Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař zahájil na čtvrtce pod 47 vteřin!!!

Autor: vh, foto: archiv: Jiří Kottas, 2019 a aktuálně Denisa Kisialová, jojka.cz,

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

I o uplynulém víkendu a na začátku tohoto týdne byli naši atleti v jednom kole. Zvědaví jsme byli zejména na nedělní přebory Plzeňského kraje, kde se poprvé letos na čtvrtce představil Honza Tesař. Honza zvládl vítězně dramatický souboj s Vítem Müllerem a stejně jako loni hned napoprvé pokořil hranici 47 vteřin! Na stejných závodech ve Stromovce navíc přepisovali oddílové tabulky Kuba Holec rovněž na čtvrtce a Jarda Doubek po týdnu na patnáctistovce!!! Činili se ale i ostatní, posuďte sami!

M CR hala Ostrava 3

Pátek 17. ledna 2020 – 2. Veřejné závody PAS – Praha-Strahov

Ve strahovské nafukovací hale se v pátek konaly druhé veřejné závody Pražského atletického svazu a sešla se zde velmi slušná konkurence. Jeden z posledních závodů ve staroboleslavském dresu zde absolvovala na trati stopadesát metrů Andrea Žáková. Andree se samotný závod moc nepodařil, když zaběhla čas 25,24. Na start netradiční trati pět set metrů tentokrát startoval Franta Doleček. A Franta oproti loňsku výrazně zrychluje, když tentokárt zaběhl dva a půl oválu za 2:48,81. Už tradičně na kilometru běželi kluci z tréninkové skupinky Jardy Urbana.  Lukáš Podolák v pátek úspěšně zaútočil na svůj halový osobák, když si ho vylepšil o více než dvě vteřiny na 2:50,38. Hodně mu k tomu pomohl Vašek Jisl, který do cíle vpadl hned za ním v čase 2:50,93

Sobota 18.1.2020 – Přebor Jihočeského kraje staršího a mladšího žactva – Praha-Strahov

Na Přebor Jihočeského kraje vyrazila pětice našich mladších a starších žáků a mezi výkvětem z jihu Čech se určitě neztratili. Čtyři z pěti se prezentovali hned na hladké šedesátce. Marek Černý zaběhl o něco pomaleji než před týdnem a mezi staršími žáky by s časem 7,93 obsadil pátou příčku. Nováček mezi mladšími žáky Filip Vomastek zvítězil ve třetím rozběhu v nadějném čase 8,58 a jsme zvědaví jak se předvede za týden na středočeských přeborech, protože na těch plzeňských by to bylo místo čtvrté. Svou rychlost otestovaly i mladší žákyně Julie Šimůnková a Maruška Kundrátová, které ve dvou po sobě jdoucích rozbězích zaběhly totožný čas 9,21.

Marek Černý opět startoval i na třístovce a opět zaběhl moc pěkně. S časem 40,20 byl třetím nejrychlejším žákem dne. Na půlce opět startovala dvojice Maruška Kundrátová a Julie Šimůnková. Maruška se při své premiéře na této trati dokázala prodrat do první desítky a s časem 2:47,94 skončila devátá. Julie se prala se čtyřmi ovály velmi statečně a cílem proběhla v čase 3:22,66.

Čtveřice startovala i na šedesátce s překážkami, kde jen Bára Vomastková nahradila bráchu Filipa, pokud bychom to porovnávali se startujícími na hladké šedesátce. A Bára jde pomalu, ale jistě nahoru, když si vylepšila osobák na 10,19. V neuvěřitelně vyrovnané výsledkové listině to stačilo na sedmé místo. Marek Černý tentokrát přelétl překážky v čase 9,55 a to byl pátý nejrychlejší čas dne. Maruška Kundrátová se letos podruhé dostala pod hranici 12 vteřin a s časem 11,86 obsadila solidní jedenáctou příčku. Téměř po roce si vyzkoušela plůtky i Julie Šimůnková, která po kolizi s překážkou dokončila v čase 15,60.

V dálkařském sektoru startoval pouze Filip Vomastek a předvedl se ve výborné formě. Už v první sérii si vylepšil absolutní osobák na 458 centimetrů, aby ho třetím pokusem ještě posunul na 461 centimetrů. V rámci plzeňských přeborů to stačilo na čtvrté místo.

Sobota 18.1.2020  – Veřejné halové závody – Český Brod

Do Českého Brodu tentokrát vyrazila pouze dvojice atletů ze Staré Boleslavi s věkovým rozdílem více než šedesát let. Začněme celkem pochopitelně naším nejzkušenějším atletem, který si pravidelně (a nejinak tomu bylo třetí lednovou sobotu) v českobrodské kryté běžecké dráze dává sprinterský dvojboj. V sobotu tentokrát zvládl Franta Doleček padesátku za 12,05 a o deset metrů delší distanci za 14,94.

Druhým zástupcem ASB byl v běžecké kryté dráze člen naší přípravky Adam Axon, který se prezentoval hned ve čtyřech disciplínách. Na hladké šedesátce zaběhl desátý čas 9,17, mezi svým ročníkem 2009 jasně nejrychlejší. Adam se odvážně poměřil s mladšími žáky na šedesátce s překážkami a tam zaběhl dokonce druhý nejrychlejší čas 12,33. V dálce obsadil Adam patnácté místo za výkon 372 centimetrů a ve výškařském sektoru dokázala přeskočit 118 centimetrů a obsadila dělené desáté místo.

Neděle 19. ledna 2020 – Mistrovství Plzeňského kraje dospělých a mládeže  – Praha-Stromovka

V neděli byl na mistrovských závodech Plzeňského kraje k vidění opět výkvět atletů ze Staré Boleslavi a na některých výkonech našich borců bylo vidět proč mají raději ovál na Strahově. Proč? Protože ten ve Stromovce je daleko více klopený. Dalším velkým problémem byl dost značný časový skluz programu. To ale vůbec nebylo vidět na čtvrtce, kde si svůj první letošní start připsal Honza Tesař a prvním rozběhu mu byl stejně jako loni a předloni za soupeře reprezentační kolega Vít Müller.  A scénář z loňského roku se opakoval i v neděli, byť tentokrát byl souboj o vítěze daleko dramatičtější. Na dvoustovce Honza docela ztrácel, ale v protilehlé rovince se na Vítka dotáhl. V poslední zatáčce se takticky držel v závěsu a v cílové rovince Honza rozbalil svůj pověstný finiš a radoval se z vítězství ve skvělém čase 46,94. Müller finišoval jako druhý v čase 47,03.

Čtvrtka je naší výstavní disciplínou a to v neděli potvrdil i Kuba Holec. Kuba zaběhl totiž dva ovály za rovných 50 vteřin, čímž vylepšil svůj vlastní oddílový rekord z loňského republikového šampionátu. Mimochodem tento čas by loni stačil na medaili! A abychom neskákali z jedné disciplíny na druhou tak doplňme, že čtvrtku si zaběhly i naše holky. Eliška Čechová ji tentokrát zvládla v čase 59,16 v rozběhu, kde neúspěšně bojovala o třetí místo s Kristiinou Mäki. Mezi dorostenkami zaběhla sedmý nejrychlejší čas Silva Koudelková (63,03). Po týdnu se o více než vteřinu zlepšila Aneta Ruttová na 64,56.

Na poloviční trati jsme byli zvědaví na další vystoupení Adama Rašky. Tomu vyšší naklopení zatáček opravdu nesvědčilo, i přesto zaběhl znovu moc dobře a jeho čas 22,72 byl druhý nejlepší čas dne mezi dorostenci. Dvoustovku si po dvojnásobné distanci střihla i Eliška Čechová. Ta se zde přiblížila na dohled svému osobáku s časem 27,23.

Největší potíže činil časový skluz středotraťařům. Na půlce nastoupila po týdnu Lenka Čechová a i ona si stejně jako ségra Eliška zazávodila proti Kristiině Maki. Ta jednoznačně závod opanovala v čase 2:09,46, před druhou Annou Surákovou 2:12,75. Ale i Lenka zaběhla moc pěkně, když se oproti středočeským přeborům zlepšila o více než tři vteřiny na 2:16,95. Jarda Doubek už chtěl jet domů, když byla patnáctistovka zpožděná skoro o hodinu. Nakonec však vydržel a na start nastoupil a dobře udělal. Jardovi to totiž na začátku roku běhá, když opět nenašel přemožitele a navíc znovu vylepšil oddílový rekord, který má nyní hodnotu 3:58,70!

Úterý 21. ledna 2020 – 2. Veřejné závody Olympu – Praha-Stromovka

V hale Otakara Jandery nás v úterý zajímali zejména dvě distance a tentokrát i dění v koulařském sektoru. Tam se totiž prezentovala v závodě dorostenek Klára Holcová, která opět ukázala, že patří k naší špičce. Tříkilové náčiní tentokrát poslala do vzdálenosti 12,66 metru a s výrazným náskokem přes metr a půl zvítězila.

Image00043

Na třístovce se opět dobře prezentoval Kuba Veselý a po ne úplně povedené čtvrtce i Bára Veselá. Kubovi třetí letošní třístovka vyšla opět pod pětatřicet vteřin, když zaběhl v celkovém součtu čtvrtý čas 34,87. Bára pak v nabité konkurenci s časem 42,10 obsadila čtrnáctou příčku.

Na půlce se postavilo na start zase trio kluků z tréninkové skupiny Jardy Urbana a také dvojice holek pod vedením Tomáše Linharta a Terezy Veselé. Ve Stromovce si vylepšil své osobní halové maximum o více než dvě vteřiny Lukáš Podolák, který zaběhl čtrnáctý nejlepší čas 2:04,84 ve druhém rozběhu. Ve třetím z rozběhů nejprve cílem proběhl jako první Vašek Jisl v čase 2:06,75 a s drobným zdravotním handicupem trápící se David Martínek proťal cílovou pásku v čase 2:10,62. Spokojené mohly odjíždět i obě holky. Zuzana Kubíčková si v úterý v sólo závodě doběhla pro jasné vítězství ve druhém rozběhu a opět si zlepšila své osobní absolutní maximum  na 2:27,68. Sabina Strachová dokázala ze svého času z před týdne ubrat 7 vteřin a cílem proběhla v čase 2:37,77.