Atletika Stará Boleslav

Přípravka ASB je letos druhá ve Středočeském kraji!!!

Autor: vh, foto+video: Tomáš Motl,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V neděli 22.9.2019 jelo deset vybraných mladých a nadějných atletů na finále Krajského přeboru družstev přípravky. I letos mohlo ve finále startovat jen jedno družstvo z každého zúčastněného atletického oddílu. Do Berouna jsme vyslali to nejlepší, co letošní přípravkové skupinky daly a určitě jsme opět tak trochu pomýšleli na stupně vítězů. Do Berouna se sjelo celkem 19 družstev čítajících 187 nejmladších atletů a o konečném vítězství rozhodovali pouhé centimetry či chcete-li setiny! Naši závodníci se od začátku překonávali a vrcholem bylo vítězství v závěrečné štafetě na 4x200 metrů!!! I když to nakonec na první místo nestačilo, tak konečné druhé místo ve středních Čechách je rozhodně úspěchem! Gratulujeme!

DSC 2225

Do Berouna tedy jela desítka našich nejlepších. Konečný výběr provedl tým trenérů naší přípravky a v neděli družstvo vedli trenéři Libor Veselý a Vojtěch Holoubek. Letos jsme měli opět štěstí, že se nikdo z nominovaných na poslední chvíli neomluvil a složení našeho družstva nakonec vypadalo následovně:

Langerová Mariana, Kundrátová Marie, Vomastek Filip, Budina Filip, Blažek Max, Ponec Matěj, Motl Alex, Motl Filip, Vacek Petr a Adam Tersch.

Všichni zúčastnění si zaslouží velkou pochvalu, za to jak nejen bojovali a reprezentovali ASB, ale i za to jakou vytvořili partu, fandili si, zejména když se třeba někomu něco nedařilo.

DSC 2140

V dálce hned sedm našich atletů pokořilo čtyřmetrovou hranici!

Ve finálovém kole děti závodily v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, dálka s rozběhem s odrazem z pásma, hod raketkou a závěrečná štafeta na 8x200 metrů. Do výsledku družstva se opět v každé z individuálních disciplín počítalo osm nejlepších umístění. Naše družstvo zahajovalo soutěž v dálkařském sektoru a mohlo si zde hodně zvednout a také zvedlo sebevědomí.

DSC 2025

Letos byla soutěž v dálce neuvěřitelně vyrovnaná a s trochou nadsázky se dá říct, že se v ní rozhodovalo o konečném pořadí celé soutěže. Protože jak dopadla dálka, tak vypadalo i pořadí na stupních vítězů. Naši závodníci si vedli skvěle, když hned sedm z nich pokořilo čtyřmetrovou hranici. Nejlépe se dařilo Filipovi Vomastkovi, který se s výkonem 447 centimetrů probojoval na sedmou pozici. Do první desítky dolétla i Maruška Kundrátová (441 centimetrů).

DSC 2028

Výborně si ale vedli i dvanáctý Filip Budina (438 centimetrů), osmnáctý Filip Motl (425 centimerů) a dvacátý Alex Motl (421 centimetrů), kterého nerozhodila ani hlášený přešlap v první sérii. Přes čtyři metry se dostali ještě sedmadvacátý Matěj Ponec (413 centimetrů) a jedenačtyřicátý Adam Tersch (405 centimetrů). V dálce jsme nakonec zaostali za vítězným družstvem o pouhých 14 centimetrů (v součtu osmi nejdelších pokusů!). Na druhou stranu před třetím družstvem v pořadí jsme měli ještě menší náskok 10 centimetrů! To jsme, ale v té době ještě nevěděli!

DSC 2043

Padesátka podpořila naše šance na stupně vítězů

Do druhé disciplíny jsme šli s velkou pokorou, ale na padesátce se rovněž hodně dařilo jednotlivcům, kteří nezřídka ovládli své rozběhy, a tím pádem i celému družstvu. Jeho jednoznačným lídrem byl letos Filip Vomastek, který opět zaběhl skvěle a zejména jeho čas 7,35, který byl v celém startovním poli druhý nejlepší položil základ k dalšímu druhému místu našeho družstva. Tím spíše, že Filipa podpořili i další členové naší přípravky. Maruška Kundrátová, která cílem proběhla v čase 7,80 byla osmnáctá.

DSC 2109

Pod osm vteřin se ještě dostali i čtyriatřicátý Matěj Ponec (7,96) a šestatřicátá Mariana Langerová (7,98). Mnoho ale nezaostali ani ostatní, protože Filip Budina zaběhl rovných 8 vteřin, o jednu setinu byl pomalejší Alex Motl (8,01), o další dvě Filip Motl (8,03) a o další setinu zpět Adam Tersch (8,04). A i první čas, který se nepočítal do konečného součtu, v podání Maxe Blažka (8,07) nebyl vůbec špatný a bez treter běžící Petr Vacek (8,26) se také neměl zač stydět.

DSC 2114

Do třetice druhé místo v raketce

Raketka byla vždy naší elitní disciplínou a byť jsme se museli tentokrát sklonit před Neratovicemi se skvělou Kučerovou včele, tak druhé místo jsme vybojovali celkem s přehledem. Největší zásluhu na to měl Matěj Ponec, který s výkonem 43,38 metru obsadil skvělé třetí místo díky poslednímu třetímu pokusu. Hodně jsme spoléhali i na výkon Péti Vacka, který nás nezklamal a s výkonem 39,61 metru obsadil deváté místo. A hodně pomohli k druhému místu i vydařené pokusy čtrnáctého Filipa Vomastka (36,17 metru) a osmnáctého Maxe Blažka (35,17 metru).

DSC 2174

Finále štafet napovědělo o umístění na stupních vítězů

Před startem závěrečné štafety na 8x200 metrů se horečnatě počítalo průběžné pořadí, aby bylo jasné jak si jednotlivá družstva stojí a podle průběžného pořadí byly nasazována do jednotlivých běhů. Ty byly letos celkem čtyři a my díky nasazení do posledního rozběhu věděli, že naše družstvo je průběžně do pátého místa. Naší štafetu výborně rozběhl Filip Vomastek, který předával na prvním místě před štafetou Říčan. Od říčanské štafety to však byla labutí píseň a Matěj Ponec už bojoval o čelo s Líbeznicemi. Líbeznické družstvo se od druhého okruhu usadilo na čele a svůj náskok si přes veškerou snahu Alexe Motla, Maxe Blažka, Filipa Motla a Filipa Budiny drželo až do závěrečného okruhu. Mezi diváky už zněly názory, že o vítězi a druhém místu je rozhodnuto, ale opět se ukázalo, že konečné pořadí se určí až v cíli.

DSC 2193

Líbeznická štafeta totiž vystřílela to nejlepší na začátek a Maruška Kundrátová začala mocně stahovat svého soupeře na sedmém úseku. Při předávce už jsme byli na úrovni Líbeznic a předávka finišmence Marianě Langerové vyšla bezvadně, takže Mariana se hned octla na čele závodu. Svůj náskok navíc každým metrem pomalu ale jistě zvyšovala a cílem proběhla jako první ve fantastickém čase 4:04,36!!! Naše osmička (bez Adam Tersche a Péti Vacka, kteří však na jedničku splnili úkol při povzbuzování na stovce resp. třístovce) si tak zasloužila absolutorium a už bylo prakticky jasné, že bez medaile ani tentokrát z Berouna neodjedeme! Záznam celé štafety s nádherným rozuzlením z dílny Tomáše Motla najdete na našem videokanálu zde.

DSC 2200

Vyhlášení výsledků však bylo hodně napínavé. Naši elévové si oddychli, když bylo vyhlášeno čtvrté místo Říčan. Poté, co na bronzový stupínek vystoupily Neratovice, se napětí dalo doslova krájet. Nakonec nejmenším možným rozdílem deseti bodů zvítězilo družstvo Líbeznic a družstvo přípravky ASB vystoupalo na stříbrný stupínek.

DSC 2212

Po chvilce zklamání však radost z druhého místa jednoznačně převážila. Celkové pořadí nakonec vypadalo následovně:

1. Atletika Líbeznice                        750 bodů

2. Atletika Stará Boleslav             740

3. TJ Neratovice                              710

4. Sokol Říčany a Radošovice           590

5. Sokol Kolín                                 570

6. SKP Nymburk                            560

7. AC TEPO Kladno                         520

8. Sporting Příbram                        450

9. Lokomotiva Beroun                    430

10. SKP Olympia Kutná Hora           410

11. Spartak Čelákovice                  380

12. AO Střela Žebrák                   350

13. Lokomotiva Rakovník             280

14. Sokol Roztoky                       240

15. Slavoj Český Brod                  180

16. SK LS Kladno                         160

17. ASK Černošice a Dobřichovice  140

18. Atletika Benešov                     110

19. SC Nové strašecí                     70.

Kompletní výsledky závodů zde.

Fotogalerie z finále je zde.

DSC 2227