Atletika Stará Boleslav

REKORDNÍ ATLETICKÉ STŘEDY v HOUŠTCE!

Autor: vh, foto: archiv ASB, Jiří Kottas, 2019,

Štítky: , , , , , ,

Letošní Atletické středy v Houštce byly v mnoha ohledech rekordní. Po druhých závodech, na které dorazilo rekordní množství závodníků (přes 270) z celkem 36 oddílů (včetně zahraničních), kteří si připsali přes 370 startů, jsme museli omezit resp. zrušit přihlášky na místě! Letos se rovněž na každé středě objevil někdo z reprezentačního výběru a klání tyčkařů v čele s Janem Kudličkou na druhé středě přitáhlo do Houštky i četné obecentstvo. To mohlo sledovat i skvělé výkony diskařky Elišky Staňkové a mílařky Diany Mezulianíkové. Další z oddílových rekordů pak překonal Pavel Vinduška! Na třetí středě byl jednoznačným tahákem start našeho Honzy Tesaře, který domácí fanoušky potěšil hned třemi starty ve sprinterských disciplínách a hlavně skvělou formou. Na třetí středě se také přepisovaly rekordní republikové tabulky, když žákyně Veronika Štemberová, překonala národní rekord v tyčce! Ještě než se budeme věnovat závodům v Houštce, je potřeba zmínit i první ročník mezinárodního mítinku Memoriálu Josefa Sečkáře, kde Honza Tesař, zaběhl poprvé čtvrtku s překážkami pod 50 vteřin!

Memorial Josefa Seckare 478

Středa 28.8.2019 –Memoriál Josefa Sečkáře – Brno

Poslední srpnovou středu byl pro naší druhou atletickou středu menší konkurencí výborně obsazený Memoriál Josefa Sečkáře. Konkurencí proto, že zde nastoupil Honza Tesař na čtvrtku s překážkami, a tento závod byl vůbec ozdobou celého mítinku. Honza běžel skvěle, v cílové rovince nestačil jen na Inda Jabira Pilllya Madariho (49,86) a v cíli byl těsně druhý v skvělém novém osobní resp. oddílovém resp. středočeském rekordu 49,89!!! Honza si osobní maximum vylepšil o více než 6 desetin vteřiny a za sebou nechal i výborného venezuelského čtvrtkaře Luciria Garrida (50,33). Honza je tak společně s českým rekordmanem na čtvrtce s překážkami Jiřím Mužíkem a skvělým vícebojařem Janem Poděbradským jedinými, kdo mají zaběhnutou hladkou čtvrtku pod 46 vteřin a tu s překážkami pod 50 vteřin!!!

Memorial Josefa Seckare 476

Středa 28.8.2019 – 2. Atletická středa v Houštce

O rekordních počtech startujících na druhé Atletické středě v Houštce už jsme psali, ale díky spoustě přihlášek na místě, jsme už na začátku nabrali velký skluz, který byl nepříjemný zejména pro běžce. Od třetí středy jsme tedy rozhodli o přihláškách pouze dopředu a pouze ve výjimečných případech na místě.

Tahákem programu druhé Atletické středy byla už v předprogramu tyčka mužů i žen, kdy do Houštky přijeli elitní tyčkaři v čele s českým rekordmanem Janem Kudličkou, který se zde chtěl pokusit o zdolání limitu (571 centimetrů) pro účast na MS v Dauhá. Před solidní diváckou kulisou se mu to bohužel nepodařilo, když si zapsal výkon 540 centimetru, ale i tak diváci mohli odcházet spokojeni, v Houštce se už dlouho tak vysoko neskákalo. Přes pět metrů se totiž ještě dokázali přenést druhý Matěj Ščerba (520 centimetrů) a třetí Dan Bárta (rovných 500 centimetrů). Pěkný osobák 430 centimetrů si mezi ženami skočila v Houštce Nikola Pöschlová.

V diskařském kruhu se představila dlouholetá česká jednička Eliška Staňková, která se na pět centimetrů přiblížila svému letošnímu maximu. A výkon 58,76 metru rovněž v Houštce není každý den k vidění že? V disku byl potěšitelný i výkon Michaela Štefla, který si vylepšil svůj osobák na 43,63 metru, což je průběžně pátý nejlepší pokus mezi žáky v republice!!! V kladivu se výrazně zlepšila s tříkilovým náčiním dorostenka Klára Holcová, která poprvé přehodila čtyřicetimetrovou hranici (41,88 metru) a velmi solidní letošní osobák si se čtyřkilovým kladivem hodila Jana Čapková (43,52 metru).

Podolacke

Z běžeckých disciplín byla zajímavá půlka. Mezi ženami totiž startovala česká reprezentantka Diana Mezulianíková, která i přes dlouhé čekání na start, zaběhla skvělý čas 2:02,74! Mezi muži si vylepšil svůj osobák dorostenec Lukáš Podolák na 2:04,47. A na úplný závěr jsme si nechali další skvělé vystoupení Pavla Vindušky! Ten na první středě zaběhl nový oddílový rekord na kilometru a na druhé středě překonal i rekord Davida Martínka na steeplu. Trať dlouhou 1500 metrů s překážkami zvládl Pavel v čase 4:48,22, což je v současné době druhý nejrychlejší čas letos v republice a před republikovým šampionátem žactva velmi nadějné!

Kompletní výsledky 2. atletické středy zde.

Středa 4.9.2019 – 3. Atletická středa v Houštce

Na třetí letošní Atletické středě jsme velmi rádi přivítali Honzu Tesaře, který naplnil slib, že alespoň jednou ročně si zazávodí na domácím stadionu v Houštce. Už v předprogramu si zaběhl třístovku, kterou zvládl i díky výborným soupeřům v pěkném čase 33,73!!! Boj od druhé místo zvládl Kuba Veselý, který s časem 34,84 odolal náporu svého tréninkového kolegy Jiřího Poláka (34,95). A Honza starty nešetřil ba právě naopak. Na hladké šedesátce mu sice tak úplně nevyšel start, ale nakonec z toho byl nový osobák 7,16 (byť to není osobák rodiny Tesařových, který drží táta Jan starší s časem 7,11 a stále je tak co překonávat J ). Na závěr si Honza dal ještě stopadesátku a i tady se ukázal ve skvělé formě, když si vylepšil osobák na 16,32! Pěkný osobní rekord 16,88 si první zářijovou středu zaběhl i dorostenec Adam Raška!

578A7378 L

Netradiční trať 500 metrů nabídla zase velmi zajímavý souboj mezi Eliškou Čechovou a Kíťou Korelovou. V cíli byla tentokrát první Eliška v čase1:16,38 před druhou Kíťou, která proťala pomyslnou cílovou pásku v čase 1:16,87. Dalším velkým jménem, které navštívilo třetí Atletickou středu, byl osmdesátimetrový oštěpař Jaroslav Jílek! Ten bohužel z žádným svým pokusem nebyl spokojený, žádný si nenechal měřit. Jako by však nabudil svou přítomností naše mladé oštěpaře. Vojta Korel po dlouhé době hodil blíže k šedesátimetrové než padesátimetrové hranici a s výkonem 57,32 byl nadmíru spokojen. Osobáky si hodily mladší žákyně Valerie Jáchimová (27,92 metru), starší žákyně Valerie Brejchová (31,45 metru) a mladší žák Vojta Sadil (37,35 metru). Ve vrhu koulí se zase zlepšila Klára Holcová, která měla po tomto závodě nový osobák 13,81 metru, čímž potvrdila své postavení třetí nejlepší dorostenky v republice.

Klara

A úplný závěr patří tyčce, kde se událo to nejlepší, co se mohlo vůbec stát. Útok na národní rekord v kategorii žákyň vyhlásila už na druhé Atletické středě Veronika Štemberová. Co se nepovedlo před týdne, povedlo se nyní. Veronika překonala dosavadní nejlepší výkon o dva centimetry a nový žákovský rekord má nyní hodnotu 377 centimetrů! Za zmínku určitě stojí i výkon mladšího žáka Martina Buchty, který vyrovnal letitý oddílový rekord Jana Tauchmanna na výšce 280 centimetrů.

Kompletní výsledky 3. Atletické středy zde.

Středa 11.9.2019 – 4. Atletická středa v Houštce

Čtvrtá Atletická středa je jako už tradičně co do účasti nejmenším závodem, ale i tuto středu byly k vidění pěkné výkony. V koulařském sektoru se představil výborný koulař pražské Dukly Martin Novák, který skoro přehodil celou výseč a z Houštky odjížděl s výkonem 18,54 metru. Další zlepšení zaznamenala Klára Holcová, která poprvé s tříkilovou koulí přehodila čtrnáctimetrovou hranici a trenér Stanislav Pluhař byl s výkonem 14,07 metru určitě spokojen. No a pěkný osobák si se stejně těžkým náčiním zapsal Eliáš Motl, jenž měl u svého místa zapsaných rovných 11 metrů.

69910770 485220308980499 5468364580449157120 n

Na závěr jsme si nechali půlku, kde si naši mladí závodníci pod dohledem zkušenosti (Franta Doleček za 4:40,81) běželi pro jeden osobák za druhým. Velký finiš a morál převedl ve středu Kuba Holec, který finišoval ve skvělém osobáku 2:04,26. Osobák si vylepšili i další dva dorostenci David Martínek (2:06,15) a Tomáš Vrzák (2:09,33).

Kompletní výsledky 4. Atletické středy zde.