Atletika Stará Boleslav

Poslední lednový víkend ve znamení (nejen) halových osobáků

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová, zdroj: jojka.cz,

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Čtvrtý lednový týden byl opět nabitý halovou atletikou, byť naši atleti nebyli tentokrát tak často vidět. V sobotu se ve Stromovce na mistrovských závodech Karlovarského kraje představil pouze Kuba Veselý, který si ale na dvoustovce i na čtvrtce vylepšil osobáky! Ve stejný den se na Strahově konaly Přebory Jihočeského kraje žactva a zde startovaly tři naše mladé atletky, přičemž Elen Plíšková zaběhla nejrychlejší překážky dne! Nejpočetnější zastoupení jsme měli na Přeborech Pardubického kraje v sobotu v Holešovicích. Bára Veselá zde útočila na oddílový rekord na čtvrtce, ale ten o setinku odolal a i na dále ho drží Lenka Čechová. Ta zase v další pěkném souboji na půlce vrátila porážku z předchozího týdne Kítě Korelové. Na dvoustovce si vylepšovali výrazně osobáky Adam Raška a Kuba Holec a na čtvrtce si dokonce absolutní osobák zaběhla Silva Koudelková. Zajímavá byla i patnáctistovka, kde startovala prakticky celá tréninková skupinka Jardy Urbana.

Sobota 26. ledna 2019 – Mistrovství Karlovarského kraje – Praha-Stromovka

V sobotu se ve Stromovce na mistrovských závodech Karlovarského kraje představil jediný atlet ASB a tím byl Kuba Veselý. Kuba dostal od Dalibora Kupky naordinovaný start na čtvrtce a v závěru programu i na poloviční distanci a z haly Otakara Jandery mohl odjíždět spokojený. Na čtvrtce si zaběhl nový halový osobák 49,19, byť asi čekal trochu rychlejší čas. Ale výbornou formu prokázal na dvoustovce, kde si dokonce útočil na absolutní osobák, který nakonec o tři setiny vteřiny odolal. Nový halový osobák Kuby od soboty činí 22,25.

Kuba 26ledna2

Sobota 26. ledna 2019 – Přebor Jihočeského kraje žactva – Praha-Strahov

Na strahovské hůrce už jsme v rámci přeborů mladšího a staršího žactva Jihočeského kraje větší zastoupení. Na půlce se v rozbězích starších žákyň na startu prezentovala Zuzana Kubíčková, která zaběhla čtvrtý nejrychlejší čas 2:33,02. Mezi mladšími žákyněmi své síly na stejné trati poměřovala Kája Černá, která si v nabité konkurenci zaběhla nový osobák 2:50,49, což byl šestý nejrychlejší čas dne. No a třešničkou na dortu bylo vystoupení Elen Plíškové na šedesátce s překážkami, která zaběhla čas 10,27 a kdyby byla členkou z některého z jihočeských atletických oddílů, pyšnila by se právem přebornickým titulem.

Neděle 27. ledna 2019 – Přebor Pardubického kraje OPEN – Praha-Stromovka

Hned čtrnáctka atletů ASB testovala svou formu na otevřených přeborech Pardubického kraje a k vidění z jejich strany byly opět pěkné výsledky. Ve sprintech jsme měli největší zastoupení. Hned trojice se prezentovala na startu hladké šedesátky. Nejrychleji v neděli běžel Kryštof Novotný za 7,77, ale pěkný osobák 7,79 si zaběhl Kuba Holec. Mezi ženami pak zaběhla Silva Koudelková čas 8,60.

Na dvoustovce si naši dorostenci výrazně vylepšovali svá halová maxima. Adam Raška zaběhl výborných 23,65 a pomalu, ale jistě pokukuje po startu na halovém Gigantu i na této distanci. A výborně si vedl i Kuba Holec, který v hale běžel dvoustovku vůbec poprvé, a hned s výborným časem 24,10. Na žákovské distanci 300 metrů se snažil navázat na loňské výkony Miroslav Todt, ale s časem 42,33 se mu to tak úplně nepovedlo, byť to byl v neděli třetí nejrychlejší čas dne.

Na čtvrtce běžela hned trojice našich děvčat a Bára Veselá útočila na oddílový rekord Lenky Čechové, který má hodnotu 57,48. Útok na něj nakonec Báře o jednu setinku vteřiny nevyšel, když zaběhla třetí nejrychlejší čas dne 57,49. K hranici 60 vteřin se přiblížila i v neděli šestá Eliška Čechová (60,82). A výtečně zaběhla i Silva Koudelková, která si letošní čas vylepšila o více než dvě vteřiny a navíc si zaběhla absolutní osobák na čtvrtce 63,46!

Další pěkný souboj byl k vidění na půlce. O prvenství tentokrát opět bojovala Lenka Čechová, ale místo Kristýny Korelové, byla její hlavní soupeřkou stará známá slávistická závodnice Kateřina Ulrichová. Ta nakonec zvítězila v čase 2:15,22 a Lenka vpadla do cíle hned za ní v čase 2:15,50. A abychom Kítě nekřivdily, tak ani ona úplně nepropadla, jen se jí tentokrát přímo netýkal boj o vítězství, když finišovala třetí (2:16,50).

Nejvýraznější zastoupení jsme měli na patnástistovce, kde v prvním rozběhu navíc startoval pozdější vítěz „náš“ Jarda Doubek. S ním na startu stála hned trojice z tréninkové skupinky Jardy Urbana. Nejlépe se vedlo Tomášovi Martínkovi, kterému se ale asi nedařilo úplně podle představ, když finišoval až jako čtvrtý v čase 4:09,12. Spokojenější určitě odjížděli sedmí Vašek Jisl (4:15,77) a desátý David Martínek (4:19,31), kteří si oba v neděli ve Stromovce zaběhli absolutní osobák. Ve druhém rozběhu běželi Lukáš Podolák (4:34,70) a Tomáš Vrzák (5:09,88).

Z technických disciplín nás zajímala zejména dálka, kde jsme měli dvojí zastoupení. Poprvé se v ní letos představil Adam Raška, který nejdále dolétl do vzdálenosti 585 centimetrů a vylepšil si tak své halové maximum. A obdobně si vedl i Kryštof Novotný, pro kterého znamená skok dlouhý 517 centimetrů dokonce absolutní osobní rekord.