Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci válcovali středočeskou konkurenci!

Autor: vh, ilustrační foto: vb a tš, archiv ASB,

Štítky: , , , ,

V sobotu 2.2.2019 to nebyla jen jízda na čtvrtce ve Stromovce…jízda to byla i v podání našich mladých atletů na Strahově, kde zakončily letošní středočeské krajské halové přebory závody mladšího žactva. Mladší žáci a žákyně v loňském roce nevybojovali žádnou z medailí, za to letos jich vezou hned jedenáct!!! Kluci vybojovali dokonce pět krajských titulů z osmi možných!!! Ve velmi dobrém světle se představili zejména Vojta Sadil, který si z Prahy odváží kompletní medailovou sadu, a dvojnásobní medailisté Eliáš Motl, Šimon Slavík a Martin Buchta. Další titul přidala štafeta na 4x200 metrů ve složení Martin Buchta, Šimon Slavík, Martin Štoček a Tobiáš Vaňkát. Mladší žákyně měly i trochu smůly, a tak z přeborů vezou pouze jedinou medaili a to v odstínu stříbra. Zasloužila se o ní čtveřice Kristýna Kindová, Aurora Tlamichová, Kája Černá a Linda Klabzubová ve štafetě na 4x200 metrů, která navíc překonala oddílový rekord!!! Tak pěkně po pořádku, děvčata mají přednost.

Elias a Vojta stupn 150

Štafeta na 4x200 metrů přinesla děvčatům stříbro a nový oddílový rekord

Na hladké šedesátce se představila šestice našich děvčat, ale žádná se neprobojovala do finálového běhu. Bohužel Elen Plíšková dokonce skončila na zemi v kotrmelcích a na další starty a zejména na medailové ambice na překážkách mohla zapomenout. Pod devět vteřin se v rozbězích dostala jen Linda Klabzubová, která mezi stovkou závodnic zaběhla osmnáctý nejlepší čas (8,95).

Linda Klabzuba 60m2

V rozbězích na 150 metrů jsme mohli vidět v akci rovněž šestici našich holek. A tady už přece jen holky doběhly pro lepší výsledek, když se hned dvě probojovaly do první desítky. Linda Klabzubová s časem 21,70 skončila sedmá a hned o dvě příčky za ní na devátém místě byla ve výsledkové listině k nalezení Eliška Tvrdá (21,90).

Na půlce už se atletky ze Staré Boleslavi začaly přibližovat stupňům vítězů. V nejlepším světle se až v posledním čtvrtém rozběhu představila Klára Kobková, která 800 metrů zvládla za 2:42,02 a v součtu všech časů skončila na pátém místě. Do první desítky se prosadila ještě sedmá Kája Černá (2:44,40).

V závodě na 60 metrů překážek tedy nestartovala jedna z favoritek Elen Plíšková, ale zbývající startující děvčata rozhodně nebyla jen do počtu. Eliška Tvrdá s časem 11,35 obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Kája Černá skončila pátá s časem 11,61 a do desítky při své premiéře nakoukla i osmá Nikol Špinková (11,94).

Sobotním vrcholem bylo účinkování holek ve štafetě na 4x200 metrů. Hned první rozběh byl rozhodujícím pro rozdělení cenných kovů neboť byl nejrychlejším a našim děvčatům se tentokrát vedlo skvěle. Kvarteto ve složení Kristýna Kindová, Aurora Tlamichová, Kája Černá a Linda Klabzubová nestačilo pouze na první kladenskou čtveřici a obsadilo tak s časem 2:00,43 skvělé druhé místo. A nejen stříbrné medaile na krku byly odměnou. Holky totiž dokázaly vylepšit oddílový rekord o 75 setin vteřiny a velkou motivací by jim mělo být, že o něj přišlo kvarteto současný skvělých mládežnických závodnic Eliška Čechová, Lenka Čechová, Kačka Tvrdá a Lucka Nedvědová!!!

I ve výšce jsme tak trochu doufali v medailový zisk, zejména poté co v průběhu ledna posunula Aurora Tlamichová hodnotu oddílového rekordu na 148 centimetrů. Aurora také byla jedinou naší závodnicí, ale s menšími zdravotními problémy tentokrát dokázala překonat laťku ve výšce pouze 136 centimetrů a skončila na šestém místě. Bolest limitovala Auroru i v dálce, kde byla rovněž jedinou zástupkyní ASB a s výkonem 369 centimetrů skončila až ve čtvrté desítce. Do soutěže koulařek bohužel žádná z našich mladých atletek nezasáhla.

Galapředstavení válce značky ASB mezi mladšími žáky

Stručně k nadpisu aneb trocha matematiky. Na Strahově se v sobotu rozdělovalo osm sad medailí. Více než polovinu titulů vybojovali naši mladí borci a aby toho nebylo málo, celkem získali více než dvě pětiny ze všech cenných kovů!!! V žádné disciplíně kluci nevyšli medailově naprázdno! Tak aby bylo jasno, kluci prostě konkurenci válcovali, což je velkým příslibem pro venkovní sezónu!

Na hladké šedesátce se v početném startovním poli mladších žáků představila osmička našich atletů, z nichž dva se probojovali do finálových běhů. Více se dařilo Eliášovi Motlovi, který se probojoval do finálového běhu A s časem 8,64. Ve finále se Eliášovi slibný čas ještě podařilo o dvě desetiny vylepšit a cílem proběhl třetí v čase 8,44 a zaslouženě vystoupal na bronzový stupínek!!! Fanda Korbel zaběhl v rozbězích čas 9,04, čímž se nominoval do finále B. Tam však bohužel svůj čas nezopakoval a s časem 9,23 obsadil konečné dvanácté místo.

Elias a Vojta Sadil 60 m2

Na distanci 150 metrů bral krajský titul vítěz prvního rozběhu. A nás může těšit, že jím nebyl nikdo jiný než Eliáš Motl, který si v sobotu na Strahově zaběhl další skvělý osobák 20,78. Pro druhé místo si doběhl vítěz druhého z rozběhů. A ano hádáte správně i vítěz druhého rozběhu měl na sobě staroboleslavský dres. Druhé místo tedy putovalo také do Houštky zásluhou Vojty Sadila, který se také dokázal dostat pod jedenadvacet vteřin (20,89)!!

Ve zbývajících běžeckých disciplínách už nebyl jiný vítěz než ze Staré Boleslavi. Na půlce se mezi mladšími žáky představil ve velmi dobrém světle Šimon Slavík, který si zlepšil abosolutní osobák a doběhl mezi atlety ze středních Čech v čase 2:27,07 na prvním místě a za oddílovým Lukáše Podoláka zaostal už jen o necelé dvě vteřiny. Velmi slušně se vedlo i dalším našim klukům. Ondrovi Sadilovi patřilo s časem 2:34,88 nepopulární čtvrté místo. Do desítky se ještě probojovali osmý Šimon Luhan (2:38,37) a desátý Šimon Šmíd (2:40,75).

V závodě na 60 metrů překážek rozhodovaly o pořadí na stupních vítězů setinky vteřiny. Nás může těšit, že díky skvělému osobáku 10,10 zvítězil Vojta Sadil o pouhé dvě setinky před Ondřejem Šmídem z Nymburka a pro úplnost dodejme, že jen o pouhých 8 setinek vteřiny zpět za oddílovým rekordem Davida Matouška. Když už se zdálo, že si bronz odnese třetí z prvního rozběhu, tak na startu pátého z běhů zaklekl do bloků Martin Buchta. I Martin si zaběhl skvělý osobák 10,17 a odměnou mu byla bronzová medaile. 

Vojta Sadil a Martin Buchta

Štafetu na 4x200 metrů jsme oproti loňské absenci postavili, a vlastně nejen postavili. Naše kvarteto ve složení Martin Buchta, Martin Štoček, Šimon Slavík a Tobiáš Vaňkát startovalo až ve druhém rozběhu, ale klukům jak se zdá to vůbec nevadilo. I kluci atakovali oddílový rekord, a i když za ním nakonec o 33 setin vteřiny zaostali, vůbec jim to nemuselo vadit. Druhý běh ovládli v čase 2:01,66 a o pět setin vteřiny porazili v boji o krajský titul vítěze prvního rozběhu z Nymburka! Desátou příčku obsadilo naše druhé kvarteto ve složení Ondra Sadil, Michal Baloun, Vojta Lerch a Bedřich Čížek (2:07,58).

I v technických disciplínách se klukům celkem dařilo. Ve výšce nastoupila trojice našich borců. Nejlepší z našich Šimon Slavík si dokázal vylepšit absolutní osobák, když překonal laťku ve výšce 143 centimetrů, což mu stačilo třetí místo. Ve výškařském sektoru si svou formu vyzkoušeli i Ondra Sadil, který zdolal laťku ve výšce 125 centimetru, za což bral dělené šesté místo. Bedřich Čížek překonal stejnou výšku, ale díky horšímu zápisu skončil na děleném osmém místě.

Jablonec Vojta Sadil dalka

V dálkařském sektoru došlo k dalšímu pěknému souboji (nejen) mezi Eliášem Motlem a Vojtou Sadilem. Ve vyrovnaném závodě o medaile se mohl nakonec radovat pouze Vojta, který dolétl do vzdálenosti 489 centimetrů (od prvního místa ho dělilo pouhých 11 centimetrů), což mu stačilo na bronzovou příčku. Nepopulární brambora tentokrát zbyla na Eliáše, který skočil nejdále na metu 477 centimetrů.

Kluci v kouli rovněž výrazně bodovali resp. budou bodovat v soutěži družstev. Martin Buchta s výkonem 9,24 metru oslavil svůj premiérový krajský titul a Tobiáš Vaňkát při své premiéře v houšteckém dresu skončil s výkonem 8,41 metru pátý.

Kompletní výsledky z KP žactva naleznete zde.