Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci kralují Středočeskému kraji!!! Mladší žákyně smolně čtvrté!!!

Autor: vh, foto: Tereza Šprynarová, Tomáš Motl,

Štítky: , , , , , , ,

V sobotu 21.9.2019 proběhlo na stadionu v Kutné Hoře finále Krajského přeboru družstev mladšího žactva. Krajský přebor je v této věkové kategorii stejně jako v kategorii přípravek nejvyšší soutěží, a tak se pro obě naše družstva jednalo o vrchol sezóny. Kluci v průběhu roku doslova válcovali konkurenci a i ve finále, kde se sice museli obejít bez opor Zdeňka Přibyla a Šimona Slavíka a bez oblíbené disciplíny míčku, potvrdili svou letošní nadvládu!!! Po loňském sedmém místě je to nádherný obrázek, což potvrzuje i nominace na mezikrajové utkání mladšího žactva. Děvčata bojovala prakticky vždy o vítězství ve skupině B proti Kolínu, ale ve finále se rovněž musela obejít bez opor Ely Vostré a Káji Černé a v neuvěřitelně vyrovnané soutěži skončily jen těsně čtvrté. Oddílové rekordy tentokrát padly zásluhou obou kvartet ve štafetě na 4x300 metrů.

IMG 0549

Děvčata v nabité konkurenci po roce opět čtvrté

Mladší žákyně absolvovaly čtyři základní kola skupiny B vždy s medailovým umístěním, ve dvou kolech navíc zvítězily včetně toho posledního před čtrnácti dny. I do Kutné Hory určitě holky jely s myšlenkami na umístění na stupních vítězů. Bohužel se ale naše družstvo muselo obejít bez Ely Vostré a Kájy Černé, jejichž body v konečném součtu citelně chyběly. Zejména při neuvěřitelné vyrovnanosti soutěže, když družstva na druhém až sedmém místě dělilo pouhých 11 bodů. Tabulka finálového kola vypadala následovně:

1.         Sokol Kolín – atletika                     88 bodů

2.         Sokol Říčany a Radošovice           64,5

3.         SKP Nymburk                                64

4.         Atletika Stará Boleslav                59

5.         SKP Olympia Kutná Hora              58

6.         AO Střela Žebrák                            54

7.         AC TEPO Kladno                            53,5

8.         TJ Neratovice                                  42

9.         Atletika Líbeznice                            41

10.      TJ Lokomotiva Beroun                     36

11.      Sportovní klub LS Kladno                 0.

IMG 0561

Do celkového bodového zisku ve finále nejvíce přispěla Elen Plíšková, která se dokázala prosadit v obou šedesátkových sprintech, ve kterých startovala i přes obrovskou konkurenci. Skvěle jí vyšla šedesátka s překážkami, kde opět atakovala hranici deseti vteřin a v čase 10,07 finišovala jako druhá nejrychlejší. Jako jediná se dokázala bodově prosadit i na hladké šedesátce, když v rozběhu zaběhla čas 8,65 a díky tomu postoupila do finále B. V něm svůj čas z rozběhu prakticky zopakovala (8,65), cílem proběhla druhá a celkově skončila osmá!  Navíc byla členkou naší áčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Jana Bradáčová, Elen Plíšková, Milena Stránská a Nikola Špinková zaběhla osmý nejrychlejší čas 34,16.

IMG 0212

Skvěle vyšlo finále v oštěpu Valerii Jáchimové. Valerie si dokázala v Kutné Hoře vylepšit osobák se čtyřsetgramovým náčiním o necelé čtyři metry na 31,85 metru. Ve finálovém klání nenašla přemožitelku, družstvu připsala plný počet bodů a navíc si vysloužila nominaci na mezikrajové utkání mladšího žactva, které je na programu již tuto neděli na Kladně. Tam ostatně pojede i Elen Plíšková, abychom byli úplní.

IMG 0330

O druhé vítězství se v sobotu zasloužily členky naší štafety na 4x300 metrů, která ve složení Eliška Tvrdá, Aurora Tlamichová, Linda Klabzubová a Kristýna Kindová nejenže poměrně jasně zvítězila, ale navíc s časem 3:03,69 přepisovala oddílové tabulky. Holky dokázaly dosavadní nejlepší čas vylepšit skoro o dvě vteřiny a pro zajímavost připomeňme složení kvarteta, které před pěti lety zaběhlo čas 3:05,42 – Kíťa Korelová, Lenka Čechová, Eliška Čechová a Soňa Černá. Holky tedy mají na co navazovat i v dalších věkových kategoriích.

IMG 8

Výborně si vedla také Nikol Špinková na šedesátce s překážkami, kde si v nesmírně vyrovnané soutěži, vylepšila osobák už na 10,33 a v příštím roce bude určitě jednou z adeptek na vítězství. V sobotu zvítězila ve druhém rozběhu a celkově to byl čtvrtý nejrychlejší čas dne. Překážky vůbec patřily k nejúspěšnějším disciplínám, což potvrdila i Eliška Tvrdá, která vpadla do cíle druhého rozběhu hned za Nikol na druhém místě v čase 10,56, což stačilo celkem na sedmou příčku. A bodovala i devátá Lucka Pastyříková s časem 10,92.

IMG 0301

Aurora Tlamichová v Kutné Hoře dokázala bodovat ve výšce, škoda jen, že tentokrát skončila už na výšce 138 centimetrů a obsadila až sedmou příčku. V obou disciplínách, do kterých nastoupila, se dokázala prosadit Klára Kobková, která dokázala po prázdninách výrazně vylepšit svůj projev v kouli a v sobotu si vylepšila svůj osobák už na 9,76 metru, což v další nesmírně vyrovnané soutěži stačilo na osmé místo. A Klára přidala poslední bodík za desáté místo i na kilometru, který zvládla v čase 3:40,60.

web 4

Družstvo žáků zakončilo sezónu snů vítězstvím!!!

Družstvo mladších žáků po loňském nepříliš lichotivém sedmém místě letos odváží z Kutné Hory zasloužené vítězství, což odráží celkově skvělou sezónu. I když se kluci museli obejít bez dvou výrazných opor Zdendy Přibyla a Šimona Slavíka, tak si připsali celkově čtyři vítězství, dvě druhá místa a další výborná umístění v dílčích disciplínách a odrazili nápor zejména druhého Kladna. Pořadí letošního finále bylo následující:

1.         Atletika Stará Boleslav     107 bodů

2.         A.C.TEPO Kladno                97

3.         TJ Sokol Kolín – atletika      67

4.         TJ Neratovice                       57,5

5.         SKP Nymburk                      50

6.         TJ Lokomotiva Beroun         49

7.         SKP Olympia Kutná Hora    39,5

8.         Atletika Líbeznice                 39

9.         AC Čáslav                            33

10.      AO Střela Žebrák                   21.

IMG 0609

Nejvíce se ve finále dařilo podle předpokladů triu Martin Buchta, Eliáš Motl a Vojta Sadil. Martin dokázal nejprve zvítězit na šedesátce s překážkami v čase 9,28, aby pak přidal ve finále hladké šedesátky kam hladce postoupil z rozběhů (8,20) stříbro, když finišoval jako druhý v čase 8,12. Eliáš zase bohatě naplnil papírové předpoklady v oštěpu, kde s výkonem 38,58 metru jednoznačně zvítězil. Navíc si Eliáš na kutnohorském stadionu vylepšil o pět setin osobák na stopadesátce, kde s časem 19,77 našel stejně jako Martin na šedesátce jediného přemožitele.

IMG 0255IMG 0291

Vojta si poprvé vyzkoušel nový náběh na první překážku na šedesátce s překážkami a bohužel v ostrém testu mu to zcela nevyšlo. Prakticky zastavil, což byla škoda, protože jinak má formu jako hrom, když na cílové šachovnici prakticky všechny soupeře dotáhl. S výsledným časem 9,86 a také pátým místem Vojta určitě spokojen nebyl, ale důležité body přeci jen připsal a to bylo v té chvíli rozhodující. Navíc si pak spravil náladu v dálkařském sektoru, kde jasně dominoval a zvítězil v novém osobáku 528 centimetrů. Všichni tři pak byli i členy štafety na 4x300 metrů, která ve složení Martin Buchta, Eliáš Motl, Ondra Sadil a Vojta Sadil na závěr jasně ilustrovala svým náskokem výsledek celého finále, když jednoznačně zvítězila s náskokem více než deseti vteřin!!! Kluci dokonce o 3 setiny vteřiny vylepšili oddílový rekord, o který tak přišli právě absentující Šimon Slavík a Zdeněk Přibyl.  

IMG 0380

Výborně vyšlo finálové kolo také Ondrovi Sadilovi, Béďovi Čížkovi a Fandovi Korbelovi. Ondra se blýskl vítězstvím ve druhém rozběhu na 1000 metrů a hlavně časem a novým osobákem 3:14,64! A důležité body v boji o vítězství přidal Ondra i v oštěpu, kde skončil osmý s výkonem 28,51 metru. Velmi milým překvapením bylo rovněž vystoupení Bédi. Ten totiž nejprve ovládl druhý rozběh na šedesátce s překážkami ve výborném osobáku 10,23 a skončil celkově šestý a nahradil tak částečný bodový výpadek u Vojty Sadila. Prosadit se dokázal i ve velké konkurenci v dálce, kde dolétl nejdále na 419 centimetrů a obsadil osmé místo.

IMG 0355

Fanda nemohl zazářit v míčku, ale moc pěkně podpořil bodový zisk družstva ve sprintech. Na hladké šedesátce se z rozběhu časem 8,74 probojoval do finále B, které následně ovládl s časem 8,73 a obsadil tak pěkné sedmé místo. A naprázdno nevyšel ani na stopadesátce, kde si zaběhl osobák 21,55 a jako vítěz třetího rozběhu skončil celkově osmý. Béďa a Fanda navíc byli členy naší áčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Michal Baloun, Bedřich Čížek, Fanda Korbel a Martin Štoček zaběhla čas 33,49, což v součtu všech běhů stačilo na výborné páté místo.

IMG 0310

Na kilometru kromě Ondry Sadila dobře zaběhl i Šimon Šmíd, který si také v Kutné Hoře vylepšil osobák o více než 10 vteřin na 3:18,69 a v celkovém součtu obou běhů obsadil v nabité konkurenci sedmou příčku. V obou skokanských disciplínách, do kterých nastoupil, bodoval Jan Foltýn. V dálce mu pouze o horší druhý pokus uniklo užší finále a s výkonem 415 centimetrů obsadil devátou příčku. Bod vybojoval za desáté místo i ve výšce, kde dokázal přeskočit laťku na 130 centimetrech. ŠimonHonzou navíc společně s Matyášem Hruškou a Adamem Podolákem přidali poslední bod do celkového bodového zisku družstva ve štafetě na 4x60 metrů za desátý nejrychlejší čas 35,10.

Kompletní výsledky z finále  zde.

Kompletní dvě fotogalerie od Tomáše Motla a Terezy Šprynarové zde.

IMG 0341