Atletika Stará Boleslav

Družstva starších žáků a žákyň postoupila na Mistrovství Čech!!!

Autor: vh, foto: tomáš motl, tereza šprynarová, radek vopršálek,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

O uplynulém víkendu na berounském atletickém stadionu vyvrcholily soutěže družstev pro mladší a starší žactvo. Zatímco obě starší družstva vystoupala na stupně vítězů a mohla tak slavit postup na Mistrovství Čech, družstva mladších žáků a žákyň skončila v poli poražených. Dělo se toho, ale více, když na první tyčkařské středě v Čelákovicích překonaly oddílové rekordy Klára Kobková, Adam Podolák a Martin Buchta. Na první atletické středě zase Kuba Holec vylepšil svůj dorostenecký oddílový rekord na čtvrtce s překážkami. A v Brně se konaly prestižní Europan Kids Athletics Games, kam se vypravila početná skupina našich žáků. Eliška Tvrdá si odtud odvezla prvenství, Filip Vomastek dvě stříbra a jednu stříbrnou vybojoval Vojta Sadil! Na Dětské tretře v Ostravě skončili těsně pod stupni vítězů Adam Axon a Alex Motl. A velmi slušnou formu před dvaadvacítkami ukázala v Kolíně Tereza Holcová!

IMG 1787

Pondělí 7.9. – Úterý 8.9. – European Kids Athletics Games - Brno

Do Brna se na mezinárodní prestižní závody zejména žákovských kategorií vydala skoro celá žákovská skupinka Nikoly Brejchové. A domů si její svěřenci vezou hned čtyři cenné kovy a další pěkná umístění. Na hladké šedesátce se v nabité konkurenci na stupně vítězů dokázal mezi kluky ročníku 2008 prosadit Filip Vomastek, který ve finále A finišoval jako třetí. Do finálových běhů se ale z rozběhů dostali ještě Eliška Tvrdá, Vojta Sadil a Zdeněk Přibyl (všichni ročník 2006) a Bára Vomastková a Marek Černý (oba ročník 2005). Marek skončil jen těsně pod stupni vítězů na třístovce s časem 37,87.

Na patnáctistovce se do první desítky probojoval osmý Šimon Šmíd (4:52,03). O jediné vítězství se postarala na stovce s překážkami mezi děvčaty ročníku 2005 Eliška Tvrdá. Ta si v Brně posunula osobák už na 14,86! Pro stříbro si mezi ročníkem 2006 doběhl Vojta Sadil s časem 14,75. Do finálových běhů se prosadili i Ondra Sadil ve stejném ročníku a mezi o rok staršími holkami a kluky Ema Blažková, Bára Vomastková, Valerie Brejchová, Marek Černý a Adam Chyba.

V technických disciplínách stojí za zmínku zejména druhé místo Filipa Vomastka, který s výkonem 486 centimetrů vybojoval už svou druhou medaili na mítinku. Vojta Sadil skočil do vzdálenosti 502 centimetrů a ve své věkové kategorii obsadil pátou příčku. Ve výšce se na sedmé místo mezi ročníkem 2007 přehoupla přes laťku na 143 centimetrech Nikol Špinková. Čest své trenérce dělali svěřenci v oštěpu. Vojta Sadil skončil s šestisetgramovým náčiním jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce s výkonem 40,14 metru. A Valerie Brejchová skončila mezi žákyněmi pátá za výkon 31,30 metru

Pondělí 7.9. – Úterý 8.9. – Čokoládová tretra – Ostrava-Vítkovice

Předprogramem Zlaté tretry v Ostravě bývá už tradičně dětská Čokoládová tretra. V pondělí byly na programu líté semifinálové boje, ze kterých do úterního finále postoupili jak Adam Axon na třístovce (čtvrtý za 46,58), tak Alex Motl v hodu raketkou (třetí za 44,43 metru). V úterý těsně před nabitým mezinárodním mítinkem se kluci pokusili své postavení ve finále ještě vylepšit. Adam se na třístovce zlepšil na 45,92, ale bohužel to na posun nestačilo. I přesto si z Ostravy odváží moře zážitků a skvělé čtvrté místo. To nakonec připadlo i Alexovi, který bohužel nenavázal na svůj výkon ze semifinále a s výkonem 35,92 metru si domů rovněž odvezl mimo jiné i bramborovou medaili.

S1070003

Středa 9.9. – 1. Atletická středa v Houštce

Ve středu 9.9.2020 se na nově zrekonstruovanou dráhu podívalo přeci jen už vícero atletů, když jsme pořádali letošní 1. Atletickou středu. Ze záplavy výsledků vypíchneme zejména vylepšení vlastního oddílového rekordu dorostence Kuby Holce na čtvrtce s překážkami. Ten má nyní hodnotu 53,81 a přiblížil se nejlepší desítce v historických republikových tabulkách.

Středa 9.9. – Čelákovická tyčka I.

Ve středu 9.9.2020 se naše pozornost upínala i do Čelákovic, kde se mimo rámec naší atletické středy konala první Čelákovická tyčka pod vedením Miloše Rady. No a našim mladým atletům to lítalo hodně vysoko, vždyť padly hned tři oddílové rekordy. Mladší žákyně Klára Kobková vylepšila svůj vlastní oddílák o více než 35 centimetrů a ten má nyní hodnotu 266 centimetrů. Velký pokrok udělal i další atlet z kategorie mladšího žactva Adam Podolák a to dokonce tak velký, že nejen poprvé překonal laťku přes tři metry, ale s výkonem 306 centimetrů vylepšil o 4 cm dosavadní rekord Martina Buchty. Martin na to zareagoval jak nejlépe mohl a na pouhé 4 centimetry se přiblížil čtyřmetrové hranici. Rekord v kategorii starších žáků tak má nyní hodnotu 396 centimetrů!

Čtvrtek 10.9. – 3. Vrhačský čtvrtek - Kolín

Ve 10.9.2020 zase potěšila sebe, svého trenéra a tím pádem i nás Terka Holcová, když si na třetím vrhačském čtvrtku v Kolíně hodila se čtyřkilovým kladivem osobák 57,93 metru. To je rozhodně velmi pozitivní zpráva před nadcházejícím republikovým šampionátem dvaadvacítek.

Sobota 12.9. – Finále Krajského přeboru družstev staršího žactva – Beroun

Po dlouhé době se dokázala prosadit obě naše družstva staršího žactva. Ve finále Krajského přeboru družstev v Berouně obě dokázala vystoupat na stupně vítězů a obě si vybojovala postup na Mistrovství Čech! Tam navíc mohou své početnější konkurenty ze středních Čech vyzvat na odvetu a vylepšit tak své druhé resp. třetí místo! Autobus do Nového Města nad Metují tak bude poslední zářijový víkend praskat ve švech! Potěšitelné byly i výkony jednotlivců před nadcházejícím republikovým šampionátem staršího žactva v Třinci! Na obou vrcholných akcích držíme palce!!!

Holky postupují ze skvělého druhého místa!

Holky jeli do Berouna z cílem probojovat se na stupně vítězů a to se jim povedlo na výbornou! Nestačily totiž pouze na vítězné družstvo Kolína s bodovým součtem 163 bodů, když samy posbíraly 148,5 bodu. Třetí Kladno už zaostalo výrazněji se ziskem 112,5 bodu.

A mohl to být daleko napínavější souboj kdyby na dvoustovce s překážkami neklopýtla a neupadla Eliška Tvrdá, která už před tím na poloviční trati přidala vítězství v novém výborném osobáku 14,80! O další vítězství se postaraly Kristýna Stránská v kladivu s výkonem 31,12 metru a také štafeta na 4x300 metrů, která ve složení Bára Vomastková, Valerie Brejchová, Eliška Tvrdá a Ema Blažková finišovala první v čase 2:59,67!

Pro postup na Mistrovství Čech jsme tak trochu obětovaly nedělní mistráky družstev mladšího žactva a to jak v kategorii holek, tak kluků. A vyplatilo se to, protože například Klára Kobková výrazně pomohla druhým místem v tyčce s výkonem 250 centimetrů. Výrazný bodový přísun zajistily na stříbrné pozici Ema Blažková na třístovce (43,79), Kája Černá na půlce (2:29,60), Bára Vomastková na dvoustovce s překážkami (30,87) a Ela Vostrá v disku (27,44 metru). Na pomyslný bronzový stupínek v sobotu vystoupala Valerie Brejchová v oštěpu, který hodila nejdále do vzdálenosti 33,93 metru.

Ale všechny holky se činily a úplně všechny, které k finálovému závodu nastoupily přispěly do bodového zisku družstva! Odměnou jim je konečné druhé místo a už zmiňovaná účast na Mistrovství Čech družstev!

IMG 1960

Kluci po řeži s Kolínem a Kladnem třetí, postupoví!

I kluci jeli do Berouna z cílem probojovat se na stupně vítězů a jejich souboj s družstvy nakonec vítězného Kolína (219 bodů) a druhého Kladna (193 bodů) stál za to! Kluci na početnější soupeře tentokrát nestačili, když posbírali celkem úctyhodných 183 bodů, ale na Mistrovství Čech se bude hodnotit hlavně kvalita a tak se můžou kluci oběma družstvům revanšovat!

Družstvo bude určitě hodně spoléhat (nejen) na Marka Černého, který v Berouně zažil vítězný double na překážkách. Nejprve ovládl stovku s překážkami v čase 14,69, aby následně slavil i vítězství na dvojnásobné distanci s časem 27,23! O další vítězství se postarali Martin Buchta v tyčce s výkonem 380 centimetrů a také Miroslav Šajna v kladivu s výkonem 40,63 metru!

Na překážkách kryl doslova záda Markovi Vojta Sadil, který si zde připsal dvě druhá místa. Krátké překážky zvládl v čase 14,88 a dvoustovku za 29,01. Druhé místo vybojoval i Martin Buchta v dálce, když nejdále doskočil do vzdálenosti 574 centimetrů.

Bronzových umístění měli kluci požehnaně. Svůj skvělý den korunoval Marek Černý čtvrým místem na hladké šedesátce a vůbec mu nevadilo, že o chlup byl v dříve v cíli třetí Zdeněk Přibyl (oba ve finále 7,70). Třetí místo vybojoval na steeplu, který v žákovské kategorii měří 1500 metrů, lepšící se Šimon Slavík (5:28,12). Pro třetí místo si s časem 30,79 doběhla čtveřice Bedřich Čížek, Petr Špitálský, Michal Baloun a Metoděj Tůma ve štafetě na 4x60 metrů. Stejně jako Klára Kobková mezi žákyněmi pomohl výrazně třetím místem v tyčce s výkonem 300 centimetrů mladší žák Adam Podolák.

I všichni kluci si zaslouží absolutorium, když všichni pomohli k bodovému zisku a obstáli tak s výrazně početněji zastoupenými družstvy soupeřů! Odměnou jim je konečné třetí místo a rovněž i oni se mohou těšit na účast na Mistrovství Čech družstev!

Kompletní výsledky z Berouna zde

Kompletní fotogalerie od Terezy Šprynarové zde.

IMG 1925

Neděle 12.9. – Finále Krajského přeboru družstev mladšího žactva – Beroun

Finálový supervíkend pokračoval v neděli soutěží družstev mladšího žactva a nejprve je třeba smeknout před pořadateli z Berouna, kteří zvládli náročný víkend na výbornou, když vezmeme v potaz, že ještě v pátek pořádali průběžné kolo  KP družstev přípravky. Zatímco starší žáci a žákyně nás potěšili, tak mladší žáci a žákyně doplatili na výrazné oslabení a v Berouně dopadli spíše hůře než lépe.

Holky v deseti nemohly pomýšlet výše!

Holky jeli do Berouna jen v deseti, navíc bez opor Kláry Kobkové a Terezy Rubešové, které na posledním kole přispěly dohromady 23 body. Bez nich holky neměly proti silnějším soupeřkám prakticky nárok na medailové umístění. Ale rvaly se statečně a v docela vyrovnané soutěži za třetím místem s celkovým bodový ziskem 61 bodů zaostaly o šestnáct bodů.

Dvakrát se dokázala prosadit na stupně vítězů Valerie Jáchimová, když nejprve na šedesátce s překážkami skončila s časem 10,08 druhá, aby pak přidala třetí místo v oštěpu s výkonem 34,83 metru. Třetí místo přidaly Nikol Špinková rovněž na překážkách (10,18) a Mariana Langerová na kilometru (3:20,60). A na závěr zmiňme i bramboru v podání kvarteta Valerie Jáchimová, Julie Šimůnková, Marie Kundrátová a Marina Langerová, která proběhla cílem štafetového závodu na 4x300 metrů ve čtvrtém nejrychlejším čase 3:18,76.

Šest statečných v Berouně na finále!

Při neúčasti zdravotně indisponovaného Eliáš Motla jsme v sobotu posílili družstvo starších žáků o Adama Podoláka. Že ale do Berouna na finále pojede pouhá šestice kluků, to je velké zklamání, lépe řečeno ostuda! Ne pro kluky, kteří se statečně rvaly alespoň o čestný úspěch, ale zejména pro ty, kteří na startu jednotlivých disciplín chyběli a tím pádem pro celou ASB! Poslední, desáté místo se ziskem pouhých 18 bodů opravdu není lichotivou vizitkou!

Bodově se dokázal prosadit hlavně Filip Vomastek, který v dálce doplachtil na metu 483 centimetrů a obsadil pěkné čtvrté místo. Navíc přidal i body na šedesátce s překážkami, kde zaběhl devátý nejrychlejší čas 10,77. Jen o chlup dříve vpadl do cíle Dominik Taraba, který tak s časem 10,71 obsadil osmou příčku. Oba kluci pak byli členy úspěšné štafety na 4x300 metrů, kde společně s Ondrou Švejdou a Maxem Blažkem s časem 3:16,16 skočili celkově pátí.

Kompletní výsledky z Berouna zde