Atletika Stará Boleslav

Velká cena Tábora, RunTour v Liberci a Cena Pacova ve vícebojích!

Autor: vh, foto: rl, Eduard Erben, zdroj: ČAS,

Štítky: , , , , ,

Tak tam všude byly k vidění barvy ASB. V sobotu se v Liberci přehoupl letošní ročník běžeckého seriálu RunTour do své druhé poloviny a velmi dobře si zde vedla Mariana Langerová. Na jih Čech se ve stejný den naopak vydala její tréninková parťačka Maruška Kundrátová, aby si vyzkoušela na 45. ročníku Ceny Pacova ve vícebojích svůj první pětiboj. No a konečně ve středu se konala velmi kvalitně obsazená Velká cena Tábora a Memoriál Ing. Jana Pána. V hlavním závodě na 800 metrů nechyběl Jarda Doubek. Ale už před tím se na čtvrtce s překážkami činila Eliška Čechová a následně na té hladké Kuba Veselý. A jak si vedli? 

Sobota 13.7.2019 - RunTour - Liberec

Do Liberce vyrazila členka naší přípravky Mariana Langerová, aby se zde poměřila se stejně starými soupeřkami na trati dlouhé jeden kilometr. A svěřenkyně Libora Veselého si vedla velmi dobře, když finišovala v čase 3:27 na druhém místě!

IMG 20190713 110027

Sobota 13.7.2019 - 45. ročník Ceny Pacova ve vícebojích

Do Pacova vyrazila další členka naší přípravky a tréninkové skupinky Libora Veselého Maruška Kundrátová, aby si zde vyzkoušela svůj první pětiboj mezi mladšími žákyněmi v rámci 45. ročníku Ceny Pacova ve vícebojích. A i s Maruškou mohl být trenér nadmíru spokojený. Maruška zahájila časem 12,90 na šedesátce s překážkami. Poté v hodu míčkem zapsala výkon 32,99 metru. Na hladké šedesátce si připsala největší bodový zisk za čas 9,18. Ve skoku do dálky dolétla Maruška nejdále do vzdálenosti 373 centimetrů a na závěrečné půlce byť byla výrazně nejmladší jako čtvrtá ve velmi pěkném čase 2:52,95! Celkově Maruška posbírala velmi slušných 1740 bodů a obsadila výborné páté místo!

Středa 17.7.2019 - 58. ročník Velké ceny Tábora a 15.ročník Memoriálu Ing. Jana Pána

Na Velkou cenu Tábora by určitě vyrazilo více našich atletů, ale tradiční účastník táborské GP Honza Tesař dal letos přednost čtvrtce s překážkami na Velké ceně Nového Města nad Metují, která je na pořadu zítra v sobotu 20.7.2019. No a čtvrtka s překážkami sice byla na programu pro ženy, ale Bára Veselá a Kíťa Korelová právě dlí ve švédském Borås, kde je už dnes po obědě čekají rozběhy na ME juniorů a juniorek.

cpa74877

Na čtvrtce s překážkami jsme ale i tak měli zastoupení díky Elišce Čechové. Eliška patřila mezi největší favoritky druhého běhu, ale první polovina závodu tomu nenasvědčovala. Ve druhé půlce Eliška sice zabrala a blížila se každým krokem a překážkou dost klopýtající pacovské soupeřce, ale nakonec to nestačilo a Eliška finišovala jako druhá v čase 62,64, což je její druhý nejrychlejší čas v životě. Celkově to v součtu obou běhů stačilo Elišce na pěkné šesté místo.

cpa74977

Pak jsme mohli zaměřit svou pozornost na čtvrtku mužů, kde nejprve předvedli v prvním běhu moc pěkné představení čtyři Indové. Ve druhém běhu patřil mezi největší adepty na vítězství Kuba Veselý. Závod velmi rychle rozběhl Adam Zelinka z Olympu a slovenský čtvrtkař Denis Danáč. Kuba se na jejich úroveň dotáhl až při náběhu do cílové rovinky a tam ukázal své kvality, když dokázal zvítězit. Celkově s časem 48,24 obsadil sedmou příčku.

cpa75139

Jako poslední se na táborském stadionu představil v hlavním závodě na 800 metrů Jarda Doubek. O tento závod je vždy největší zájem a tak se společně s Jardou ve finále B představilo dalších 13 půlkařů! Bylo to celkem maso a Jarda, který si půlkou zpestřuje přípravu na delší tratě, z toho vytěžil devátou příčku v čase 1:57,87. V součtu všech čtyř nabitých běhů to Jardovi stačilo na osmnáctou příčku.

cpa75146