Atletika Stará Boleslav

Výrazné zlepšení našich družstev na druhém ligovém kole!

Autor: vh,

Štítky:

V sobotu 7. června 2019 jela naše družstva mužů a žen na 2. kolo 1. ligy skupiny A do pražského Edenu. Obě naše družstva po neúspěšném vstupu do sezóny zabojovala a výrazně se posunula na druhém kole v tabulce vzhůru. Ozdobou kola byl bezesporu skvělý souboj na čtvrtce s překážkami mezi Bárou Veselou a Kíťou Korelovou, který vynesl prvně jmenované vítězství a druhé jmenované skvělý osobák pod hranicí šedesáti vteřin a hlavně lepší A limit na Mistrovství Evropy do 20 let!!!!

Poskočení na čtvrtou příčku dodává trochu klidu před domácím kolem

I na druhé kolo na Slavii odjela tentokrát pouze čtrnáctičlenná výprava žen, ale i díky pomoci v prvním kole absentujících Radky Kurkové a Caroline Grygarové se podařilo posbírat přeci jen více bodů a obsadit čtvrtou příčku. Po dvou kolech naše družstvo okupuje šesté místo a my pevně doufáme, že po domácím třetím kole v Houštce děvčata poskočí ještě výše.

I druhé kolo začneme hodnocením jednoho startu resp. závodu, kterým není žádný jiný než závod na 400 metrů překážek, kde opět svedly nádherný souboj Bára Veselá a Kíťa Korelová. Bára zaběhla opět skvělý závod, když finišovala jako první v čase 59,35!! Tentokrát až do samého závěru musela odrážet atak Kíti, která si vylepšila osobák skoro o celou vteřinu na výtečných 59,59, čímž se nejen poprvé dostala pod magickou hranici 60 vteřin, ale po lize na Slavii už i ona splnila přísnější A limit pro  Mistrovství Evropy a navíc se posunula v průběžných republikových tabulkách mezi juniorkami na druhou příčku za Báru!!

Nejvíce bodů pro družstvo na druhém ligovém kole získala opět Tereza Holcová, která opět dokázala bodovat ve všech třech vrhačských disciplínách, do kterých nastoupila. Nejlépe se jí podle očekávání dařilo v kladivu, které ovládla výkonem 49,64 metru. V nabité soutěži koulařek si dokázala vylepšit osobák na 11,29 metru a odměnou jí bylo páté místo. V disku skončila sedmá za 32,54 metru. A body pro družstvo připsala i v koulařském sektoru, kde vybojovala desátou příčku (9,98 metru). Druhý největší bodový příděl pro družstvo tentokrát zajistila Hanka Sládková. Hanka se nejprve představila ve skvělé formě ve výšce, kde dokázala překonat laťku na 161 centimetrech a vybojovala druhou příčku. A výtečně si vedla i trojskoku, kde dolétla nejdále v páté sérii na 11,33 metru, čímž si skoro vyrovnala svůj osobák, ale hlavně obsadila čtvrtou příčku.

Prakticky stejný bodový zisk jako Hanka přinesla družstvu Bára Veselá, která kromě výše zmíněné skvělé čtvrtky s překážkami zabodovala i na hladké stovce, kde nejprve v rozběhu zaběhla čas 12,82, aby ho ještě ve finále B vylepšila na 12,76. Ve finále B Bára doběhla druhá a to znamenalo konečnou osmou příčku. Bára byla opět členkou úspěšné dlouhé štafety. Ve dlouhé štafetě společně s Kíťou Korelovou, Eliškou Čechovou a Silvou Koudelkovou holky opět s velkým náskokem zvítězily v letošním maximu 3:57,06.

Na čtvrtém místě v pomyslném oddílovém žebříčku skončily dvě vrhačky, dvě Radky. Do sestavy navrátivší se Radka Kurková, která se výrazně prosadila v kladivu, kde s výkonem 44,60 metru obsadila třetí příčku. Naprázdno ale nevyšla ani v kouli, kde skončila osmá s výkonem 11,09 metru a v disku brala devátou příčku za 30,47 metru. Radce Hambergerové se v Edenu nejprve celkem vydařila soutěž v oštěpu, který hodila nejdále do vzdálenosti 34,23 metru, což jí vyneslo sedmou příčku. Po nezdaru v kouli si výrazně vylepšila svojí náladu v disku. Tam se vytáhla druhým místem s výsledkem 36,58 metru. Čtvrkařský dvojboj po vzoru Honzy Tesaře si v Edenu zaběhla Eliška Čechová. Nejprve finišovala v pátém nejrychlejším čase 58,76 na hladké čtvrtce. Aby pak následně potvrdila čtvrtku s překážkami za jednu z našich nejúspěšnějších disciplín. Eliška v sobotu zaběhla čas 65,49 a brala čtyři body za sedmé místo.

Dorostenka Klára Holcová po žni v prvním kole musela tentokrát uznat i kvality svých soupeřek. Klára jim totiž tentokrát dokázala konkurovat jen se čtyřkilovou koulí a s výkonem 11,10 metru skončila na sedmém místě. Čtyři body za sedmé místo vybojovala i Caroline Grygarová ve výškařském sektoru, která sice vše skákala až na poslední třetí pokus, ale nakonec se jí podařilo překonat laťku ve výšce 158 centimetrů. Cenné body jak se nakonec ukázalo přidaly i zbývající dvě bodující závodnice. Jana Čapková tentokrát poslala kladivo nejdále do vzdálenosti 37,31 metru, za což brala deváté místo. Bod za desáté místo na steeplu vybojovala Karolína Růžičková s časem 13:53,34.

Komentář od vedoucí družstva Jindry Pluhařové bude zde.

Muži poskočili na pátou příčku, na odražení hrozby baráže to však zatím nestačí

Družstvo mužů se skoro zázračně po debaklu v prvním kole zvedlo. Důležitým se ukázal návrat Kuby Čížka do sestavy a taky velká podpora našich juniorů a dorostenců, díky čemuž jsme získávali i pěkný bodový přísun ve štafetách.

Lídrem družstva byl tentokrát podle očekávání Adam Holeček, byť ani tentokrát nepřipsal mužstvu žádné body v disku. V kladivu ale zvítězil se solidním výkonem 57,20 metru a jednoznačným vítězstvím. A naprázdno nevyšel Adam ani v koulařském kruhu. S výkonem 14,08 metru ze druhé série skončil šestý.  Druhý největší bodový příspěvek do kasy družstva připsal Jarda Doubek. Nejprve na půlce finišoval jako sedmý v čase 1:57,31. Na patnáctistovce už ale Jarda proběhl cílem jako první s luxusním náskokem více než tří vteřin. A Jarda navíc tradičně pomohl i ve dlouhé štafetě, kde společně Davidem Martínkem, Lukášem Podolákem a Vaškem Jislem vydřeli osmou příčku za čas 3:38,68.

Pomalu, ale jistě budeme hodně spoléhat na Adama Rašku, letos prvním rokem dorostence. Adam totiž dokázal zabodovat na hladké stovce, kde si nejprve v rozběhu vylepšil osobák na 11,36, aby se následně ve finále B zlepšil ještě o jednu setinku a hlavně ho ovládl, což mu vyneslo sedmé místo. Adam se navíc dokázal výrazně prosadit v trojskoku, kde s výkonem 12,50 metru obsadil pátou příčku. A pátou příčku navíc pomohl Adam vybojovat naší první krátké štafetě, kde společně Adamem Zachem, Vojtou Korelem a Kubou Holcem zaběhli čas 44,57. Velmi slušný návrat do sestavy v Edenu předvedl Kuba Čížek. V kladivu (bez jakéhokoliv tréninku) zahájil sezónu solidním výkonem 47,78 metru a čtvrtým místem. A naprázdno nevyšel Kuba ani v diskařském kruhu. S výkonem 41,19 metru obsadil osmou příčku.

Spoleh je samozřejmě na naše nejzkušenější atlety. Výrazný bodový přísun zajistili v sobotu našemu družstvu Adam Zach, Luboš Nováček a Petr Ogoun. Adam vybojoval druhé místo v tyčce za jediný platný pokus v soutěži na výšce 390 centimetrů.  Stejně si vedl nestárnoucí Luboš Nováček, který rovněž obsadil druhou příčku a z Edenu odjížděl spokojený i s výkonem 57,43 metru. V obou dálkařských soutěžích dokázal uspět Petr. Nejprve v dálce dolétl na metu 619 centimetrů a obsadil sedmou příčku. Aby následně jen o dva centimetry podlehl Adamovi Raškovi, což znamenalo výkon 12,48 metru a pěknou šestou příčku.

Vojta Korel tentokrát neměl štěstí v tyčce, kde nezaložil, ale ve vrhačských disciplínách mohl být se svými výkony poměrně spokojen. V oštěpu skončil šestý s výkonem 51,78 metru. A na prázdno nevyšel ani v kouli, kde mu jen o pouhé dva centimetry odolala čtrnáctimetrová hranice a skončil osmý. Povedenější vystoupení zažil po nezdaru v Třebíči na čtvrtce Kuba Holec. Ten si zaběhl v Edenu velmi pěkný venkovní osobák 50,61 a odměnou mu bylo celkové šesté místo. Kuba by se dostal i do finále B na stovce s novým osobákem 11,97, do toho ale nenastoupil. V tyčce kromě Adama Zacha bodovali ještě dva borci ASB. Sedmé místo vybojoval Kryštof Novotný, který dokázal překonat laťku na 330 centimetrech. O příčku níže skončil Lukáš Tahotný, který skončil na předchozí postupné výšce 310 centimetrů. Oba kluci navíc společně s Lukášem Podolákem a Davidem Kuruczem vybojovali ve štafetě na 4x100 metrů osmé místo s časem 48,43.

Závěr bude patřit juniorským překážkářům. Osmý nejrychlejší čas 59,24 na čtvrtce s překážkami zaběhl Vašek Jisl. A poslední body pro družstvo vybojoval David Kurucz na stodesítce s překážkami, kde skončil s časem 19,44 devátý.

Kompletní výsledky závodů druhého kola 1. ligy družstev mužů i žen naleznete zde.