Atletika Stará Boleslav

Neskutečná škoda! Honza Tesař místo v semifinále HME skončil rozběh v kotrmelcích!

Autor: vh, foto: Aleš Gräf, zdroj: ČAS, atletika.cz,

Štítky: ,

Uplynulý prodloužený víkend tentokrát patřil zejména halovému mistrovství Evropy, které hostilo hlavní město Skotska Glasgow. A stejně jako před dvěma roky Bělehradě a stějně jako před čtyřimi roky v Praze chtěl v pátek dopoledne postoupit z rozběhů do semifinále HME na čtvrtce Honza Tesař. Což o to všechny předpoklady pro to měl. Honza patřil mezi nejzkušenější čtvrtkaře na startu a při neúčasti Pavla Masláka jako naše hlavní želízko v boji o medaile. Formu Honza měl, do finále chtěl, ale bohužel tentokrát se ani do semifinále nepodíval. Po dost tvrdé strkanici při náběhu do druhého kola se Honza snažil vylepšit svojí pozici pro závěrečný boj o postup a po výběhu ze třetí zatáčky po zaškobrtnutí skončil na zemi! A protože česká čtvrtkařská štafeta se tentokrát mezi šestici vybraných kvartet nedostala, mohl si Honza užít prakticky celý šampionát už jen jako divák spolu s tátou a trenérem v jedné osobě Honzou Tesařem starším, který ho na šampionát doprovázel.

HME Zavod6

Honza se v pátek dopoledne představil stejně jako v Bělehradě ve třetím z běhů, tentokrát však jako hlavní favorit postupu v šesté dráze. A stejně jako před dvěma roky patřil mezi spolufavority Španěl Lucas Bua a také polský čtvrtkař. Jen místo Rafala Omelka měl nyní za soupeře Karola Zalewskiho. Honza v šesté dráze začal svým tempem a teprve před seběhem zjistil, že situace se pro něj nevyvýjí úplně růžově. Stejně jako na republikovém šampionátu, ale zabral a začal se tlačit na čelo, které s přehledem opanoval španělský čtvrtkař. Honza při náběhu do druhého kola svedl velmi tvrdý souboj s Nizozemcem Tonym van Diepenem (mimochodem pozdějším. Bohužel v tomto minisouboji Honza prohrál a musel zpomalit a zařadit se na čtvrtou pozici. Svou sílu ale ukázal hned vzápětí, když se dotáhl na třetího Karola Zalewského do těsného kontaktu. Do tak těsného, že o Zalewského škrtnul a skončil na zemi.....tak bohužel skončily Honzovy medailové ambice. Naposledy tahle v halové sezóně dopadl na republikovém šampionátu v roce 2013, kde probíhal cílem beznadějně poslední v čase přes 55 vteřin. I nyní se Honza zvedl a na rozdíl od Ira Cillina Greenea, který přepadl přes Honzu, do cíle doklusal v čase zajímavém pouze pro statistiky 1:26,29. V rozhovoru pro Českou televizi se Žanetou Peřinovou se není, co divit, že neměl slov, pro reportéra ČAS už byl přeci jen sdílnější.

Pro úplnost dodejme, že přímý postup do finále si vyběhli první Bua (47,00) a druhý van Diepen (47,32). A do semifinále se nakonec kvalifikoval časem i třetí Zalewski (47,45), byť do něj nakonec nenastoupil. Je to obrovská škoda, protože Honza by s největší pravděpodobností měl i na postup časem.

HME Zavod1HME Zavod2HME Zavod4HME Zavod5HME Zavod7