Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci táhli výběr Středočeského kraje k vítězství!!!

Autor: vh, foto: SKP Olympia Kutná Hora,

Štítky: , , , , ,

V neděli 29. žáří 2019 se na Kladně konalo Mezikrajové utkání mladšího žactva pro skupinu A. Do červenomodré kombinace výběru Středočeského kraje se oblékla hned sedmička mladých atletů ze Staré Boleslavi, která měla významný podíl na konečném těsném vítězství středočeských barev před Plzeňským krajem!!! Vojta Sadil a Martin Buchta dokázali v individuálních startech zvítězit a Vojta navíc ještě přidal bronz! Eliáš Motl a Elen Plíšková si došli na stupně vítězů pro stříbrnou medaili. Eliáš navíc vylepšil svůj oddílový rekord v hodu oštěpem. Elen stejně jako Martin byli členy stříbrných štafet na 4x60 metrů! Valerie Jáchimová si prakticky navlas vyrovnala osobák v oštěpu a odměnou jí byl bronz! Aurora Tlamichová jen o fous přišla o stupně vítězů ve výšce a na kilometru se statečně pral Ondra Sadil. O vítězi mezikrajového utkání rozhodovala až závěrečná štafeta na 8x200 metrů. A v té pomohli k vítězství VojtaEliášem! Skvělá reprezentace staroboleslavské atletiky! Všem moc ke zlatu na závěr výborné sezóny gratulujeme!!!

300 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlads

Na mezikrajové utkání se mohli podívat i další atleti z ASB, ale Ela Vostrá, která by si určitě zasloužila start v kouli, byla se školou v zahraničí. Zdeněk Přibyl se pomalu dává dohromady po zranění a Šimon Slavík byl v době, kdy se běžel kilometr na finále krajského přeboru družstev mladšího žactva nemocen. I tak jsme ale do výběru středních Čech dodali prakticky čtvrtinu reprezentantů.

145 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlad

Vůbec nejvíce přispěl do bodového zisku středočeského výběru Vojta Sadil. Zasloužil se o to zejména díky vítězství v dálce, kde si výrazně vylepšil osobák na skvělých 550 centimetrů. Cenné body přidal ještě v oštěpu, kde s výkonem 35,12 metru obsadil třetí příčku. Na závěr pomohl k vítězství ve štafetě na 8x200 metrů, ale vzhledem k její dramatičnosti si ji ponecháme na úplný konec. A mimo soutěž si zaběhl překážky, kde by byl jinak druhý s časem 9,57.

95 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlads

Jen o bod méně získal pro střední Čechy Martin Buchta. Ten zcela podle očekávání opanoval právě šedesátku s překážkami v čase 9,34. Na hladké šedesátce se jednoznačně kvalifikoval z rozběhu s časem 8,17 do finále A. A tam Martin finišoval jako čtvrtý v čase 8,23. Na závěr ještě přispěl ke stříbru krátké štafety na 4x60 metrů, když s kolegy ze středočeských oddílů zaběhli čas 31,17.

154 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlad

Skvěle si na kladenském Sletišti vedl i Eliáš Motl, který vedl až do poslední série v hodu oštěpem, ale posledním pokusem se přes něj dostal ústecký Fuchsig. Eliáš tak sice obsadil druhé místo, ale smutnit přes to nemusel, protože vylepšil svůj vlastní oddílový rekord už na výborných 43,81 metru! Navíc výrazně přispěl svým dílem i na stopadesátce, kde s časem 20,06 obsadil celkové páté místo. A pak taky jako finišmen závěrečné štafety na 8x200 metrů, ale tu si, jak už bylo výše napsáno, necháme na úplný konec.

11 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlads

K celkovému vítězství ale výrazně přispěly i naše děvčata. Elen Plíšková podle očekávání zabodovala na šedesátce s překážkami, kde s časem 10,18 obsadila výbornou druhou příčku. Navíc byla členkou středočeské štafety na 4x60 metrů, která obsadila stejně jako ta u kluků stříbrnou pozici s časem 32,09.

V oštěpařském sektoru nám roste v Houštce talent i mezi holkami. Výrazný skok kupředu a nový osobák na finále KP družstev mladšího žactva pomohl k nominaci na mezikrajové utkání Valerii Jáchimové. A Valerie ukázala, že je v pravdě nejlepší Středočeškou, když si prakticky vyrovnala svůj osobák a s výkonem 31,84 obsadila skvělou třetí příčku. Neradi bychom se mýlili, ale Valerie v příštím roce bude velkým nebezpečím pro stávající oddílový rekord v držení Elišky Čechové!

248 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlad2

A nedělní závod ve výšce se vydařil i Auroře Tlamichové. Ta jen těsně nedosáhla na stupně vítězů díky jednomu zaváhání na postupné výšce 135 centimetrů. Ale s výkonem 145 centimetrů a konečným čtvrtým místem v soutěži mladých výškařek mohla být naprosto spokojena.

Posledním členem středočeského výběru nominovaným z líhně ASB byl Ondra Sadil. Ten se postavil na start kilometru, kde se srdnatě pral o co nejlepší výsledek. Nakonec doběhl osmý v čase 3:17,43 a zatímco pro jiné kraje by to byly jasné body do celkového zisku, tak s ohledem na to, že dva kolegové ze středočeské reprezentace doběhli před ním, tak už na Ondrovo konto žádné nepřibyly.

191 29.9.2019 Mezikrajova utkani druzstev mlad

Před závěrečnou štafetou byl bodový rozdíl mezi vedoucím výběrem Středočeského a Plzeňského kraje mizivý, pouhého půl bodu. Bylo jasné, že kdo porazí toho druhého, bude celkovým vítězem. Ve štafetě dlouhou dobu tahali Středočeši za kratší provaz. „Plzeňáci“ dlouho vedli a štafeta našeho kraje byla až čtvrtá. Na čtvrtém úseku však nastoupil Vojta Sadil a posunul středočeskou štafetu na druhé místo. Náskok vedoucí štafety z Plzeňského kraje se zdál nedostižný, ještě při poslední předávce se jednalo o náskok dobrých 20 metrů, ale finišmen Eliáš Motl dokázal v cílové rovince přejet svého soupeře a atleti ze středních Čech mohli slavit. Video ze závěrečné štafety z dílny jednoho z vedoucích trenérů středočeského výběru Radka Vopršálka z ASB můžete vidět zde!

Kompletní výsledky Mezikrajového utkání mladšího žactva skupiny A zde.

Kompletní fotogalerie z Mezikrajového utkání zde.

jasava