Atletika Stará Boleslav

Slavnostní otevření atletického tunelu v Houštce!

Autor: vh, foto: Zuzan Řebíčková a Tereza Šprynarová,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V pátek 5. dubna 2019 se naplnil sen mnoha generací atletů ze Staré Boleslavi. Díky finančnímu přispění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a také města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav jsme na stadionu v Houštce slavnostně otevřeli atletický tunel o délce 60 metrů se čtyřmi padesátimetrovými dráhami a také dálkařským sektorem!! Tím skončila první etapa rekonstrukce zázemí pro houštecké atlety.

atl9

Předseda ASB Tomáš Linhart mohl přivítat četné zástupce z řad vedení města v čele s panem starostou Vlastimilem Pickem a také zástupce Českého atletického svazu reprezentovaného zejména vedoucím oddělení mládeže Vítem Rusem. Na slavnostní otevření se přišla podívat i celá řada bývalých atletů, ke kterým přednesl pěknou řeč i bývalý předseda oddílu atletiky Ladislav Pytloun. Všichni společně pak s nejúspěšnějším atletem ASB Honzou Tesařem slavnostně přestřihli pásku.

atl19

Pak se dostali ke slovu naši talentovaní atleti, kteří při této historické události slavnostně pokřtili atletický tunel v závodě na 50 metrech hladkých i s překážkami. Tímto děkujeme (v abecedním pořadí): Brejchová Valerie, Černý Marek, Motl Eliáš, Sadil Ondřej, Sadil Vojtěch, Špinková Nikola, Vomastková Barbora a Vostrá Ela, za účast na historicky prvních závodech. Výsledky naleznete v kalendáři se sportovními výsledky atletů ASB po halové sezóně zde. Po závodech se ještě všichni návštěvníci mohli projít po nových prostorách posilovny a byl pro ně přichystaný malý raut.

atl30

První etapa přestavby zázemí je tedy za námi a nezbývá si než přát, aby se podařilo dotáhnout dokonce i druhou etapu (šatny a sociální zázemí), která už byla zahájena. A konečně i etapu třetí, kdyby mělo dojít k prodloužení tunelu o dalších 20 metrů, tak aby se dráha prodloužila na šedesátku a také se zde mohla skákat tyčka a výška.

Za umělecké fotky děkujeme Zuzaně Řebíčkové. A za fotky závodů děkujeme Tereze Špryrové

IMG 1798