru družstev a i pamětníci něco takového nepamatují! I zde padl další oddílový rekord, byť se o něj paradoxně zasloužila mladší žákyně Klára Kobková, která vylepšila oddílové maximum této kategorie v tyčce. A poprvé jsme do tabulky rekordů zapsali i štafetu na 4x300 metrů, takže následovníci budou muset překonávat výkon kvarteta Martin Buchta, Zdeněk Přibyl, Eliáš Motl a Marek Černý.

Ve středu 1. července si pak zajeli na Kladno, kde si mladí atleti z 23 středočeských atletických oddílů a klubů dali dostaveníčko, aby se poprali o krajské tituly. Kladenské Sletiště přivítalo závodníky a závodnice o mnoho vlídněji, když panovalo příjemné letní počasí, oproti původnímu termínu, kdy v Kolíně závody doslova uplavaly. Pěkný letní den pak navíc ozdobili atleti a atletky ASB celkově čtrnácti cennými kovy a v pořadí oddílů obsadili skvělé druhé místo za domácím oddílem. Dvě zlata vybojoval Martin Buchta! Ke zlatu ještě přidali druhou medaili Eliška Tvrdá a Marek Černý! Preimérovou medaili a hned zlatou vybojovala v kladivu Kristýna Stránská! Poslední titul vydřeli ve skvělém novém oddílovém rekordu ve štafetě na 4x60m  Zdeněk Přibyl, Petr Špitálský, Martin Buchta a Marek Černý! Stříbro si domů odváží Adéla Zahrádková, Valerie Brejchová, Petr Špitálský a Miroslav Šajna! A konečně medaili bronzové hodnoty vybojovaly Ela Vostrá v kouli a štafeta holek ve složení Linda Klabzubová, Valerie Brejchová, Bára Vomastková a Eliška Tvrdá!

Pátek 26.6.2020 – 2. kolo KP družstev staršího žactva - Vlašim

Už dlouho se nestalo, aby v některém z kol zvítězila obě naše družstva, pamětníci už si nepamatují. Na druhém kole ve Vlašimi se to podařilo, když kluci jako jediní získali přes dvě stě bodů a s celkovým součtem 214 bodů porazili druhé družstvo Kolína o 17 bodů. Holky rovněž měly za největší soupeřky kolínské závodnice, ale i ony nakonec zvítězili s celkovým součtem 137,5 bodů před polabskými rivalkami, které posbírali celkem 129 bodů. A právě děvčaty začneme.

Nejvíce bodů pro družstvo ve Vlašimi vydřela Eliška Tvrdá, která v novém výborném osobáku 15,31 ovládla stovku s překážkami a na hladké třístovce si rovněž zaběhla nový osobák 44,42, který mohl být i lepší, kdyby Eliška startovala v prvním silnějším běhu a mohla tak více dotírat na celkovou kolínskou vítězku. Eliška navíc byla i členkou naší druhé štafety na  4x300 metrů, která obsadila ve složení Bára Vomastková, Linda Klabzubová, Kristýna Kindová a Eliška Tvrdá s časem 3:08,99 pátou příčku.

Jen o dva body méně vybojovala při individuálních startech Adéla Zahrádková za dvě druhá místa ve vrhačských disciplínách. Nejprve si odnesla stříbro z oštěpařského sektoru za výkon 32,93 metru, aby následně opět připsala družstvu devět bodů za druhé místo v disku, kde si hodila nový osobák 28,70 metru. Výrazně bodovala i třetí z oštěpu Valerie Brejchová, která s Adélou prohrála jen o pár centimetrů (32,74 metru). A bronz vybojovala i na hladké třístovce rovněž v novém osobním maximu 45,58.

Rovných deset bodů přidaly do bodového zisku družstva Ema Blažková a Kristýna Stránská. Emě se podařilo bodovat na obou překážkových tratích. Nejprve si připsala osmé místo na stovce za čas 16,59. Aby pak na dvojnásobné trati vybojovala pěkné čtvrté místo s časem 32,46. Kristýna se neztratila ani mezi kladivářkami (pátá za 22,30 metru), ani mezi diskařkami, kde si hodila nový osobák 22,02 metru a skončila na sedmém místě.

Ve dvou disciplínách bodovaly i Bára Vomastková a Ela Vostrá. Bára se činila na překážkách, když stovku zvládla v sedmém nejrychlejším čase 16,54. Na dvojnásobné distanci si o místo polepšila s časem 32,56. Ela ve stejné disciplíně vybojovala bod, když zaběhla desátý nejrychlejší čas 33,29. Aby poté, co se vydýchala, získala o mnoho více bodů za čtvrté místo v kouli za výkon 10,39 metru. Stejný bodový zisk si připsala Žaneta Šmídová, která se po letech vrátila do dresu ASB na patnáctistovce výtečným třetím místem, když cílem proběhla v čase 6:09,09.

V nejkratších sprintech se prosadila Linda Klabzubová, která nejprve díky osobáku 8,41 na hladké šedesátce postoupila z rozběhů do finále A. A tam finišovala jako pátá v čase 8,56. Na stopadesátce se s časem 20,67 dělila Linda o devátou příčku. Na třístovce padal jeden osobák za druhým a stranou nezůstala ani Kristýna Kindová, která díky novému osobnímu maximu 46,63 obsadila pěknou čtvrtou příčku.

Jen o místo hůře skončila na půlce Kája Černá, která finišovala jako pátá v čase 2:41,02. Poslední individuální bod připsala družstvu Aurora Tlamichová, která dokázala ve výšce překonat laťku na 137 centimetrech a uzavírala první desítku. Obě holky ale byly na závěr členkami vítězného kvarteta ve štafetě na 4x300 metrů, které ve složení Aurora Tlamichová, Milena Stránská, Romana Šandová a Kája Černá zvítězilo v čase 3:00,34. Tím definitivně odrazily holky útok kolínského družstva, vždyť před závěrečnými štafetami byl rozdíl mezi oběma družstvy pouhého půl bodu!

A závěr patří tyčkařkám z řad mladších žákyň. Trenér Miloš Rada doslova vzkřísil ve Staré Boleslavi tuto disciplínu a do Vlašimi sebou vzal hned čtveřici mladých adeptek této disciplíny na zkušenou. A Klára Kobková se mu odměnila novým oddílovým rekordem, který má nyní hodnotu 230 centimetrů.

Paráda! Bodovalo šestnáct kluků ze sedmnácti!

Kluci naplno ve Vlašimi předvedli svůj potenciál a můžeme směle doufat, že nejen jedinci se letos podívají na Mistrovství ČR. Parádou je i skutečnost, že hned šest kluků vybojovalo v individuálních disciplínách více než 20 bodů. Nejvíce bodů pro družstvo ve Vlašimi vybojoval tentokrát Petr Špitálský, který si pod Blaníkem vystřihl celkem netradiční trojboj. Ten dokázal zvítězit v pěkném souboji s oddílovým kolegou Adamem Chybou díky lepšímu zápisu ve výšce, když oba dokázali překonat laťku na 170 centimetrech. Na stupně vítězů se prosadil i na půlce, kde si zaběhl pěkný osobák 2:13,59 a cílem proběhl jako třetí. A na stovce s překážkami dokonal nadvládu houšteckých barev pátým místem za čas 15,91.

Jen o bod méně vydřel ve třech disciplínách, do kterých nastoupil Vojta Sadil. Vojta se dokázal podle předpokladu nejprve ukázat na stovce s překážkami, kde si doběhl v novém osobáku 14,86 pro celkové druhé místo a je prozatím na hraně účasti na MČR žactva. Pak pospíchal do oštěpařského sektoru, kde dokázal hodit nejdále do vzdálenosti 37,09 metru, za což bral čtvrtou příčku. A dokázal se hned vzápětí prosadit i v dálce, kde dolétl nejdále na 513 centimetrů a bylo z toho třetí místo.

Skvěle vyšly individuální starty Markovi Černému a Eliášovi Motlovi, kteří si oba připsali dvě jasná vítězství. Marek dominoval na obou překážkových tratích, kde se navíc přiblížil na dostřel oddílovým rekordům a hlavně si prakticky zajistil účast na MČR žactva! Nejprve na stovce přelétl plůtky za 14,32 a v průběžných republikových tabulkách mu patří sedmá příčka. Na dvojnásobné distanci s časem 26,84 zaostal o pouhých 12 vteřin za oddílákem Davida Matouška a v republikových tabulkách je průběžně druhý! Eliáš se představil v krátkém časovém sledu nejprve v oštěpu, kde si s šestisetgramovým náčiním hodil pěkně zapamatovatelný osobák 47,47 metru a i to mu bude dozajista stačit na účast na republikovém šampionátu staršího žactva. V dálce pak skoro vyrovnal svůj osobák a s výkonem 561 centimetru neměl ve Vlašimi konkurenci. Oba kluci navíc byli i členy naší první štafety na  4x300 metrů, která ve složení Martin Buchta, Zdeněk Přibyl, Eliáš Motl a Marek Černý zvítězila po krásném souboji s kolínským prvním kvartete v novém výborném oddíláku 2:42,95!

Potěšitelné je, že se kluci mohou spolehnout i na body z dalších vrhačských sektoru, které obstarává zejména Miroslav Šajna.  Ten nejprve vybojoval velký příděl bodů v kladivu za druhé místo s výkonem 35,88 metru. Aby následně přidal i páté místo v kouli za 11,38 metru a o příčku výše skončil na závěr vrhačského trojboje v disku, který hodil nejdále od vzdálenosti 32,37 metru. V tyčce jasně dominuje středočeské kotlině Martin Buchta, který opět zahajoval soutěž, až všichni soupeři dávno skončili. Ve Vlašimi posunul oddílový rekord na 381 centimetrů (to už ale dávno neplatí). Martin navíc zaběhl druhý nejrychlejší čas na dvoustovce s překážkami. Jen doslova pár bodů chybělo Adamovi Chybovi k našemu sedmému dvacetibodovému zisku, když ke druhému místu z výšky přidal stejné umístění v tyčce, kde tentokrát překonal laťku na 240 centimetrech. Pro druhé místo si na patnáctistovce v novém osobáku 4:51,68 doběhl Šimon Šmíd.

Ve dvou disciplínách dokázali bodovat Jiří Filip, Zdeněk Přibyl a Ondra Sadil. Jirka se prosadil jak ve výšce, kde dokázal přeskočit 142 centimetrů a bral šestou příčku, tak ve vrhu koulí, kde s výkonem 9,50 metru skončil o místo níže. Zdeněk má mezi povětšinou staršími soupeři těžkou pozici, ale už teď se dokáže v nabité konkurenci prosazovat. Na šedesátce dokázal postoupit časem 7,90 do finále B, kde si osobák vylepšil na 7,88 a protože cílem proběhl druhý, bylo z toho konečné osmé místo. O příčku výše byl na stopadesátce, kterou poprvé dokázal zaběhnout pod dvacet vteřin, konkrétně za 19,94. Ondra si nejprve zaběhl osobák na stovce s překážkami a jeho čas 18,44 byl osmý nejlepší. Na patnáctistovce proběhl cílem jako devátý v čase 5:29,61.

Vráťa Machota se po tréninkovém výpadku způsobeném zranění dostává do formy. Pod Blaníkem si vylepšil osobák na půlce na 2:22,37 a finišoval jako sedmý. První body pro družstvo a velký respekt si připsal i Štěpán Resl, který na třístovce vylepšil svůj osobák na 57,23 a skončil v součtu všech časů na osmém místě. Stejné místo vybojoval na poloviční trati i Metoděj Tůma, který zvládl stopadesátku v čase 20,36. Dva body za deváté místo vybojoval na stovce s překážkami Bedřich Čížek (19,32). A poslední individuální bod resp. dva body pro družstvo získal letos se trápící Šimon Slavík, devátý na půlce (2:33,97). Pochvalu na závěr zaslouží i druhá štafeta na 4x300 metrů, která ve složení Metoděj Tůma, Vráťa Machota, Jirka Filip a Adam Chyba, zaběhla pátý nejrychlejší čas 2:53,14.

Pátek 26.6.2020 – 2. kolo KP družstev staršího žactva - Vlašim

Pátek 26.6.2020 – 2. kolo KP družstev staršího žactva - Vlašim

Kompletní výsledky z Vlašimi zde. https://online.atletika.cz/vysledky/42013

Kompletní fotogalerie od Radka Vopršálka zde: https://asb.rajce.idnes.cz/2._kolo_druzstev_starsiho_zactva_Vlasim_26.6.2020/

Středa 1.7.2020 – Krajské přebory staršího žactva – Kladno

Původní termín Krajských přeborů staršího žactva se doslova utopil na kolínském stadionu. Nakonec se podařilo závody uspořádat hned na začátku prázdnin na kladenském Sletišti. Na středočeských přeborech se díky 14 cenným kovům umístili starší žáci a žákyně na druhém místě v pořadí oddílů za domácím Kladnem. Medailí samozřejmě mohlo být ještě více, kdyby nechybělo pár našich závodníků, ale na druhou stranu i soupeřům chyběli někteří elitní atleti….

Eliška Tvrdá se zlatem a dvěma bronzovými! Další titul přidala Kristýna Stránská

Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Elišce Tvrdé, která si z Kladna odvezla tři medaile. Eliška nejprve jednoznačně dominovala na stovce s překážkami, kde si již po čtvrté v řadě vylepšila svůj osobák na 15,12 (to už neplatí, protože Eliška se dokázala o uplynulém víkendu v Kolíně zlepšit na 14,93!!) Špatně si nevedla ani na dvojnásobně dlouhé trati, kde jí sice úplně nevyšel závěr, když finišovala jako třetí v novém osobáku 30,60 (to už rovněž neplatí, když tento týden na Velké ceně Tábora zaběhla čas 30,25!!). Navíc byla na úplný závěr finišmankou štafety na 4x60 metrů, kde kvarteto ve složení Linda Klabzubová, Valerie Brejchová, Bára Vomastková a Eliška Tvrdá úspěšně zaútočilo druhým místem v prvním rozběhu na medaili, která jim nakonec s časem 31,83 neunikla a měla bronzový odstín.

Druhou zlatou přidala v kladivu Kristýna Stránská, která se za týden dokázala zlepšit skoro o osm metrů a tříkilové náčiní poslala nejdále ze všech, konkrétně do vzdálenosti 29,99 metru a zvítězila s obrovským náskokem. I další medaile přidaly do sbírky ASB holky ve vrhačských disciplínách. Nejprve se o to postarala stříbrná z oštěpu Valerie Brejchová, která si rovněž dokázala zlepšit osobák na 34,98 metru! Pak jsme přesunuly svou pozornost do koulařského sektoru, kde Ela Vostrá tentokrát dokázala překonat desetimetrovou hranici o 6 centimetrů a to jí stačilo na bronz. A další stříbro vynesl další osobák tentokrát v podání Adély Zahrádkové v soutěži diskařek. Adéla dokázala totiž poslat disk do vzdálenosti 30,96 metru a nestačila jen na domácí závodnici.

Tři zlaté pro Martina Buchtu! Jen o jedno stříbro „horší“ Marek Černý!

Tři středočeské tituly vybojoval na kladenské dráze Martin Buchta. V tyčce o tom asi nikdo nepochyboval, když tentokrát překonal Martin laťku na stojanech ve výšce 370 centimetrů a titul mu přinesl už druhý pokus na jeho zahajovací výšce 330 centimetrů, protože všichni soupeři v soutěži už skončili. Ale v tyčce už ho mohla hřát i trochu překvapivá zlatá ze stovky překážek, kde s časem 14,44 v nádherném souboji porazil druhého Marka Černého (14,66). Marek si to vynahradil na dvojnásobné distanci, kde zvítězil doslova o parník (náskok více než dvě vteřiny) s časem 27,42. Oba navíc byli na úplný závěr členy štafety na 4x60 metrů, kde kvarteto ve složení Zdeněk Přibyl, Petr Špitálský, Martin Buchta a Marek Černý nejenže zvítězilo, ale kluci vymazali letitý rekord 29,5 pánů Kopeckého, Hurty, Šimánka a Vocela z roku 1982 z oddílových tabulek!

Dvě stříbra vybojovali na Kladně Miroslav Šajna a Petr Špitálský. Mirek se nejprve musel smířit ze zklamání z koule, kde si sice vylepšil osobák na 11,88 metru, ale o pouhý centimetr mu unikla bronzová placka. Náladu si rozhodně vylepšil v kladivu, kde s výkonem 38,05 metru nestačil už pouze na jediného soupeře. Petrovi se vedlo celkem obdobně. Nejprve vpadl do cíle na stovce s překážkami v novém osobáku 15,59 jako čtvrtý o fous za čáslavským Vejrostou (15,46). Aby si následně vylepšil i osobák ve výšce, kde dokázal přeskočit 176 centimetrů a rovněž se musel sklonit pouze před jedním soupeřem.

P 20200701 163237

skupinové foto medailistů - KP st. žactva 2020

Kompletní výsledky KP zde. https://online.atletika.cz/vysledky/44994

Kompletní fotogalerie zde: https://asb.rajce.idnes.cz/KP_zactva_Kladno_1.7.2020/