Atletika Stará Boleslav

Šimon Slavík šestý na MČR v přespolním běhu a vítězná premiéra Jardy Doubka!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2019, lj a lv, kp, runtour.cz,

Štítky: , , , , , , , , ,

Uplynulý víkend jsme naši pozornost směřovali zejména do Mladé Boleslavi, kde místní atletický klub pořádal Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, staršího a mladšího žactva. Výsledkově nejlépe dopadl Šimon Slavík, který se hned po startu dokázal prodrat na čelní pozice a nakonec v obrovské konkurenci finišoval mezi mladšími žáky šestý! Na zařazení do zadních řad na startu doplatily naše mladší žákyně, které si ale jinak vedly na trati výborně. Aurora Tlamichová se probojovala do třicítky, Kája Černá načínala pátou desítku a velmi dobře zaběhla i Kristýna Kindová. Na startu mistrovského závodu měli být i tři borci z tréninkové skupiny Jardy Urbana, ale původně přihlášený Pavel Vinduška nakonec mezi staršími žáky chyběl. I přes zranění do cíle doběhl  David Martínek, který mezi dorostenci skončil v nabité konkurenci rovněž v první třicítce, kterou navíc uzavíral další náš borec Lukáš Podolák. Pořadatelé do programu vložili i závody pro děti z přípravek a tady zase startovaly děti z tréninkové skupiny Libora Veselého. A Maruška Kundrátová se dokázala probojovat do první desítky a mezi kluky zase na trati řádil a starší kluky potrápil Lukáš Dašek. A abychom byli úplní co do výsledkového servisu, přinášíme i výsledky z prvního závodu seriálu RunTour v Českých Budějovicích, kde poprvé po přestupu startoval v dresu ASB Jarda Doubek a tuto premiéru opentlil vítězstvím na pětikilometrové trati!

20190330T133620 MG 2686

30.3.2019 – Mistrovství ČR v přespolním běhu – Mladá Boleslav

Poslední březnovou sobotu 30.3.2019 proběhlo v malebném parku Štěpánka v Mladé Boleslavi Mistrovství ČR v přespolním běhu žákovských a dorosteneckých kategorií. Na tento republikový šampionát se přihlásila celkem sedmička našich mladých atletů v kategoriích mladšího a staršího žactva a také dorostu. Čekala na ně oproti loňsku o dost rychlejší trať. Bohužel Pavel Vinduška už podruhé za sebou o start na krosovém šampionátu přišel, takže na start svých závodů se postavila jen šestice ze Staré Boleslavi. Na startu tří  závodů tedy nechyběli ani mladí závodníci z ASB, kteří se museli kromě početné konkurence vypořádat i s poměrně rychlou tratí a úzkým trychtýřem prosévajícím startovní pole krátce po startu.

MCR kros Mlada Boleslav 078

Na trať se přesně v jedenáct hodin nejprve vydali mladší žákyně, na které čekala trať dlouhá 2000 metrů skládající se ze dvou kilometrových okruhů. Mezi mladšími žákyněmi nechyběly na startu ani tři mladé atletky ASB, které všechny patří do tréninkové skupinky Ladislava Jedličky. Holky doplatily na nasazení do zadních řad, kdy čelo závodu po prudkém zúžení hned po startu zmizelo jako pára nad hrnce. S ostatními děvčaty však naše holky svedly rovnocenný boj. Aurora Tlamichová zvládla všechny nástrahy trati v čase 8:09, což je o vteřinu lepší čas než loni, a cílem proběhla jako devětadvacátá. Jen chvíli po ní finišovala v čase 8:22 na jedenačtyřicátém místě Kája Černá a moc pěkně zaběhla i Kristýna Kindová, která v čase 8:52 proběhla cílem jako osmapadesátá z 89 startujících mladších žákyň.

MCR kros Mlada Boleslav 085MCR kros Mlada Boleslav 096

Stejně dlouhá trať čekala na mladší žáky. Mezi osmdesátkou kluků na startu nechyběl další svěřenec trenéra Ladislava Jedličky Šimon Slavík. Ten do puntíku splnil pokyny trenéra a hned po startu šel na čelo závodu a vyhnul se tak nejhorší tlačenici. Na nejlepší pětici tentokrát Šimon neměl, ale i on mohl být po proběhnutí cílem spokojený s výborným časem 7:14 a hlavně šestým místem, když si v nabité konkurenci vylepšil loňskou pětatřicátou příčku.

MCR kros Mlada Boleslav 117

Mezi závody mladšího žactva a staršího žactva vložili pořadatelé závody přípravkových dětí na 500 metrů (ročníky 2008-2011). A zde jsme měli nejpočetnější zastoupení, když se na start postavila pětice nejmladších závodníků z tréninkových skupinek Libora Veselého. Nejprve se mezi sebou poměřila děvčata a nás mohlo těšit, že se mezi šedesátkou závodnic dokázala výrazně prosadit Maruška Kundrátová, která proběhla cílem jako devátá v čase 1:37! Anežka Kozlová si po týdnu mohla spravit chuť, když byla tentokrát v cíli klasifikována a to konkrétně jako šestapadesátá s časem 2:13.

Maruska Kundratova2

Mezi přípravkovými kluky jsme tentokrát měli na startu trojici a všichni tři benjamínci patřili spíše k mladším závodníkům na startu, protože se jednalo o ročník 2010. A skvěle si vedl Lukáš Dašek, který doběhl do cíle mezi více než padesátkou běžců na sedmnáctém místě v čase 1:40, a kdybychom to brali po ročnících, tak by byl na prvním místě! Pěkný závod ale odběhli i pětatřicátý a šestý mezi ročníkem 2010 Matouš Koláček (1:49) a čtyřiačtyřicátý František Kozel (1:59).

MCR kros Mlada Boleslav 758

V dorostenecké kategorii se stejně jako loni mezi necelou osmdesátkou závodníků postavili na start čtyřkilometrové trati David Martínek a Lukáš Podolák. Oba svěřenci Jardy Urbana zvolili opět rozdílnou taktiku. A David se na trati pohyboval o poznání jistěji a držel se v první polovině startovního pole. V průběhu závodu však musel překonávat bolestivé zranění a nakonec je s obdivem, že zopakoval loňské umístění na osmadvacátém místě s časem 14:14. Lukáš opět závod rozběhl opatrněji, tak aby mu v průběhu závodu nedošly síly a tentokrát se mu to podařilo velmi dobře. Cílem totiž proběhl jen čtyři vteřiny za Davidem v čase 14:18 jako třicátý.

Pár pěkných fotek od Jiřího Kottase zde.

Pár pěkných fotek od Ládi Jedličky a Libora Veselého zde.

A konečně pár pěkných fotek od Karla Podoláka zde.

MCR kros Mlada Boleslav 681

30.3.2019 – RunTour – České Budějovice

Běžci se sešli ve velkém nejen na krosové republice, ale velké množství vyrazilo i na jih Čech do Českých Budějovic na první závod z běžecké série RunTour. V průběhu března přestoupil do ASB Jarda Doubek, který už za nás poslední dva roky hostoval a nyní se připravuje pod vedením Tomáše Linharta. A Jarda si hned při svém prvním oficiálním startu v dresu ASB připsal vítězství na pětikilometrové trati, kde vbíhal do cíle ve výborném čase 15:50 s luxusním náskokem. Takže Jardo vítej v ASB a jen tak dále!

Runtour CB Jarda Doubek 

Jarda Doubek ale nebyl jediným závodníkem ASB, který se prezentoval v Českých Budějovicích. Mezi kluky ročníků 2008 až 2012 si svou premiéru v houšteckých barvách odbyl i Matěj Král, který patřil mezi nejmladší na startu a trať dlouhou 1000 metrů zvládl v čase 5:19 a obsadil šestaosmdesátou příčku.

Run Tour CB Matj Kral2