Atletika Stará Boleslav

Ligová sezóna je za námi. Ženy končí čtvrté, muži osmí!

Autor: vh, fofo: Jiří Kottas, 2020,

Štítky: , , , , , , , ,

Letošní poslední třetí ligové kolo pořádal náš středočeský soupeř TJ Sokol Kolín a tak se naše družstva nemusela vydávat příliš daleko. Družstvo žen díky skvělému tahu vedoucí družstva Jindry Pluhařové, která na závěr nepostavila jako vždy jednoznačně vítěznou štafetu na 4x400 metrů, ale hned dvě výtečné štafety a díky tomu i ve třetím kole družstvo skončilo znovu třetí! V sezóně plné paradoxů však se třemi třetími místy obsadily holky konečnou velmi pěknou čtvrtou příčku. Družstvo mužů vydřelo opět sedmé místo a protože si letos vybralo oddechový čas, budeme doufat, že v příštím roce to bude jen a jen lepší! Výkonem kola bylo jednoznačně vyrovnání oddílového rekordu na hladké stovce od dorostence Adama Rašky a my se těšíme, že brzy padne i hranice jedenácti vteřin! Po dlouhé době máme obrovsky talentovaného sprintera na nejkratších tratích…Ve stejný den se ve Vítkovicích konalo Mistrovství ČR družstev mužů a žen a v dresu pražské Dukly zazářil Kuba Veselý.

Extraliga Ostrava 238

Holky díky skvělému závěru v dlouhé štafetě potřetí třetí!

Družstvo žen v letošní neobvyklé sezóně obstálo a v nabité konkurenci v každém kole obsadilo třetí místo a celkově skončilo na pěkném čtvrtém místě. O pořadí v posledním kole rozhodly holky v poslední disciplíně resp. rozhodl to odvážný tah vedoucí družstva Jindry Pluhařové. Pořadí bylo velmi těsné a naše děvčata držela před krátkou štafetou na 4x100 metrů třetí příčku o půl bodu před Jabloncem. I když se naše kvarteto ve složení Kíťa Korelová, Bára Veselá, Eliška Čechová a Lenka Čechová snažilo, seč mohlo (šesté za 50,49) na dvě štafety Jablonce to nestačilo a jablonecké družstvo se o dva a půl bodu dostalo před nás. Pak ale přišly závěrečné dlouhé štafety.

A my postavili, jak se ukázalo, naprosto vyrovnané čtveřice. V prvním rozběhu sice čtveřice Silva Koudelková, Kíťa Korelová, Sabina Strachová a Bára Veselá jen těsně podlehly s časem 4:04,90 první štafetě Jablonce, která tak navýšila náskok svého družstva, jenže konečné účty se skládají po doběhu posledního rozběhu. V tom totiž nastoupilo kvarteto Eliška Šichová, Eliška Čechová, Zuzka Kubíčková a Lenka Čechová, které dokázalo jednoznačně běh v čase 4:04,00 ovládnout, vyšvihnout se tak na druhé místo celkově a na hlavu porazit druhou štafetu Jablonce! A konečné skóre v boji o třetí místo? ASB 151,5: Jablonec 151,0 bodů!

Do třetího kola zasáhla patnáctka závodnic a hned čtrnáct z nich v individuálních startech bodovalo! Tři holky sice přidaly „jen“ jeden bod, ale jak se nakonec ukázalo, každý měl cenu zlata. Družstvo opět výrazně podržely Terka a Klára Holcovy. Terce se sice tentokrát úplně nevydařilo kladivo, kde obsadila druhé místo, které si zajistila až posledním šestým pokusem dlouhým 50,82 metru. Ale v disku si vylepšila osobák na 36,12 metru a obsadila výborné třetí místo. Navíc přidala body i za skvělou čtvrtou příčku v kouli za 12,02 metru. Tam se ve výtečném světle představila mladší Klára, která si s čtyřkilovým náčiním vylepšila v Kolíně osobák na 12,92 metru, což jí vyneslo druhou příčku. Tu si ostatně přinesla už i z disku, kde dokázala hodit nejdále do vzdálenosti 37,69 metru. A bodovat dokázala i díky novému osobáku v kladivu, který má nyní hodnotu 38,38 metru a zajistil jí osmou příčku. Úctyhodných 20 bodů k těm z obou štafet přidala Kíťa Korelová. Ta celkem očekávaně ovládla čtvrtku s překážkami v čase 60,50. Navíc její souboj s letitou soupeřkou Denisou Folkovou na půlce byl jedním z vrcholů celého kola. Kíťa sice finišovala o fous jako druhá v čase 2:12,43, ale se svým vystoupením mohla být nadmíru spokojená.

Na půlce finišovala jako pátá Lenka Čechová v čase 2:15,74. Lenka navíc stejný bodový zisk zajistila i na poloviční trati, kde zaběhla čas 58,13. Na čtvrtce se blýskla Bára Veselá, která si zaběhla letošní osobák 57,21 a družstvu díky vítězství zajistila plný počet bodů. Stejný bodový příděl zajistila ve dvou disciplínách Eliška Čechová. Eliška nejprve na čtvrtce s překážkami vybojovala třetí místo s časem 62,51. A těžký závěr soutěže (počítaje v to štafety) zvládla i na dvoustovce, kde si s časem 26,49 vyběhla celkové osmé místo.

Do Kolína po zranění přijela družstvu obětavě pomoci i Radka Kurková. Ta samozřejmě nejvíce bodovala v kladivu, kde hodila hned prvním pokusem 46,03 metru a to stačilo na výborné čtvrté místo. A bodovat dokázala i v kouli, kde s výkonem 10,69 metru obsadila devátou příčku a bod za desáté místo přidala v disku (31,19 metru). Družstvu se rovněž velmi hodilo „procitnutí“ Valentiny Wenigové, která si výrazně vylepšila letošní osobák v oštěpu na 39,30 metru a obsadila pěkné páté místo. Stejný bodový zisk vybojovala ve dvou disciplínách další vrhačka Radka Hambergerová. Ta v disku skončila sedmá s výkonem 33,90 metru a v oštěpu brala devátou příčku za 34,96 metru.

Velmi důležité body pro družstvo vybojovaly i naše dorostenky. Eliška Šichová se v trojskoku pomalu ale jistě přibližuje oddílovému rekordu své trenérky a jmenovkyni Elišce Linhartové, a v Kolíně v nové osobáku 10,89 metru z poslední série vybojovala osmou příčku. O obrození tyčky v ASB už se popsalo hodně papíru a v Kolíně to opět potvrdila děleným osmým místem Natálie Kailerová, která tentokrát dokázal překonat laťku na 235 centimetrech. Tři závodnice vydolovali ve svých běžeckých disciplínách po bodu za desáté místo. Nejprve se Zuzka Kubíčková dokázala prosadit na půlce časem 2:29,19. Poté se ve finále B na stovce, kam se probojovala z rozběhu časem 12,79, představila Silva Koudelková (12,94). A nakonec nevyšla naprázdno ani Sabina Strachová na patnáctistovce, kterou tentokrát zvládla v čase 5.29,60.

Muži letos „skrývali“ před soupeři své možnosti

Družstvo mužů letos hrálo v lize roli otloukánka, ale ve třetím kole dokázalo ukořistit sedmou příčku. Soupeřům určitě neukázalo tu pravou tvář a ti by si měli dát pozor, protože příští rok budeme o dost silnější! Kluků dokonce do Kolína jelo o jednoho víc než holek a bodovat dokázala hned třináctka z nich.

Nejvíce bodů opět vybojoval Adam Holeček, který podle očekávání nejvíce uspěl v soutěži kladivářů, kde hodil nejdále do vzdálenosti 55,98 metru a obsadil třetí místo. Tři body přidal za osmé body v kouli (13,55 metru) a o místo lépe skončil v disku (40,30 metru). Tam jej porazil mimo jiné i Kuba Čížek, který dvoukilové náčiní poslal do vzdálenosti 41,27 metru a skončil o příčku výše na šestém místě. A Kuba se letos v poprvé dostal v kladivu přes padesátku a v nabité konkurenci s výkonem 50,98 metru z poslední série prosadil na sedmou příčku. Po zranění se vrací i Jarda Doubek, který na patnáctistovce vydřel v čase 4:03,44 druhé místo. Jarda navíc pomohl v dlouhé štafetě, kde kvarteto ve složení Jarda Doubek, Vašek Jisl, Pavel Vinduška a Adam Zach s časem 3:37,77 obsadilo sedmou příčku.

Takhle nějak jsme si představovali Adama Rašku celou sezónu, ale lepší teď, než nikdy. Na hladké stovce se nejprve probojoval v letošním maximu 11,19 do finále A a tam dokázal zaběhnout rovných 11 vteřin a vyrovnat tak oddílové maximum Petra Uhlíře z roku 1974!!! Navíc cílem proběhl na výborném čtvrtém místě a v republikových tabulkách se posunul na průběžné šestou příčku. Pěkný osobák si na čtvrtce s překážkami zaběhl Vašek Jisl, který s časem 57,34 rovněž obsadil čtvrtou příčku. A další obrovský talent dřímá v Pavlovi Vinduškovi. Pavel byl na půlce nasazen až do druhého pomalejšího druhého běhu, ale ten si podmanil jednoznačným vítězstvím v novém osobáku 2:00,32, což v celkovém součtu stačilo na výtečné páté místo a navíc si po steeplu řekl i zde o účast na republikovém šampionátu mládeže.

V tyčce tentokrát startoval Adam Zach sám a ve vyrovnané konkurenci skončil s výkonem 428 centimetrů na šesté příčce. Na půlce dokázal bodovat i šestý Lukáš Podolák, který tentokrát zaběhl čas 2:02,56. A půlku si vyzkoušel jen tak mimochodem i Kuba Holec, který s časem 2:06,08 skončil devátý. Oba kluci byli navíc členy krátké štafety, která ve složení Jan Havel, Kuba Holec, Lukáš Podolák a Tomáš Vrzák s časem 46,15 obsadila devátou příčku. Ve výšce se činil věkem stále starší žák Petr Špitálský, který si v Kolíně vyrovnal osobák na 176 centimetrech a mezi dospělými obsadil pěknou sedmou příčku.

Po zranění obětavě v oštěpu nastoupil Vojta Korel a dokázal hned bodovat, když nejdelší pokus měřil 53,25 metru, což stačilo v Kolíně na osmou příčku. V progresu na čtvrtce s překážkami pokračuje Tomáš Vrzák, který se poprvé v životě dostal pod hranici minuty a v novém osobáku 59,41 vydřel rovněž osmé místo. Poslední bod do celkového zisku družstva přidal David Martínek na trojce, kde finišoval desátý v čase 9:29,96. Je ale nutné dodat i obětavý start Fandy Schovala na stejné distanci. Byť je na něj moc krátká, tak se snažil pomoci a s časem 9:53,37 finišoval jako jedenáctý. Stejně dopadl i Honza Havel v trojskoku, kde mu k bodům nepomohl ani nový osobák 11,90 metru a v nabité konkurenci skončil dvanáctý.

Kompletní výsledky z Kolína zde.

Sobota 22.8.2020 – Mistrovství ČR družstev mužů a žen – Ostrava-Vítkovice

Ve stejný den vrcholilo i Mistroství ČR družstev mužů a žen na vítkovické dráze. V dresu pražské Dukly se činil Kuba Veselý. Na hladké čtvrtce si zaběhl nový skvělý osobák 46,63 a cílem v nabité konkurenci proběhl na čtvrtém místě. Na úplný závěr navíc Kuba zazářil jako finišman dlouhé duklácké štafety, kde v cílové rovince stáhl náskok brněnského kvarteta a dotáhl svůj part k vítězství v čase 3:12,13 (druhý v cíli finišoval v čase 3:12,19).

Extraliga Ostrava 610