Atletika Stará Boleslav

Nové oddílové rekordy Eliáše Motla a Martina Buchty orámovaly týden v hale!

Autor: vh, foto: miloš rada,

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

I poslední týden byl ve znamení nadílky výsledků z halových závodů. Bohužel všechny výsledky přebila zpráva o přesunutí světového halového šampionátu v Číně na příští rok, což může mrzet samozřejmě hlavně Honzu Tesaře, který momentálně okupuje pozici nejlepšího Evropana na čtvrtce v průběžných tabulkách. Výsledkový nářez odstartujeme společně s Frantou Dolečkem na třetí letošní Halové středě v Jablonci. V sobotu se ve Stromovce na mistrovských závodech Karlovarského kraje představily na čtvrtce ve slibném světle Lenka a Eliška Čechovy! A na desátý ročník Říčanské laťky se ve stejný den vydala Aurora Tlamichová. Nejnabitější, co do účasti atletů ASB byly jednoznačně nedělní Přebory kraje Vysočina na Strahově. A tady už padaly další oddílové rekordy zásluhou Martina Buchty v tyčce a Eliáše Motla na třístovce. Na druhých Veřejných závodech Olympu zazářili Kuba Veselý a Pavel Vinduška. A celý týden uzavřeme opět v Jablonci s Frantou Dolečkem.

Martin B a Milos 350 hala Strahov 26012020

Středa 22. ledna 2020 – 3. Halová středa – Jablonec nad Nisou

Uprostřed týdne jezdí do Jablonce na Halové středy ze Staré Boleslavi pravidelně pouze Franta Doleček a nejinak tomu bylo i minulý týden. Franta se tentokrát postavil na start půlky, kterou zvládl v čase 4:56,19.

Sobota 25. ledna 2020 – Mistrovství Karlovarského kraje – Praha-Stromovka

V sobotu se ve Stromovce na mistrovských závodech Karlovarského kraje představili pouze svěřenci Honzy Tesaře staršího. Honza Tesař si otestoval svou absolutní rychlost na hladké šedesátce. Na ní zaběhl šestý nejrychlejší čas 7,17. Eliška a Lenka Čechovy dostaly od trenéra naordinovaný start na čtvrtce a z haly Otakara Jandery mohly odjíždět domů celkem spokojené. Lenka mezi juniorkami na čtvrtce zaběhl nejrychlejší čas 58,81 a Eliška, která vpadla do cíle hned za ní v čase 59,11 by brala třetí příčku.

Sobota 25. ledna 2020 – 10. ročník Říčanské laťky – Říčany

V sobotu do Říčan jela na své letošní první závody Aurora Tlamichová. Ve výšce, které dává v poslední době nejvíce přednost se dokázala přenést přes laťku na 143 centimetrech a při premiéře mezi staršími žákyněmi obsadila šestou příčku.

Neděle 26. ledna 2020 – Přebor Vysočiny – Praha-Strahov

V neděli jsme měli na strahovské hůrce v rámci přeborů kraje Vysočina o mnoho větší zastoupení. Celkem se zde prezentovala čtrnáctka našich mladých atletů a jeden dospělý. Tím byl Vojta Korel, který si otestoval rychlost na hladké šedesátce (7,79). V nabité konkurenci by se do první desítky mezi žáky probojovali s osmým nejrychlejším časem 8,14 Vojta Sadil a devátý Eliáš Motl (8,16).

Na třístovce vymazal necelé dva měsíce starý rekord Martina Buchty v kategorii mladších žáků Eliáš Motl. Eliáš zaběhl o pět setin rychlejší čas 42,11 a neztratil by se ani mezi staršími žáky, kde tento výkon znamenal čtvrtý nejrychlejší čas. Na čtvrtce pro nachlazení nenastoupil k útoku na padesátivteřinovou hranici Kuba Holec, ale jeho kolegyňky z tréninkové skupiny jsme mohly na startu vidět. Ba co víc, skvěle zaběhla Silva Koudelková, který si v neděli na Strahově vylepšila absolutní osobák na 61,53 a mezi dorostenkami byla nejrychlejší. Aneta Ruttová pak zaběhla šestý nejrychlejší čas 65,54.

Na půlce se v rozbězích starších žáků na startu pěkně prezentoval Šimon Šmíd, který zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas 2:28,50, což je i nový Šimonův absolutní rekord. Na šedesátce s překážkami se všichni tři kluci startující mezi žáky dostali do první desítky. Vojta Sadil zaběhl na úrovni svého osobáku a s časem 9,41 by stejně jako na středočeských přeborech bral stříbro. Šestý čas dne patřil Bedřichovi Čížkovi (10,81) a sedmý Ondra Sadil poprvé pokořil hranici jedenácti vteřin (10,96). Do první desítky se dokázala prosadit mezi žákyněmi Bára Vomastková, která zase pro změnu pokořila poprvé hranici deseti vteřin, přesně o tři setiny (9,97).

83039722 786762648402298 5509065305453756416 n

V tyčce se zase děli věci. Kluci si v týdnu zaskočili zatrénovat do pražské Stromovky, kde se jim kromě Miloše Rady věnoval i Boleslav Patera, trenér Honzy Kudličky a kluci si rady obou vzali zjevně k srdci. Martin Buchta vůbec nemusel smutnit, že přišel o oddílový rekord na třístovce, protože létal proklatě vysoko a dokázal vylepšit svůj vlastní resp. oddílový rekord o patnáct centimetrů na 350 centimetrů. To už znamená prakticky definitivní potvrzení startu na žákovském šampionátu, kde by navíc nemusel startovat sám. Protože i Adam Chyba se činil a pokoušel se vylepšit svůj osobák. To se mu sice nepodařilo, ale s výkonem 320 centimetrů v neděli obsadil druhé místo a tento výkon v loňském roce pohodlně stačil na účast na vrcholu halové sezóny.

V dálce pokračoval krásný souboj tréninkových parťáků Vojty Sadila a Eliáše Motla, který rozhodl pouhý jeden centimetr ve prospěch Vojty. Vojta skočil nejdále do vzdálenosti 513 centimetrů a patřilo mu místo čtvrté před pátým Eliášem s výkonem 512 centimetrů. První desítku uzavíral Adam Chyba se 473 centimetry, který tak porazil rovněž o jeden centimetr jedenáctého Ondru Sadila (472 centimetrů).

Úterý 28. ledna 2020 – 2. Veřejné závody Olympu – Praha-Stromovka

Osmička atletů ASB testovala svou formu na druhých Veřejných závodů Olympu a k vidění z jejich strany byly opět pěkné výsledky. Ve sprintech jsme dvojí zastoupení. Na startu hladké šedesátky se prezentovala v narůstající formě Andrea Žáková, která zaběhla čas 8,29. Skvěle zaběhl na dvoustovce Kuba Veselý, který jeden ovál zvládl v čase 22,13. Na to že Kuba halu nemusí, je to výborný nový absolutní osobák! Na dvoustovce, ale nechyběl ani Franta Doleček, který jeden ovál obkroužil za 54,26.

Nejvýraznější zastoupení jsme měli na patnástistovce, kde v prvním rozběhu na startu stála hned čtvařice kluků z tréninkové skupinky Jardy Urbana. Nejlépe se vedlo Pavlovi Vinduškovi, který si při své letošní závodní premiéře vylepšil absolutní osobák, když finišoval jako šestý v čase 4:26,36. Sedmý proběhl cílem David Martínek (4:32,08), devátá příčka patřila Lukáši Podolákovi (4:41,98) a desítku uzavíral Vašek Jisl (4:43,37). Ve Stromovce si zaběhla na stejné trati absolutní osobák Sabina Strachová, která dokázala stlačit své maximum o celých čtrnáct vteřin na 5:29,92.

Středa 29. ledna 2020 – 4. Halová středa – Jablonec nad Nisou

V Jablonci jsme začali a v hale na Střelnici také skončíme. Není překvapení, že i na čtvrté letošní Halové středě nechyběl ve výsledkové listině Franta Doleček. Franta se tentokrát postavil na start stopadesátky, kterou zvládl v čase 39,28 a i letos vévodí v počtu startů v tabulkách ASB.