Atletika Stará Boleslav

Skvělý start (nejen) Adama Rašky do nového roku!!!

Autor: vh, foto: archiv-luboš nováček, jp, tvrdaci,

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

V sobotu se konaly na pražském Strahově první letošní Krajské přebory v hale. Naši atleti z řad dospělých a mládeže jsou připraveni zjevně dobře, což ukázaly samotné závody. Nejvíce se v přetlakové hale skloňovalo jméno Adama Rašky, který překonal oddílové dorostenecké resp. juniorské rekordy na šedesátce i na dvoustovce! Navíc se poprvé na šedesátce dostal pod sedm vteřin, což se například loni žádnému českému dorostenci nepodařilo!

578A7416 L

Pátek 10.1.2020 – 1. Veřejné závody PAS – Praha-Strahov

Ještě před tím ale v pátek 10.1.2020 pořádal Pražský atletický svaz na Strahově první letošní veřejné závody. Svou formu na něm otestoval ve dvojstartu na třístovce Kuba Veselý. A test to byl velmi zdařilý. Kuba v obou bězích startoval s tréninkovým parťákem Jiřím Polákem, který oba běhy zvládl v totožném čase 34,45. Kuba si v prvním běhu vylepšil halový osobák na této trati na 34,85. V běhu druhém pak ještě zrychlil a zle dotíral i na Poláka, když cílovou pásku proťal v čase 34,51, což je navíc Kubův absolutní osobák na třístovce. Na to že halu nemusí, to je velmi slušné!

Sobota 11.1.2020 – Krajské přebory dospělých a mládeže v hale – Praha-Strahov

V sobotu 11.1.2020 se v  Praze na Strahově konaly Krajské přebory mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale. Potěšitelné je, že kromě toho, že stejný počet závodníků vyrovnalo loňský medailový zisk, padly na úvod halové sezóny hned čtyři oddílové rekordy!!! V akci bylo celkem pět a dvacet našich atletů, kteří vybojovali celkem 21 cenných kovů, z nichž více než třetina byla zlatých. Doslova raketový start do letošního roku předvedl dorostenec Adam Raška, který zaběhl fantastickou šedesátku i dvoustovku a ze Strahova si po zásluze odváží dva tituly a na obou tratích i titul nového juniorského oddílového rekordmana!! Skvěle si při letošní premiéře vedl Honza Tesař, který nejprve zaběhl skvělou půlku, na níž atakoval svůj loňský oddílový rekord a velmi pěkně zaběhl i na dvoustovce. Pro krajský titul si na půlce ve výtečném čase doběhla Kíťa Korelová, která navíc překonala oddílový rekord juniorek na dvoustovce! Skvělou trojku s vítězným koncem zaběhl Jarda Doubek, který se navíc rovněž zapsal svým časem do oddílových tabulek. Hned dva tituly vybojovali naše vrhačky, když jak Klára Holcová, tak Tereza Holcová, si vylepšily o velký kus svá absolutní maxima. O poslední vítězství se zasloužil v tyčce Adam Zach. Vrátíme se ale také na páteční veřejné závody PAS, kde se ve velmi nadějném světle představil na třístovce Kuba Veselý! A na závěr se podíváme, jak si vedli naši vysokoškoláci na Akademickém mistrovství ČR.

DSC 012882008754 2210698069233302 8704307028471840768 n

Adam Raška dvakrát zlatý v oddílovém rekordu, Jarda Doubek překonal letitý oddílový rekord na trojce a Kíťa Korelová je novou rekordmankou na dvoustovce!

Na hladké šedesátce se velmi dobře prezentoval hned při svém letošním prvním startu Adam Raška. V rozběhu zaběhl výborný nový osobák 7,08 a s přehledem postoupil jako nejrychlejší do finále. Tam svůj čas ještě stlačil o desetinu níže na 6,98 a jako první dorostenec reps. junior ASB se dostal pod hranici 7 vteřin!!! Není třeba dodávat, že se Adam ujal vedení v průběžných republikových tabulkách, ale je potřeba dodat, že v roce loňském se žádný dorostenec v hale pod tuto hranici nedostal! Pěkný absolutní osobák si zaběhl mezi dorostenci dvanáctý  Kuba Holec (7,59), sedmnáctý mezi juniory Tomáš Vrzák (7,91). Lépe se výsledkově vedlo mezi muži Honzovi Havlovi, který zaběhl v rozběhu třetí nejlepší čas 7,60, což ho opravňovalo ke startu ve finále, ve kterém se zlepšil na 7,47 a doběhl si pro bronz.

Na dvoustovce si po výtečné půlce připsal další výborný start Honza Tesař. Honza v prvním rozběhu (necelou hodinu po doběhu půlky sic!) sice nestačil na kladenského Matěje Krska, ale s časem 21,97 mohl být spokojený (o desetinu vteřiny rychleji než v loňském roce a jen desetinu vteřiny na osobákem). Zvědaví jsme byli samozřejmě i na výkon Adama Rašky mezi dorostenci. A opět to stálo za to! Adam totiž překonal skoro o čtyři desetiny oddílový juniorský rekord Honzy Tesaře, když jeden ovál zvládl ve výtečném čase 22,35!! Na dvoustovce mu pak patří mezi dorostenci průběžná druhá příčka. Ale dorost ASB není jen Adam. On totiž výtečně zaběhl i čtvrkař Kuba Holec, který si v sobotu vylepšil absolutní osobák na 23,08. To mu v sobotu zajistilo s přehledem druhou příčku a i on je v průběžných republikových tabulkách v elitní desítce! Mezi juniorkami jsme měly dvě želízka v ohni. I když měla Kíťa Korelová jen hodinku po doběhu rychlé půlky, tak zaběhla nový oddílový juniorský rekord 26,43, což byl v sobotu druhý nejrychlejší čas. Eliška Čechová sice zaběhla o dost rychleji než vloni, ale i tak s časem 27,20 skončila opět sedmá. Silnou konkurenci mezi dorostenkami pocítila na vlastní kůži Natálie Kailerová v sobotu s časem 30,96 čtyři a třicátá.

Na čtvrtce startovaly pouze naše závodnice a mezi juniorkami se do cíle protrápila na třetím místě Bára Veselá (59,99). Vloni zaběhla pátý nejrychlejší čas, letos Silva Koudelková výrazně zrychlila na 62,04 a odměnou jí byl mezi dorostenkami stříbrný stupínek. Loňský Silvin čas překonaly při své premiéře na této distanci jak čtvrtá Eliška Šichová (64,88), tak pátá Aneta Ruttová (65,59), takže příští rok už si to holky rozdají o medaile!

DSC 0111

Dva tituly, jedno stříbro a dva bronzy máme z půlky, která byla naší vůbec nejúspěšnější sobotní disciplínou. Loni si to v závodě žen o vítězství mezi sebou rozdaly Kíťa Korelová a Lenka Čechová. Letos je na startu doplnila i Eliška Čechová a všechny tři obsadily kompletní stupně vítězů. Loni to bylo těsné do posledních metrů, letos celkem jasně o svém vítězství rozhodla Kíťa, která finišovala v čase 2:15,42. Sesterský souboj o druhé místo už byl přeci o dost napínavější. Koncovku pro sebe rozhodla druhá Eliška (2:19,84) před třetí Lenkou (2:20,12). Mezi dorostenkami až do posledních metrů bojovala o bronz Zuzana Kubíčková. Zuzce to sice jen těsně nevyšlo, ale odměnou jí byl nový absolutní osobák 2:27,84. Deváté místo obsadila Sabina Strachová (2:44,10). Jak už bylo naznačeno, skvěle se na Strahově popasoval s půlkou i Honza Tesař, který zde nejenže zvítězil, ale dokonce opět atakoval svůj vlastní rok starý rekord, který má hodnotu 1:54,36. To se mu nakonec nepodařilo, ale s časem 1:54,82 odjížděl ze Strahova spokojený. Mezi juniory si pro třetí místo doběhl v novém halovém osobáku Tomáš Vrzák (2:13,87).

DSC 0125

Patnáctistovku jsme letos neobsadili, ale na trojce se činila hned trojice našich běžců.  A Jarda Doubek se rovněž hned na začátku sezóny ukázal ve velmi dobrém světle. Mezi muži nenašel přemožitele a navíc s časem 8:33,58 vylepšil skoro čtyřicet let starý oddílový rekord Josefa Pátka! Ve stejném běhu běželi i Vašek Jisl a Lukáš Podolák. Dle dohody s trenérem Vašek táhl Lukáše za dobrým časem. Bohužel Lukášovi už po kilometru začaly tuhnout nohy a tak finišoval v průměrném čase 9:55,39 jako druhý dorostenec. Pro úplnost dodejme, že Vašek závod celkem pochopitelně nedokončil.

Nad překážkami jsme měli trojí zastoupení a to mezi muži a dorostenci. Mezi dospělými startoval Vojta Korel, aby otestoval svou formu pro víceboje a v sobotu zaběhl velmi solidních 9,36, což mu stačilo na šestou příčku. Skvěle si vedl Kuba Holec mezi dorostenci, kde se ale sešla daleko větší konkurence a tak se běželo i finále. Kuba v rozběhu zaběhl poprvé  čas pod devět vteřin (8,94), což ho z pátého místa opravňovalo ke startu ve finále A. Tam dokázal ještě zrychlit a svůj osobák stlačit na 8,77 a navíc vylepšit své postavení z rozběhu o jednu příčku. V rozbězích se představil i Michael Štefl, který při své premiéře mezi dorostenci obsadil s časem 9,65 konečnou osmou příčku

V každé technické disciplíně zacinkalo, ve vrhačském sektoru zářila Klára Holcová

Ve výškařském sektoru se sice tentokrát nikdo nepředstavil a v tyčce se prezentoval jen Adam Zach. Ten ale s výkonem 380 centimetrů závod mužů opanoval.

Trojka doslova orámovala sobotní vystoupení Vojty Korela, který nastoupil do tří disciplín. V dálce se předvedl s nejdelším pokusem měřícím 625 centimetrů. Tím zaostal jen o tři centimetry za svým osobákem a vybojoval třetí příčku. Mezi dorostenkami startovala v nabité konkurenci hned trojice našich závodnic. Nejlépe se vedlo osmé Anetě Ruttové (484 centimetrů) a do první desítky se vešla i Eliška Šichová (480 centimetrů). Silva Koudelková obsadila devatenáctou příčku s výkonem 444 centimetrů.

82099461 2699812416752506 4422885947654275072 n2

koulařském sektoru řádila naše děvčata. Své ambice hned na začátek roku ukázala Klára Holcová.  Klára dokázala celkem očekávaně při prvním letošním startu zvítězit, když na druhou v pořadí měla náskok více než dva metry. Důležitější byl ale její výkon, když si s tříkilovým náčiním vylepšila svůj absolutní osobák o více než půl metru na výborných 14,54 metru! Premiéru mezi dorostenkami absolvovaly sedmá Tereza Landová (9,42 metru) a čtrnáctá Kateřina Jeníková (7,86 metru). Mezi ženami stačilo zapisovatelům změnit u vítězky křestní jméno, protože těm s výkonem rovných 12,01 metru vládla Tereza Holcová, která si rovněž v poslední sérii vylepšila osobák o více než půl metru. Mezi muži bojoval Vojta Korel a není divu, že zaostal o 3 centimetry za svým loňským halovým osobákem 13,06 metru. S výkonem 13,03 metru pak obsadil třetí příčku. V nabité soutěži dorostenců se neztratil po přechodu na těžší pětikilové náčiní Michal Štefl, který bojoval s mnohem urostlejšími soupeři a s výborným výkonem 13,46 metru po zásluze vybojoval stříbro.

Kompletní výsledky z KP dospělých a mládeže naleznete zde.

82809142 2574658846192602 6330722175862964224 n 

Pondělí 13.1.2020 – Adakemické mistrovství ČR – Praha-Strahov

V pondělí si dali na Strahově dostaveníčko vysokoškoláci, aby zde bojovali o první letošní republikové tituly. Mezi nimi nechyběla ani trojice našich elitních atletů, kteří si domů přivezli dvě medaile a jedno šesté místo.

 Svou formu na něm chtěl bezesporu prodat Kuba Veselý. Při své letošní premiéře na čtvrtce vše vypadalo dlouho hodně nadějně, když na třístovce měl ručně měřeno 34,25 a náskok před soupeři více než pět metrů. Pak ale Kuba neuvěřitelně zvadnul a cílem se doslova prošoural v čase 49,51, což mu i přesto stačilo na první letošní medaili z republikových šampionátů s příchutí bronzu!

To Jarda Doubek vydržel na patnáctistovce se silami až do konce a odměnou mu byla nejen stříbrná medaile, ale i další oddílový rekord 3:59,18. Tímto časem během dvou dnů vymazal z oddílových tabulek už po druhé Josefa Pátka, který držel čtyřicet let rekord časem 4:00,0.

Své první akademické mistrovství absolvovala i Tereza Holcová, která tak v kouli žen patřila mezi nejmladší účastnice. S výkonem 11,28 metru při své premiéře obsadila pěkné šesté místo.