Atletika Stará Boleslav

Družstvo přípravky ASB letos nejlepší ve Středočeském kraji!!!

Autor: vh, foto: Tomáš Motl a Martin Kopáč,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V neděli 27.9.2020 jelo deset vybraných mladých a nadějných atletů na finále Krajského přeboru družstev přípravky. I letos mohlo ve finále startovat jen jedno družstvo z každého zúčastněného atletického oddílu. Do Berouna jsme vyslali to nejlepší, co letošní přípravkové skupinky daly a určitě jsme po loňském druhém místě opět tak trochu pomýšleli na stupínek nejvyšší. Do Berouna se sjelo celkem 20 družstev čítajících necelé dvě stovky nejmladších atletů. O konečném vítězství opět rozhodovaly pouhé centimetry či chcete-li setiny! Naši závodníci se od začátku překonávali a už před závěrečnou štafetou na 4x200 metrů bylo prakticky jisté, že ani letos neodjede z finálového klání bez medaile. Ba co víc, po dvou letech naše družstvo zvítězilo!!! Gratulujeme!!!

DSC 4751

Do Berouna tedy jela desítka našich nejlepších. Konečný výběr provedl tým trenérů naší přípravky a v neděli družstvo vedli trenéři Nikola Brejchová, Libor Veselý a Vítek Linhart. Složení našeho družstva nakonec vypadalo následovně:

Kopáčová Kateřina, Motl Alex, Motl Jonáš, Motl Filip, Axon Adam, Kotyza Lukáš, Špinka Adam, Vacek Petr, Brejcha Patrik a Adam Tersch.

V dálce hned sedm našich atletů pokořilo čtyřmetrovou hranici!

Ve finálovém kole děti závodily v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, dálka s rozběhem s odrazem z pásma, hod raketkou a závěrečná štafeta na 8x200 metrů. Do výsledku družstva se opět v každé z individuálních disciplín počítalo osm nejlepších umístění. Naše družstvo zahajovalo soutěž v dálkařském sektoru a mohlo si zde hodně zvednout a také zvedlo sebevědomí.

Letos byla soutěž v dálce neuvěřitelně vyrovnaná a s trochou nadsázky se dá říct, že se v ní rozhodovalo o konečném pořadí celé soutěže. Protože jak dopadla dálka, tak vypadalo i pořadí na stupních vítězů. Naši závodníci si vedli skvěle, když hned sedm z nich pokořilo čtyřmetrovou hranici. Nejlépe se dařilo Alexovi Motlovi, který se s výkonem 443 centimetrů probojoval na dělenou třetí pozici. Do první desítky se probojovali i osmý Adam Axon (429 centimetrů) a desátý Filip Motl (428 centimerů). Přes čtyři metry se dostali ještě Jonáš Motl (424 centimetrů), Kačka Kopáčová (421 centimetrů), Adam Špinka (416 centimetrů) a Adam Tersch (405 centimetrů). V dálce jsme nakonec položilli základ celkového vítězství, ale bylo to o fous, když před druhým družstvem v pořádí jsme byli celkově vepředu o pouhých 8 centimetrů (v součtu osmi nejdelších pokusů!) To jsme, ale v té době ještě nevěděli!

DSC4533

Jasné vítězství v raketce!

Raketka byla vždy naší elitní disciplínou a tentokrát jsme vítězství vybojovali s naprostým přehledem, když před druhým družstvem měla osmička našich nejlepších náskok více než pětadvaceti metrů. Největší zásluhu na to měl Alex Motl, který s výkonem 41,25 metru obsadil skvělé třetí místo. Hodně jsme spoléhali i na výkon Péti Vacka, který nás nezklamal a s výkonem 40,82 metru obsadil čtvrté místo. A hodně pomohly k druhému místu i vydařené pokusy Patrika Brejchy (37,55 metru) a Filipa Motla (36,66 metru). Ale i Jonáš Motl (36,34 metru), Adam Špinka (rovných 34 metrů), Lukáš Kotyza (33,04 metru) a Kačka Kopáčová (32,03 metru) přispěli svými pokusy daleko za třicetimetrovou hranici ke klidu před třetí individuální disciplínou!

DSC4604

Další těsné vítězství na padesátce

Do třetí disciplíny jsme tedy šli s hlavou zvednutou. Ale i na padesátce se rovněž hodně dařilo jednotlivcům, kteří nezřídka ovládli své rozběhy, a tím pádem i celému družstvu. Hned pětice kluků se dostala výrazně pod hranici sedmi vteřin. Trojice našich mladých atletů pronikla do první desítky. Adam Axon zaběhl čas 7,64, který byl v celém startovním poli osmý nejlepší. Jen o tři setiny vteřiny pomalejší byl Jonáš Motl, který cílem proběhl v osmém čase 7,67. A o místo níže skončil Filip Motl, který s časem 7,69 zaostal o další dvě setiny vteřiny.  

Pod osm vteřin se ještě dostali i Alex Motl (7,81) a Adam Tersch (7,83). Mnoho ale nezaostali ani ostatní, protože Kačka Kopáčová zaběhla čas 8,05, Lukáš Kotyza 8,20 a Adam Špinka 8,26. O našem vítězství opravdu opět rozhodovaly setiny vteřiny, před druhým družstvem Nymburka v součtu všech osmi časů jsme měli náskok pouhých 14 setin vteřiny. A i první čas, který se nepočítal do konečného součtu, v podání Petra Vacka (8,32) nebyl vůbec špatný a Patrik Brejcha (8,42) se také neměl zač stydět.

DSC 4707

Finále štafet napovědělo o umístění na stupních vítězů, i když……

Před startem závěrečné štafety na 8x200 metrů se horečnatě počítalo průběžné pořadí, aby bylo jasné jak si jednotlivá družstva stojí a podle průběžného pořadí byly nasazována do jednotlivých běhů. Ty byly letos celkem čtyři a my díky nasazení do posledního rozběhu věděli, že naše družstvo je průběžně do pátého místa. Naší štafetu výborně rozběhl Alex Motl, který předával na prvním místě o chloupek před štafetou z Líbeznice. Tento souboj panoval skoro celý druhý úsek, ale Filip Motl předával Kačce Kopáčové s mírným náskokem. Líbeznické družstvo ale na třetí úsek nasadilo svého nejlepšího běžce a stejně jako loni se od druhého okruhu usadilo na čele a svůj náskok si přes veškerou snahu Lukáše Kotyzy Adama Špinky drželo až do šestého úseku. Mezi diváky už zněly názory, že o vítězi a druhém místu je rozhodnuto, ale opět se ukázalo, že konečné pořadí se určí až v cíli a stejně jako loni se začali dít věci!

Líbeznická štafeta totiž vystřílela to nejlepší na začátek a skvělou běžeckou formu posledních týdnů potvrdil Adam Axon, který úž v náběhu do cílové rovinky vedl a s velkým náskokem předával Adamovi Terschovi. Adam náskok s přehledem udržel a prakticky stejný do cíle přinesl i finišmen Jonáš Motl! Jonáš tedy cílem proběhl jako první ve výborném čase 4:06,25!!! Naše osmička (bez Patirka Brejchy a Péti Vacka, kteří však na jedničku splnili úkol při povzbuzování podél trati) si tak zasloužila absolutorium a už bylo na tisíc procent jasné, že z Berouna ani tentokrát neodjedeme s prázdnou! Záznam celé štafety s nádherným rozuzlením z dílny Tomáše Motla najdete na našem videokanálu zde

DSC4775

Vyhlášení výsledků však bylo hodně napínavé. Jak se totiž ukázalo, tak pořadatelé zcela neočekávaně zařadili průběžně druhé družstvo z Nymburka do třetího štafetového rozběhu a to navíc bylo ve štafetě rychlejší a připsalo si tak za tuto disciplínu plný počet bodů. Naši elévové si oddychli, když bylo vyhlášeno čtvrté místo Líbeznic. Poté, co na bronzový stupínek vystoupily Neratovice, se napětí dalo doslova krájet. Když zaznělo jméno druhého Nymburka, mohlo družstvo přípravky ASB začít jásat a po zásluze následně vystoupat na nejvyšší stupínek.

Celkové pořadí nakonec vypadalo následovně:

1. Atletika Stará Boleslav             820 bodů

2. SKP Nymburk                              760

3. TJ Neratovice                              720

4. Atletika Líbeznice                        680

5. Sokol Kolín                                 570

6. ASK Dipoli                                  550

   Lokomotiva Beroun                       550

8. Spartak Čelákovice                      520

9. Sporting Příbram                         500

10. SKP Olympia Kutná Hora           450

11. Sokol Roztoky                          380

12. AC TEPO Kladno                       350

13. Lokomotiva Rakovník                320

14. Atletika Benešov                       290

15. SK LS Kladno                           260

16. Sokol Říčany a Radošovice         230

17. AO Střela Žebrák                      210

18. Slavoj Český Brod                     160

19. SC Nové strašecí                         60

SK Sportuje pod Brdy                        60.

Kompletní výsledky závodů zde. 

Fotogalerie z finále od Tomáše Motla je zde

Fotogalerie z finále od Martina Kupčíka zde

DSC4813