Atletika Stará Boleslav

Výsledkový uragán z posledních dní

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2019, lv, ks, em, www.mestokourim.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Při čekání na start letní atletické sezóny a první závody na dráze hrají prim naši běžci a nejinak tomu bylo i uplynulý týden. Stále mlád válí Franta Doleček, který obráží své klasické pražské běžecké krosy a opět zvládl vražednou trojkombinaci v průběhu jednoho týdne. Poslední březnovou neděli se vydali naši běžci jako vždy do Kouřimi, aby opět patřili k tomu nejlepšímu, co 53. ročník Lipanské stezky přinesl. První dubnový víkend se vydalo početné pole nejmladších atletů z tréninkové skupinky Libora Veselého do Nymburka a když je doplnili Vašek JislRadovanem Kerlíkem byla z toho bohatá výsledková žeň. Do pražské Libně se ve stejný den vydali další zástupci nejmladšího atletického potěru, a přestože dodnes neznáme konkrétní výsledky, tak můžeme s jistotou tvrdit, že uspěli. No a v úterý byl 16. ročníkem Jarního běhu Olympu zahájen stejný ročník seriálu závodů Pohár pražských běžeckých nadějí a nás opět těší, že i letos budou do jeho pořadí na čelních místech promlouvat i závodníci v barvách ASB, protože Simona Alla a Šimon Slavík hned první závod vyhráli a Lukáš Dašek zahájil výborným druhým místem! No a letošní premiérové závody na dráze už máme také za sebou, když jsme tento čtvrtek pořádali 1. kontrolní závody mladšího a staršího žactva a i ty přinesly velice zajímavé výsledky s ohledem na nelítostně se blížící datum pro nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže!

Úterý 26.3.2019 - Krčská 5 - Praha-Krč

Další závod z běžeckého seriálu pořádaného běžeckým klubem SABZO si nenechal ujít František Doleček. Franta pětku v Krči zaběhl za 42:37 a mezi zkušenými matadory nad 70 let skončil na osmém místě.

Čtvrtek 28.3.2019 - 37. ročník Běhu Europlantu - Praha-Šárka

Ve čtvrtek byl na pořadu další závod z běžeckého seriálu SABZO a na startu opět nechyběl Franta Doleček. Trať dlouhou 4500 metrů tentokrát Franta zvládl za 36:57. 

Neděle 31.3.2019 - 53. ročník Lipanské stezky - Kouřim

Jak už jsme psali výše, tak si naši běžci přípravu na nadcházející dráhovou sezónu zpestřují účastí na běžeckých závodech na silnici či v terénu. Pravidelně se vydávají i do středočeského starobylého města Kouřim, kde se v neděli konal už 53. ročník tradičního běžeckého závodu Lipanská stezka. Díky MČR v přespolním běhu, které se konalo o den dříve, sice tentokrát naše účast nebyla tak velká, ale opět stála za to.

Lipany Simon

Nic se nezměnilo po roce mezi ročníky 2006. Mezi chlapci na škvárovém oválu v běhu na 300 metrů opět kraloval Šimon Slavík. Šimon cílem proběhl v čase 49,8 a připsal si už třetí vítězství v řadě. Obdobně si vedla mezi stejně starými dívkami a na stejné trati i Aurora Tlamichová, která tentokrát brala první místo s časem 50,2.

Lipany Aurora

Ve stejnou dobu pak odstartovaly hlavní závody Lipanské stezky a to na 5000 metrů a 11177 metrů. V delším z běhů zazářil zejména Tomáš Martínek, který cílem proběhl na celkovém třetím místě v čase 42:10 a v kategorii do 20 let skončil druhý! Velmi pěkně zaběhl i  Vašek Jisl, který finišoval v čase 44:26 jako osmý nejrychlejší muž a v kategorii do 20 let doprovodil na stupně vítězů Tomáše jako třetí.

Lipany Tomas stupn

Úterý 2.4.2019 - 30. ročník Bankokrosu 2019 - Praha-Milíčovský les

Jubilejní třicátý ročník Bankokrosu si nenechal ujít František Doleček, který tak završil úctyhodný třetí závod v terénu během jediného týdne. Franta trať dlouhou 3700 metrů zaběhl za 28:56 a v kategorii nad 70 let obsadil osmou příčku.

Neděle 7.4.2019 – 24. ročník Běhu lipovou alejí - Nymburk

Velkou radost nám letos dělají nejmenší atleti z přípravky z tréninkové skupinky Libora Veselého. Na vyhledávané závody do Nymburka vyrazila četná ekipa a výsledky byly opět výborné. Hned v první kategorii dívek 6-7let v běhu na 200 metrů jsme mohli slavit vítězství Simony Alla, která za sebou nechala všech dvacet soupeřek a cíl proťala jako první v čase 41,6. Zdařilou premiéru si v lipové aleji odbyla i čtvrtá Veronika Gotwaldová (45,7).

Nymburk ALLa

Mezi stejně starými kluky se prakticky vzápětí nechtěl nechat zahanbit Viktor Krása a to se mu povedlo, když finišoval jako pátý v čase 46,9.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli mezi kluky 8-9 let, na které čekala trať dlouhá 350 metrů. A tady úřadoval Lukáš Dašek, který zvítězil v čase 1:05,5 a kdyby se pořád neohlížel, kde jsou soupeři, mohl dokonce útočit na traťový rekord. Výborně si vedli i pátý Simon Koniakovský (1:09,8) a sedmý Matouš Koláček (1:10,8).

Nymburk LUkas DASEK

Zastoupení jsme měli jak mezi dívkami, tak mezi kluky ve věku 10-11 let, na které čekala stejně dlouhá trať 350 metrů. Mezi holkami se statečně bila Julie Šimůnková, která mezi více než třicítkou závodnic skončila jedenáctá v čase 1:05,2. Mezi kluky se do první desítky prodral Adam Axon, který finišoval v čase 1:04,7.

No a abychom nevelebili pouze skupinku nejmenovaného trenéra, tak mezi mladšími žákyněmi se na start závodu dlouhého 700 metrů postavila Lucka Pastyříková. Lucka cílem proběhla v čase 2:27,6 jako třináctá.

No a dostáváme se k hlavnímu závodu mužů na 10 kilometrů. V nabité konkurenci si vedl velmi dobře Vašek Jisl, který cílem proběhl na pěkném devatenáctém (v kategorii do 39 let na desátém) místě v čase 36,09. Třicátý nejrychlejší čas dne zaběhl Radovan Kerlík (39:53), který v kategorii mužů do 59 let obsadil výbornou pátou příčku.

Nymburk Radovan

Neděle 7.4.2019 – 29. ročník Jarního běhu Máchalkou – Praha-Libeň

Pořadatelé z AC Praha 1890 bohužel do dnešního dne nevydali oficiální výsledky, ale my rozhodně víme, že do závodů 29. ročníku Jarního běhu Máchalkou zasáhli minimálně čtyři mladí atleti z ASB a že si z pražské Libně odvezli i pěkné úspěchy.

Machalka Vojta Stuchlik tra

Ve své kategorii totiž zvítězil Vojta Stuchlík, který svým vrstevníkům na trati 500 metrů nedal vůbec žádnou šanci. Mezi dívkami ročníku 2009 – 2010 jsme měli hned trojí zastoupení a Klaudie Spálenská vybojovala stříbrnou příčku, Eliška Müllerová doběhla osmá a o umístění Anežky Kubíčkové bohužel zatím nic nevíme.

Machalka start holkyMachalka Klaudie

Úterý 9.4.2019 – 16. ročník Jarního běhu Olympu – Praha - Stromovka

Před týdnem proběhlo slavnostní vyhlášení minulého ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí, kde si mezi mladšími žáky došel pro trofej za druhé místo Šimon Slavík a už toto úterý se rozběhl další 16. ročník PPBN stejným ročníkem Jarního běhu Olympu. No a nás může těšit, že ze čtyř startů si atleti ASB připsali dvě vítězství a jedno druhé místo! Ale pěkně po pořádku.

Simona Alla je letos k nezastavení. Od KP v přespolním běhu jde od vítězství k vítězství a asi nejcennější si připsala právě při své premiéře na PPBN ve Stromovce. V kategorii dívek z přípravky (ročník 2012-2013) v závodě na 300 metrů zahájila trochu opatrněji, ale do cíle už se vřítila jako první a zvítězila v čase 1:06!

Jarni beh Olympu 044

Mezi staršími dívkami z ročníků 2010-2011 se na start postavila Anežka Kubíčková a na všech více než padesát závodnic čekal okruh dlouhý 630 metrů. Anežka se rvala statečně a cílem proběhla devatenáctá v čase 2:40.

Jarni beh Olympu 128

Mezi stejně starými kluky na stejně dlouhé trati by se s nadsázkou dalo říct, že nejvíce spokojený mohl být Luboš Nováček! Jako první totiž finišoval jeho synovec hájící barvy Atletiky Jižní Město a jako druhý v cíli byl staroboleslavský Lukáš Dašek! Lukáš finišoval v čase 2:17 a kdyby se opět tolik na trati neotáčel, možná že mohl bojovat o vítězství.

Jarni beh Olympu 179

Lepší začátek PPBN si nemohl přát Šimon Slavík. Mezi mladšími žáky totiž všem konkurentům vypálil na trati dlouhé 1260 metrů rybník. Šimon diktoval kromě úvodu tempo celého závodu a vítězství v čase 4:19 si uzmout nenechal a jde zatím ve stopách Pavla Vindušky, který také po druhém místě v seriálu v prvním roce mezi mladšími žáky, v roce druhém nenechal nikoho na pochybách, kdo bude celkovým vítězem PPBN. Tak jen tak dále.

Jarni beh Olympu 454

Kompletní fotogalerie našich závodníků od Jiřího Kottase zde.

Čtvrtek 11.4.2019 – 1. kontrolní oddílové závody mladšího a staršího žactva

Velmi nás potěšilo, že na úvodní kontrolní oddílové závody mladšího a staršího žactva dorazila pěkná řádka našich mladých atletů a doufáme, že příští středu jich i díky pěknému počasí bude ještě více. Těch výsledků je strašná řada a nám dochází s ohledem na záplavu výsledků inkoust v peru, tak zmíníme jen některé, které jsou ale velmi nadějné s ohledem na blížící se termín nominace do středočeského výběru pro Letní olympiádu dětí a mládeže. Kompletní výsledky naleznete zde.

Na hladké šedesátce už při prvním startu padaly osobáky u všech vítězů jednotlivých kategorií tzn. u Elen Plíškové (8,64), Vojty Sadila (8,51) i Marka Černého (8,12). Potěšující je i pozvolný návrat Andrey Žákové (8,58). Velmi dobré výkony byly vidět i na půlce. Své osobní maximum si totiž na 2:25,06 posunul Šimon Slavík a pěkné osobáky si za ním zaběhli i Ondra Sadil (2:35,81) a Šimon Šmíd (2:36,60).

Skvělý byl Vojta Sadil na šedesátce s překážkami, kde poprvé dokázal prolomit hranici deseti vteřin a to hned výrazně, když cílem proběhl v čase 9,77. A o více než sekundu si vylepšila své maximum Ela Vostrá (11,09). Na stovce s překážkami to byl hlavně boj s technikou a seznámení se s disciplínou, ale jak Marek Černý (15,95), tak Bára Vomastková (17,42), zvládli nástrahy při své premiéře více než uspokojivě.

Ve výšce i dálce byla znát nastupující „zima“. Mezi mladšími žáky jsme byli zvědaví na další souboj mezi Vojtou Sadilem a Eliášem Motlem v dálce. Tentokráte byl úspěšnější Eliáš, který zaznamenal nejdelší měřený pokus 486 centimetrů. Vojta dolétl nejdále na 481 centimetrů. Vůbec nejdelší pokus dne ale zaznamenala Emma Ježková, která skočila 487 centimetrů. Ve výšce se nejvýše dokázali vznést starší žáci Ríša Česnek a Sabina Šteflová (oba shodně 135 centimetrů). Mladší žákyně Aurora Tlamichová skončila na výšce o pět centimetrů nižší.

Velmi jsme byli zvědaví na oštěp a v něm dokonce padl oddílový rekord s novým typem oštěpu. Postaral se o něj Eliáš Motl, který s pětisetgramovým náčiním dokázal hodit 35,29 metru a výrazně si řekl o nominaci na LODM. Velmi dobře si ale vedl i druhý v pořadí Ondra Sadil, který také nebyl daleko od třicetimetrové hranice (28,06 metru). Moc pěkně to se stejně těžkým oštěpem létalo i starším žákyním. Valerie Brejchová si hned přehodila svůj osobák s lehčím oštěpem a její výkon 31,37 metru určitě potěšil její trenérku a maminku v jedné osobě. V letošní sezóně ale budeme moct spoléhat i na Sabinu Šeflovou, která rovněž poprvé dokázala přehodit třicetimetrovou hranici a to konkrétně o 4 centimetry.