Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci i ve třetím kole vítězní! Mladší žákyně bez několik opor třetí!

Autor: vh, foto: tš,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V pátek 21. června 2019 odpoledne jela naše družstva mladšího žactva na 3. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva skupiny “B” do Čáslavi. Kluci navázali na první dvě kola a i z Čáslavi si vezou vítězství. Holky i tentokrát těsně o pár bodů podlehly družstvu Kolínu, ale trochu překvapivě obě družstva nestačila ve třetím kole na Kutnou Horu. Opět jsme postavili i družstva B a po minulém úspěchu ve štafetách na 4x60 metrů letos kluci vylepšili i oddílový rekord na 4x300 metrů. Zasloužila se o to čtveřice Zdeněk Přibyl, Martin Buchta, Šimon Slavík a Eliáš Motl!

IMG 4856

Bez několika opor bude boj o medaile ve finále složitý

Děvčata si ve druhém kole připsala několik výborných výsledků a i když chyběly opory Elen Plíšková a Aurora Tlamichová až do posledních chvil bojovala o vítězství v kole s družstvem Kolína a trochu překvapivě i nakonec vítězného družstva Kutné Hory. Pořadí třetího kola:

1. SKP Olympia Kutná Hora        93 bodů

2. Sokol Kolín A                            86

3. Atletika Stará Boleslav           80

4. SKP Nymburk                            68

5. Sokol Říčany a Radošovice      55

6. AC Čáslav                                43,5

7. Atletika Benešov                      36,5

8. Spartak Vlašim                        22

9. Slavoj Český Brod                   14

10. Sokol Kolín B                          4

11. Atletika Stará Boleslav B      2.

Do celkového bodového zisku tentokrát nejvíce přispěla Ela Vostrá. Ela se ukázala jako velká bojovnice, když v koulařském kruhu posledním pokusem rozhodla soutěž ve svůj prospěch o pouhých 6 centimetrů. S výkonem 11,26 metrů mohla být spokojená i proto, že se přiblížila na dostřel resp. na decimetr od svého osobáku. Ele se povedla i šedesátka s překážkami, kde zaostala za svým osobákem jen o pár setinek a s časem 10,70 obsadila pěkné páté místo. Ela navíc společně s Eliškou Tvrdou, Nikol Špinkovou a Zuzanou Havlínovou připsaly družstvu bod za desáté místo ve štafetě na 4x300 metrů, kterou zvládly v čase 3:17,99.

IMG 4577

Velkou oporou družstva se stává Kája Černá a svou roli potvrdila stoprocentě i v Čáslavi. Ta si odtud veze zejména výtečný osobák z překážek. Na šedestátce s překážkami nejprve ovládla druhý rozběh v čase 10,44 a odměnou jí bylo třetí místo. Na netradiční šestistovce se Kája ukázala jako obrovská bojovnice a v tropickém vedru si atakovala osobák, který nakonec odolal, ale s časem 1:51,60 obsadila pěkné páté místo. Kája navíc společně s Milenou Stránskou, Valerií Jáchimovou a Lindou Klabzubovou zvládly skvěle i štafetu na 4x300 metrů. Holky zaběhly výtečný čas 3:11,93 a to stačilo v pátek na pěkné čtvrté místo.

IMG 4571

Skvěle vyšlo třetí soutěžní kolo i sprinterce Mileně Stránské. Mileně se opět vydařila hladká šedesátka, kde postoupila z rozběhu časem 8,71 do finále A. Tam si zaběhla osobák (bez větroměru) 8,57 a do cílové pásky vpadla jako čtvrtá. A výrazně dokázala bodovat i na stopadesátce, kde zaběhla pátý nejrychlejší čas 21,15.

IMG 4635

Ve vrhačských disciplínách ať už oštěpu nebo míčku je spolehnutí na Valerii Jáchimovou, která v hodu míčkem opět vystoupala na stupně vítězů, tentokrát na ten bronzový. Její nejdelší pokus měřil 44,85 metru. Valerie navíc dokázala bodovat i na šedestáce s překážkami, kde si výrazně vylepšila osobák na 11,54 a obsadila osmou příčku. Linda Klabzubová se nejprve jako jediná z našich dálkařek dokázala prosadit do bodované desítky, když v Čáslavi dolétla nejdále na metu 422 centimetrů a obsadila poslední bodovanou desátou příčku. Poté ještě startovala na stopadesátce, kde v prvním rozběhu doběhla třetí v čase 21,15, což byl nakonec čtvrtý nejrychlejší čas dne.

IMG 4829

Na šedesátce s překážkami se holkám vždy poměrně daří a opět to v Čáslavi potvrdila i Nikol Špinková, která svým dílem a hlavně časem 10,78 přispěla družstvu šestou příčkou. V hodu míčkem se ještě dokázala prosadit Anna Smetanová, která hodila nejdále do vzdálenosti 37,95 metru a obsadila za to sedmou příčku.

Poslední body přinesla svému družstvu Ema Procházková, která si v Čáslavi v koulařském sektoru odbyla premiéru v houšteckém dresu, a kde s výkonem 7,06 metru obsadila devátou příčku.

Kluci i po třetí vítězní a štafeta na 4x300 metrů rekordní!

Družstvo mladších žáků i ve třetím kole potvrdilo své letošní ambice, které musí být ty nejvyšší. V Čáslavi opět kluci vyhráli s obrovským náskokem a pro pětici našich kluků byly závody dobrým testem před LODM. Pořadí třetího kola:

1. Atletika Stará Boleslav A   157,5 bodu

2. Sokol Kolín A                         96,5

3. SKP Nymburk                        71

4. SKP Olympia Kutná Hora        69

5. AC Čáslav                             53

6. Slavoj Český Brod                  29

7. Sokol Říčany a Radošovice      24

7. AC Čáslav                              28

8. Spartak Vlašim                         9

9. Atletika Stará Boleslav B        0

10. Sokol Kolín B                          0.

Potěšitelné je, že hned trio kluků dokázalo vybojovat přes dvacet bodů. Nejvíce se na městském stadionu ve Vlašimi tentokrát dařilo  Eliášovi Motlovi a Vojtovi Sadilovi, kteří si oba připsali po dvou vítězstvích. Eliáš dokázal nejprve zvítězit v dálce s výkonem 470 centimetrů. Pak navíc vyhrál i na stopadesátce, kde zaběhl výtečný nový osobák 20,04.  Nejprve si Vojta nelámal hlavu ani s překážkami ani se soupeři a s časem 9,70 si připsal jednoznačné vítězství. Aby si pak hned po doběhu poradil se všemi soupeři v hodu míčkem, když nejdále hodil do vzdálenosti 59,37 metru. Aby pak jako jediný dálkař přelétl přes pět metrů, konkrétně o jeden centimetr a přidal družstvu další plný bodový zisk. Eliáš pak navíc byl i členem áčkové štafety na 4x300 metrů, která ve složení Zdeněk Přibyl, Martin Buchta, Šimon Slavík a Eliáš Motl dokázala to, co se nepovedlo na prvním kole ve dlouhé štafetě a překonala oddílový rekord, který má od pátku hodnotu 2:55,73 a nemusíme dodávat, že tento čas stačil pohodlně na vítězství. A Vojta byl členem naší druhé štafety, která byla rovněž velmi silná a ve složení Ondra Sadil, Bedřich Čížek, Vojta Sadil a Honza Foltýn zaběhla druhý nejrychlejší čas 3:09,80.

IMG 4735

Výtečně si opět na třetím kole vedl i Zdeněk Přibyl, který nejprve hladce postoupil z prvního rozběhu šedesátky jako vítěz s časem 8,25 do finále. A tam dokázal svůj čas z rozběhu výrazně stlačit dolů až na nový osobák 8,12 a v napínavém závěru dokázal vybojovat další vítězství pro naše družstvo! O skoro jednu vteřinu si dokázal Zdeněk následně vylepšit osobní maximum na stopadesátce, kde s časem 20,63 potvrdil dominanci našich barev druhým místem.

IMG 4627

Trochu netradiční dvojboj zvolil pro Čáslav Martin Buchta, ale i ten přinesl své plody. Nejprve si Martin ve výšce vylepšil osobák na 152 centimetrů a nestačil na jediného soupeře z Nymburka. Stejně se mu vedlo i následně v kouli, kde si s tříkilovým náčiním vylepšil osobák na 9,93 metru a o pouhé čtyři centimetry zaostal za vítězem.

IMG 4599

Skvělou šestistovku zaběhl Šimon Slavík, který ovládl druhý rozběh v čase 1:45,80 a v součtu obou běhů zvítězil. A Šimonovi následně mu pěkně vyšla i dálka, kde skočil nejdále 436 centimetrů a obsadil výborné šesté místo. Dvě nepopulární ale výborná čtvrtá místa obsadil Ondra Sadil, který se nejprve dokázal prosadit ve výšce, kde skočil 135 centimetrů a díky čistému zápisu do této výšky obsadil dělenou čtvrtou příčku. Pak se postavil na start šestistovky a tu zvládl taky skvěle, když ve stejném rozběhu doběhl třetí za Šimonem v čase 1:50,12 a celkově mu tedy patřilo čtvrté místo.

IMG 4602

Prakticky stejný bodový zisk pro družstvo vybojoval Honza Foltýn, který na druhém kole chyběl. Honza na začátku programu třetího kola podpořil vítězství Vojty Sadila druhým místem a skvělým osobákem 57,17 metru. Navíc se dokázal prosadit i v dálce, kde s výkonem 423 centimetrů obsadil osmou příčku. V obou dvou individuálních disciplínách se dokázal prosadit Bedřich Čížek. Bedřich nejprve na překážkách prakticky vyrovnal svůj osobák časem 10,75 a celkově skončil na pěkném pátém místě. Na stopadesátce se Béďa rovněž přiblížil časem 23,08 svému osobáku a to byl v pátek devátý nejrychlejší čas. Poslední body pro družstvo vybojoval Tobiáš Vaňkát, který se dokázal prosadit v koulařském sektoru. Tříkilové náčiní poslal nejdále do vzdálenosti 8,30 metru a za to bral páté místo.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Kompletní fotogalerii ze třetího kola naleznete zde.

IMG 4741IMG 4688