Atletika Stará Boleslav

Mladší žactvo veze z krajských přeborů třináct medailí, z toho šest zlatých!

Autor: vh, foto: Tereza Šprynarová,

Štítky: , , , , , , , ,

Středočeský krajský atletický svaz se rozrůstá o další a další atletické oddíly a tak si přes čtyři stovky mladších žáků a žákyň daly dostaveníčko v neděli 5.5.2019 v Kutné Hoře, aby se zde porvaly o krajské tituly. Takto brzký termín byl zvolený kvůli brzké uzávěrce nominace na Letní olympiádu dětí a mládeže. A nás může těšit, že naši nadějní mladší atleti potvrdili své ambice a do nominace by se mohla dostat hned pětice z řad našeho mladšího žactva! Celkově naši mladší žáci z „stříbrného“ města odváží celkem třináct cenných kovů, z toho šest nejcennějších!!! Oproti loňským pěti medailím je to velmi pěkný posun vzhůru. Nejvíce byla vidět dvojice Martin Buchta a Vojta Sadil, která startovala ve třech shodných disciplínách a ve všech obsadila první dvě příčky. O něco málo šťastnější byl tentokrát Martin, který vždy o fous dokázal Vojtu porazit. Po roce byl opět hodně vidět Eliáš Motl, který dokázal v novém oddílovém rekordu obhájit vítězství v hodu míčkem a navíc ještě vylepšit prvním místem loňský bronz z hodu oštěpem! Velkou bombou je bezesporu vítězství Zdeňka Přibyla na nejsledovanějším a tudíž nejkratším sprintu! Stříbro si z krajských přeborů ještě odváží Elen Plíšková z šedesátky překážek, Šimon Slavík z půlky a Fanda Korbel z hodu míčkem. V nabité konkurenci v koulařském sektoru se dokázala prosadit Ela Vostrá, která si po zásluze odváží z Kutné Hory bronz! V textu pak zcela nenápadně avizujeme i další vítězný start Jardy Doubka na Velké ceně Olomouce na patnáctistovce!

IMG 2177

Elen Plíšková potvrdila na překážkách svou třídu a řekla si o nominaci na LODM, Ela Vostrá třetí v kouli!

Mezi mladšími žákyněmi jsme největší naděje dle dosavadních letošních výsledků vkládali do Elen Plíškové. A jak se ukázalo celkem právem, protože se dokázala prosadit v obrovské konkurenci  čtyřiceti závodnic na stupně vítězů, když na šedesátce s překážkami v nesmírně vyrovnaném závodě prohrála pouze s jedinou závodnicí a to o jedinou setinku vteřiny! Navíc díky kvalitnímu času 9,85 (jen pět setin za osobákem) potvrdila svou výkonnost a řekla si hlasitě o konečnou nominaci na LODM!

IMG 1946

O druhou medaili mezi děvčaty se zasloužila Ela Vostrá, která sice byla jedinou naší zástupkyní v soutěži koulařek, ale mezi dvěma desítkami soupeřek se rozhodně neztratila. Už prvním pokusem dlouhým 10,85 metru si výrazně vylepšila osobák a také si řekla o medaili, protože jí patřilo po první sérii druhé místo. Ve druhé sérii si své postavení ještě posílila, když o centimetr „přehodila“ jedenáctimetrovou hranici. Do finále Ela postupovala nakonec ze třetího místa, protože se před ní dostala jedna z čáslavských děvčat. Před posledním pokusem už bylo jasné, že Ela z Kutné Hory vytěží minimálně bronz, ale Ela zaútočila i na cennější kovy, když dvoukilová koule vyslaná z její ruky dopadla na metu 11,35 metru. Na zlepšení to nakonec nestačilo (na stříbro ztrácela 16 centimetrů a na zlato 27 centimetrů), ale Ela určitě odjížděla domů spokojená s novým výborným osobákem a cennou bronzovou medailí!

IMG 2060

Naše holky kromě medailistek ale zapsaly spoustu dalších pěkných výsledků a to na kutnohorském stadionu třeba ještě chyběla jedna z favoritek výšky Aurora Tlamichová. Na hladké šedesátce se sešla konkurence více než stovky mladých sprinterek. A nás může těšit, že hned trojice našich závodnic se dokázala probojovat do finálových běhů. Elen Plíšková postoupila se třetím časem z rozběhů 8,45 do finále A, kde sice už nedokázala svůj čas zlepšit nebo zopakovat a tak v nesmírně vyrovnaném běhu brala s časem 8,56 až sedmé místo. Do finále B se probojovala s desátým časem Milena Stránská (8,60) a třináctá Linda Klabzubová (8,72). Milena nakonec finišovala v béčkovém finále jako třetí (celkově tedy jedenáctá) v čase 8,67 aLindě patřila pátá a konečně třináctá příčka s časem 8,73.

IMG 2156

Na stopadesátce tvořila devítka našich skoro desetinu celého startovního pole. A potěšitelné je, že se mezi stovkou dokázaly naše holky prosadit i do popředí výsledkové listiny. Do první desítky se dokázala prosadit díky druhému osobáku dne Milena Stránská, která ovládla patnáctý kompletně staroboleslavský běh v čase 21,12, což byl devátý nejrychlejší čas dne. Ve stejném běhu zaběhla celkově patnáctý čas Linda Klabzubová (21,37) a jedenadvacátý čas Elen Plíšková (21,46). Mezi ně se ještě dokázala vklínit druhá z následujícího rozběhu Eliška Tvrdá, které s časem 21,40 patřilo devatenácté místo.

IMG 2049

Na půlce se ve třech rozbězích představily čtyři holky v barvách ASB, přičemž nejvíce se mezi necelou čtyřicítkou závodnic dokázaly prosadit ty z prvního běhu. V něm doběhla Kája Černá v čase 2:42,78 šestá a celkově obsadila osmou příčku. Anna Smetanová finišovala v čase 2:50,85 a to jí v neděli stačilo na třinácté místo.

Silné jsou naše holky na šedesátce s překážkami, protože kromě Elen Plíškové se ještě dvě holky vešly do první. Osmý nejrychlejší čas zaběhla Nikol Špinková (10,68) a první desítku uzavírala s časem 10,81 Ela Vostrá. A pod jedenáct vteřin se ještě dostala i třináctá Eliška Tvrdá (10,89).

IMG 1964

V technických disciplínách jsme měli o dost slabší zastoupení a třeba ve výšce nenastoupila jediná naše závodnice. V dálce se musela soutěž rozdělit na dvě skupiny, protože se přihlásilo na sedm desítek závodnic. Mezi nimi se úplně neztratila Adéla Žemličková, která s výkonem 391 centimetru sice do užšího finále nepostoupila, ale celková šestnáctá příčka určitě není zklamáním. V hodu oštěpem se se čtyřsetgramovým náčiním prala pouze Kája Černá, která s výkonem 17,54 metru obsadila devátou příčku. V hodu míčkem startovala také jediná závodnice v houšteckých barvách a Zuzka Havlínová s nejdelším měřeným pokusem 31,47 metru skončila dvaadvacátá.

IMG 1971

Tři/čtyři mladší žáci pojedou na LODM! Jedenáct medailí nahání ostatním družstvům strach!

Mladší žáci vezou domů oproti předchozím letům skoro čtyřikrát více medailí. Loni čítal medailový zisk jedno zlato a dvě bronzové. V neděli ale vybojovali hned 6 zlatých a 5 stříbrných. A to ještě vybojovali i spoustu dalších pěkných umístění v první desítce.

IMG 1937

Staroboleslavský fanoušek mohl v Kutné Hoře najisto větřit medailový zisk v disciplínách do kterých nastoupili Martin Buchta a Vojta Sadil. Jejich trenéři v neděli vsadili na stejné tři disciplíny – šedesátku s překážkami, dálku a stopadesátku, a kluci všechny tři jednoznačně ovládli. Vlastně se jednalo o minisouboje mezi oběma, přičemž v neděli byl vždy o fous a to znamená celkově o dost šťastnější Martin. Nejprve se utkali na šedesátce s překážkami, kdy to vypadalo, že do cíle vpadli oba zároveň a pak dlouho za nimi nikdo. Cílová kamera nakonec ukázala prvního v cíli Martina, který finišoval v nové osobáku 9,57 o pověstný chloupek před Vojtou v novém osobáku 9,58! Malá odbočka. Škoda, že to nedopadlo jako ve středu na Velké ceně Olomouce, kde na patnáctistovce nešlo v těsném doběhu určit vítěze a tak se náš Jarda Doubek musel podělit o vítězství s Libereckým Davidem Kučerou (3:59,07)! Ale zpět ke klukům… Po tomto skvělém závodě už bylo jasné, že je nominace na LODM nemine, vždyť jsou aktuálně na druhém resp. třetím místě v průběžných republikových tabulkách. A to hlavně nebylo z jejich strany vše.

IMG 2092

Kluci spolu o vítězství bojovali i v dálce, kde nakonec v protivětru Martin Buchta doskočil nejdále ze všech čtyřiceti závodníků. Konkrétně mu na vítězství stačilo 499 centimetrů. Vojta Sadil dolétl nejdále na metu 488 centimetrů. I tady klukům patří shodně průběžně druhá příčka v republice. Na stopadesátce byl přeci jen rozdíl mezi kluky trochu větší, když až skoro na konci v desátém rozběhu finišoval jako první Martin v čase 19,98 před druhým Vojtou (20,38). Dobrá práce kluci!

IMG 2127

Jednoznačně spokojený mohl z Kutné Hory odjíždět i Eliáš Motl. Ten totiž vylepšil svůj výsledek z loňska, když ovládl obě dvě vrhačské disciplíny, do kterých nastoupil. V hodu míčkem neměl konkurenci, když hodil nejdále do vzdálenosti 69,97 metru, čímž překonal o více než sedm metrů sedmnáct let starý oddílový rekord! Eliáš pak poté řádil i v oštěpu, kde po loňském bronzu s přehledem zvítězil, když nejdále dohodil tentokrát do vzdálenosti 33,55 metru. I Eliáš už může klidně balit na LODM, protože v oštěpu mu patří v republikových tabulkách průběžné druhé místo, stejně jako na třístovce, která bude rovněž součástí olympijského programu!

IMG 2003

Bomba vybuchla na hladké šedesátce, kde Zdeněk Přibyl nepatřil mezi hlavní favority, ale nakonec si naprosto po zásluze doběhl pro přebornický titul. Nejprve se probil do finále jako vítěz sedmého rozběhu s časem 8,55. To byl šestý nejrychlejší čas v rozbězích, ale o konečném pořadí rozhoduje finále. A to Zdeňkovi vyšlo na výbornou. Cílem proběhl jako první v novém skvělém osobáku 8,26 a dlouho nemohl uvěřit tomu, že zvítězil!!!

IMG 2186

Pro stříbro si v solidním čase 2:33,19 doběhl na půlce Šimon Slavík. Šimona mohlo tentokrát mrzet, že běžel sólo závod hned v prvním rozběhu a nemohl tak reagovat jako jeho nymburský soupeř v druhém běhu. I Šimon by měl mít nominaci na LODM jistou. Poslední medaili přidal Fanda Korbel, který vydřel rovněž stříbro v hodu míčkem, když jeho nejdelší pokus měřil 53,81 metru!

IMG 2027

Na hladké šedesátce se sešla pěkná konkurence více než šedesáti atletů. A nás může těšit, že kromě Zdeňka Přibyla se dokázal probojovat do finálových běhů se čtrnáctým časem i Fanda Korbel (8,76). Fanda nakonec finišoval v béčkovém finále jako sedmý v čase 8,85 a celkově mu patřila patnáctá příčka. Na stopadesátce startovali kromě naší vítězné dvojice i další čtyři atleti ASB, přičemž Zdeněk Přibyl k titulu na šedesátce přidal umístění v elitní desítce, když zaběhl osmý nejrychlejší čas 20,90.

IMG 2112

Na půlce se ve dvou rozbězích představila hned pětice kluků v barvách ASB. Kromě Šimona Slavíka se v prvním rozběhu rvali o co nejlepší umístění pátý Šimon Šmíd (2:36,93) a šestý Ondra Sadil (2:36,96). Na patnáctistovce se prezentoval jedině Šimon Luhan, který ale běžel velmi pěkně a cílem proběhl pátý v čase 5:30,75.

IMG 2028

Ve výšce nastoupil rovněž jediný náš závodník a tím byl Šimon Slavík. Šimon v Kutné Hoře dokázal překonat laťku nastavenou na 141 centimetrech. Na další postupné výšce, na které se rozdělovali medaile, už bohužel ztroskotal, a tak si odvezl pátou příčku. Za zmínku ještě stojí umístění dalších našich kluků v hodu oštěpem. Ondra Sadil nebyl daleko od bronzu a s výkonem 25,57 metru obsadil pátou příčku. První desítku uzavíral s nejdelším měřeným pokusem 20,27 metruJakub Janoušek.

Fotky od Terezy Šprynarové na rajčeti zde.

Kompletní výsledky KP.

IMG 2079IMG 2081