Atletika Stará Boleslav

Letošní bilance Jardy Doubka? Co start, to oddílák!

Autor: vh, foto: Eduard Erben, ČAS, Denisa Kisialová, jojka,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

V sobotu se ještě před plesem představili někteří atleti ASB na Přeborech Prahy a někteří na plese chyběli, protože startovali pro změnu v neděli. Ozdobou bylo hlavně nové výrazné vylepšení vlastního oddílového rekordu Jardy Doubka na patnáctistovce! Ale činili se i další….

84383007 120001546065687 2937376533720858624 n

V sobotu nás zajímaly zejména šedesátka jak hladká tak s překážkami. Dále pak čtvrtka a patnáctistovka. Na hladké šedesátce potěšila forma našich dorostenců. Adam Raška v rozběhu totiž opět atakoval sedmivteřinovou hranici a s časem 7,02 neměl mezi dorostenci konkurenci. Osobák si o dvě setiny vteřiny vylepšil i druhý z našich závodníků Kuba Holec. Ten cíl protnul v čase 7,57. Do finále mimosoutěžních účastníků kluci nenastoupili. Na svůj sobotní start na této distanci nebude úplně ráda vzpomínat Andrea Žáková, která se místo v cíli ocitla díky svalovému zranění na zemi.

dsc02524

Na startu čtvrtky (a vlastně i na plese) z důvodu chřipky chyběl tentokrát Honza Tesař a tak do bloků zaklekl v houšteckém dresu mezi muži pouze Kuba Veselý. Kuba měl těžkou práci, když byl nasazen do prvního z běhů v šesté dráze a za soupeře měl české reprezentační duo Michal Desenský-Vítek Müller. Ti si to podle očekávání rozdali o vítězství a nakonec se v cíli radoval první Desenský (46,81) před druhým Müllerem (47,11). Kuba Veselý proběhl cílem třetí, když dokázal ze svého letošního osobáku ubrat dalších pár setinek na 49,40. Mezi juniorkami výrazně zrychlila Eliška Čechová, která si vylepšila letošní maximum na 58,34 a už je jen na dohled svému loňskému osobáku. V sobotu to navíc byl druhý nejrychlejší čas.

Image00471

V sobotu ještě zářil na patnáctistovce Jarda Doubek, který i při třetím letošním startu na této distanci opět vylepšil oddílový rekord. Tentokrát vytěžil skvělý čas zejména ze souboje s nymburským Hodboděm a zaběhl výborných 3:54,86, čímž vylepšil svůj vlastní oddílový rekord skoro o celé čtyři vteřiny! Mezi dorostenkami startovala Sabina Strachová, která si rovněž vylepšila svůj osobák o pět setin vteřiny na 5:29,87.

Image00036

Na šedesátce s překážkami se vrátíme v čase, protože tady ještě zdravá Andrea Žáková zaběhla velmi slušný čas 9,61, což byl v rozbězích sedmý nejrychlejší mezi dorostenkami.

Image2

V neděli někteří vyspávali po plese, někteří bojovali o účast na halových republikových šampionátech. Žádnou únavu neprojevila po sobotní čtvrtce Eliška Čechová, která tentokrát zaklekla do bloků na dvoustovce. A ze šesté dráhy ukrojila skoro půl vteřiny ze svého osobáku a s časem 26,75 porazila ve stejném běhu mimo jiné svou bývalou oddílovou kolegyni Kačku Tvrdou. Na dvoustovce startoval i náš nejzkušenější atlet Franta Doleček, který jeden ovál v Hale Otakara Jandery tentokrát zvládl v čase 58,40.

Image00483

No a z pochopitelných důvodů nedělní účast nebyla na pražských přeborech početná, ale Lenka Čechová si ples v sobotu odepřela a v neděli jí byl odměnou pěkný souboj o vítězství na půlce juniorek. Tam sice nestačila na Dufkovou z Atletiky Jižní Město (2:16,92), ale na druhém místě s časem 2:17,29 odolala třetí Málkové z pražské Jeseniovky (2:17,72). Mezi dorostenkami se na start půlky postavila i Zuzana Kubíčková. S časem 2:29,29 by jí v neděli patřila šestá příčka v součtu obou běhů.

Velmi spokojený mohl odjíždět z Holešovic Pavel Vinduška, který se poměřil s juniory na trojce. Pavel byl jedním z nejmladších účastníků, ale to v jeho případě nic neznamenalo. Pavel nestačil pouze na jediného ze soupeřů, cílem proběhl časem 9:29,29, což by mělo pohodlně stačit na účast na halovém šampionátu v Ostravě.

dsc03042