Atletika Stará Boleslav

Dvě ligová kola za námi!

Autor: jp a vh, foto: Jiří Kottas, 2020, luboš nováček, ladislav čech,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Díky dopadům pandemie má i ligová soutěž dospělých jiný režim než obvykle. Letos se stihnou pouze tři kola a všechna jsou prázdninová. Dále se po osmi letech ve skupině A obě naše družstva přesunula do severní skupiny B, kde je zejména mezi muži o dost větší konkurence. Pro letošní rok se však z ligy nepostupuje ani nesestupuje a tak je ideální příležitost zapracovávat další mladé závodníky ASB, kteří získávají velmi cenné zkušenosti. Družstvo žen je po dvou bronzových kolech na průběžné čtvrté pozici a má stále v posledním kole šanci bojovat o celkové vítězství v 1. lize. Muži naopak povlávají na chvostu ligové tabulky.

received 1135657526833325

 

Sobota 4. července 2020 – 1. kolo 1. ligy družstev mužů a žen – Mladá Boleslav

První červencovou sobotu neměla naše družstva mužů a žen před sebou dlouhou cestu, protože odložené první kolo 1. ligy se konalo o sousedů v Mladé Boleslavi. Družstvu žen se v prvním kole dařilo, když obsadilo pěknou třetí příčku. Chlapi bojovali o každý bod, ale díky absencím a zraněním to na lepší než sedmé místo nestačilo.

Holky u sousedů z Mladé Boleslavi třetí!

Po osmi letech jsme se vrátily na „sever“ tedy do B skupiny 1. ligy žen. V této skupině jsme skoro vždy bojovaly o první místo. Velice mně potěšilo, že i v úplně jiné sestavě, jsme v prvním kole dokázaly obsadit krásné třetí místo a získat neuvěřitelných 154 bodů. Loni jsme získaly nejvíc 128 bodů.     

Ke kolu nastoupilo 16 děvčat a dvanáct jich bodovalo. Potěšitelní je, že většina atletek si vytvořila osobní rekordy, nebo alespoň letošní nejlepší výkony. Velkým problémem našeho družstva je to, že nejsme schopni obsadit některé disciplíny. Největší slabinu máme ve sprintech, krátkých překážkách a skocích.          

Nejvíce bodů 30 jsme získaly na 400 m kdy zvítězila v letošním osobáku Lenka Čechová, druhá byla Bára Veselá, čtvrtá Eliška Čechová a osmá v osobáku doběhla Silva Koudelková. Druhý nejvyšší počet bodů si děvčata odnesla z běhu na 400 m překážek. Vyhrála Kristýna Korelová, třetí byla Bára Veselá, sedmá v osobáku Zuzka Kubíčková a ještě desáté místo přidala Silva Koudelková. V běhu na 800 m byla druhá Kristýna Korelová a čtvrtá v letošním osobáku Lenka Čechová. V běhu na 1500 m si Sabina Strachová zaběhla pěkný osobní rekord a obsadila šesté místo. Krátká štafeta byla sedmá a dlouhá štafeta na 4x400 m ve složení Čechová L., Čechová E., Veselá, Korelová zvítězila s náskokem skoro 200 m. 

P1010342           

Ve vrzích jsme nejvíce bodů získaly v hodu diskem kde si krásný osobní rekord hodila Klára Holcová a obsadila tím 2. místo, třetí byla v letošním osobáku Radka Kurková a sedmá Radka Hambergerová. V hodu kladivem připsaly děvčata celkem 20 bodů. Tereza Holcová s převahou zvítězila ve výborném osobním rekordu, třetí byla v letošním osobáku Radka Kurková a desáté místo přidala ještě Klára Holcová. Ve vrhu koulí získala děvčata 18 bodů. Nejvíce za druhé místo Klára Holcová, třetí byla Tereza Holcová a desátá Radka Kurková. Úžasné je, že všechna tři děvčata si ve vrhu koulí vytvořila osobní rekordy. Po mateřské pauze se na stadion vrátila Lucka Zázvorková a obsadila krásné šesté místo. Škoda, že při oštěpu si zranila záda Radka Hambergerová.          

K závodům ještě nastoupily Jana Čapková, Aneta Ruttová, Valentína Wenigová. Jim bodovaná místa unikla jen velmi nepatrně. Většinou se umístily  těsně za bodovanými místy. K závodům byla přihlášena i Eliška Šíchová, ale zranění lýtka jí na start nepustilo.

P1010316            

  Pořadí družstev v 1. kole

 1. TJ Sokol Kolín – atletika              171      bodů             8   hl. bodů
 2. Sokol Hradec Králové                  162,5                       7
 3. Atletika Stará Boleslav            154                           6
 4. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou         142                           5
 5. AC Mladá Boleslav                       113,5                        4
 6. TJ VTŽ Chomutov                        106                           3
 7. AC Vysoké Mýto                           101,5                        2
 8. AC Slovan Liberec                          97,5                        1

Krásný den zkalilo zejména zranění Vojty Korela

I na družstvo mužů čekala po osmi letech ve skupině A velká neznámá v podobě síly soupeřů z „béčka“. Byť papírově bylo jasné, že skupina bude o dost silnější. To se potvrdilo hned v prvním kole a kluci byli na míle daleko od boje o čelo tabulky. Zejména, když se nesejdeme v nejsilnější sestavě, a když se pak ještě někdo zraní, nebo třeba ve své silné disciplíně, není se co divit, že jsme v prvním kole skončili sedmí.         

K prvnímu kolu nastoupilo 17 závodníků a třináct z nich bodovalo. Potěšitelné je, že se do družstva zapojili i členové žactva a mládeže a někteří z nich dokázali vybojovat ligové body vůbec poprvé. Celkový dojem zkalilo zranění Vojty Korela na krátkých překážkách, kde se snažil po neúspěchu v dálce napravit dojem a už při náběhu na první překážku jeho snažení skončilo.          

Nejvíce bodů pro družstvo podle očekávání vybojoval Adam Holeček a to se mu ještě technicky nevydařila koule, kde nezapsal jediný platný pokus a kde by také dozajista bodoval. Dobrý pocit mohl mít z disku, kde s výkonem 43,24 metru skončil čtvrtý. A ještě lépe, tedy výborný pocit mohl mít z vítězství v kladivu. Tam se nejprve trápil, ale třetím pokusem založil a čtvrtým dlouhým 57,63 metru nakonec po zásluze vyhrál. To bylo v Mladé Boleslavi jediné naše vítězství. Druhý nejvyšší počet bodů za dvě třetí místa přihráli nebo chcete-li přesněji vyběhali Jarda Doubek a Vašek Jisl. Jarda proběhl cílem jako třetí na patnáctistovce v čase 4:01,45. Vašek si zase o půl vteřiny vylepšil osobák na čtvrtce s překážkami na 57,73. Oba dva byli navíc členy naší dlouhé štafety, ve které společně s Adamem Zachem a Lukášem Podolákem vydřeli s časem 3:37,51 pěkné páté místo.

P1010320           

Ve vrzích se činili i dva zbývající vrhači. Jakub Čížek bodoval jak v kladivu (šestý s výkonem 49,82 metru), tak v disku (devátý za 36,79 metru). Luboš Nováček se po slovenském vysokohorském soustředění opřel do oštěpu s pátým nejlepším výkonem dlouhým 57,86 metru. Je samozřejmě dobré, že vedle starých mazáků v družstvu sbírají cenné zkušenosti i naši talentovaní atleti. Kuba Holec už se dokázal výrazně prosazovat v roce loňském a na prvním kole na to navázal na hladké čtvrtce, kde s časem 50,93 zaostal jen o tři desetiny za svým osobákem a v nabité konkurenci vybojoval pěknou pátou příčku. A vůbec první individuální body vybojovali mladí kluci na půlce. Lukáš Podolák si v Mladé Boleslavi vylepšil osobák na 2:01,19 a finišoval jako sedmý. Hned za ním vpadl do cíle osmý Pavel Vinduška v čase 2:02,08.

V tyčce jsme zažili trochu zklamání, ale také velkou radost. O osmé místo se totiž podělili s výkonem 385 centimetrů (shodně zdolaný na druhý pokus) Martin Buchta a Adam Zach. Zatímco u Adama jsme očekávali trochu víc, Martin jako nejmladší účastník závodu opět posunul své a tím pádem i oddílové maximum v kategorii starších žáků! Adam je ale bojovník a už v průběhu tyčky se pral i s více než sedmikilovou koulí, kterou poslal nejdále do vzdálenosti 11,12 metru, což mu stačilo na desátou příčku. Adam Raška chyběl na úvodních kolech krajského přeboru družstev mládeže, ale v Mladé Boleslavi už nastoupil do rozběhů na hladké stovce a tam se časem 11,42 kvalifikoval do finále B. V něm se dokázal zlepšit na 11,39 a díky tomu, že finišoval jako třetí bral dva body za konečné deváté místo. Do finále B se dokázal probojovat i David Dvořák, který si v rozběhu prakticky vyrovnal osobák výkonem 11,60. Finálový běh už se mu tolik nepovedl a s časem 11,76 skončil dvanáctý. Oba dva kluci navíc společně s Kubou Holcem a Janem Havlem vytvořili celkem úderné kvarteto ve štafetě na 4x100 metrů, které s časem 45,22 obsadilo pěkné páté místo.

Jan Havel si po osobáku na stovce (11,86) vylepšil i osobák v trojskoku, kde si zapsal dost podobný výkon i když v metrech. Konkrétně to bylo 11,83 metru a to stačilo na desáté místo a první ligový bod pro Honzu. Stejně se vedlo i Davidovi Martínkovi na patnáctistovce, který rovněž finišoval na desáté příčce v novém osobáku 4:19,55. Premiéru v lize si odbyl i další starší žák Petr Špitálský, který ve výšce rozhodně nezklamal, když dokázal překonat laťku na 175 centimetrech a obsadil dvanáctou příčku. A na šestnáctém místě v nabité konkurenci v dálce skončil František Slaba s výkonem 569 centimetrů.

 Pořadí družstev v 1. kole

 1. AC Slovan Liberec                       170      bodů             8   hl. bodů
 2. Sokol Hradec Králové                  165                           7
 3. TJ Sokol Kolín – atletika              160                           6
 4. AC Mladá Boleslav                      118                           5
 5. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou         118                           4
 6. SK Nové Město nad Metují            96                           3
 7. Atletika Stará Boleslav              82                           2
 8. AC Ústí nad Labem                       80                           1

Kompletní výsledky 1. kola 1. ligy zde

Kompletní fotogalerie od Ladislava Čecha zde.

Sobota 4. července 2020 – 1. kolo Extraligy družstev mužů a žen – Praha Juliska

Družstvo našich mužů se musí obejít bez obou elitních čtvrtkařů, kteří hostují v extraligových družstvech. My byli samozřejmě zvědaví jak si povedou i s ohledem na blížící se republikový šampionát. Oba kluci se sešli v prvním silném a hodně vyrovnaném rozběhu čtvrtky. „Duklák“ Kuba Veselý se v napínavém závěru pral o druhé místo a ani cílový rozhodčí nedokázal rozhodnout, zda byl v cíli druhý Kuba nebo Martin Kučera v barvách VSK Univerzity Brno. Nakonec se oba s časem 47,61 podělili o druhé místo. Za nimi se o čtvrtou příčku rozhořel boj mezi reprezentačními kolegy Patrikem Šormem a Honzou Tesařem. Ten závodí v barvách pražského Olympu a tentokrát se musel spokojit až s pátým, resp. nakonec šestým místem s časem 47,98. U Honzy bylo vidět, že není úplně v pořádku, což je ostatně zřetelné i z toho, že na druhé kolo do Kladna vůbec nejel a bude chybět i na nadcházejícím republikovém šampionátu. Tam bude patřit mezi naše medailové naděje Kuba, který na závěr přispěl k vítězství štafety Dukly na 4x400 metrů, která ve složení Růžička, Kuba Veselý, Mach, Müller proběhla cílem první v čase 3:11,91.

 Extraliga Praha 239

Sobota 18. července 2020 – 2. kolo 1. ligy družstev mužů a žen – Jablonec nad Nisou

Ani na druhé kolo v Jablonci nad Nisou to naši atleti a atletky neměli po dálnici na sever daleko. Zatímco družstvo žen dokázalo těsně obhájit třetí místo a stále může pomýšlet na vítězství nebo alespoň na umístění na stupních vítězů v celé soutěži, muži ve třinácti lidech nemohli pomýšlet na bůhvíjaké umístění, a i když se srdnatě prali o sedmé místo nakonec skončili poslední. Výrazným pozitivem je, že se po dlouhé době podařilo vyfotit obě družstva naráz ve větším počtu než deseti lidí.

Družstvo žen i ve druhém kole na pěkném třetím místě

V druhém kole 1. ligy žen se nám podařilo obhájit krásné třetí místo. Získaly jsme stejný počet pomocných bodů jako družstvo Kolína, ale na počet vítězství, které je dalším kritériem v určování pořadí, jsme je porazily.  Naše děvčata zvítězila pět krát, Kolín ani jednou. V celkovém pořadí jsme čtvrté. Ve druhém kole s převahou zvítězilo v domácím prostředí družstvo Jablonce, které bylo v prvním kole až za námi čtvrté.

file           

Ke kolu nastoupilo 18 děvčat a jen tři nebodovaly, ale obsadily vždy smolné jedenácté, první nebodované místo.  Jak jsem již napsala, 5x jsme zvítězily – Kristýna Korelová  2x na 800 m a 400 m překážek, Lenka Čechová na 400 m, Tereza Holcová v hodu kladivem a prvenství obhájila i s převahou vítězící štafeta na 4x400 m.

i 6XXNMBP X2 

Velice mně potěšil návrat Lucie Zázvorkové ke skoku o tyči. Nově se k družstvu přidala i Natálie Kailerová, která při svém prvním startu mezi ženami dokázala bodovat ve skoku o tyči. Děvčata ze skupiny trenéra Davida Linharta, Silva Koudelková, Eliška Šichová a Aneta Ruttová byly těsně po náročném soustředění, přesto si dokázaly vytvořit osobní rekordy.  Družstvu citelně chyběla zraněná Radka Kurková.

i wTrWHCB X2 

Nejvíce bodů ve druhém kole získala opět Kristýna Korelová, která jasně zvítězila v běhu na 400 m překážek a na 800 m, byla i členkou vítězné štafety na 4x400 m  a podílela se na čtvrtém místě štafety na 4x100 m.  Druhá v bodování byla Lenka Čechová,  zvítězila v běhu na 400 m a po krásném souboji s Kristýnou Korelovou v běhu na 800 m doběhla druhá v letošním osobáku. I ona byla členkou obou štafet. Třetí místo v bodování patří Tereze Holcové, která s převahou vyhrála v hodu kladivem, byla čtvrtá v osobním rekordu ve vrhu koulí a pátá v disku.  Bára Veselá byla druhá v běhu na 400 m a třetí na 400 m překážek. V obou disciplínách si zaběhla letošní nejlepší výkon. I ona se podílela na bodech štafet. Eliška Čechová, poslední členka výborných štafet  byla čtvrtá na 400 m překážek a sedmá v běhu na 200 m , kde si zaběhla i ona letošní nejlepší čas. 

i JGFh8vg X2

Klára Holcová, si ve vrhu koulí vytvořila krásný osobní rekord a obsadila druhé místo, v disku byla šestá a v hodu kladivem desátá.  Lucka Zázvorková obsadila v hodu oštěpem osmé místo a ve skoku o tyči byla devátá. Radka Hambergerová se dokázala vyrovnat s problémy s bolestí zad, kterou si přivodila na prvním kole a  byla  sedmá v disku. V oštěpu těsně nebodovala.  Zuzka Kubíčková se nebojácně pustila do boje se zkušenějšími běžkyněmi a v běhu na 800 m obsadila osmé místo. Na 400 m překážek jí již nezbyly síly na bodované místo.

i F2L5wDF X2

Sabině Strachové se tentokrát nedařilo jako v prvním kole a na 1500 m byla desátá.  Silva Koudelková pro toto kolo opustila delší tratě  a běžela 100 m a 200 m. Na 200 m si zaběhla pěkný osobní rekord. Aneta Ruttová bodovala ve skoku vysokém osmým místem. Natálie Kailerová byla ve skoku o tyči devátá. Eliška Šíchová  v běhu na 400 m sice nebodovala, ale zaběhla si solidní osobní rekord. Valentýně Wenigové, Janě Čapkové a Veronice Procházkové se nepodařilo dosáhnout na body.

i KQCSH9r X2

  Pořadí družstev v 2. kole

 1. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou          190   bodů            8  hl. bodů
 2. Sokol Hradec Králové                   177                      7
 3. Atletika Stará Boleslav             145                       6 
 4. TJ Sokol Kolín – atletika               145                       5
 5. AC Mladá Boleslav                       109                       4
 6. AC Slovan Liberec                        100,5                   3
 7. AC Vysoké Mýto                            97,5                    2
 8. TJ VTŽ Chomutov                          82                       1

 Pořadí družstev po 2. kolech 

 1. Sokol Hradec Králové                    339,5             14
 2. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou           332                 13
 3. TJ Sokol Kolín – atletika                316                 13
 4. Atletika Stará Boleslav               299                 12
 5. AC Mladá Boleslav                         222,5                8
 6. AC Vysoké Mýto                            199                   4
 7. AC Slovan Liberec                         198                   4
 8. TJ VTŽ Chomutov                         188                   4

Přehled bodování žen po druhém kole zde.

i ZLwFnPb X2 

Ve třinácti lidech nemáme proti silným soupeřům šanci

Družstvo mužů odjelo na sever v počtu třinácti atletů. Když ke zraněným Vojtovi Korelovi a Pavlovi Honalovi přičteme i absenci Jardy Doubka, tak se není co divit, že to dopadlo, jak to dopadlo. I když ostatní kluci dřeli až do konce, i když dokáží bodovat i starší žáci, dorostenci, junioři, o bod skončilo družstvo na nelichotivém posledním místě.

 i LNLnMwX X2          

K druhému kolu tedy nastoupilo 13 závodníků a deset z nich bodovalo. Nejvíce bodů pro družstvo opět vybojoval Adam Holeček, který je letos jednoznačným lídrem družstva – ve druhém kole získal více než čtvrtinu celkového bodového zisku družstva! Nejprve se činil v kladivu kde nestačil pouze na legendou Lukášem Melichem a o pouhých 15 centimetrů za druhým Balátem z Kolína. Na třetí místo stačilo 56,63 metru. Třetí příčku obsadil i následně v disku s kvalitním výkonem 43,28 metru. A na závěr dokázal bodovat i v kouli, kde se od začátku prakticky pohyboval na sedmém místě a tak také nakonec dopadl s nejdelším pokusem měřícím 13,62 metru. Velmi dobře si ve dvou vrhačských disciplínách vedl Kuba Čížek. Nejdříve v kladivu obsadil s výkonem 48,25 sedmou příčku. Aby i on následně překonal v disku čtyřicetimetrovou hranici a za nejdelší pokus 40,21 metru si v disku o příčku polepšil na místo šesté. Kuba Holec tentokrát nastoupil na čtvrtku s překážkami a po proběhnutí cílem prvního rozběhu v čase 55,62 mohl zvedat ruce nad hlavu. O vítězství ho však připravil další dorostenec Jakub Šantavý z Nymburka hostující v královéhradeckém dresu v posledním třetím rozběhu. Už teď se těšíme na jejich souboj na mistrovství ČR dorostu na třístovce překážek, kde je nyní v průběžných republikových tabulkách na druhém a třetím místě dělí 4 setiny vteřiny!

i Lc7VgsW X2 

Další umístění na stupních vítězů bylo odměnou Adamovi Zachovi za nový osobák v tyčce! Adam se dokázal v Jablonci zlepšit druhým pokusem na 446 centimetrů a vylepšit tak svoje maximum o třináct centimetrů. Stejný výkon předvedl i druhý v pořadí, Adam ale bohužel jednou opravoval už nad předchozí výšce. Adam se navíc ukázal jako velký srdcař, když nastoupil do obou štafet. V té dlouhé společně s Vaškem Jislem, Lukášem Podolákem a Pavlem Vinduškou vydřeli s časem 3:41,59 pěkné šesté místo. Ve štafetě na 4x100 metrů ho společně s Lukášem Podolákem doplnili Martin Buchta a David Martínek a i tento poměrně nesourodý kvartet dokázal s časem 48,64 na desátém místě bodovat.

i hkQ6cbd X2           

Ve vrzích se opět činil i nejzkušenější člen družstva Luboš Nováček, přesněji pouze v oštěpu. Ale Luboš neztrácí vůbec nic ze svého umění a výrazně bodoval s pátým nejlepším výkonem dlouhým 57,26 metru. Absolutorium patří za jablonecké intermezzo Lukášovi Podolákovi. Ten kromě závěrečných štafet opět zaběhl moc pěkně na půlce, na které se už přiblížil na dostřel hranici dvou minut a v novém osobáku 2:00,86 finišoval na pěkném šestém místě. Stejnou příčku obsadil na čtvrtce s překážkami třetí z druhého rozběhu Vašek Jisl, který tentokrát jeden ovál s plůtky zvládl v čase 57,89.

i BwLvn85 X2

David Martínek se v Jablonci postavil na start steeplu a na trati dlouhé tři tisíce metrů si vylepšil osobák na 10:34,83 a finišoval jako sedmý. Navíc není bez šancí na start na MČR juniorů na této distanci. Nesmírně cenné zkušenosti sbírá v tyčce Martin Buchta, který tentokrát dokázal překonat laťku na stojanech ve výšce 356 centimetrů a stejně jako v kole prvním bral body za osmou příčku. Minule si na lize zkusil Pavel Vinduška půlku,  tentokrát jsme ho mohli jako jediného účastníka v houšteckých barvách vidět na patnáctistovce. A nevedl si vůbec špatně, když finišoval jako devátý v novém osobním rekodu 4:14,14 a i on si výrazně řekl o start na MČR mládeže.

Pořadí družstev v 2. kole

 1. TJ Sokol Kolín - atletika                      194      bodů             8   hl. bodů
 2. Sokol Hradec Králové                         178                           7
 3. AC Mladá Boleslav                              146                           6
 4. AC Slovan Liberec                              142                           5
 5. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou                 133                           4
 6. AC Ústí nad Labem                               97                           3
 7. SK Nové Město nad Metují                     78                           2
 8. Atletika Stará Boleslav                       77                           1

Pořadí družstev po 2. kolech

 1. TJ Sokol Kolín - atletika                      354     bodů             14   hl. bodů
 2. Sokol Hradec Králové                         343                          14
 3. AC Slovan Liberec                              312                          13
 4. AC Mladá Boleslav                              264                          10
 5. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou                 251                           9
 6. SK Nové Město nad Metují                  174                           5
 7. AC Ústí nad Labem                            177                           4
 8. Atletika Stará Boleslav                    159                           3

Kompletní výsledky z Jablonce zde

Kompletní fotogalerie od Luboše Nováčka zde.

i sb7Bf8k X2

Sobota 18. července 2020 – 2. kolo Extraligy družstev mužů a žen – Kladno

 Jak už jsme naznačili výše, tak druhého kola extraligy družstev mužů a žen se v dresu pražské Dukly zúčastnil pouze Kuba Veselý. Ten v prvním rozběhu čtvrtky nestačil jen na tréninkového kolegu Pavla Masláka a Slováka v brněnském dresu Bujnu. Cílem ale proběhl třetí těsně před dalším slovenským čtvrtkařem Kučerou v novém osobáku 47,14 a třetí místo obsadil i celkově.  Kuba opět na úplný závěr přispěl k pěknému výkonu štafety Dukly na 4x400 metrů, která ve složení Růžička, Kuba Veselý, Brož, Müller proběhla cílem v prakticky totožném čase z kola prvního 3:11,90. Jenže tentokrát se muselo duklácké kvarteto sklonit o 25 setin vteřiny před brněnskou čtveřicí.

detach 1