Atletika Stará Boleslav

Sečteno, podtrženo! Muže už zítra čeká baráž o první ligu! Ženy končí na pěkném čtvrtém místě!

Autor: vh,

Štítky:

V neděli 25. srpna 2019 bojovala obě naše družstva o konečné umístění v prvoligové tabulce. Holky ve stínu bláznivého boje o vystoupení z barážových vod vybojovaly čtvrtou příčku a v konečném pořadí si polepšily o příčku na stejné místo. Zatímco holky po počátečním zaváhání celkem v pohodě skončily v první polovině, kluci bez několika opor sice dřeli, ale sedmou příčku znamenající boj v baráži neopustili jak v tomto kole, tak nakonec celkově. A o jejich ligové budoucnosti se rozhodne již tuto sobotu v těžkém barážovém desetiutkání v Jablonci nad Nisou a v Liberci.

Holky na Děkance čtvrté a celkově jim patří stejná příčka!

I ve čtvrtém kole to s účastí nebyla žádná sláva a družstvo žen tvořila v Praze na Děkance pouze čtrnáctičlenná sestava. Bohužel jsme se museli opět obejít bez absentující Radky Kurkové, ale na druhou stranu toto kolo naplněné i pozitivní zprávou. Návrat Lenky Čechové do sestavy výrazně pomohl zejména oběma našim štafetám. Holky opět zabraly a dokázaly obsadit po až do konce napínavém boji pěknou čtvrtou příčku. K bodům pomohla hned jedenáctka našich závodnic. Díky zajímavému souboji mezi (nakonec úspěšným) Pacovem a Plzní o předposlední příčku znamenající baráž, stačila i čtvrtá příčka našim holkám ke stejnému místu v konečném pořadí prvoligové soutěže.

Nejvíce bodů pro družstvo v posledním ligovém kole získala Kíťa Korelová, která dokázala ve velmi napínavém závěru ovládnout půlku v čase 2:16,01, před dalšími třemi dotírajícími závodnicemi. Aby navíc přidala velkou porci bodů i za druhé místo na čtvrtce s překážkami, kde nestačila pouze na slávistku Ulrichovou, se kterou rovněž po krásném souboji prohrála ve skvělém čase 60,92 na to, jak už musí být Kíťa po náročné sezóně utahaná. Jen o pouhý bod méně než Kíťa vydřela Bára Veselá. Nejprve se letos poprvé Bára postavila na start stovky s překážkami a premiéra to byla více než zdařilá. Bára sice byla nasazená až do druhého rozběhu, ale ten jednoznačně ovládla ve výborném čase 15,23 a celkově to znamenalo třetí příčku. Přesně o hodinu později už Bára zaklekla do bloků na startu čtvrtky. A aby těch těsných a nervy drásajících soubojů o vítězství nebylo málo, Bára udolala ve finiši slávistku Matějkovou o 9 setin vteřiny a připsala tak další vítězství pro naše družstvo. Čas vítězky 58,16. Kíťa i Bára navíc pomohly ke skvělým výsledkům i oběma našim štafetám. Jak v krátké, tak ve dlouhé štafetě nás reprezentovalo stejné kvarteto Bára Veselá, Kíťa Korelová, Eliška Čechová a Lenka Čechová. Holky nejprve v krátké štafetě zaběhly čtvrtý nejrychlejší čas 50,77. A když se trošku vydýchaly nedaly nikomu šanci ve čvrtkařské štafetě, kde s časem 3:55,10 měly v cíli náskok více než pět sekund.

Pořádný přísun bodů vybojovala pro družstvo Hanka Sládková. Hanka se dokázala skvěle vypořádat s časovou kolizí obou skokanských disciplín, do kterých nastoupila a v obou obsadila výborné čtvrté místo. Ve výšce dokázala tentokrát překonat laťku na 159 centimetrech a v trojskoku dolétla nejdále hned v první sérii na 11,02 metru. Jen o půl bodu méně přidala do bodové kasy družstva Tereza Holcová, které bohužel na Děkance vůbec nevyšlo kladivo, kde si nezapsala jediný platný pokus. Svůj nezdar ale vzápětí Terka napravila v kouli, kde si o 60 centimetrů vylepšila osobák na 11,89 metru a obsadila nečekaně výborné třetí místo. A spokojená mohla být i po disku, který hodila nejdále do vzdálenosti 34,11 a za to brala dělenou pátou příčku. Jen o další půl bod méně vydřela Eliška Čechová, která kromě obou štafet zaběhla pěknou čtvrtku s překážkami, kde proběhla cílem třetí v čase 63,67.

Klára Holcová dokázala bodovat ve všech třech vrhačských disciplínách, do kterých nastoupila. Nejlépe se jí podle očekávání dařilo v kouli, kde s výkonem 11,49 metru skončila šestá. V disku skončila devátá za 30,74 metru. A body pro družstvo připsala i v kladivářském sektoru, kde dělá velké pokroky, a kde rovněž vybojovala devátou příčku v novém osobáku 30,74 metru. Návrat Lenky Čechové do sestavy neznamenal jen skvělý part v obou štafetách. Lenka se postavila i na start dvoustovky a zde dokázala bodovat na desátém místě v čase 26,81. Dařilo se i Valentině Wenigové v oštěpu, která si hodila v Praze letošní osobák 38,42 metru a to jí stačilo na konečné páté místo. O stejné místo se dělila ve výšce Caroline Grygarová, která tentokrát dokázala překonat laťku na 155 centimetrech. O místo hůře skončila v soutěži kladivářek Jana Čapková, která nejdále hodila do vzdálenosti 39,72 metru. Na poslední kolo se nebude v dobrém vzpomínat Radce Hambergerové, která si pouze v kouli připsala jeden bod za desáté místo s výkonem 9,78 metru.

Muži na Děkance sedmí sbírali zejména sílu na baráž

Družstvo mužů i v posledním kole bojovalo, ale bez několika opor na lepší než sedmé místo to nestačilo. Kolo bylo ve znamení skvělého double  Jardy Doubka a také výtečného osobáku dorostence Adama Rašky na hladké stovce. Z Prahy se tedy nejelo úplně vesele, zejména když konečné sedmé místo znamená boj o prvoligovou účast v příštím roce v baráži.

Největší bodový příspěvek do kasy družstva připsal na Děkance Jarda Doubek, který si, jak už jsme zmínili výše, připsal při obou svých startech vítězství. Nejprve na trojce udolal jediného vážnějšího soupeře z Českých Budějovice a cílem proběhl první v čase 8:45,83. Na patnáctistovce se vše opakovalo, když Jarda proběhl cílem jako první v čase 4:07,34 s dvouvteřinovým náskokem před modrobílým českobudějovickým dresem resp. soupeřem. A Jarda navíc tradičně pomohl i ve dlouhé štafetě, kde společně Adamem Zachem, Lukášem Podolákem a Vaškem Jislem vydřeli osmou příčku za čas 3:42,85.

Skvěle vyšlo poslední kolo teprve dorostenci Adamovi Raškovi. Ten nejprve v novém osobáku 11,22 na hladké stovce postoupil do finále B. Tam ještě dokázal snížit své maximum na 11,13, finále B ovládnul a díky tomu skončil sedmý. Ve stejný čas začínala soutěž trojskoku a start rozběhů na dvoustovce. Na dvoustovce tentokrát Adam zaběhl čas 23,03, což byl šestý nejrychlejší čas. A bodově se dokázal prosadit i v trojskoku, kde s nejdelším měřeným pokusem 12,22 metru obsadil sedmou příčku. Lídrem družstva měl být podle očekávání Adam Holeček, ale ten ani na čtvrtém kole nepřipsal mužstvu žádné body v disku a i ve zbývajících disciplínách jsme čekali od Adama trošku větší bodový přísun. V kladivu byl druhý s výkonem 55,44 metru a o pouhé čtyři centimetry mu uniklo vítězství. Naprázdno nevyšel Adam ani v koulařském kruhu. S jediným platným pokusem 12,77 metru ze druhé série skončil sedmý.  

Velmi pěkně zazávodil i další elitní dorostenec Kuba Holec. Kuba si na čtvrtce vyrovnal osobák 50,61, který navíc ovládl druhý z rozběhů a v celkovém součtu všech časů skončil na výtečném třetím místě. Body přidal i v trojskoku, kde skončil osmý s výkonem 12,02 metru. Rovných deset bodů přidal do bodového zisku družstva Jakub Čížek. Nejprve skončil třetí v soutěži kladivářů, když nejdále hodil do vzdálenosti 46,90 metru. A dva body přidal i v disku (38,87 metru). Spolehnutí bylo jako vždy na nejzkušenější atlety ASB. Luboš Nováček bude určitě hodně chybět na baráži, protože opět vybojoval druhou příčku v oštěpu hodem dlouhým 58,32 metru. V tyčce počítáme s výrazným přísunem bodů od Adama Zacha a nejinak tomu bylo i poslední srpnovou neděli. Adam přeskočil laťku na 399 centimetrech a obsadil třetí příčku. A Adam navíc tradičně pomohl i v krátké štafetě, kde společně s Davidem Kuruczem, Janem Havlem a Davidem Martínek vybojovali bod za desátou příčku 48,39.

Vašek Jisl letos pravidelně boduje na čtvrtce s překážkami. A svou roli zvládl i na Děkance, když zaběhl čas 59,74 a součtu obou běhů mu patřilo páté místo. Poprvé letos v soutěži družstev nastoupil v dresu ASB Fanda Schoval. Bodovat dokázali i junioři Kryštof Novotný v tyčce a David Kurucz na stovce s překážkami. Kryštof dokázal překonat laťku ve výšce 333 centimetrů a skončil na děleném sedmém místě. David zaběhl nad plůtky osmý nejrychlejší čas 19,22.

Kompletní výsledky závodů třetího kola 1. ligy družstev mužů i žen naleznete zde.