Atletika Stará Boleslav

Pardubický perník běžcům ASB zjevně chutná!

Autor: vh, foto: luboš nováček, bezeckenadeje.cz, runtour.cz,

Štítky: , , , , , ,

Uplynulý víkend patřil opět běžcům včele s předposledním dílem Poháru pražských běžeckých nadějí, kterým byl 14. ročník Podzimního běhu Olympu. Na něm opět skvěle zaběhli zejména kluci Lukáš Dašek a Šimon Slavík. No a poslední letošní díl má za sebou i běžecký seriál RunTour. Na crossu na dostihovém závodišti v Pardubicích nechyběly ani Maruška Kundrátová, Mariana Langerová a Julie Šimůnková a souboj prvních dvou jmenovaných o první místo v cíli byl ozdobou dětských závodů! Stejně jako jednoznačné vítězství Pavla Vindušky ve starší kategorii. No a v neděli se sešla značná konkurence na 86. ročníku Velké Kunratické, kde si Franta Doleček připsal už 52. start na tomto slavném závodě!

578A3

Sobota 9.11.2019 – RunTour Pardubice

Nejprve si na chvíli odskočíme na východ Čech. V Pardubicích tuto sobotu proběhl poslední závod ze série běžeckých závodů RunTour a stejně jako loni i zde vystoupal závodník a tentokrát ne jen jeden v houšteckých barvách na stupínek nejvyšší. Na start běhu na 1000 metrů pro děti ročníku 2008 až 2012 se postavily loňská vítězka Mariana Langerová a její tréninkové parťačky Maruška Kundrátová a Julie Šimůnková.  

MG 6926

Loni Mariana dokázala celkem jednoznačně zvítězit, tentokrát však měla jednu velmi těžkou soupeřku v podobě Marušky. A Maruška nakonec v úplném závěru při své pardubické premiéře dokázala o jednu vteřinu Marianu udolat. Opět to tedy byl krásný pohled na stupně vítězů, kde na nejvyšší stupínek vystoupala Maruška (3:43) a na stříbrný Mariana (3:44). Soupeřka na třetím místě doběhla se ztrátou více než deseti vteřin! A ani Julie si po delší tréninkové pauze nevedla špatně, když doběhla jako šestnáctá v čase 4:31.

RF 6978

To však ještě nebylo vše. V žákovském závodě (ročník 2004 až 2007) se na start kilometru totiž postavil Pavel Vinduška a o dalším vítězství pro barvy ASB bylo rozhodnuto prakticky hned po startovním výstřelu. Pavel v sólo závodě zaběhl na těžké trati výborný čas 2:57.

MG 2

Sobota 9.11.2019 - 14. ročník Podzimního běhu Olympu - Praha-Stromovka

V sobotu se přiblížil ke svému vrcholu v pražské Stromovce 16. ročník Poháru pražských běžeckých nadějí. V pořadí 14. ročník Podzimního běhu Olympu opět přilákal na start obrovskou konkurenci. Do Holešovic se i přes nepřízeň počasí vydala šestice našich mladých atletů, a hned pětice z nich se probojovala do elitní desítky.

DSC 4079

Mezi mladšími žáky, jejichž kategorie nás zajímala nejvíce, stála na startu necelá třicítka závodníků a dalo se očekávat velké maso. Před předposledním závodem vedl náš Šimon Slavík o pouhé tři body před Janem Machalickým ze ŠSK Újezd nad Lesy. A přesto, že Šimon běžel opět skvěle, na Honzu tentokrát neměl a pořadí v čele seriálu se tak vyrovnalo. Šimon trať dlouhou 1260 metrů zvládl v čase 4:11 o pouhé dvě vteřiny za vítězným Machalickým. V kategorii mladších žáků se tedy rozhodne až v posledním napínavém závodě již tuto neděli 17. listopadu na 12. ročníku Podzimního běhání, který bude součástí Přeboru Prahy v přespolním běhu. Oba kluci mají na čele 87 bodů a obrovský náskok před třetím v pořadí. Takže je ani nemusí zajímat skutečnost, že za vítězství se bude přidělovat dvojnásobný počet bodů. Ten kdo v závěrečném závodě bude lepší, bude zkrátka lepší i celkově. Nejlepší možný scénář na závěr a my samozřejmě držíme Šimonovi palce!

DSC 4028

Ale ještě lepšího výsledku dosáhl mezi kluky ročníku 2010 a 2011 Lukáš Dašek. Ten tentokrát běžel jako raketa a nenechal nikoho na pochybách, koho bude v sobotu vítězství. Trať dlouhou 630 metrů prolétl v čase 2:10 a v cíli se radoval dlouho před tím než doběhli jeho soupeři. Mezi nimi proběhl cílem na šestadvacáté pozici z padesátky startujících Simon Koniakovský (2:39).

DSC 4024

Na své vítězství z minulého týdne z Motola chtěl mezi kluky ročníků 2012 a 2013 určitě navázat Luboš Kitner. Ten na trati 300 metrů dlouhé tentokrát neměl úplně svůj den a finišoval trochu zklamaný na šestém místě v čase 1:01. Mezi holkami ve stejné kategorii běžela výborně Simona Alla, ale i ona proběhla cílem jako šestá v čase 0:58. Benjamínkem výpravy byl její bratr Petru-Kalin Alla, který se rval na stometrové trati mezi kluky ročníku 2014 a mladších do posledních centimetrů o stupně vítězů. Nakonec to o fous nevyšlo a Petru skončil čtvrtý (0:23).

DSC 3944

Neděle 10.11.2019 - 86. ročník Velké Kunratické

V neděli 10. listopadu se v pražském Suchdole konal už 86. ročník Velké Kunratické. Do Kunratic se vydala pětice našich atletů a síly mezi zkušeností a mládím byly rozloženy rovnoměrně. Franta Doleček se jako veterán Velké Kunratické postavil na start už po dvaapadesáté! Svůj další start na těžké trati proměnil ve 86. příčku mezi veterány nad 70 let, když zvládl trať dlouhou 3100 metrů se všemi nástrahami, potoky a stoupáními v čase 42:47,5. Dalším zkušeným borcem ze Staré Boleslavi, který absolvoval legendární závod, byl Petr Pekař. Ten skončil mezi muži do 59 let na 88. místě s časem 19:18,8.

Mezi dětskými kategoriemi jsme měli letos trojí zastoupení. Mezi kluky ročníku 2009 až 2011 se na start trati dlouhé 630 metrů postavil František Beneš. V nabité konkurenci 225 závodníků Franta při své premiéře na VK proběhl cílem na sedmapadesáté příčce v čase 2:21,5. Mezi mladšími žákyněmi (ročníky 2006 až 2008) bojovalo sesterské duo v barvách ASB. Lépe si podle předpokladů vedla starší Anička Smetanová, která trať dlouhou 830 metrů zvládla v čase 3:47,6 a mezi necelými dvěma stovkami holek obsadila dvaačtyřicátou příčku. Mladší Běla Smetanová patřila mezi nejmladší účastníky závodu, ale i ona zaběhla moc pěkně a s časem 4:16,1 obsadila stodvaadvactáté místo.