Atletika Stará Boleslav

Po třetím ligovém kole děvčata pomalu, ale jistě unikají sestupovým vodám! Muži naopak míří do baráže o první ligu!

Autor: vh, foto: luboš nováček a karel podolák,

Štítky: , , , , , , , , ,

Netradičně v neděli 23. června 2019 jsme pořádali na stadionu v Houštce 3. kolo 1. ligy skupiny A. Počasí atletice přálo, pořadatelství jsme zvládli na jedničku a obě naše družstva bojovala, seč mohla. Holky na tom byly o poznání lépe i přes absenci několika opor vybojovaly v napínavém souboji krásnou třetí příčku a poskočily na průběžnou pátou příčku tři body od barážových vod. Muži rovněž dřeli, co mohli někdo nastoupil s kocovinou, jiný s horečkou, pomoci přijel Pavel Honal, ale na lepší než šestou příčku ve třetím kole to nestačilo a navíc nejbližší soupeři přijeli ve velmi silných sestavách a zase nám trochu odskočili. No stahovat kalhoty zatím nemá cenu, ale na čtvrtém kole by bylo dobré, aby přišli opravdu všichni. Ozdobou kola byl bezesporu skvělý souboj naší dívčí štafety se slávistickou sestavou na 4x400 metrů, kdy vítězství našich děvčat definitivně rozhodlo o třetí příčce ve třetím kole.

578A7451 L

Holky doma třetí, celkově páté a prakticky s jistotou úniku před baráží!

I na třetím domácím kole to s účastí nebyla žádná sláva a družstvo žen tvořila patnáctičlenná sestava. Bohužel jsme se museli obejít bez absentující Radky Kurkové a také avizovaný návrat Lenky Čechové se nekonal. Holky ale přeci doma zabraly a na domácím stadionu dokázaly obsadit po až do konce napínavém boji pěknou třetí příčku. K bodům pomohla hned čtrnáctka našich závodnic. Po třech kolech našemu družstvu patří páté místo a od příček značících baráž už je dělí solidní náskok tří hlavních bodů.

578A7327 L

Nejvíce bodů pro družstvo na domácím ligovém kole získala po třetí v řadě Tereza Holcová, která opět dokázala bodovat ve všech třech vrhačských disciplínách, do kterých nastoupila. Nejlépe se jí podle očekávání dařilo v kladivu, které ovládla výkonem 51,74 metru a prokázala tak dobrou formu před nadcházejícím juniorským a dorosteneckým republikovým šampionátem. V nabité soutěži koulařek si dokázala vyrovnat osobák 11,29 metru a odměnou jí bylo šesté místo. V disku skončila rovněž šestá za 33,26 metru. Druhý největší bodový příděl pro družstvo tentokrát zajistila Bára Veselá. Bára jak na čtvrtce, tak na dvoustovce útočila na své osobáky. Nejprve jednoznačně ovládla hladkou čtvrtku v čase 55,72, aby na dvoustovce doběhla třetí v prvním rozběhu v čase 25,76, což jí zaručilo konečnou pátou příčku. A Bára se skvělým finišem zasloužila i o vítězství v dlouhé štafetě. Společně se Silvou Koudelkovou, Kíťou Korelovou a Eliškou Čechovou dokázaly udolat slávistickou štafetu, navíc opět ve skvělém čase 3:52,60.

578A7409 L

Stejný bodový příděl zajistily družstvu Kíťa Korelová a Eliška Čechová. Nejprve na půlce předvedla velkou one women show Kíťa, která se neohlížela napravo nalevo a v sólo závodě zaběhla skvělý čas 2:10,39. Báječně vyšla čtvrtka s překážkami Elišce. Eliška si výrazně na domácím stadionu vylepšila osobák na 62,26, jednoznačně zvítězila a hodně si zvedla sebevědomí před nadcházejícím „Gigantem“ kam byla vybrána jako pátá juniorka. Obě holky běžely i krátkou štafetu, kde společně s Eliškou Šichovou a Sabinou Strachovou zaběhly čas 52,73, což v neděli stačilo na osmou příčku.

578A7380 L

Radce Hambergerové se v Houštce nejprve celkem vydařila soutěž v oštěpu, který hodila nejdále do vzdálenosti 35,82 metru, což jí vyneslo šestou příčku. V kouli si připsala jeden bod za desáté místo s výkonem 9,61 metru. A nakonec byla Radka naší nejlepší závodnicí v disku, kde s výkonem 33,38 metru brala pátou příčku. Jen o bod méně vybojovala pro družstvo Hanka Sládková. Hanka se nejprve představila výšce, kde dokázala tentokrát překonat laťku na 159 centimetrech a vybojovala šestou příčku. A výtečně si vedla i trojskoku, kde dolétla nejdále v čtvrté sérii na 10,89 metru a obsadila pátou příčku.

578A7333 L

Dorostenka Klára Holcová na domácím stadionu ožila. Klára se čtyřkilovou koulí dokázala doma zaznamenat výkon 11,63 metru, což je i její nový osobák a hlavně skončila jako nejlepší z našich závodnic na pěkném pátém místě. Do finále se dokázala prosadit i diskařském sektoru, kde nakonec skončila osmá s nejdelším zaznamenaným pokusem 30,81 metru. Dařilo se i Valentině Wenigové v oštěpu, kde hned prvním pokusem hodila 36,56 metru a to jí stačilo na konečné třetí místo. Sedm bodů za čtvrté místo vybojovala ve velmi vyrovnané soutěži výškařek Caroline Grygarová, které k tomu dopomohl hned první úspěšný pokus na 159 centimetrech. V kladivářském sektoru přispěla do bodové pokladnice Jana Čapková, která tentokrát poslala kladivo nejdále do vzdálenosti 37,96 metru, za což brala šesté místo. Cenné body jak se nakonec ukázalo přidaly i zbývající dvě bodující závodnice. Bod za desáté místo vydřela v novém osobáku 62,26 vítězka třetího rozběhu na hladké čtvrtce Silva Koudelková. A na pětce proběhla cílem na desátém místě v čase 21:23,49 při své premiéře v houšteckém drese Pavlína Klimešová. Pěkný osobák 13,46 na stovce si zaběhla věkem teprve žákyně Eliška Šichová.

Komentář od vedoucí družstva Jindry Pluhařové bude zde.

578A7275 L

Muži doma skončili šestí a i na dále jim patří barážová sedmá příčka

Družstvo mužů doma bojovalo, ale na lepší než šesté místo to nestačilo. Kolo bylo ve znamení návratu Pavla Honala a Fandy Schovala, kteří družstvu už jen svou přítomností výrazně pomohli. Bohužel na domácím kole trochu nepochopitelně chyběli kluci dorostenci a junioři, kteří ve druhém kole na Slávii družstvu tak výrazně pomohli.

578A7520 L

Největší bodový příspěvek do kasy družstva připsal v Houštce Jarda Doubek. Nejprve na půlce finišoval jako sedmý v čase 1:57,51. Na patnáctistovce už ale Jarda proběhl cílem jako první v čase 3:58,90, i když tentokrát musel o své vítězství bojovat až do konce s domažlickým Šimonem Eklem. A Jarda navíc tradičně pomohl i ve dlouhé štafetě, kde společně Davidem Martínkem, Lukášem Podolákem a Vaškem Jislem vydřeli sedmou příčku za čas 3:39,89.

578A7239 L

Lídrem družstva měl být podle očekávání Adam Holeček, ale ten se doma nepředstavil v úplně nejlepším světle a ani na třetím kole nepřipsal mužstvu žádné body v disku a i ve zbývajících disciplínách jsme čekali od Adama trošku větší bodový přísun. V kladivu byl druhý s výkonem 55,44 metru a o pouhé čtyři centimetry mu uniklo vítězství. Naprázdno nevyšel Adam ani v koulařském kruhu. S výkonem 14,10 metru z poslední série skončil osmý.  

20190623 3311

Spolehnutí bylo jako vždy na nejzkušenější atlety ASB. Luboš Nováček překonal nepříjemné pomyšlení na loňské zranění a posledním pokusem dlouhým 57,20 metru vybojoval druhou příčku. Pavel Honal při svém návratu vybojoval body v obou vrhačských disciplínách, do kterých nastoupil. Nejprve skončil osmý v koulařském sektoru za výkon 13,78 metru, aby mezi diskaři obsadil pátou příčku s velmi solidním výkonem 43,03 metru vezmeme-li v úvahu, že vůbec netrénuje. V tyčce počítáme s výrazným přísunem bodů od Adama Zacha a nejinak tomu bylo i v neděli. Adam si vylepšil letošní maximum na 406 centimetrů, které překonal na třetí pokus. Činil se i Petr Ogoun, který bodoval ve všech třech skokanských disciplínách. V dálce byl trochu nespokojen, protože třetí dlouhý pokus kolem 6,5 metru mu nakonec rozhodčí kvůli nepatrnému přešlapu neuznali a tak se do finále neprobojoval a s výkonem 615 centimetrů uzavíral první desítku. Ve výšce pak skočil první tři postupné výšky až do 182 centimetrů na poprvé a díky tomu obsadil dělené osmé místo. Na závěr zabojoval v trojskoku, kde se probil do finále a s výkonem 12,64 metru skončil osmý.

20190623 3348

Skvěle vyšlo domácí kolo dorostenci Adamovi Raškovi. Adam totiž opět dokázal zabodovat na hladké stovce, kde si nejprve v rozběhu vylepšil osobák na 11,25 a poprvé tak proklouzl do finále A. V něm zaběhl další výborný čas 11,32 a za šesté místo připsal družstvu pět bodů. A Adamovi to jde i v trojskoku, kde skončil hned za Petrem Ogounem na deváté příčce s výkonem 12,47 metru. Jak v trojskoku, tak na stovce i dvoustovce může Adam startovat na MČR dorostu! V kladivu to není jen o Adamovi Holečkovi, ale i Kuba Čížek dělá důležité body za dobré výsledky. Z Houštky mohl z kladivářské klece odcházet celkem spokojený, když skončil čtvrtý s výkonem 49,03 metru.

578A7232 L

Vojta Korel tentokrát neměl štěstí v dálce a ani v kouli, když ve velké konkurenci nepostoupil do finálových bojů. V oštěpu ale skončil pátý v letošním osobáku 53,39 metru. Vašek Jisl nebyl stoprocentně fit, když noc strávil v horečce, ale obětavě nastoupil na čtvrtku s překážkami. A svou roli na tyto podmínky zvládl bezvadně, když zaběhl čas 58,97 a součtu obou běhů mu patřilo šesté místo. Poprvé letos v soutěži družstev nastoupil v dresu ASB Fanda Schoval. Fanda nastoupil na pětku a běžel úžasně. Cílem proběhl v čase 15:58,11 nedaleko za svým osobákem na šestém místě. Kuba Holec doma otestoval svou rychlost na stovce a dvoustovce, kde bylo hodně těžké uspět. A tak dokázal bodovat jen ve výšce, kde to byl on, kdo měl shodný zápis jako Petr Ogoun a obsadil tak dělené osmé místo. Poslední bod vydřel a bez zranění z oštěpařského odcházel Radek Vopršálek, který hodil nejdále do vzdálenosti 44,21 metru a skončil tedy desátý.

Kompletní výsledky závodů třetího kola 1. ligy družstev mužů i žen naleznete zde.

Kompletní fotogalerie od Luboše Nováčka a Karla Podoláka zde.

20190623 3307