Atletika Stará Boleslav

Mladá Evropa dává velké naděje!!

Autor: vh, foto: Petr Zbranek, zdroj: azfotky.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V sobotu 15.8.2020 se na jablonecké Střelnici konal tradiční mítink Mladá Evropa. Na sever Čech si odskočila i rovná desítka našich mladých atletů, aby zabojovala zejména o účast na republikovém šampionátu mládeže. Nad dlouhými překážkami se to jen hemžilo osobáky. Za zmínku stojí zejména třístovka v podání Kuby Holce, kde už nyní dokázal překonat svůj vlastní "zlatý" oddílák z loňského roku. Oddílové tabulky rovněž přepisoval na steeplu Pavel Vinduška. Vrhači obecně nemají déšť rádi, ale ani liják nezabránil Terce Holcové k novému osobáku v kladivu! A potěšitelný je i návrat Adama Rašky do formy na stovce.

200815 atleticky mitink mlada evropa 2020 06

Výčet úspěchů našich atletů v Jablonci začneme na hladkých sprintech. Tam se totiž na hladké stovce vrací do formy Adam Raška, který nejprve vyhrál třetí rozběh v letošním maximu 11,28, aby následně v totožném čase s přehledem opanoval i finále. Tento čas už se pomalu ale jistě blíží účasti na republikovém finále, ale Adam určitě ukáže více. Mezi holkami startovala na stejné distanci i Eliška Šíchová, která patřila mezi nejmladší startující. Na finále to tedy zdaleka nebylo, ale Eliška si alespoň stlačila letošní maximum pod 14 vteřin (13,99). Na dvoustovce si zaběhl nový osobák 24,34 Jan Havel a celkově obsadil sedmé místo. 

200815 atleticky mitink mlada evropa 2020 51

Na hladké čtvrtce si otestoval vůbec poprvé a hned velmi úspěšně svou rychlost půlkař Lukáš Podolák. Lukáš totiž zaběhl velmi slušný čas 53,17 a za to bral devátou pozici. Mezi půlkaři tak startoval jediný David Martínek, který cílem proběhl v čase 2:06,89, což mu v konkurenci dvacítky závodníků stačilo na šestou příčku.

200815 atleticky mitink mlada evropa 2020 34

Jedním z vrcholů celého mítinku byl fantastický vítězný prakticky sólo běh Kuby Holce na třístovce s překážkami. Kuba jasně ukázal, kdo že je úřadujícím českým šampionem a svůj loňský oddílový rekord ze zlatého MČR dorostu dokázal vylepšit o čtrnáct setin vteřiny na 38,06 a ujal se vedení v republikových tabulkách. Soupeři se tak můžou třást, stejně jako sedmatřicetivteřinová hranice! Jenže na třístovce si osobák o vteřinu vylepšila i Silva Koudelková, a ani ona s celkově čtvrtým časem 46,65 není zcela bez šance na start na repbulkovém šampionátu. Velmi zdařilou čtvrtku s překážkami absolvoval Tomáš Vrzák, který si vylepšil osobák o více než dvě vteřiny na 60,28. Další oddílový rekord byl v Jablonci v režii Pavla Vindušky na dorosteneckém steeplu. Dorostenci běhají dva kilometry a dva roky držel rekord David Martínek než ho o více než jedenáct vteřin vylepšil právě Pavel na stávajících 6:26,43. Tento čas je rovněž zárukou startu na republikovém šampionátu. 

200815 atleticky mitink mlada evropa 2020 2

Soutěž kladivářek hned na úvod poznamenal silný déšť, ale to jako by vůbec nevadilo naší Tereze Holcové. Terka si přes louži v kruhu dokázala vylepšit svůj osobák o více než metr na 57,18 metru a s gigantickým náskokem dvanácti metrů ovládla soutěž se čtyřkilovým náčíním.

200815 atleticky mitink mlada evropa 2020 21